Skocz do zawartości

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Po zabawie z PC, postawiłem serwer Roon, trochę mi zabrało skonfigurowanie dobrze wyjścia audio, ale działa...

Czy ktoś ma jakiś poradnik jak najlepiej to wszystko dokonfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i postawiłem Roon na Win10.

jestem pod wrażeniem jak ładnie zindeksował moją bibliotekę.

początkowo zgubiłem się trochę w opcjach, ale teraz wszystko ładnie gra.
pytanie - czy jest gdzieś poradnik konfiguracji, tak aby wszystko lepiej ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ok, podjadę po mój stary PC i w weekend się pobawię w instalację wszystkiego - zobaczymy czy zadziała. Roon w na 14 dni trial - a potem decyzja.

 

Ja ostatnio zakupiłem Dell Optiplex, jest to już sprzęt kilkuletni. Procek to czwarta generacja i5 cztery rdzenie, 8 GB ramu i dysk SSD M.2 256 GB. Roon śmiga bez problemów. Ale DSP nie sprawdzałem.653089012ccd91da1c262d9b37a08faf.jpg&key=411573f7f31c91e1c9a94cb5d542e5f2641c41e26cd48a7336cd5255133085b2 

Dzisiaj aktualizacja Roona, wprowadzona nowa opcja w zakładce Recent - grane ostatnio. W sumie może być przydatna.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wsiąkłem... Roon na rok wykupiony

@vonBaron będzie miał z tego korzyć z jego polecenia mam link.

Dla mnie to co przeważyło sa opisy wykonawców oraz tam gdzie jest to słowa piosenek.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 dobrze kojarzę, że Ty się z Daphile przesiadłeś? Do zwiększenia kosztów nieskończoną ilość razy przekonał Cię sam user experience, czy jakieś nowe funkcjonalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile mam w rezerwie, zresztą mam też Volumio jako endpoint do Roon.

Roona z ciekawości bo taki zachwalany.. tylko nie da się ukryć drogi. Jednak interfejs jest super, dużo opcji i działa bez pudła... jedyne co na chwilę obecną mi brakuje to brak obsługi Spotify... tutaj bezpośrednio z aplikacji na Volumio. Jakby Tidal i Spotify były na raz w Roon.. to byłaby bajka dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Core (zainstalowany na laptopie z Win10) może być od razu podłączony przez USB do DAC? 
Tak.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Szok! 

Wyciągnąłem z dna szafy 11 letniego netbooka na Atomie Nokia Booklet 3G. Wgrałem tam testowo jakieś 40GB flaców . Zainstalowałem na nim Roon serwer. Założyłem konto na Roon. Podłączyłem po USB dziadka do DACa.

Zainstalowalem aplikację na telefonie i to cholera działa!!

Mało tego, to działa sprawnie bez większych opóźnień!

Ps. Na tym lapku przeglądanie stron, czy uruchomienie Worda to męka, tak przycina! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Roonie naprawdę fajna jest integracja z Tidal'em - coś wyjątkowego.
Ogólnie bardzo porządny software - szkoda tylko, że model opłat jest subskrypcyjny.
No jest lifetime. Zamykasz oczy i klikasz "kup"...


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz odkładać jakieś 40 zeta co miesiąc co da Ci mniej więcej roczną subskrypcję.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne ostrzeżenie i uwaga co nawywijałem.

Prawie w każdym programie z subskrypcją jest tak, że jak klikasz "nie chce płacić abonamentu i kończę okres testowy" to kończy się on pod koniec danego wcześniej przyjętego terminu. W Roon zrywa możliwość słuchania, zabawy tego samego dnia. Miałem na liczniku 14 dni do końca, kliknąłem że nie będę przedłużał i bum za godzinę odłączyło mnie. 

Dodatkowo nie przeszło mi zakładanie konta z linka od @Name44 nie dostałem dodatkowego okresu bonusowego. Dzisiaj spróbuję założyć nowe konto pod inny adres email.

Odnośnie programu. Nie potrafię tam zarządzać, wyszukiwać stacji radiowych. Klikam na "radia z Polski" i mam możliwość wyboru 4 stacji i koniec. Jest tam wyszukiwarka po nazwach stacji radiowych? Lubię bardzo radio Baobab jako "muzykę tła" w domu, da się to radio tam posłuchać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma baobab. Jak dasz mi link do oficjalnego streamu to dodam do systemu Roon.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Radio BAOBAB dodane do oficjalnego katalogu Roon. Powinienieś już widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 razy ktoś kliknął, 1 faktycznie się zarejestrował z linku ale jeszcze nie kupił rocznej licencji. Tak bym to czytał.
Chyba na forum Roon to wyjaśniali

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, że pięć osób skorzystało z darmowego triala, jedną jeszcze obowiązuje darmowy okres próbny i niestety nikt nie wykupił subskrypcji, co premiowałoby do naliczenia dodatkowych 30 dni za free.

Edytowane przez Cain1916
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, vonBaron napisał:

A to niech się walą :P

Ale ja brałem z Twojego linka i kupiłem subskrypcję... To o co chodzi?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności