Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi



Może wersja na andka standalone? Czyli dostęp do zintegrowanych serwisów plus biblioteka z pamięci urządzenia? Ale w sumie UAPP już jest.




No wlasnie. Mamy juz UAPP, ktory spełnia podstawowe funkcjie mobilne łącząc sie z serwisami streamingowymi. Ale brak integracji bibilotek doskwiera. Marzy mi sie coś podobnego do rozwiązań jakie zaimplementowano w A&K w swoich niektorych dapach z tą jednak różnicą że moc obliczeniowa jest w chmurze a nie na urządzeniu lokalnym. Wówczas byloby możliwe korzystanie z wszelkich dobrodziejstw Roona gdziekolwiek mamy stabilne łącze.
Pomarzyć zawsze można. Ale zgadzam sie wyjście spoza sieci loklanej byloby fajne ale tutaj ujawnilby sie byc mozne wrażliwość Roon na stabilności połączenia internetowego.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się usunąć problem zacinania muzyki poprzez Roon. Aktualnie tak to wygląda. Wszystko idzie z pełną mocą i bez najmniejszych problemów. Nie wiem czy są to najlepsze możliwe ustawienia dla Qutesta ( podobno najlepiej dla niego to DSD natywne + ASIO ) ale cieszy mnie ogromnie, że działa idealnie 🙂 

 

 

1.Zrzut ekranu 2021-09-15 095630.png

2.Zrzut ekranu 2021-09-15 095720.png

3.Zrzut ekranu 2021-09-15 095823.png

4.Zrzut ekranu 2021-09-15 095912.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szczurov napisał:

DSD dałbym na native a nie przez PCM. 

Dokładnie, bo zatoczone tu zostało spore koło - kilka operacji przejścia z PCM na DSD, żeby to ostatecznie zapakować w ramki PCMu. Rozumiałbym to, gdyby bity szły do Qutesta po S/PDIF. Zresztą ja bym te wszystkie kroki pominął z tym przechodzeniem na DSD, który jest formatem "płynnym" i najwięcej sensu ma, gdy bezpośrednio trafia na przetwornik C/A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz roon? Używasz? Tam nie ma takiej opcji. Pisał, że zainstalował. U mnie też nie ma.

4 minuty temu, Szczurov napisał:

A sterowniki od daca zainstalowałeś? 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Linuxie nie ma na 3 x dac. Tak jak trybu exclusive. W sumie to możliwe. Według roon taka opcja może się pojawić lub być niedostępna. Na Alphie nie ma w ogóle takiego wyboru i dekoduje bezpośrednio do dsd-purpurowa dioda. Wszystko zależy od dac.

 

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/audio-setup-basics#Device_Setup

 

Cytat
  1. If "Native" playback wasn't an option or it didn't work, try "DSD over PCM v1.0 (DoP)".

6B4E07C4-B656-4D5E-88EB-6C6C5A95F23B.jpeg

 

41548869-95B4-4BD5-96DD-B02E31523260.jpeg

6AE408F8-B7FD-46AF-A95A-312E74581D26.jpeg

A93498E4-BBA6-42FA-B424-D3D3F1C2FB53.png

D7A39DF4-5344-45DB-8D99-4C901F16AAD2.jpeg

8A3E3790-09DF-4DA9-A7DF-66C6E78BD841.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szczurov napisał:

A sterowniki od daca zainstalowałeś? 

Jasna sprawa.

Przeinstalowałem sterowniki do Qutesta. Pojawiła się opcja Native DSD. Pojawiło się także szarpanie dźwięku i znikanie DAC'a z systemu. Wyłączyłem rdzeń MQA w Roon. Bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 21:12, zielinskitomasz napisał:

Procek mocno obciążony widzę. Ale jak nie grzeje sie za zbytnio?

Słucham od rana- dsp ustawione na upsampling do dsd128 i parametry w normie na moim Qnapie. Właśnie wyciągam go zza telewizora, gdzie jest słaba wentylacja, przedmuc**ję z kurzu i znajdę lepsze miejsce. Powinna być niższa temp. pod dużym obciążeniem, ale i tak nie jest źle- absolutny max dla tego cpu to 105 stopni Celsiusza.

 

3255EA71-4999-4268-9C45-1C84C742860B.jpeg

 

DEFE6B68-D8C9-486C-8927-4B93811DFE64.jpeg
 

 

edit: nowe miejsce dla NAS, przedmuchany z kurzu, wyłączyłem usługi multimedialne- już NAS nie zajmuje się indeksowaniem miniaturek i nie obciąża bez potrzeby cpu. Dlna nie potrzebuję bo mam do słuchania z telefonu Minimserver.  Temp. Cpu spadła o 6 stopni.
 

 

2197F9A1-1177-4F0F-9DFA-2C3D59596A2A.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie sytuacja wygląda następująco. Przeinstalowałem wszystko co możliwe łącznie z samym Roonem. Wróciłem do mojego NUC I3. Rdzeń MQA wyłączony.Udało się ustawić DSD w trybie Native i nawet da się słuchać w trakcie przeglądania internetu. Trzaski są ale muzyka nie zanika. Nie jest to rozwiązanie idealne ale musi wystarczyć. Po zamknięciu przeglądarki muzyka gra fenomenalnie. 

 

1.png

2.png

3.png

Edytowane przez Name44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 pobawiłem się trochę i mam teraz dokładnie jak Ty.

pytanie cz jest sens ustawić DSD128?
czy zostawić DSD64?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnic między DSD64 a DSD128 nie słyszałem wielkich ale samo włączenie DSD już pozytywnie wpływa na brzmienie. Wyższa wartość miała więcej powietrza. 

Mnie zastanawia jeszcze to, że jedyne co wywołuje te przycięcia i problemy to przeglądarki internetowe. Nic innego. Z ich wyjątkiem mogę uruchomić wszystko co tylko zechce i nic złego się nie dzieje. Muzyka gra płynnie. Mogę kopiować pliki duże i małe, obrabiać zdjęcia w LR, łączyć się zdalnie z komputerem w pracy itp itd...żadna z tych czynności nie wywołuje problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś telefon na androidzie laguje z nomym Remote i mrozi samą aplikację to trzeba wyłączyć w ustawieniach obsługę na zablokowanym ekranie w settings/ setup i powiadomienia w telefonie. U mnie dodatkowo drenowalo baterie na LGV40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was problem z Tidalem? Zwraca mi błąd 502 Bad Gateway. I na Roon I w apce Tidala.

W ogóle dzisiaj zły dzień dla aplikacji. Rano musiałem na nowo dodawać daca w ustawieniach (enable), bo mi Roon nie widział. I szlag trafił całą ustawioną playlistę.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności