Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin HA-3, czyli lampowa magia po chińsku


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz. To o czym piszesz, sposob lutowania do stolika, kompletnie mi nie przeszkadza. Zalezy mi na wysokiej sztywnosci (takiej jak u Bursona) i wiekszej dlugosci, nawet i 100mm. Chyba pozostaje sobie zrobic samemu :)

 

Jak się raz zegnie i zostawi to ok, ale przy częstszym użytkowaniu to może łatwo się uszkodzić, bo przewody (te od wewnątrz zgięcia) są mocno nadwyrężane. Sztywność to kwestia zmiany kabla na solid core i nic więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7. ?

Dzięki za odpowiedź :)

Może nie wyraziłem się jasno. Chodzi mi o to, czy konstrukcja wewnętrzna na to pozwala(a dokładniej czy te wyjścia słuchawkowe są niezależne, czy tylko zdublowane na samym końcu) i czy można tym samym tak pokombinować w środku wzmaka, żeby jedno z wyjść słuchawkowych miało niższe podbicie, a drugie wyższe?

A jeśli taki numer z różnymi wartościami podbicia nie przejdzie, to może chociaż zmiana impedancji wyjściowej dla jednego z gniazd słuchawkowych (tu o ile się nie myle wystarczy dołożenie jakiegoś rezystora)? I czy takie modyfikacje nie będą miały negatywnego wpływu na dźwięk/działanie urządzenia?

 

Kolejne pytanie: czy Cayin będzie wyraźnie lepszy od przenośnego combo typu Chord MOJO, Sony PHA3 (wersja z aku)? Dalej pytam tylko o szeroko pojętą jakość dźwięku i możliwość prawidłowego wysterowania różnych słuchawek, a nie kwestie użytkowe/podłączeniowe.

 

I jeszcze jedno ;) Czy w tej konstrukcji występuje tzw. efekt mikrofonowania? Uzytkownicy np. Schiit'a Vali, który także ma maleńką lampę w środku, zgłaszają problemy tego typu. W moim przypadku dyskwalifikowałoby to Cayina, czekam zatem na Wasze spostrzeżenia :)

 

 

W 7 był ? bo nie znam odpowiedzi na pytanie.

 

Co do lepszości to mam tylko bezpośrednie porównanie Cayin vs Mojo, i ten 1 nie jest wyraźnie lepszy. W zasadzie to ten sam, wysoki poziom, co więcej grają bardzo podobnie. Wiadomo, Cayin będzie miał więcej mocy (przyda się np. gdy planujesz ortodynamiki) ale na tym co testowaliśmy, DT990, T90, HD800, to w zasadzie nie było jakościowej różnicy. Mi się Mojo bardziej podoba, ale to raczej kwestia preferencji.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Działa bez problemu , ale trzeba mieć sterowniki, mi przez USB zainstalował Misiek w AudioMagic, ale byłem tak zszokowany sprzętem że nie wziąłem pliku na przechowanie. Podejrzewam że był to ten sam co z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Cayin HA-3 działa pod Windows 10, ewentualnie gdzie można znaleźć sterowniki bo jakoś nie mogę wygooglować?

 

Ciągle potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności