Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pierwszy raz mam problemy techniczne z Roonem. Staram się je jakoś rozwiązać ale nie skutecznie. Otóż ot tak, bez wprowadzania żadnych zmian uruchomienie przeglądarki internetowej ( Edge lub Chrom ) zaczęło wywoływać zacinanie a wręcz zatrzymanie odtwarzania muzyki poprzez Roon.

Wykonywałem już ponowną instalacje Roona, na nowo zainstalowałem sterowniki Qutesta. Nie pomogło. 

 

Miał ktoś podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

pytanie do was jak odtwarzacze na Roon?

czy Core macie podpięty bezpośredni do DAC? Czy też poprzez sieć LAN?

Jak według was jest lepiej? Ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam RPi4 z HiFiBerry Digi+ Pro podpiętym do DAC. W RME ADI 2 DAC FS przechodzi to test bit perfect. Są dwa fajne systemy operacyjne dla takiego playera sieciowego - HiFiBerryOS oraz Ropieee. Nie przekracza to 5 stów wraz z fajną obudową i masz samodzielną strefę w Roon. Zaraz zapodam foto.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięty bezpośrednio w tej chwili PC na którym mam Roon Core poprzez USB do DAC Aurelic. mogę sygnał sterujący puścić do Aurelica poprzez LAN, wtedy do jest streamer/DAC, i tak się zastanawiam jak lepiej?

 

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Core siedzi na szafie podłączony do sieci LAN, a odtwarzanie idzie do malinki z DAC'kiem na USB i Oppo UDP-203 po sieci.

Wysłane z mojego SM-T865 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

13 minut temu, Corvin74 napisał:

mogę sygnał sterujący puścić do Aurelica poprzez LAN, wtedy do jest streamer/DAC, i tak się zastanawiam jak lepiej?

 

Raczej nie ma znaczenia pod kątem audio, jeśli z USB PC nie masz jakichś zakłóceń. U mnie po USB lecą trzaski, które słychać i widać na spektrometrze RME. Jak masz w Roon sygnał lossless i wysyłasz po cyfrze, to bym się nie spinał.

U mnie RPi wygrywa, bo bierze mało prądu i nie wymusza chodzenia PC 24/7. Jak masz na nim Core to i tak go nie wyłączysz, więc tracisz ten plus. Ja nie chcę słuchać wentylatorów, więc Core mam na bezgłośnym serwerze, a playery sieciowe to właśnie RPi. Małe, wygodne w użyciu, ale nie zdobią tak fajnie półki ze sprzętem, jak wielkie firmowe klocki.

 

Po lewej Intel NUC w pasywnej obudowie z Core, a przed nim player RPi4, którego akurat nie używam (bo mam dwa, a stereo zdechło). Po prawej inne zabawki z RPi4, nie audio.

 

IMG_1153.jpeg

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Core pracuje na starym tableto-komputerze podłączony po USB prosto do DACa. Wszystko tak naprawdę zależy od implementacji USB w DAC i Core. Ja nie narzekam i nie widzę potrzeby na dodawanie urządzeń między transportem (PC), a DAC (Holo Audio Spring z lepszym modułem, kartą USB w stosunku do standardu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Quobuz spowodował, że postanowiłem przetestować Roona jeszcze raz.

Dlaczego?... Dlatego, że natywna appka Quobuza na moim dedykowanym do audio mikropc na celeronie jest ledwo używalna.

Zainstalowałem więc roona i mimo, że z całym core i szykanami, to śmiga z kubusiem pięknie i bez opóźnień, a poza tym podpiąłem pod niego moją biblioteczkę z NASa i jest seamless. No i ogólnie frontend z niego świetny niestety.

I ma "radio", czyli sugestie/kontynuacje czego nie ma kubuś - a ja często w ten sposób znajduję fajne rzeczy.

Drogi jest. Ale niestety robi robotę. Więc po trialu chyba zostanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:
3 godziny temu, Corvin74 napisał:
Jak odpalasz w Polsce? VPN?

Odpalasz bez vpn, ale żeby się zarejestrować potrzebujesz i vpn i zagraniczną kartę.

 

Wystarczy Revolut i środki na nim we właściwej walucie. Ja przy rejestracji udawałem mieszkańca USA, a więc przydały się USD. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się przedstawia w appce - moja pierwsza płatność za plan Studio.

 

Jeśli dobrze pamiętam, to wystarczy dodać nowe konto kwotowane w walucie kraju, którego obywatela będziemy udawać i zasilić je, wymieniając środki. Chyba więcej magii nie użyłem te dwa miechy temu. Grunt, że działa i właśnie słucham :D

Screenshot.thumb.jpg.eb690eeecb34889631f288fc2b669bbc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wystarczy Revolut i środki na nim we właściwej walucie. Ja przy rejestracji udawałem mieszkańca USA, a więc przydały się USD. 
Dokladnie. Ja również place w dolarach z revoluta ale via paypal. Dodatkowo poprosiłem support paypala aby moja kartę ustawił jako dolarową(wówczas nie było innego sposobu tzn system nie chcial mi jej przyjąć). Teraz revolut jest obecny nw@usa wiec może być jeszcze łatwiej.
A Qobuz + Roon to zgrana para.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Revolucie nie przewalutowuję złotówek na funty przed pobraniem, Revolut robi to "w locie". W Paypalu ustawiłem tylko, by przewalutowanie robił bank a nie Paypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Roon to może i jest game charger z tytułu wątku. Dzisiaj zainstalowałem 14 dniowy trial i mam zarwana nockę :) . Później trzeba bulić 450zl rocznie, albo szarpnąć się na dożywotnią za 2300. Przedłużacie co rok czy od razu z grubej rury? Jak żyć? :) Na Kann Alpha działa wysmienicie.

0FFCFF58-6BEF-4E7B-806A-F47538F3215C.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też opłacam co rok - już drugi rok z rzędu. A czy zachcę wykupić lifetime, to się jeszcze zobaczy.

Nawiązując do screenshota - kiedy ja wreszcie się doczekam bit-perfect w aplikacji Roon na iBasso DX220...

Wysłane z mojego SM-T865 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Też opłacam co rok - już drugi rok z rzędu. A czy zachcę wykupić lifetime, to się jeszcze zobaczy.

Nawiązując do screenshota - kiedy ja wreszcie się doczekam bit-perfect w aplikacji Roon na iBasso DX220...

Wysłane z mojego SM-T865 przy użyciu Tapatalka


 

Może też wykupię na rok chociaż zastanawiam się czy zamiast przedłużać co rok nie wykupić lifetime, który zamortyzuje się w 5 lat.

 

Na ibasso dx3000 wyglada to następująco.

.

 

A28DA940-6C8E-4057-BF7F-334A8A84EEAA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności