Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie przypomniałem, czego mi nadal brakuje w kolejce odtwarzania. Jest opcja "play from here" oraz "remove", a brakuje "play next". Zamiast czekać do końca utworu, można by wcześniej zadać zagranie utworu, który np. otwiera inny album z kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Tak się tutaj zapytam - bo widze, że jak ktoś spina Roona z Tidalem - to okay, Roon importuje playlisty z Tidala. Natomiast - co w drugą stronę? Macie jakąś strategię na export w drugą stronę? 

 

Chodzi mi o sytuację np. taką, że robię sobie w Roonie jakąś playlistę i chcę ją mieć też w Tidalu, np. żeby ją używać na aplikacji Tidala w DAPie. Any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem tego więc nie wiem jak to zrobić.

Za to zauważyłem problem z maliną (RopieeeXL). Po kilku godzinach przerwy znika ona z listy endpointów, reboot nie pomaga. Dopiero jak zrestartuję Roon Core to spowrotem wraca na listę stref. A dzisiaj dodatkowo po restarcie kompa nie poszedł dźwięk na DACa podpiętego do maliny, pomimo że aplikacja pokazała, że odtwarzany jest utwór. Dopiero kolejny restart pomógł i dźwięk powrócił. Nie miałem takich rzeczy przed wersją 1.8.

Może ktoś sprawdzić, czy na tablecie się wyświetlają te miniaturki okładek w widoku playlisty? Na telefonie ta apka stała się dla mnie unusable.
U mnie jest taki widok - pierwsze dwie grafiki to w poziomie i pionie widok kolejki (jak widać w pionie znika interfejs odtwarzacza), ostatnia to widok utworzonej przeze mnie playlisty.46935f1631b527818f756a14dba5f70c.jpgb702fb7ede9059e2697474d63f8ddb59.jpg4d9bdc39651579f280c0b4a9863bb870.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

U mnie jest taki widok - pierwsze dwie grafiki to w poziomie i pionie widok kolejki (jak widać w pionie znika interfejs odtwarzacza), ostatnia to widok utworzonej przeze mnie playlisty.

Na iPhone 6.1" nie mam ani grafik, ani odtwarzania. W 1.7 mieściło się bez problemów. Nic, czekam na jakiś update, albo do sklepu po tableta. :( 

 

4 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

Za to zauważyłem problem z maliną (RopieeeXL). Po kilku godzinach przerwy znika ona z listy endpointów, reboot nie pomaga.

Spróbuj HiFiBerryOS. W tamtym roku było strasznie zbugowane, ale teraz dałem kolejną szansę i jestem bardzo zadowolony. O wiele przyjaźniejszy interfejs i nie wymaga restartu przy zmianie ustawień. Poza tym nie wysyła ciszy po skończeniu playbacku, dzięki czemu działa automatyczne przełączanie wejść cyfrowych w DAC (o ile ma taką funkcję). Jedyna wada to brak renderera DLNA. Raczej Cię to nie zaboli, bo i tak używasz Roona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę czy to dobry pomysł i czy będzie to działać?

Planuję kupić NUC i5 (8generacji) i postawić na nim CORE, do niego po USB podłączyć dysk SSD z muzyką.

Wymieniony zestaw chcę podpiąć po USB bezpośrednio do DACa (mój DAC nie jest Roon Ready) by NUC robił jako źródło (sterowany z tel., tabletu etc..)

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną nieścisłość w liczeniu czasu słuchania - w statystykach nie uwzględnia mi jednej płyty Nine Inch Nails "Ghosts V". "Ghosts VI" jest na liście. Słucham obu po kolei, bo można by rzec, że to podwójny album (wydane w tym samym dniu). Jestem "do tyłu" z czasem już prawie 3 godziny. Ciekawe, czy to jedyny błąd jak dotychczas.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną nieścisłość w liczeniu czasu słuchania - w statystykach nie uwzględnia mi jednej płyty Nine Inch Nails "Ghosts V". "Ghosts VI" jest na liście. Słucham obu po kolei, bo można by rzec, że to podwójny album (wydane w tym samym dniu). Jestem "do tyłu" z czasem już prawie 3 godziny. Ciekawe, czy to jedyny błąd jak dotychczas.






Niestety nie tylko ten. Zauważyłem że roon nie pokazuje mi pelnej dyskografi z Qobuza. Jak wchodzę przez apke Qobuz plyty oczywiście są. Nie wiem czy akurat z tym artystą były juz wczesniej problemy ale to irytujące.
https://www.qobuz.com/us-en/album/chopin-4-ballades-4-impromptus-anna-vinnitskaya/ymo9o4w9wp0qa

Ten i jeszcze jeden album roon tej pianistki widzi ale pozostalych już nie.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli chodzi o znikające albumy to póki co nie zauważyłem, czy czegoś mi nie brakuje.


Aktualizacja: ogólny czas odtwarzania jednak jest liczony, ale albumu brak na liście top przesłuchanych albumów. Chodzi konkretnie o wersję z Tidala. Z ciekawości puściłem ten sam album pobrany ze strony Nine Inch Nails i tu problemu nie ma. A gdy ostatecznie dodałem do biblioteki tidalową wersję, ta... pojawiła się wreszcie, aczkolwiek z przekłamanym czasem o ok. jedną godzinę mniej (czyli jedno przesłuchanie płyty).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z Was korzystal z filtrow w Roonie?
Ja kupilem mikrofon pomiarowy i troche sie bawie roznymi filtrami oraz korekcja akustyki pomieszczenia.

Na forum Roona jest fajny artykul na temat robienia korekcji i jej wykorzystania w Roon.

Probowal ktos z Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tylko ten. Zauważyłem że roon nie pokazuje mi pelnej dyskografi z Qobuza. Jak wchodzę przez apke Qobuz plyty oczywiście są. Nie wiem czy akurat z tym artystą były juz wczesniej problemy ale to irytujące.
https://www.qobuz.com/us-en/album/chopin-4-ballades-4-impromptus-anna-vinnitskaya/ymo9o4w9wp0qa

Ten i jeszcze jeden album roon tej pianistki widzi ale pozostalych już nie.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka


https://community.roonlabs.com/t/roon-1-8-build-763-is-live/146696

Powinno byc teraz ok.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Roon - ponoć tak działa API Tidal i powinno się odświeżyć po kilku godzinach, w najgorszym wypadku jutro. Słabo ale to poza ich zasięgiem - tak działa Tidal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności