Skocz do zawartości

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, zielinskitomasz napisał:




 

 


Te ataki o których wspominasz to wina dziur w systemie. Hasla nie złamali. Takie rzeczy zdarzają sie w nie takich sprzętach jak NAS Qnap czy Synology.
Mocne haslo i ew. dodatkowa autoryzacja np via aplikacja mobilna zmniejszają ryzyko. Nie rozwijam bo się robi trochę offtop
 

 

Jakby nie było przekierowania portów to nie weszliby z zewnątrz przez dziurę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było przekierowania portów to nie weszliby z zewnątrz przez dziurę.
Jakby nie ta i wiele innych funkcji to tego typu urządzenia bylyby mocno ograniczone funkcjonalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Zmiana na 55002 nic nie dała.

Ma być 55000, bo taki port masz na screenshocie z routera:

15 minut temu, vonBaron napisał:

image.png

 

 

Może router wymaga restartu, żeby zaczął używać tego przekierowania?

 

18 minut temu, lobuz1 napisał:

Nie, dziękuję. Skoro są ataki na Qnap/Synology itp. to czy można zaufać Roon?

Każda usługa, która ma wjazd do sieci lokalnej z sieci Internet może mieć dziurę. Porty 80 i 443 też masz otwarte, żeby www działało i również są na to ataki.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karister napisał:

Ma być 55000, bo taki port masz na screenshocie z routera:

 

Może router wymaga restartu, żeby zaczął używać tego przekierowania?

 

Każda usługa, która ma wjazd do sieci lokalnej z sieci Internet może mieć dziurę. Porty 80 i 443 też masz otwarte, żeby www działało i również są na to ataki.

Ale Roon ustawia po resecie twardo 55002 i na taki też zmieniłem w routerze.

Olać to, ważne że działa ta apka w mojej sieci bez potrzeby używania streamera. Ciekawe czy będzie działać na SP3000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy decyduje za siebie i polecam robić to z pewną wiedzą i świadomością zagrożeń. Ja staram się ryzyko ograniczyć do minimum od kiedy znalazłem na swoim serwerze liścik w notatniku i wszystkie pliki z jednego woluminu zostały zaszyfrowane.

Jasne, nie psuję zabawy.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vonBaron napisał:

No pisałem że nie mam, kiedyś miałem ale od dłuższego czasu jest on tylko dla przedsiębiorców.

No to nie będzie działać. Ogólnie powinno to iść przez jakiś serwer roona. 

Poza tym czy ktoś wie czy w końcu dodali obsługę bit perfect dla usb w androidzie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego mogłoby i teraz działać, tylko trzeba sobie skołować DDNS, co wymaga nieco zachodu. Natomiast, moim zdaniem, Tobie nie zadziałało nie z powodu dynamicznego IP. Ono się zmienia co jakiś czas (dobę / tydzień/ miesiąc / etc) i po poprawnym skonfigurowaniu ARC miałbyś zdalny dostęp do swojego Core do czasu zmiany Twojego IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego mogłoby i teraz działać, tylko trzeba sobie skołować DDNS, co wymaga nieco zachodu. Natomiast, moim zdaniem, Tobie nie zadziałało nie z powodu dynamicznego IP. Ono się zmienia co jakiś czas (dobę / tydzień/ miesiąc / etc) i po poprawnym skonfigurowaniu ARC miałbyś zdalny dostęp do swojego Core do czasu zmiany Twojego IP.
W UPC jest tak że do póki nie zrestartujesz modemu powinienes mieć te sam adres WAN. Przynajmniej u mnie tak jest.
Tak jak pisze @Karister. Problem może być gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoczyłem wczoraj wieczorem kilkugodzinną nierówną walkę ze swoim routerem i siecią domową. Niestety, nie udało mi się uruchomić nowej usługi - wszystkiemu winien tzw. podwójny NAT. To gorący temat na forum wsparcia technicznego Roon, ogromna ilość użytkowników z całego świata raportuje ten sam problem. Rzeczywiście, jak pisze @vonBaron Roon Labs oświadczyło, że to dopiero pierwsza wersja oprogramowania i że spróbują znaleźć rozwiązanie. Cóż, mam wielką nadzieję, że im się to uda. Dla mnie w tym wszystkim najzabawniejsze jest to, że mam w domu zwykłą, tanią kamerkę internetową i bez problemu mogę się z nią połączyć z całego świata, ale z Roon Core już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Karister napisał:

Na upartego mogłoby i teraz działać, tylko trzeba sobie skołować DDNS, co wymaga nieco zachodu. Natomiast, moim zdaniem, Tobie nie zadziałało nie z powodu dynamicznego IP. Ono się zmienia co jakiś czas (dobę / tydzień/ miesiąc / etc) i po poprawnym skonfigurowaniu ARC miałbyś zdalny dostęp do swojego Core do czasu zmiany Twojego IP.

U mnie IP zmienia się co 24h także szkoda zachodu, przynajmniej UPC dba o moje bezpieczeństwo :lol:

1 minutę temu, mariuszryszard napisał:

Stoczyłem wczoraj wieczorem kilkugodzinną nierówną walkę ze swoim routerem i siecią domową. Niestety, nie udało mi się uruchomić nowej usługi - wszystkiemu winien tzw. podwójny NAT. To gorący temat na forum wsparcia technicznego Roon, ogromna ilość użytkowników z całego świata raportuje ten sam problem. Rzeczywiście, jak pisze @vonBaron Roon Labs oświadczyło, że to dopiero pierwsza wersja oprogramowania i że spróbują znaleźć rozwiązanie. Cóż, mam wielką nadzieję, że im się to uda. Dla mnie w tym wszystkim najzabawniejsze jest to, że mam w domu zwykłą, tanią kamerkę internetową i bez problemu mogę się z nią połączyć z całego świata, ale z Roon Core już nie...

Pewnie mam to samo a ilość postów z problemami na forum Roon przytłacza, obstawiam że większość ma problemy.

O tyle to ARC jest spoko że w obrębie swojej sieci mogę z niego korzystać bez włączania PC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Pewnie mam to samo a ilość postów z problemami na forum Roon przytłacza, obstawiam że większość ma problemy.

 

I w tym widzę szansę na rozwiązanie - skoro tak wielu użytkowników zgłasza ten sam problem (w gruncie rzeczy banalny), twórcy powinni to naprawić. Tak swoją drogą, poczytałem trochę o tym podwójnym NAT. To mega częsta sytuacja, występująca w przeróżnych konfiguracjach dostępu do internetu. Nie pojmuję, jak mogli to przeoczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podwójny NAT z premedytacją. Inaczej nie mógł bym korzystać z mojego NASa i paru innych rzeczy tak, jak chce, bo mam światłowód od orange a ich modem nie działa w trybie bridge bo nie i już.

Dla mnie cały ten nowy roon mija się z celem, z wyjątkiem sytuacji kiedy mam bardzo dobre wifi na wyjeździe. Rzadka rzecz. Nie wiem czy warta zachodu, zwłaszcza że Core w domu może paść z dowolnego powodu. A on the go wystarczy mi nawet spotify, bo w niuanse w samochodzie czy na spacerze i tak się nie wgryzę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hammerh34d napisał:

Dla mnie cały ten nowy roon mija się z celem, z wyjątkiem sytuacji kiedy mam bardzo dobre wifi na wyjeździe. Rzadka rzecz. Nie wiem czy warta zachodu, zwłaszcza że Core w domu może paść z dowolnego powodu. A on the go wystarczy mi nawet spotify, bo w niuanse w samochodzie czy na spacerze i tak się nie wgryzę.

 

Ja widzę wiele zalet. Po pierwsze Roon Arc może ściągnąć kopie plików na DAPa, więc w podróży masz swoją bibliotekę z takich wydań płyt, co lubisz. Brakuje mi tu jednak DSP. Dali obsługę Volume Leveling, a nie widzę PEQ. To jest akurat lipton dla mnie. 

 

Po drugie dobre Wi-Fi Na wyjeździe... XD Bywałeś w hotelach? Rzadko się tam trafia dobre Wi-Fi, nawet w tych pięciogwaiazkowych. A nawet jeśli, to nie trzeba stawiać VPNa, więc teraz jest wygodniej. Dodatkowo w przypadku wyjazdu bardzo daleko, VPN często zaoferuje słabe połączenie, bo gdzieś w świecie będzie coś mulić i Roon wtedy zrywa playback. Tutaj akurat jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć, czy Arc sobie z tym poradzi lepiej.

 

Po trzecie na spacerze nie skupię się na detalach i niuansach, ale teraz mogę w ogóle nie mieć Spotify/Tidal/etc.

 

Core może paść? Why? Mój ostatnio restart widział w 2021. W przypadku braku prądu ustawiasz autoreboot i tyle. Nigdy mi Core nie padł, a używam już ze trzy lata.

 

 

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj... Czy Ty sugerujesz, że VPN daje dobre przepustowości kiedy wifi jest kijowe?

Also: moja cała biblioteka plików obecnie mieści się na karcie 512 GB. Którą mogę włożyć do DAPa na przykład, albo do Poly. Ale zupełnie pojedyncze rzeczy sa niedostępne na żadnym z 3 moich streamingów, więc w 99.99% przypadków nie ma to dla mnie praktycznego znaczenia.

Zasysanie muzyki ze streamingu do słuchania offline? Od kiedy istnieje spotify to jest wlasciwie standard, czyż nie?...

Wartość roona dla mnie to komfort słuchania na stacjonarnych słuchawkach i sprzęcie plus wbudowana korekcja dla audeze. Plus przezroczysta integracja quobuza z lokalnymi plikami. W podróży to są rzeczy - brutalnie rzecz ujmując - pomijalne. Dla mnie oczywiście, ponieważ [edit] nie zabieram audeze w podróże gdyż albowiem ciężkie i delikatne. Zresztą beyerow też nie.

Edit: Bardzo dobre wifi to na przykład światłowód który miałem w mieszkaniu na Słowacji w tym roku albo w "apartamencie" w Bydgoszczy. Efekt był taki, że po prostu przestawiłem Poly z "Roon" na "everything else" i jechalem z mConnecta, streamując z quobuza i czytając z karty w Poly. A on the go po bluetooth serio wystarczy spoti/deezer.

Edit: jak może paść core? Ano choćby tak, że windoza zrobi sobie shutdown/ reboot po aktualizacji. Żeby roon wstał po tym, musiał bym go skonfigurować do uruchamiania się jako service. Nie chcę mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hammerh34d napisał:

Czekaj, czekaj... Czy Ty sugerujesz, że VPN daje dobre przepustowości kiedy wifi jest kijowe?

 

E... a gdzie takie coś przeczytałeś? Ja napisałem, że bez VPN jest wygodniej, bo nie trzeba go konfigurować. Napisałem też, że VPN może pogorszyć jakośc połączenia, a Roon jest na to bardzo podatny. Czego nie napisałem, ale może być prawdą to to, że VPN (z tunelem) może też poprawić jakość połączenia, ale na etapie hopów pośrednich. Nie w sytuacji, gdy Wi-Fi jest kijowe, bo tutaj nic nie pomoże. Dlatego dobre jest to, że Arc sobie te pliki ściągnie. Problem z głowy. Pytanie tylko, które pliki ściągnie, bo na wszystkie nie starczy miejsca. Zakładam (mam nadzieję), że zrobi to w jakiś sensowny sposób, analizując, czego słucham najczęściej i będzie inteligentnie tym zarządzał.

 

15 minut temu, hammerh34d napisał:

Also: moja cała biblioteka plików obecnie mieści się na karcie 512 GB. Którą mogę włożyć do DAPa na przykład, albo do Poly. Ale zupełnie pojedyncze rzeczy sa niedostępne na żadnym z 3 moich streamingów, więc w 99.99% przypadków nie ma to dla mnie praktycznego znaczenia.

Zasysanie muzyki ze streamingu do słuchania offline? Od kiedy istnieje spotify to jest wlasciwie standard, czyż nie?...

 

Tak. Kolejne, co napisałem to to, że jest dla mnie plusem, że nie muszę mieć już Spotify/Tidala/whatever, bo zniknął ostatni problem z Roonem - problematyczne streamowanie poza domem.

 

15 minut temu, hammerh34d napisał:

Wartość roona dla mnie to komfort słuchania na stacjonarnych słuchawkach i sprzęcie plus wbudowana korekcja dla audeze. Plus przezroczysta integracja quobuza z lokalnymi plikami. W podróży to są rzeczy - brutalnie rzecz ujmując - pomijalne. Dla mnie oczywiście.

 

Ja z kolei chcę używać Roona wszędzie. Mam bardzo odpicowaną i potagowaną bibliotekę, z której chcę słuchać zawsze i wszędzie. A przede wszystkim nie chce mi się duplikować playlist z Roona do Spotify, bo to dużo klikania. Wolę raz a dobrze.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię, w tej sytuacji dla Ciebie to świetna opcja. Pis and low.

Nigdy nie byłem dobry w tagowaniu i sortowaniu, więc dla mnie brak dostępu do Roona zdalnie nie boli. Zwłaszcza że poza słuchaniem konkretnych płyt bardzo lubię znajdować nową muzykę przez podpowiedzi streamingów (czy też Roona) - im bardziej różnie podpowiadają tym lepiej.

Żeby nie było: sam zrezygnowałem z Roona za pierwszym podejściem właśnie z powodu braku funkcjonalności mobilnej. Ale przeszło mi. Może to dlatego, że gros słuchania mobilnie to u mnie samochód po sieci komórkowej, co powoduje że hires audio ma tam zero sensu że stu powodów default_smile.png


Edit: A deal-breakerem dla mnie jest to, że Roon ARC nie pozwala mi na zarządzanie Poly. Gdyby pozwalał - zainstalowal bym. A tak, to jako gość nie posiadający playera z systemem i wifi mogę sobie co najwyżej z telefonu zapodać. Co dla mnie nie jest warte wysiłku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie taguję, nie sortuję zbytnio. W hotelach jestem praktycznie co tydzień i nie używam ich Wifi- jadę na moim 5G jak muszę. Jeśli chodzi o dane to mam porobione backupy backupów i gdyby z jakiegoś powodu miałoby mi zabraknąć muzyki z kart 2 x 2TB (teraz mam 2x0.5TB) mogę jeszcze posiłkować się zewnętrznym dyskiem. 😀 Dla mnie to idealne rozwiązanie choć nie ukrywam, ze przez chwilę podjarałem się ARC, ale szybko przypomniałem o wadach i mi przeszło. Dla kogoś może to być jednak potrzebne.

8D9A7621-214C-4FCB-B5B1-E66C70E07BB0.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tyle było mojego hype na Arc. Nie da się zainstalować na moim FiiO M11 Pro. Fajnie było się pojarać jak flota Stannisa. Do tego nie ma PEQ, z którego korzystam. Mają kiedyś dodać. To ja kiedyś zmienię DAP, a póki co wracam do VPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem jak z telefonami, ale na leciwym Xiaomi Mi Box S bez problemu działa.
Bo na Androidzie TV apka jest dostępna (np. nVidia Shield TV). Brak na smartfony i tablety, czyli nazwijmy to na urządzenia w terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności