Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Streaming z Tidal przez ARC Roona?
Nie lepiej odpalić bezpośrednio z aplikacji Tidal czy Uapp? Przepuszczanie przez arc streamingu z Roon zagra lepiej?
Streaming z Tidala czy Qobuza nie idzie przez Core Roona, tylko bezpośrednio z serwisów. Roon Core potrzebny jest tylko do autoryzacji. Przynajmniej tak to wynika z opisu.7f22ea07c8d110ecc36879bc4092a6d1.jpg
Muszę przyznać że Roon ARC brzmi świetnie w trybie bezstratnym. 
 
Screenshot_20230328_130912.thumb.jpg.4b5d2e7b75246ff225771810a2ce64d9.jpg
Niestety, pliki DSD128 i większe oraz DXD powodują nieoczekiwany błąd odtwarzania z USB-DAC. Nad sterownikiem USB-Audio muszą jeszcze popracować. 585e6c33219b779896c871831f9fad2e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kod na 60 dni i zainstalowałem ponownie Roon Core na serwerze Qnap. Niestety mam problem z połączeniem Arc. Przekierowałem porty i nie działa. Próbowałem też z automatycznym upnp i też nic. 😒 Pomożecie? Router Tc7200 w Netii.

 

 

IMG_0937.jpeg

IMG_0938.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z NAT też w sieci występuje, ale udało mi się to obejść. Ja znam 2 sposoby. Najpierw użyłem do tego klienta NordVPN, bo akurat kiedyś wykupiłem subskrypcję. Jest tam dość nowa funkcja Meshnet, która pozwala tworzyć siatkę zaufanych urządzeń z szyfrowanymi połączeniami i to bez pośredniczenia serwerów NordVPN. Oczywiście na każdym urządzeniu instalujemy klienta usługi Nord i w nim dodajemy kolejne urządzenia. Funkcja od jakiegoś miesiąca jest udostępniona za darmo, więc zapewne nie trzeba wykupywać całej usługi NordVPN.

Na forum Roona trafiłem też na usługę ZeroTier. Także oparta na VPN ale korzystająca również z rozwiązań P2P. Na stronie myzerotier.com zakładamy konto i tam tworzymy nową sieć, która automatycznie dostaje swój identyfikator złożony z ciągu liter i cyfr. Tworzenie sieci jest proste i w zasadzie automatyczne, chyba że ktoś ma większe pojęcie, to ma opcję Advanced. Potem w klientach dodajemy stworzoną sieć, a potem na stronie internetowej autoryzujemy każde nowe urządzenie, by miało dostęp do sieci. Wymiana następuje pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Usługa jest darmowa, no chyba że chcemy stworzyć siatkę powyżej 50 urządzeń.

Z tym, że mój Roon Core jest zainstalowany na Windowsie, gdzie dostęp do klientów obu usług jest bezproblemowy. Musiałbyś sprawdzić, czy są dostępne dla serwerów Qnap.

Najważniejsze jest to, że Roon Arc jest oszukany i działa poza domem.







  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joseph_k78 napisał(a):

U mnie problem z NAT też w sieci występuje, ale udało mi się to obejść. Ja znam 2 sposoby. Najpierw użyłem do tego klienta NordVPN, bo akurat kiedyś wykupiłem subskrypcję. Jest tam dość nowa funkcja Meshnet, która pozwala tworzyć siatkę zaufanych urządzeń z szyfrowanymi połączeniami i to bez pośredniczenia serwerów NordVPN. Oczywiście na każdym urządzeniu instalujemy klienta usługi Nord i w nim dodajemy kolejne urządzenia. Funkcja od jakiegoś miesiąca jest udostępniona za darmo, więc zapewne nie trzeba wykupywać całej usługi NordVPN.

Na forum Roona trafiłem też na usługę ZeroTier. Także oparta na VPN ale korzystająca również z rozwiązań P2P. Na stronie myzerotier.com zakładamy konto i tam tworzymy nową sieć, która automatycznie dostaje swój identyfikator złożony z ciągu liter i cyfr. Tworzenie sieci jest proste i w zasadzie automatyczne, chyba że ktoś ma większe pojęcie, to ma opcję Advanced. Potem w klientach dodajemy stworzoną sieć, a potem na stronie internetowej autoryzujemy każde nowe urządzenie, by miało dostęp do sieci. Wymiana następuje pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Usługa jest darmowa, no chyba że chcemy stworzyć siatkę powyżej 50 urządzeń.

Z tym, że mój Roon Core jest zainstalowany na Windowsie, gdzie dostęp do klientów obu usług jest bezproblemowy. Musiałbyś sprawdzić, czy są dostępne dla serwerów Qnap.

Najważniejsze jest to, że Roon Arc jest oszukany i działa poza domem.






 

Z Arc pewnie będę musiał zrezygnować bo core mam zainstalowany na NAS Qnap a tam takie zabawy pewnie nie przejdą. Dzwoniłem do Netii, ale mnie zlali.

 

Mam 59 dni, aby przekonać się znów do Roon. Używałem go przez rok i przeszedłem na Moode. Teraz odpałiłem Roon i brakuje mi takiej prozaicznej funkcji, której używam bardzo często w Moode, gdzie klikając na artystę dodaję do kolejki wszystkie jego albumy. W Roon jak naciskam na artystę i daję „play now” to w kolejce jest tylko jeden kawałek a później lecą jakieś pomieszane z różnych albumów i muszę dodawać każdy album osobno do kolejki. Słabizna (ciężko dodawać ręcznie kilkanaście albumów do kolejki) a w ustawieniach grzebałem i nic nie znalazłem żeby było tak jak w Moode, gdzie jednym klikiem dodaję do kolejki wszystkie jego albumy nie mówiąc o dodatkowych możliwościach jak clear/play, add, play, add next, play next, add to playlist etc. Może coś przegapiłem. Dźwiękowo to ten sam poziom, więc zastanawiam się po co płacić tyle siana, za lepsze katalogowanie, obrazki bo dsp, hqplayera olewam. Nie mogę przeglądać po katalogach jak w Moode i podobno Audirvana Studio co jest pomocne bo mam np tylko jazz w jednym katalogu i łatwiej mi tylko tam szukać i dodawać do kolejki jednym kliknięciem wszystko co jest w danym katalogu.

IMG_0942.jpeg

IMG_0943.jpeg

IMG_0944.jpeg

IMG_0946.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz stworzyć playlisty z kolejno dodanymi albumami artysty. Ja tak mam zrobione z kilkoma artystami/zespołami. Wtedy tylko jedno kliknięcie i całość ląduje w kolejce do odtwarzania.09f6b5b3e0d9251e54a03c8bb623e2d5.jpgc7359e236f98e810d24f1d69b462c1a1.jpg4d52428733cfc2eb6e1706ac708a7323.jpg



a93aa29e96c5a3d3596b80ee3238d1b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Joseph_k78 napisał(a):

Zawsze możesz stworzyć playlisty z kolejno dodanymi albumami artysty. Ja tak mam zrobione z kilkoma artystami/zespołami. Wtedy tylko jedno kliknięcie i całość ląduje w kolejce do odtwarzania.09f6b5b3e0d9251e54a03c8bb623e2d5.jpg396f47e03e15679934370b095fa9be2c.jpgc7359e236f98e810d24f1d69b462c1a1.jpg4d52428733cfc2eb6e1706ac708a7323.jpg

Playlisty zawsze i wszędzie można zrobić, ale szkoda na to życia. Mam obszerną bibliotekę, bardzo dużo artystów i najprościej/najszybciej tak jak pisałem dodając do kolejki: album, całą dyskografię artysty czy katalog jednym kliknięciem i to potrafi darmowy Moode. Tworzenie mnóstwa playlist i przebijanie się przez nie to nie dla mnie. Czekam na streamera Holo Red, więc odpaliłem Roon i przypomniałem sonie o jego ograniczeniach, dlaczego po zainstalowaniu Moode przestałem go używać przez dłuższy czas do końca subskrypcji. Plusem Toon bez wątpienia jest puszczanie muzyczki równolegle na kilku źródłach.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie na smartfonie obecnie to 3,28GB, ale to i tak nic w porównaniu z aplikacją na tablecie, na którym w trybie horyzontalnym wygląda jak ta z desktopów, czyli wyświetla też m.in. audio analizy utworów zgromadzonych w lokalnej bibliotece, a to też jakiś rodzaj obrazka. Wyszło 8,85GB. A dlaczego aż tyle? Przeglądamy w aplikacji artystów i albumy, odtwarzamy utwory ze zrobioną analizą audio, wszystko to jest ładowane do pamięci podręcznej aplikacji, by nie wczytywać w kółko tych samych obrazków i prawdopodobnie też tekstów/biografii z opisów wykonawców czy albumów prosto z komputera głównego. By skrócić ładowanie się podstron.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dali duży update do ARC. Całe DSP tam zawitało, czyli w końcu ekosystem Roona może robić za kombajn all in one. Niestety na moje ucho EQ jest zbugowany. Filtr Peak po podbiciu pasma w okolicach 1kHz nie akcentuje wokali, tylko wszystko zaczyna buczeń. Po powrocie z roboty będę więcej testował, ale nawet na telefonie słychać, że coś jest nie tak.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec
W dniu 14.06.2023 o 09:59, Karister napisał(a):

Dali duży update do ARC. Całe DSP tam zawitało, czyli w końcu ekosystem Roona może robić za kombajn all in one. Niestety na moje ucho EQ jest zbugowany. Filtr Peak po podbiciu pasma w okolicach 1kHz nie akcentuje wokali, tylko wszystko zaczyna buczeń. Po powrocie z roboty będę więcej testował, ale nawet na telefonie słychać, że coś jest nie tak.


Ciekawe, mam wrażenie, że dali do ARC to, co mają, czyli DSP z "głownego programu". Bo widzę, że po updacie zmienili (w głównej aplikacji na PC) ikonkę DSP i pododawali tam kilka rzeczy. Natomiast pytanie, czy zrobią jakiś update resamplera, bo w sumie o to też się prosi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Swordfish_ napisał(a):

Ciekawe, mam wrażenie, że dali do ARC to, co mają, czyli DSP z "głownego programu"

 

Taka byłą zapowiedź od samego początku. Pewnie coś uwspólnili, poprawiali i poszedł rename na MUSE. Za dwa tygodnie wyjazd wakacyjny, więc się potestuje.

 

10 godzin temu, Swordfish_ napisał(a):

Natomiast pytanie, czy zrobią jakiś update resamplera, bo w sumie o to też się prosi. 

 

Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Chyba po raz pierwszy mam problem z ustawieniami sieci pod Roon i nie potrafię sobie z tym poradzić.

Przeprowadzilem się jakiś czas temu do większego domu.

Sieć mam od Inei. Z racji, że ich ruter ma zbyt słaby zasięg do pokrycia parteru i piętra kupiłem kilka szt. Deco M4 od TPLinka.

Moja siec wygląda tak:

Ruter ZTE for Inea z wyłączonym WiFi.

Pod niego po kablu wpięte:

1. Roon Rock

2. Pierwszy z Deco M4.

Każdy kolejny Deco podłączany szeregowo kablem do poprzedniego. One mesch działa idealnie w całym domu.

Problem.

Roon na PC nie działa, end pointy nie są widoczne. itd.. Na tablecie, PC działa mi to w trybie tak jakby podglądu, nie mogę nigdzie uruchomić muzyki, nie widać urządzeń audio.

 

Np. Po podpięciu pod PC na USB DACa. YouTube, odtwarzacz filmów, muzyki działa i dźwięk normalnie jest. Włączam na nim Roona Roona i brak urządzeń audio!

 

 

Screenshot_20230703-231751_Roon.jpg

 

Ps. Ronn Arc działa wyśmienicie.

 

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Deco M4. Pozbyłem się go ponieważ nie udało mi się go okiełznac w roonem. Core widział urządzenia ale zrywał połączenia. Miałem go tylko jednego z zamiarem rozbudowy. Robił za router wifi kablem spięty z innym routerem
Przeczytałem masę stron www co jest powodem.
Generalnie ten sprzęt ma malo opcji konfiguracji I czasami w określonych konfiguracjach robi problemy. Na roon labsie masz trochę artykułów które opcje w routerach odstrzelić bądź zaznaczyć. Zasadniczo nie na tam dedykowanych ustawień ale opis różnych opcji w routerach które lubią robić problemy.
Zasadniczo wniosek jak płynął z lektury był taki że im prostsza sieć tym mniej kłopotów. Z tego powodu pozbyłem się z mojej konfiguracji m.in switcha i wymieniłem router na jeden, który dzieli i po kablu i rozgłasza wifi. Zmieniłem tryb działania urządzenia z UPC na modem a funkcje sieciowe przejął router Asusa ale to już moja specyfika dostawcy. Po prostu urządzenie UPC równiez jest słabo konfigurowane.
Nie będę cię zanudzał moim tzw przypadkiem ale wiele godzin spędziłam próbując zrozumieć gdzie jest problem.
Mam nadzieję że ty nie będziesz tak cierpiał jak ja.
Pobaw się ustawieniami sprzętu, sprawdź różne konfiguracje.
Mam nadzieję że w końcu pyknie.
Np. jedna z zalecanych modyfikacji sieci jest wyłączenie ipv6 które to czasem robi problemy.
Pozdr

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Wystarczyło tylko się przespać i odpocząć. Kręciłem się w kółko, kombinowałem, przepaliłem kilka godzin na forum Roona, a problem był bardzo prozaiczny, (aż wstyd się przyznać).

Deco M4 podpięły mi się podczas konfiguracji z automatu w trybie Router. Przełączyłem rano zabawki na tryb Acess Point i wszystko ożyło!

Mesh działa! Roon działa! Roon Ark działa!

Polecam Deco M4 od TPLink jeżeli mielibyście potrzebę rozszerzyć w prosty i stosunkowo tani sposób wifi w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
W dniu 22.06.2023 o 23:46, Karister napisał(a):

 

Taka byłą zapowiedź od samego początku. Pewnie coś uwspólnili, poprawiali i poszedł rename na MUSE. Za dwa tygodnie wyjazd wakacyjny, więc się potestuje.

 

 

Po co?

 

Chodzi mi o to, że mogliby dodać jakieś bardziej "customowe" opcje resamplera, jak np. w Audirvanie. Nie mówię, że to ma być konkurencja dla HQP, ale nic się w tym temacie nie działo już od dawna w Roonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat od dłuższego czasu omawiany. Niestety rozwiązanie problemu chyba ich przerasta ponieważ trwa już bardzo długo.
Mój AK HC2 również crashuje ARC. Implementacja USB Dac początkowo działała super. Aktualizacja wprowadzająca muse wywróciła usb dac. Słabo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Masakra. Zamkną się na community i przestaną słuchać głosu ludu tak jak każde duże korpo. 

 

Poza tym Szajsung to nie jest w żaden sposób audiofilska firma i pójdą w kierunku czegoś na wzór sonosa i comfort-fi zamiast hi-fi. 

 

Swoją drogą Roon się przecenił, wysoka cena subskrypcji, ostatnie podwyżki i droga wieczysta licencja musiały się tak skończyć. Aktualizacja 2.0 nie pomogła, cała  apka stała się "sluggish" włącznie z wyszukiwaniem które wymaga internetu. Do tego odchudzili miniplayer. 

 

Kiedyś bardziej podobał mi się Roon od Audirvany, teraz to bym polemizował. Obecnie jedyną zaletą roona jest algorytm dobierania muzyki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności