Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jedynie miałem problemy z Roonem na 8-letnim laptopie, ale i tak dotyczyły one płynności UI. Przeniosłem Core na inny komputer, który żadną żyletą nie jest- Intel Core i5 czwartej generacji. Teraz jedynie z UI mam problem na Samsungu galaxy Tab S6 z wczytywaniem się miniaturek i grafik, gdy tablet mam podłączony do sieci 5GHz. Na 2.4 tego nie ma. Co do odtwarzania - raz mi Roon "zapomniał" podłączonego daca poprzez malinkę i musiałem jeszcze raz go włączać w ustawieniach. A tak to wszystko śmiga - flacki, dsd, mqa.






Cześć, jaki masz router wifi? Ostatnio toczylem dość długa walkę z konfiguracją sieci lan aby wszystkie endpointy dzialaly bez zakłóceń. Niestety ustawienie routerow i calej architektury Sieci ma w roonie dosc spore znaczenie. Ma rowniez znaczenie w innnych sprzętach ale tego tak dobitnie nie dostrzegamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Core jest na kablu, a malinki na Wi-Fi 5GHz. Śmiga bez problemu. Na 2.4GHz faktycznie potrafiło przerwać odtwarzanie, zwłaszcza na DAP. Router po prostu od Netii. Kiedyś miałem TP-Linka Archer C7 i też było bezproblemowo na 5GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na kablu, ustawiony stały IP na NAS. Nie wiem tylko dlaczego przerywa jak włączę pełne mqa- mogę tylko raz decodować z rdzenia. Myślałem, że się gubi ma ma podpięte pod core 4x dac, ale jak je odepnę to nic to nie zmienia.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie przekonaliście mnie. Na sprzcie kolumnowym zostanę przy Daphile jednak, a jak siedzę przy kompie to foobar robi robotę. Za stary jestem w te klocki by jeszcze raz próbować rozkminiać różnice w brzmieniu programów. Zresztą ja nie słyszę różnicy między choćby wasapi, a direct sound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaki masz router wifi? Ostatnio toczylem dość długa walkę z konfiguracją sieci lan aby wszystkie endpointy dzialaly bez zakłóceń. Niestety ustawienie routerow i calej architektury Sieci ma w roonie dosc spore znaczenie. Ma rowniez znaczenie w innnych sprzętach ale tego tak dobitnie nie dostrzegamy.
Router Netis od lokalnego dostawcy internetu, ale nie wiem jaki to model dokładnie. W domu mnie też jeszcze nie ma do wieczora i nie mam jak sprawdzić. Jakiś taki zdaje się za ok. 100 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

Jak wyżej, przerobić obraz na pliki muzyczne według utworu, a potem słuchać w odtwarzaczu z gapless, i będzie to samo. Tak samo ja mógłbym mieć pretensje, że mój DAC nie czyta płyt CD, a tyle ich mam... :(

Niby tak ale taki Usb audio player na androida je czyta a kombajn za tyle hajsu już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje trzymanie płyt w ISO zamiast flac? Pliki mogę mieć poukładane w folderach i w pełni otagowane wg własnego uznania oraz stworzyć z nich dowolne playlisty, bądź odtwarzać albumami. Co więcej oferuje ISO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można polemizować. dbPowerAmp sam identyfikuje płyty i uzupełnia metadane wraz z okładką, więc masz wszystko za jednym klikiem, jeśli pójdziesz po linii najmniejszego oporu. Ciężko mi wyobrazić sobie coś prostszego i szybszego od jednego kliknięcia. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Dlaczego muszę? Mogę pobrać każdą muzykę w formie cyfrowej z dowolnego miejsca - Chomik, YT, rosyjskich portali, itd. To samo tyczy się filmów. Wyjątkiem są tylko dzieła, które nie miały jeszcze oficjalnej premiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności