Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko coś takiego, da radę? https://www.gfmod.pl/pl/p/Switch-PPA-Studio-v2-do-streamingu-Tidal-MQA-YouTube-Audio-Ethernet-Switch/269
 
Tyle że ja mam starego Technicolora Tc7200 i dam nie mam takiego trybu. 
Nie sądzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam do nich dzwonić żeby mi router wymienili? Już raz dzwoniłem, mieli wysłać i do dziś nie dojechał... 
Daj sobie spokój z ich routerami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem wcześniej Technicolor TC7200. 
Ten wynalazek trzeba wprowadzić w tryb modemu i podpiąć testowo jakis przyzwoity router. Nic nie gwarantuje ale może rozwiązać problem. Najlepiej byloby mieć najnowszy modem UPC i zrobić dopiero tak jak napisałem.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba ten sam modem z UPC. Pod niego mam podłączony Fritz! 4040 - najprostszy model który od chyba 5 lat służy dzielnie. I nie żaden chińczyk tylko germaniec. Mam włączony tryb bridge w tym oryginalnym routerze i robi jako model kablowy. Funkcje włączy Ci w 5 minut technik zdalnie jak u mnie. Wtedy podpinasz własny router i to Ty rządzisz. Lepsze Fritze mają np telefonie itd. Fajne urządzenia. Mam po rodzinie chyba ze 4.

Edytowane przez wp73
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... Na swoim TP-Linku znalazłem takie ustawienie. Ciekaw jestem czy jakbym tą opcję NAT odznaczył, to Roon by dał radę, ale boję się, że coś się może w konfiguracji sieci spierniczyć i będzie potrzebna interwencja fachowca. Jestem w tym zielony.5a4a92405b6ad622cb9a439c5c2d92dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Joseph_k78 napisał:

Tak się zastanawiam... Na swoim TP-Linku znalazłem takie ustawienie. Ciekaw jestem czy jakbym tą opcję NAT odznaczył, to Roon by dał radę, ale boję się, że coś się może w konfiguracji sieci spierniczyć i będzie potrzebna interwencja fachowca. Jestem w tym zielony.5a4a92405b6ad622cb9a439c5c2d92dc.jpg

Gdybyś wyłączył NAT, to wszystko przestało by działać, bo cała sieć lokalna miała by jedno IP i nic by ze sobą nie gadało.

Musisz poszukać czegoś w rodzaju port forwarding, zorientowac się na którym porcie mieszka roon i pozwolić mu wychylać czułki poza router.

Im dłużej o tym czytam, w sensie o ARC, tym bardziej widzę jak bardzo to nie ma sensu :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 19:33, vonBaron napisał:

Mam tylko coś takiego, da radę? https://www.gfmod.pl/pl/p/Switch-PPA-Studio-v2-do-streamingu-Tidal-MQA-YouTube-Audio-Ethernet-Switch/269

 

Tyle że ja mam starego Technicolora Tc7200 i dam nie mam takiego trybu. 

To jest tylko switch i cena 1300zł to nieśmieszny żart. 

Potrzebujesz routera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Gdybyś wyłączył NAT, to wszystko przestało by działać, bo cała sieć lokalna miała by jedno IP i nic by ze sobą nie gadało.
Musisz poszukać czegoś w rodzaju port forwarding, zorientowac się na którym porcie mieszka roon i pozwolić mu wychylać czułki poza router.
Im dłużej o tym czytam, w sensie o ARC, tym bardziej widzę jak bardzo to nie ma sensu


Znalazłem temat na elektrodzie, w którym gość opisał, jak bawił się w ustawieniach swojego routera Belkin i wyłączył NAT, pozbawiając się w zupełności dostępu do routera. Tak więc ja nie ruszałem tego.

Pisząc o porcie Roona, masz na myśli ten z zakładki Roon ARC?0914fb07cc856d7b8a3a57e684d8ce0e.jpg

Ja w sumie też nie będę zgrzytał zębami, jeśli z Roon ARC mi nie wyjdzie. Będę outdoorowo słuchał jak dotychczas, czyli przy wykorzystaniu UAPP i apek Tidala oraz Qobuza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem. Roon z portem 55000 (wcześniej miałem ustawione na 59272 a po odświeżeniu 55002). W zakładce port forwarding dodałem IP kompa z Roonem, tylko nie wiem, którą usługę mam wybrać z listy. No i są jeszcze dwa pola do wypełnienia numerem portu.f067efd2a7939c901e2176a2eda4f173.jpga8a675a50bdd6576a053e2b6264c2e20.jpg2371c4e79380ed12d6985707587a9713.jpg
Aha, ok. port zewn. i wewn. taki sam.

Service ma być HTTP? No i jeszcze do wyboru jest protokół TCP, UDP albo All.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 12:00, hammerh34d napisał:

Im dłużej o tym czytam, w sensie o ARC, tym bardziej widzę jak bardzo to nie ma sensu :)

Czemu nie ma? Wielu osobom działa od klika. Jak tylko dodadzą tam DSP, to mam jeden soft do wszystkiego i nigdy nie będę musiał się rozstawać z moją bilbioteką audio. 🎧

 

8 minut temu, Joseph_k78 napisał:

którą usługę mam wybrać z listy. No i są jeszcze dwa pola do wypełnienia numerem portu.

Porty zewnętrzny i wewnętrzny mają być takie same (taki jak pokazuje Roon Core dla Arc - 55000 wedle Twojego wcześniejszego screenshota). Nie masz wybierać żadnej z tych usług, bo to są jakieś gotowce, na pewno nie dla Roona. W protokołach wybierz TCP i UDP albo All.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czemu nie ma? Wielu osobom działa od klika. Jak tylko dodadzą tam DSP, to mam jeden soft do wszystkiego


Piszę o mojej perspektywie :) Którą już omawialiśmy.
W skrócie: Dla mnie największy atut roona to bezproblemowe zarządzanie endpontami takimi jak Poly. ARC nie pozwala na zarządzanie Poly, a jedynie na odpalenie klienta na urządzeniu z androidem albo ios. Dlatego dla mnie nie ma to żadnego sensu, bo bardzo rzadko zdarza mi się on the go mieć dostęp do dobrej sieci.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karister napisał:

Czemu nie ma? Wielu osobom działa od klika.

Bo chyba z tego co piszecie to nie ma bitperfect i dostępu do rdzenia?

Czyli działa jak np. roon remote, zainstalowany na telefonie, podłączony do sieci lokalnej, pod który podpiety jest dac po usb a android robi kaszanę?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w pole service musiałem coś wpisać, więc nazwałem po prostu ROON. Jednak nadal Roon Arc nie skonfigurowany.

A może to mam zaznaczyć?d3833cf00a5d53ce004bdd3306513974.jpg

8302e3979bbb8eba6ae8231952eedcc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności