Skocz do zawartości

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Bo chyba z tego co piszecie to nie ma bitperfect i dostępu do rdzenia?
Czyli działa jak np. roon remote, zainstalowany na telefonie, podłączony do sieci lokalnej, pod który podpiety jest dac po usb a android robi kaszanę?
Tak, android robi kaszanę.
Chyba, że roon arc umi z UAPP gadać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hammerh34d napisał:

Tak, android robi kaszanę.
Chyba, że roon arc umi z UAPP gadać:)

Nie umi bo dlaczego miałby. Po co komu taki program bez bp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hammerh34d napisał:

Tak, android robi kaszanę.
Chyba, że roon arc umi z UAPP gadać:)

To nie jest lepszy i prostszy sposób w UAPP (jeśli otwierasz się na zewnątrz) żeby mieć zdalny dostęp do serwera i bitperfect- samba powinna załatwić temat- ja mam to powyłączane w Qnap? Mozna dołożyć jakiś vpn, nie znam się. 😀

 

3AD7B69C-7AB1-45C3-AEA2-FFA9EB1903FB.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem tego Friza! 4040 ale dalej ARC nie działa, nie wiem co robię źle przy konfiguracji, w routerze aktywowałem uPnP i otwarłem port. Najlepsze że pierwszy technik UPC stwierdził że mój router UPC już jest w trybie bridge a jak dzwoniłem po godzinie to drugi twierdził że nie da rady i muszę mieć szybszy internet i inny router :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie we Fritz uPnP jest wyłączone akurat. Niestety parę tygodni jestem poza domem. Roon tam wyłączony ale wszedłem na router i mam port taki sam tu jak w ustawieniach Roon: 50000.

Jak nie widzisz trybu bridge na routerze upc (do niego nie pamiętam ip teraz... Loguje się tylko na Fritza) to jak rozumiem masz go jako "Klient ip"?

 

2843602E-46AF-4EB8-B5AC-5A054C3CA26A.jpeg

P.s. Co do bridge

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006973

 

Edytowane przez wp73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wp73 napisał(a):

U mnie we Fritz uPnP jest wyłączone akurat. Niestety parę tygodni jestem poza domem. Roon tam wyłączony ale wszedłem na router i mam port taki sam tu jak w ustawieniach Roon: 50000.

Jak nie widzisz trybu bridge na routerze upc (do niego nie pamiętam ip teraz... Loguje się tylko na Fritza) to jak rozumiem masz go jako "Klient ip"?

 

2843602E-46AF-4EB8-B5AC-5A054C3CA26A.jpeg

P.s. Co do bridge

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006973

 

image.pngimage.png

 

Mam tak, jak ustawiłem Klient IP to nie miałem w ogóle dostępu do internetu.

 

 

image.png

 

 

 

Czy chodzi Ci o to?

 

image.png

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wp73 napisał(a):

Możesz słuchać tylko muzyki z „Downloads”. Czyli tylko ściągniętych z Roon Core plików które tam trzymasz. Czyli w sumie lepiej nie kasować jeszcze Tidala :)

Ta opcja dużo bardziej mi odpowiada, średnio mi się widzi mieć odpalonego cały czas PC tylko po to żeby strumieniować z Roon. To samo mam przecież z Tidala/Qubuza i to już po LTE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też wiedząc że będę 3 tygodnie poza domem wyłączyłem Core. Z drugiej strony w UPC możesz korzystać z vpn co włączyłem we Fritz. Więc mogę wchodzić na moją sieć zdalnie. Nie wiem jak z wybudzaniem kompa po lan ale na pewno w komputerku NUC jest opcja startu po powrocie zasilania. Wtedy można dołożyć gniazdko sterowane po WiFi (czy nawet od Fritz które sam mam) i włączać zdalnie kompa. Ale chyba to już sztuka dla sztuki. Lepiej mieć drugiego Core na laptopie. Niemniej żałuję że tego nie sprawdziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wp73 napisał(a):

 w komputerku NUC jest opcja startu po powrocie zasilania.

 

Zobacz sobie pasywne obudowy od firmy Akasa dla NUCów. Ja swojego do takiej przepakowałem kilka lat temu. Nie wydaje dźwięków, a podczas streamowania muzyki bierze 7W. Wraz ze wspomnianą funkcją wręcz ideał jako serwer domowy dla Roona, zdjęć i podobnych. U mnie chodzi 24/7 i jest ideolo.

IMG_1461.JPEG

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Nuc też działa 24godz na dobę. Stoi na regale wraz z wszystkimi gratami audio i pomimo aktywnego chłodzenia jest dla mnie niesłyszalny. Wentylator pracuje na najniższych obrotach pomimo ciągłego dekodowania do DSD i kilku stref. Ta obudowa to było kiedyś moje marzenie jednak ta cena...

Patrząc na chłodno to przynajmniej dla mnie zbędny chociaż super fajny gadżet.

Aha mam na Nuc zainstalowany ROCK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundnij sobie emblemacik Roona: https://allegro.pl/oferta/emblemat-roon-srebrna-54x15mm-10794859249. Koleś kiedyś zrobił specjalnie na moje zamówienie. Polecam tylko zerwać oryginalny klej, bo jest strasznie mocny i dać swoją taśmę dwustronną.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie łączenia się do domu - myśleliście, żeby spróbować tailscale.com? ; >

Kompatybilny praktycznie z każdym systemem operacyjnym (OSX, Linux, Android, Win) i wybija dziury w NATach i FW z palcem w nosie. : )

Dla użytku osobistego darmowy, można udzielić dostępu innym użytkownikom, plus maaaasa zaawansowanych opcji, których nigdy nie będziecie potrzebować. : )

iOS może mieć trochę problemy, bo nie wspiera tuneli TAP, ale wtedy można na maszynie w domu postawić Exit-Node Tailscale'a i może wtedy pójdzie.

Do sprawdzenia. Jeśli będę dzisiaj miał chwilę, postawię Roon'a i sprawdzę. Nie mam komputera z Windowsem ani Androida, ale Linuxy i japka mogę sprawdzić w róznych konfiguracjach sieci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się bawić i w międzyczasie znalazłem, że ktoś już to zrobił i opisał. ; )
https://community.roonlabs.com/t/tailscale-implementation-with-arc-to-circumnavigate-isp-cgnat/215356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie konfiguracja arca zajęła jakieś 30 sekund. Postanowilem spróbować i okazalo sie ze podwojny nat w niczym nie przeszkadza. Klik w roonie, wejście na stronę routera, port forwarding, wybranie nuca i portu do forwardowania i już. Działa od strzału....
Tylko po co? default_biggrin.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności