Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

To urządzenie nie da rady z DSP. Ładnie wygląda i tyle. Pewnie, że najlepiej NUC + NAS + laptop + tablet. 500 urządzeń ? Ja chcę ogarnąć to jak najmniejszą ilością kabli i sprzętu. Nie zapomnij o zasilaczach do NUC i NAS, a gdzie streamer i kolejny zasilacz ? Sboostery same się nie kupią.

 

Biorę pod uwagę dwie opcje. 

 

NAS który uciągnie Core i będzie miał 4 zatoki + laptop, bo na nim pracuje. 

 

Druga: 

 

Tylko laptop i mam w nosie co mówią komputerowi audiofile voodoo, że core, pliki muszą być na różnych sprzętach. Hmmm ja nie słyszę różnicy. Teoretycznie myślę nad drogim NAS, bo mógłbym go podłączyć bezpośrednio po USB do DAC. Nie wiem czy streamer mi potrzebny tak na prawdę. Do tego kopia i stacja multimedialna i inne korzyści posiadania NAS. Na laptopie tylko remote zainstalowany. Jeśli chcę posłuchać muzyki, to nie będę odpalał 5 urządzeń. Zmieniłem kolumny, zrobiłem adaptację pomieszczenia i to dało najwięcej dla moich uszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Móje pomysły, są zupełnie inne niż rozwiązania, które sugerujesz:

1. NAS podłączony do DAC (nie chcę NASa z wiatrakami bo z doświadczenia wiem, że głośne toto jak cholera) 

2. Komputero-tablet (2w1) podłączony pod DAC

3. NUC podłączony pod DAC

Sterowanie:

pkt. 1, 3 telefon

Pkt 1, 2, 3 telefon + ekran komputero tabletu

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Chcheckitout napisał:

Tylko laptop i mam w nosie co mówią komputerowi audiofile voodoo,

Po prostu tak zrób. Mam laptopa na i3 z 4GB RAM i 1000GB dyskiem hybrydowym (8GB smart cache). Zoptymalizowane ustawienia Windows 10 i foobar2000, a i tak najczęściej lecę z YouTube. Zasilacz tylko poprzedzony specjalnym filtrem sieciowym, dobry kabel USB, i temat dostarczania danych do DACa zamknięty. Net po WiFi, i tu też optymalizacja ustawień karty sieciowej. Może i voodoo z tymi wszystkimi ustawieniami, ale przynajmniej darmowe. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

Po prostu tak zrób. Mam laptopa na i3 z 4GB RAM i 1000GB dyskiem hybrydowym (8GB smart cache). Zoptymalizowane ustawienia Windows 10 i foobar2000, a i tak najczęściej lecę z YouTube. Zasilacz tylko poprzedzony specjalnym filtrem sieciowym, dobry kabel USB, i temat dostarczania danych do DACa zamknięty. Net po WiFi, i tu też optymalizacja ustawień karty sieciowej. Może i voodoo z tymi wszystkimi ustawieniami, ale przynajmniej darmowe. :P

Filtry, dobre kable, optymalizacja ... i YouTube. 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cain1916 napisał:

Filtry, dobre kable, optymalizacja ... i YouTube. 🤣

Nie wiem co masz do rury? Kiedyś może i było kiepsko, ale obecnie jest cała masa bardzo dobrze nagranej muzyki (szczególnie koncerty muzyki klasycznej/poważnej); jak puszczać to jeszcze z chrome, to miażdży toto tidala.

Także ten...śmichy hichy nietrafione raczej..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audionanik napisał:

Nie wiem co masz do rury? Kiedyś może i było kiepsko, ale obecnie jest cała masa bardzo dobrze nagranej muzyki (szczególnie koncerty muzyki klasycznej/poważnej); jak puszczać to jeszcze z chrome, to miażdży toto tidala.

Także ten...śmichy hichy nietrafione raczej..

Nie słucham muzyki klasycznej, także się nie wypowiem co do jej jakości. Jeśli jednak chodzi o streaming używam Tidal+Roon i w moim odczuciu właśnie ten duet miażdży "rurę" w każdym aspekcie i w każdym utworze, na którym udało mi się porównać. Stąd te heheszki.

Bardzo chętnie wysłucham Twoich propozycji utworów, które lepiej brzmią na YT, niż Tidal. Z chęcią sobie porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na windzie Firefox też mnie nie raz zmiażdżył jakością, Jriver z dobrym materiałem z rury nie ma szans konkurować. Tidal nie ma ani sensownej jakości, ani ciekawych zasobów.

Nie wiesz, czego słuchasz, a na YT popularne albumy występują w wielu wersjach jakości i masteringu. Astrix itp. można znaleźć w 4K, albo Metallicę w 1440p bez ruchomego obrazu. Ileż to już było utyskiwań na jakość Tidala, że nie wiedzieć czemu hifi brzmi jak mp3. Widocznie Roon dopisuje brakujące dane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem z Tidalem, wylogowało mnie a przy próbach zalogowania się wyskakuje mi błąd. Ktoś tak ma?fb409fcdd6a6ae816d215aad8e31461c.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak, już działa, wczoraj jak już zaskoczyło, to znowu był problem z wyświetlaniem sekcji 'main albums' z serwisów jakiegokolwiek artysty, były dostępne tylko te z własnej biblioteki.

 

Na forum Roon ten problem pojawił się pierwszy raz w kwietniu

 

https://community.roonlabs.com/t/cannot-login-to-tidal-in-roon/100132d1386a5efa3e8393b9b9439f6d15d464.jpg&key=678264e7019191e94b6e23047b8826271c13890ac832a941ea6adc5389e41c25

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ustawić na karcie odtwarzania by zawsze był widoczny taki widok jak poniżej, lub np okładka płyty na cały ekran?

Przeszukuje menu i nie potrafię tego przestawić. Za każdym razem muszę to przestawiać ręcznie, inaczej wita mnie tekst piosenki.

 

 

20200709_231102.jpg

Edytowane przez waski
Znalazłem gdzie się to przestawia (na zdjęciu zaznaczone strzałką dla potomności)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, deftones9 said:

można już miesięczna abonamenty wykupywać czy dalej tylko roczny?

 

Jednak się wycofali z opcji miesięcznej. Tylko roczny abonament i lifetime (po podwyżce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać ktoś jest pazerny na monety i chce szybko zarobić, nie tędy droga.Tym bardziej że triala dają zaledwie na 14 dni co jest śmiesznym okresem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem zapłaciłem za cały rok, teraz miesięcznie odkładam jakiś grosz, by kolejna zapłata nie była tak strasznie odczuwalna. Wystarczy 40 zeta miesięcznie, jak za Tidala.

 

A czy są pazerni? Liczę na dalszy rozwój programu (systemu), bit-perfect dla klienta na Androidzie a może i obsługa USB-Audio tamże.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogłem się doczekać by zapłacić im za rok z góry i mieć spokój. Ale czekałem do dnia dwunastego

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni przed końcem triala zrezygnowałem a potem kilka tygodni walczyłem żeby przestali mi wysyłać marketingowe śmieci. Powtórzę to co mówiłem już wcześniej: jak ktoś ma kilka systemów, podział na strefy itp to Roon jest ciekawą opcją, ale gdy ma się podłączony jeden tor pod komputer Audirvana czy Foobar naprawdę oferują praktycznie wszystko co potrzeba. Jedynie seekbar w Audirvanie dla plików lokalnych jest gorszy bo bez wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności