Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak samo, ale zielona kropka oznacza, że Roon "przycina" jakość pliku do 24/48 kHz, czyli do ograniczeń Androida.

Gdyby USB Audio Player Pro był Roon Ready, byłoby to jakieś rozwiązanie. Ale najlepiej by było, gdyby samo iBasso się dogadało z Roon Labs w tej sprawie i np. można by było streamować muzykę z Roona do Mango Playera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

@Joseph_k78jek jestw tym przypadku? Wysyła pełne mqa przez chromecast? Moje  Onkyo jest Roon tested. :)  

76E672DB-25E1-4217-A782-17FC87C7EFB6.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia chromecasta nie wspiera MQA, chyba że się coś zmieniło od czasów Chromecasta Audio. Podejrzewam, że maksymalnie będzie 96kHz i musisz włączyć w ustawieniach urządzenia MQA core decoder.

Samo Onkyo natomiast powinno wspierać MQA. Ja mam model TX-8270 i tam zostało dodane wsparcie dla MQA.



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joseph_k78 napisał:

U mnie tak samo, ale zielona kropka oznacza, że Roon "przycina" jakość pliku do 24/48 kHz, czyli do ograniczeń Androida.

Gdyby USB Audio Player Pro był Roon Ready, byłoby to jakieś rozwiązanie. Ale najlepiej by było, gdyby samo iBasso się dogadało z Roon Labs w tej sprawie i np. można by było streamować muzykę z Roona do Mango Playera.

U mnie z telefonu po USB potrafi lecieć 96kHz, więc to nie jest IMHO cecha Androida z tym próbkowaniem. Chodzi o wyjście przez USB na zewnętrznego DACa, bez Roona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja jednak pisałem o przycinaniu parametrów pliku w kontekście używania aplikacji Roon na smartfonie/DAPie z Androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Chciałbym zapisać się do waszego klubu Roon :)  Trial się skończył i trza było zabulić. Zainstalowany na NAS QNAP i muzyczka dostępna natychmiast, w każdej chwili bez tracenia czasu na podłączanie PC. Kann Alpha też działa świetnie z Roon. Dla mnie to game changer i wykupiona Audirvana nie jest już używana. 

B43604D3-005B-411D-9AE7-D0770CC28D3E.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już wymiękam z Roonem. Dobija mnie ten widok playlist w 1.8 na moim telefonie. Nieczytelny crap. Może ktoś zapodać screenshot z jabłkofona 11/12 Pro Max?

 

EDIT: NVM, dostałem już forum Roona. To samo. :( 

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, hammerh34d napisał:

Ja nie używam roona z telefonu

Dla mnie całym sensem streamowania biblioteki jest to, że rozsiadam się w fotelu i odpalam to, na co akurat najdzie mnie ochota. Taki Spotify tyle że z własnych plików.

 

12 minut temu, lobuz1 napisał:

Nie używam playlist- mam ich kilka, ale na Ipad nie dostrzegłem żadnego problemu.

Nie wszedłeś w widok żadnej playlisty. Ale na iPadzie będzie właśnie działać ok, a na telefonie widok jest bardzo okrojony. Rozważam iPada, ale zakup tableta tylko po to, aby robił za pilota do jednej aplikacji zakrawa o absurd. Do tego to jest kolejne urządzenie do ładowania i zajmowania miejsca. Wolałbym właśnie telefonem, który mam zawsze przy sobie. Było dobrze i spartaczyli IMO. Gdyby Audirvana była na Linuxa, to bym chyba zmienił. Roon oferuje znacznie więcej, ale nawigacja przez długie playlisty bez obrazków jest dla mnie katorgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od pewnego czasu borykam się z pewnymi utrudnieniami w odtwarzaniu muzyki z Roon'a. Mianowicie, muzyka jest odtwarzana płynnie i bez najmniejszych problemów do momentu uruchomienia jakiejkolwiek przeglądarki internetowej. W momencie jej uruchomienia pojawiają się potworne trzaski i zacięcia w odtwarzaniu do tego stopnia, że muzyka wręcz zanika. Pomaga, zamknięcie przeglądarki i uruchomienie dowolnego utworu w jakości 44/16. 

DAC to Qutest, raczej poprawnie ustawiony w Roon tj, brak obsługi MQA, DSD - natywnie 64bit. Sterowniki ASIO zainstalowane. Ustawień DSP w tym momencie nie pamiętam.

Komputer intel NUC I3-8109U/8GB. Pod wieczór mogę wkleić screeny 

Edytowane przez Name44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Nuc i3 nie daje rady. Sprawdź jakie masz obciążenie cpu i pamięci gdy takie zjawisko występuje.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb exclusiv w Roon wyłączony. Zacięcia i problemy pojawiają się w szczególności gdy na stronie www są jakieś animacje\filmy ( np. Wyborcza) i banery np nasze forum.  Zasoby komputera mogę przeglądać bez problemów. 

Problemy wręcz znikają gdy zamiast DSD wybiorę PCM lub DoP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Name44 napisał:

Tryb exclusiv w Roon wyłączony. Zacięcia i problemy pojawiają się w szczególności gdy na stronie www są jakieś animacje\filmy ( np. Wyborcza) i banery np nasze forum.  Zasoby komputera mogę przeglądać bez problemów. 

Problemy wręcz znikają gdy zamiast DSD wybiorę PCM lub DoP.

To by świadczyło o kiepsko napisanym silniku do dekodowania DSD. Rozumiem, że PCM nie pchasz jako DSD na siłę? Szkoda zasobów w razie czego, a z inżynierskiego punktu widzenia też to jest bez sensu. 

 

Nie używam Roona i nie zanosi się na to (ogarniam takie tematy inaczej), ale mam maszynę na i3 z 2014 roku z 4GB RAMu współdzielonego z Grafą, i może sobie lecieć wideo na pełny ekran, a muzyka gra jak ma grać. I jeszcze mogę grzebać w systemie w tym czasie. 

 

Zatykanie maszyny na i3 w okolicznościach jak powyżej źle świadczy o programiście, któremu się krztusi aplikacja do odtwarzania audio na nim z jakąś tam ingerencją DSP. Zresztą te też dorzucałem u siebie i niczego to nie blokowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na tą chwilę. Na potrzeby chwili zorganizowałem MiniDella na I5. Zacęcia i przycięcia nadal występują. System zainstalowany dziś. Aktualizacje wszystkie pobrane, roon świeży, sterowniki także dzisiejsze. 

Dziwi mnie ciągłe 100% użycie procesora graficznego. Zarówno w moim NUC'u jak i tym Mini Dellu.Bez tytułu.jpg

 

 

 

 

Bez tytułu2.jpg

Edytowane przez Name44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie niczym koparka krypto. :D Roon korzysta z OpenGL, więc GPU coś używa, ale nie powinno to tak wyglądać. Skoro problem występuje na dwóch różnych kompach (zakładam, że to oznacza różne GPU), na Twoim miejscu spróbowałbym postawić Roon Core na Linuchu, żeby wyeliminować zgrzyt na linii system operacyjny / sterowniki - soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, mogę jeszcze ewentualnie zorganizować iMac'a. Ale nie o to chodzi kurcze...siedzę i kombinuję i teraz nastąpiła poprawa gdy zamieniłem w ustawieniach Qutest ASIO na Qutest WASAPI. Dosłownie jak ręką odjął...a sytuacja wygląda tak, bez zmian

 

 

Bez tytułu3.png

 

 

Adnotacja 2021-09-10 204545.png

Edytowane przez Name44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności