Skocz do zawartości

SoundMAGIC E80 we Wrocławiu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Patrzcie co do mnie zawitało:

 

gallery_8741_701_348034.jpg

 

 

Pierwsze wrażenia bardzo bardzo pozytywne.

Słuchawki mi się spodobały bo grają równo. Względem E50 mniej basu i wysokich za to na plus ich jakość. E80 to zdecydowanie najbardziej naturalnie brzmiące i najbardziej przestrzenne doki tego producenta, kreują bardzo szeroko przestrzeń (jak na doki uniwersalne). Przy tym dobrze leżą w uszach i są fajnie wykonane.

Chętnych na odsłuch zapraszam do sklepu.

 

E80 wkrótce trafią do sprzedaży w MP3Store

20150713_100933.jpg

20150713_103026.jpg

20150713_103104.jpg

20150713_103117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Za krótko grały żeby się rozpisywać. Niech się wygrzeją

Póki co bardzo mi się spodobały.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


No dobra trochę na spokojnie ich posłuchałem. Na wstępie pozdrawiam osoby które w wątku o Carbo Tenore pisali że zrobią miazgę z E80, uprzedzam ich optymizm, mam Tenore, mam E80 i powiem wam że nie, nie zrobią z nich miazgi. Trzeba przyznać że skośnoocy postarali się przy E80 i zrobili produkt bardzo dobry w stosunku do ceny.

 

Tonalnie określiłbym E80 jako wyrównane, w porównaniu do Tenore mają mniej wycofany środek i mniej wypchnięte do przodu wysokie. E80 mają mniej niskiego basu ale grają pełniej bowiem mają cieplejsze wokale i podkreślony średni/wyższy zakres basu.

Tutaj pewnie pojawią się słowa że to przecież tak jak w KX100, otóż nie bo Kx100 są bardziej kluchowate w porównaniu, mają aż za dużo tego ocieplenia a bas wkracza w zakres średnicy.

 

Grubby określił Tenore jako suche na średnicy, wg mnie to trochę przesada, ale E80 mają ładniejszą barwę, są bardziej nasycone ale nie przesycone.

 

Wysokie są w E80 mniej szorstkie niż w KX jak również w tenore ale też jest ich najmniej z całej trójki. Tracą nieco na szczegółowości względem Zero Audio. Z kolei na duży plus względem KX należ traktować brak sybilantów sss szzzz czzzz tutaj tego nie ma.

 

E80 grają na pewno szerzej niż Tenore, mniej w głowie. Dźwięki są badzo ładnie odseparowane od siebie ale choć trudno to opisać to jakoś nie tworzą dla mnie spójnej całości którą uzyskuję w JVC czy też Zero Audio. W E80 skupiam się nie tyle na słuchaniu muzyki co na właśnie tym odseparowaniu warstw dźwieku, muzyka brzmi jakby wolniej niż powinna, może nieco nudno. Nie wiem nie umiem tego sensownie opisać.

 

Z wad należy wspomnieć o irytującym driver flexie. Trzeba powoli wkładać do uszu.

Z zalet - słuchawki są wygodne i spodobają się osobom które nie lubią głęboko wchodzących słuchawek. Izolacja pozostaje przyzwoita. Mają zerowe wymagania, grają dobrze z każdego grajka czego nie mogę powiedzieć na przykład o KX100.

 

Dla kogo zatem E80? Na pewno NIE dla miłośników ciężkich elektronicznych ciężkich brzmień. Ale dla osoby słuchającej lekkiej muzyki typu rock, indie, pop, czy też klasyki będą świetnym wyborem. Technicznie stoją na pewno dużo powyżej popularnych z podobnego zakresu cenowego Shure SE215.

 

Czy czuję potrzebę posiadania E80? Zdecydowanie nie. Czy chciałbym je kupić nie mając JVC i Zero Audio i szukając produktu z polską gwarancją, z polskiego sklepu? Zdecydowanie TAK.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie mamy nic grającego bardzo podobnie.

Z doków to chyba najbliżej im do MS200 Moderna tak z pamięci ale moderny są cieplejsze. Pomijając aspekty nauszne vs dokanałowe, inna prezentacja to charaterystyką przychodzą mi do głowy PRO80 od Takstara ze złagodzoną górą bo dla mnie pro80 są dość jasne.


Z dokanałówek które mamy w stałej ofercie w sklepach to będzie zdecydowanie najlepiej grający model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Niestety RE-400 nie miałem nigdy, słuchałem ich dosłownie moment. Ale po opisach są faktycznie podobne.


Nie dopisałem że słuchałem ich głównie z juniora i S5, małe tipsy silikonowe bo comply nie trawię. Dają w zestawie tak BTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonalnie określiłbym E80 jako wyrównane, w porównaniu do Tenore mają mniej wycofany środek i mniej wypchnięte do przodu wysokie. E80 mają mniej niskiego basu ale grają pełniej bowiem mają cieplejsze wokale i podkreślony średni/wyższy zakres basu.

Tutaj pewnie pojawią się słowa że to przecież tak jak w KX100, otóż nie bo Kx100 są bardziej kluchowate w porównaniu, mają aż za dużo tego ocieplenia a bas wkracza w zakres średnicy.

 

Na taką poprawę cicho liczyłem względem E50 ;), właśnie to w nich mnie trochę zaczyna irytować! Zapowiada się niebo w ziemi :D!

 

Zastanawiam się czemu nie zrobili w takiej samej "budzie" co E50, dla mnie E80 wyglądają paskudnie... Sorki. Niby wygląd nie jest najważniejszy, ale dla mnie dosyć istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Tonalnie określiłbym E80 jako wyrównane, w porównaniu do Tenore mają mniej wycofany środek i mniej wypchnięte do przodu wysokie. E80 mają mniej niskiego basu ale grają pełniej bowiem mają cieplejsze wokale i podkreślony średni/wyższy zakres basu.

Tutaj pewnie pojawią się słowa że to przecież tak jak w KX100, otóż nie bo Kx100 są bardziej kluchowate w porównaniu, mają aż za dużo tego ocieplenia a bas wkracza w zakres średnicy.

 

Na taką poprawę cicho liczyłem względem E50 ;), właśnie to w nich mnie trochę zaczyna irytować! Zapowiada się niebo w ziemi :D!

 

Zastanawiam się czemu nie zrobili w takiej samej "budzie" co E50, dla mnie E80 wyglądają paskudnie... Sorki. Niby wygląd nie jest najważniejszy, ale dla mnie dosyć istotny.

 

 

Myślę że mogą ci się spodobać dźwiękowo. Natomiast wygląd faktycznie E50>E80 też mam takie zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Właśnie latam sobie na e50+ibasso d-zero i strasznie mnie ciekawi jak brzmiało by to w połączeniu z E80 bo szczerze mówiąc z tego co opisuje Kurop - to nie będą raczej słuchawki dla mnie - wiadomo - każdy ma swój gust i odsłuch to kwestia indywidualna, jednemu będzie za dużo góry - innemu w sam raz. Ostatnio klient wybrał E10s ponad E50 - a dla mnie E50 grają o wiele lepiej. Tak więc opis Kuropa jeszcze wzmógł apetyt na odsłuch tych maleństw i jak tylko się pojawią w Gdańsku to dam znać na forum sklepu GDA.

Marcin - wyłuszczysz główne różnice E50 vs E80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

napisałem jak grają E80 jak grają E50 sam wiesz... to inna szkoła grania

 

E50 grają bardziej V mają bardzo podkręcone wysokie, i trochę bas a E80 grają dość płasko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności