Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, wp73 napisał:

Jak dla mnie Siri to zbędny bajer. Nawet anglojęzyczni użytkownicy miewają problemy z nią, a zanim by mnie zrozumiała to pewnie szybciej wyszło by wybranie z menu :)

Przetestowałem i poprosiłem po polsku Siri aby zagrała: Męskie Granie Nikt tak pięknie nie mówi, że się boi miłości. I zagrało :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa? Jak mam Kann Alpha poza domem to mogę z niej puszczać bezpośrednio z plików lokalnych z Nas? A może ARC jest takim playerem z dostępem do Nas i pod telefon z zainstalowaną apliakcją muszę podłączyć dac?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa? Jak mam Kann Alpha poza domem to mogę z niej puszczać bezpośrednio z plików lokalnych z Nas? A może ARC jest takim playerem z dostępem do Nas i pod telefon z zainstalowaną apliakcją muszę podłączyć dac?
Z smartfona tak jak piszesz. Puszczasz z lokalnych i z serwisów. Ściągasz offline z NAS. Nie ma offline z serwisów- co zrozumiale.
Co do kanna- nie wiem czy jest apka. Sprawdzę.




Co do kanna- nie wiem czy jest apka. Sprawdzę.

W alphie nie widzę apki w zakładce Dowload. No chyba że można pobrać starym sposobem i uruchomić z Open service. Tu duży znak zapytania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj opcji upnp. Ja mam wyłączone bo to może być takie trochę ryzykowne 😀. Skoro Ty masz dostęp zdalny to jest szansa, że ktoś też go zdobędzie. Qnap miał być super zabezpieczony, a była akcja zaszyfrowania plików i żądania bitcoinów co mnie dotknęło. Na szczęście zawsze mam kopię na zewnętrznym dysku. Od tamtej pory wszystko mam wyłączone- działam tylko lokalnie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie ale nie znam się i nie wiem jak to zrobić...
image.thumb.png.f0872b75d894c0570747864c79e40fd1.png
 
Gdzie mam to niby zrobić?
Port trigering
Wpisujesz adres lokalny sprzętu na którym dziala Ci core np.192.168.0.1 oraz port. Domyślny w Roon Arc jest 50000. Wpisz np. 50002 i przetestuj czy puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zielinskitomasz napisał:

Port trigering
Wpisujesz adres lokalny core oraz port. Domyślny w roon arce jest 50000. Wpisz np. 50002 i przetestuj czy puszcza.

image.png

Nic to nie dało...

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

U mnie w Netii jest tak. Zobacz może w PRZEKAZYWANIE.

287873FE-3A58-4A06-8CF2-F9285FBCEDF9.jpeg

Nic takiego nie mam, UPC ogólnie jest do bani... Na początku miałem statyczne IP ale już od dawna nie mam.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UPC i jestem bardzo zadowolony ale ich router connex box to porażka!!!. Przestawiłem go w tryb modemu i podłączyłem router asusa który służy za router.



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o to, że jak z Internetu przyjdzie połączenie do naszego routera, to ten musi na podstawie portu wiedzieć, na jaki adres IP (i port) puścić to połączenie w naszej sieci domowej. Ja przekierowałem ręcznie, bo nie ufam automatom:

porty.jpg

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron

Spróbuj wejsc w przekazywanie. Zrób screen co tam jest w tej zakładce

Ogólnie chodzi o to, że jak z Internetu przyjdzie połączenie do naszego routera, to ten musi na podstawie portu wiedzieć, na jaki adres IP (i port) puścić to połączenie w naszej sieci domowej. Ja przekierowałem ręcznie, bo nie ufam automatom:
porty.thumb.jpg.e47b52eb7e76a8805c482ec7ac9187fb.jpg
Pieknie rozpisane. Kawę na kawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy port forwarding jest bezpieczny?

Wszystko zależy od tego, dla jakiego urządzenia konfigurujesz przekierowanie portów. Jeśli jest to konsola do gier, nie masz się czego obawiać, ale w przypadku zdalnego dostępu do Twojego komputera, istnieje spore zagrożenie cyberataku.

Aby to lepiej zrozumieć, porównajmy porty do zamkniętych drzwi. Przejść przez nie mogą tylko osoby, które mają klucz, czyli w przypadku routera – jego numer IP. Jednak gdy port jest otwarty, każdy może uzyskać do niego dostęp, co stwarza potencjalne zagrożenia.

Ręcznie skonfigurowane porty nie zamykają się automatycznie, co otwiera furtkę dla hackerów. Rozwiązaniem może być korzystanie z dobrej zapory sieciowej i ustawianie silnych haseł.

Inną sprawą jest usługa UPnP (ang. Universal Plug and Play), która automatyzuje konfigurację i umożliwia bezpośrednie połączenie między urządzeniami (drukarką, telewizorem, komputerem, inteligentnym sprzętem AGD itp.) korzystającymi z sieci domowej.


Nie, dziękuję. Skoro są ataki na Qnap/Synology itp. to czy można zaufać Roon?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

image.png

 

Dodaj wiersz, wpisz to co masz w arc jeśli bardzo chcesz i gotowe.  😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Czy port forwarding jest bezpieczny?


Nie, dziękuję. Skoro są ataki na Qnap/Synology itp. to czy można zaufać Roon?



Te ataki o których wspominasz to wina dziur w systemie. Hasla nie złamali. Takie rzeczy zdarzają sie w nie takich sprzętach jak NAS Qnap czy Synology.
Mocne haslo i ew. dodatkowa autoryzacja np via aplikacja mobilna zmniejszają ryzyko. Nie rozwijam bo się robi trochę offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Jest przecież dodany...

Ponoć ****iane wiifree może też blokować upnp ale gnoje zablokowali możliwość jego wyłączenia.

Nie zauważyłem. Zadzwoń do nich, ja kiedyś to załatwiałem z Netią jak się w to bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności