Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin HA-3, czyli lampowa magia po chińsku


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak gra Cayin. Sprawilem go sobie niby do biura, ale jest to na tyle dobre uzadzenie ze spokojnie moze sluzyc jako glowny naped. Ma tez narawde spory potencjal i potrafi zagrac niezwykle muzykalnie. Opisywal juz to z reszta Lukasz Fikus przy okazji prac nad mikrolampizatorem http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/MIKRO/Mikrolampizator.html ktory rowniez jak ja ulegl czarowi tej malej lampki. Nawet ruska, gra juz co najmniej bardzo dobrze. Stwierdzil, ze skoro Vincent i AudioNote uzywaja takich lampek, to cos w tym musi byc - i jest. Osobiscie uwazam, ze mozna lepiej niz rosyjska ale o tym za chwile.

 

 

Co do zmiany/poprawy:

1) Sterowniki sa stare 1.61, uzywam 3.0 od M2Tech. Zmodyfikowalem pliki instalacyjne tak by mialy wlasciwy VdendorID oraz ProductID dla Cayina.

2) W sekcji DACa PCM1792 jest wlasciwie na ksiazkowej implementacji od Burr-Browna. Co warto zrobic - zdecydowanie wymienic AD827 w sekcji konwersji I/V oraz OPA604 w sekcji filtra LP. Na co wymienic? Mozna uzyc konwersji I/V na rezystorze albo trafie ale zdecydowanie polecam wszystkie op-ampy zamienic na rozwiazanie dyskretne. Jest na rynku troche gotowych rozwiazan, moim zdaniem zdecydowanie warto zainwestowac w nowa serie V5 od Bursona. Napisze jeszcze recenzje tych ukladow.

3) Lampy, ruskie sa bardzo dobre, ale skoro mozna lepiej.... :) Przerobilem juz ich troche i swietnie graja Mullardy 6021 oraz Sylvanie Gold Label 6112. Trzeba uwazac na Sylvanie Green Label i GE. Te zdecydowanie zbyt sucho. Pomysle nad zainstalowaniem gniazda dla tych lamp. Istnieje jeszcze mozliwosc przejscia na 12AU7 lub inne pokrewne, jednakze moim zdaniem subminiaturowe triody graja tak dobrze, ze bylby to krok wstecz. Te male triody to polaczenie precyzji i holografii wspanialych pentod Western Electric 408a z czarem rasowych 6SN7/6F8G w dziedzinie muzykalnosci.

4) Gain trzeba by obnizyc - jeszcze tego nie robilem.

5) Potek do wymiany na lepszy - jeszcze tez nie zrobilem

6) Kondensatory sa w porzadku, ale moze w przyszlosci jakie Black Gate'y :)

 

Cayin gra u mnie najczesciej z Ultrasone Edition 5.

Edytowane przez fallow
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak gra Cayin. (...)

 

Dzięki za obszerną opinię i propozycje dotyczące ewentualnego upgrade'u Cayina :)

Jestem coraz bardziej zainteresowany tym sprzętem, mam natomiast kilka pytań do posiadaczy jak i odnośnie proponowanych zmian.

No to po kolei:

1. Czy Cayin będzie działał jako dac/amp dla telefonów/tabletów na Androidzie lub iOS? Jeśli tak, to z jakimi modelami sprawdzaliście, czy były obsługiwane aplikacje typu Tidal?

2. Co do modyfikacji - czy bez nich gra już na zadowalającym, wysokim poziomie? Nie znam się za bardzo od strony technicznej, ale poszperałem troche za tymi Bursonami itd, i wygląda mi to na dość drogą zabawę.

3. Jak sprawuje się w tym combo sekcja samego wzmacniacza? I czy też wymaga wspomnianych zmian?

4. Czy ma sens podłączanie do niego zewnętrznego DAC (pomijając dodatkowe możliwości typu optyk/coax, których niestety brakuje w Cayinie), czy lepiej traktować Cayina jako combo?

5. Czy w jego cenie z polskiej dystrybucji, ma jakąś poważną konkurencję w postaci innego combo, biorąc pod uwagę jedynie jakość dźwięku, a nie możliwości podłączenia, obsługiwane formaty itp? Jak wyglądałby Cayin na tle konkurencji do, powiedzmy, ok. 1500zł?

6. Co do współpracy ze słuchawkami niskoohmowymi oraz czułymi IEM'ami - bardzo kiepsko jest na tym polu? Jaka jest impedancja na wyjściu słuchawkowym, ktoś może zmierzył?

7. Co do zmiany gaina- czy da się w prosty sposób przerobić to w taki sposób, aby dwa niezależne wyjścia słuchawkowe w Cayinie miały różny stopień podbicia, oczywiście bez utraty jakości dźwięku na którymś z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, działa bez problemów, M8, G3. Spotify też.

2. Tak

3. Bardzo mocna i świetnie grająca.

4. Nie ma sensu, podłączaliśmy TEAC, M-DAC, Marantz - Cayin zawsze gra tak samo na wyjściu słuchawkowym...

5. Nie wiem, bo wszystkiego nie słuchałem, ale IMO ciężko będzie dźwiękowo pobić innym combo, jedynie funkcjonalnie Cayin trochę kuleje

6. Iemów nie słuchałem, ale były K550 i 9500, wydaje mi się, że Cayin lubi więcej ohmów jednak

7. ?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2400 funkcjonalność Cayina jest marna ale za to gra świetnie. Natomiast jak ktoś potrzebuje combo do słuchawek i słucha tylko albo głównie z kompa to warto. Szczególnie, że w vb jest za 1600 :-), a to już okazja IMHO.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ValueBasket mnie nie przekonuje.

VB nie przekonuje Cię jako sprzedający? (mnie też nie bardzo - do tej pory czekam na PM-2 od pierwszej dekady listopada...) Czy nie przekonuje Cię Cayin za cenę z vb? Sprzęt fajny za te pieniądzę chociaż i tak wolę Oppo HA-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ValueBasket mnie nie przekonuje.

VB nie przekonuje Cię jako sprzedający? (mnie też nie bardzo - do tej pory czekam na PM-2 od pierwszej dekady listopada...) Czy nie przekonuje Cię Cayin za cenę z vb? Sprzęt fajny za te pieniądzę chociaż i tak wolę Oppo HA-1.

 

 

A ja wolę 009 od moich Lambd, tylko co z tego. :)

 

Cayin 2500zl, HA-1 6500zl.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ValueBasket mnie nie przekonuje.

VB nie przekonuje Cię jako sprzedający? (mnie też nie bardzo - do tej pory czekam na PM-2 od pierwszej dekady listopada...) Czy nie przekonuje Cię Cayin za cenę z vb? Sprzęt fajny za te pieniądzę chociaż i tak wolę Oppo HA-1.

 

 

A ja wolę 009 od moich Lambd, tylko co z tego. :)

 

Cayin 2500zl, HA-1 6500zl.

 

Tu masz rację - porównywanie tych urządzeń trochę bez sensu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. ?

Dzięki za odpowiedź :)

Może nie wyraziłem się jasno. Chodzi mi o to, czy konstrukcja wewnętrzna na to pozwala(a dokładniej czy te wyjścia słuchawkowe są niezależne, czy tylko zdublowane na samym końcu) i czy można tym samym tak pokombinować w środku wzmaka, żeby jedno z wyjść słuchawkowych miało niższe podbicie, a drugie wyższe?

A jeśli taki numer z różnymi wartościami podbicia nie przejdzie, to może chociaż zmiana impedancji wyjściowej dla jednego z gniazd słuchawkowych (tu o ile się nie myle wystarczy dołożenie jakiegoś rezystora)? I czy takie modyfikacje nie będą miały negatywnego wpływu na dźwięk/działanie urządzenia?

 

Kolejne pytanie: czy Cayin będzie wyraźnie lepszy od przenośnego combo typu Chord MOJO, Sony PHA3 (wersja z aku)? Dalej pytam tylko o szeroko pojętą jakość dźwięku i możliwość prawidłowego wysterowania różnych słuchawek, a nie kwestie użytkowe/podłączeniowe.

 

I jeszcze jedno ;) Czy w tej konstrukcji występuje tzw. efekt mikrofonowania? Uzytkownicy np. Schiit'a Vali, który także ma maleńką lampę w środku, zgłaszają problemy tego typu. W moim przypadku dyskwalifikowałoby to Cayina, czekam zatem na Wasze spostrzeżenia :)

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Ja nie słyszałem żadnego mikrofonowania w HA-3. Takie combo na łopatki rozkłada dobrego DAPa (jak np. Cayin N6), porównywanie portable do stacjonarki jest bez sensu. Moim zdaniem uwagi Fallowa są trafione, tą drogą można fajnie dopieścić tego udanego chinola, szczególnie w zakresie zamiay opampów na dyskretne oraz zmniejszenie gainu, na pewno potencjometr też można wsadzić tam lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do upgrejdu op-ampow, i zakup od Bursona i czy warto, jestem w trakcie pisania recenzji tych opkow w kontekscie Cayina. To zalezy bo wydatek jest spory, jednakze pozwala osiagnac Cayinowi wyraznie wiecej, gdyz IMHO to jego najslabszy punkt.

 

Cenowo wychodzi to:

2 x Single SS V5 - 70 USD

2 x Dual SS V5 - 130 USD

4 x 35mm Extension Kit (przedluzacza bardzo dobrej jakosci) w Cayinie jest malo miejsca - 40 USD

Shipping do PL - 20 USD

Total: 260 USD czyli jakies 1050 PLN

 

A AD827 w roli konwertera I/V jeszcze mozna zyc, ale OPA604 w filtrze L/P na pewno sa do zmiany. Oczywiscie mozna taniej pozostajac na opampach, jak dla mnie warto zmienic , bo Cayin ma potencjal i pozbywamy sie waskiego gardla w sekcji DACa. Jest to drogi upgrejd, sensownosc - zalezy najbardziej od tego jakiej klasy sluchawki podlacza sie do Cayina.

 

Dwa podstawowe upgrejdy czyli przejscie na rozwiazanie dyskretne oraz upgrejd lamp, to razem circa 1400.1500 PLN do ceny Cayina. Czyli z nominalnych 2.500 robi sie nam 4K PLN.

 

Jezeli faktycznie z tego dziwnego sklepu mozna kupic go tak tanio i obejdzie sie bez VATu (Cło to tam pal szesc), to praktycznie za cene niewiele wieksza niz nominalna mozna miec Cayina z 2 niezlymi upgrejdami.

 

A co do mikrofonowania lamp, coz :) Jezeli nie chce sie mikrofonowania to najlepiej po prostu zainterersowac sie urzadzniem nieopartym o lampy, jeszcze nie mialem lamp, ktore bylyby zupelnie pozbawione tego efektu. Na pewno jest on mniejszy niz w przypadku wiekszych gabarytowo i starszych konstrukcyjnie 6SN7 czy ECC88 i pokrewnych, ale w malym stopniu wystepuje. Co zrobic zeby go uslyszec, zatrzymac muzyke, podkrecic glosnosc i walnac piescia w biurko :)

IMG_20151205_123510.jpg

IMG_20151205_124459.jpg

Edytowane przez fallow
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję podłączyć te opampy (Bursony SS V5) do Matrixa HPA-3B i do teraz jestem w szoku jak to zagrało. AMP dostał takiej przestrzeni, sceny (kompleksowej) i rozmachu, że w K1000 miałem wrażenie przebywania w świetnie nagłośnionym pokoju... nagłośnionym przez sprzęt stacjonarny za xx tys. :)

 

Te ekstendery trochę słabo przemyślane, bo (co u Ciebie widać właśnie) źle się układają w jedną stronę. Dlatego u siebie oferuję coś na kablach trzymających formę okrągłą, więc wyginającą się w każdą stronę tak samo. Do tego stoliki są lutowane w PCB (w tym jeden precyzyjny, więc odpada kwestia wyrabiania się przy częstej wymianie opa z takowymi) oraz piny, które można łatwo wymienić w razie czego. W sumie stoliki też można wylutować z PCB i wymienić, czyli komplet opcji.

 

0_0_productGfx_cd4a27386e8c6597c3be1be68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extendery Bursona nie sa wedlug mnie zle przemyslane. Zdjecie to nie jest ostateczna postac w jakiej beda ulozone. Kable rowniez sa okragle a ukladaja sie ciezko, poniewaz sa bardzo sztywne. Pozwala to ulozyc je w taki sposob by ominac jakis element wlutowany w plytke, np. kondensator i uformowac zyly nadajac im pozadany ksztalt. Jedyna ich wada jak na moj gust, to zbyt krotkie zyly. Razem jest to 35mm. Widze, ze te ktore oferujesz maja 50mm samych przewodow.

 

Dla mnie najwazniejsze pytanie, czy kable w tych z Twojej oferty sa sztywne czy giętkie - to jest nie mają pamięci kształtu? Jak dla mnie, im bardziej sztywne tym lepiej, Bursonowe są naprawdę sztywne.

 

Dodatkowo liczy się dla mnie jeszcze sztywność zacisku pinów w gniezdzie DIP8. Te od Bursona nie sa zle, ale mogloby byc lepiej :) Wykonam jakies zabezpieczenie, chorniace przed przypadkowym wysunieciem sie zaciskow np. podczas transportu urzadzenia.

 

===

 

Co do samego brzmienia, to faktycznie jest wysoki poziom. @Barthuss, opisze to pewnie na dniach :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te ekstendery to nie jest konieczność? Toeoretycznie można wyciąć na maszynie cnc precyzyjne 4 otwory, albo jedno większe "okienko", nawet kolorem pasują pod obudowę ;)

Czy może te Bursony bezpośrednio nie pasują i nie da się ich zamontować w miesjcu opampów w Cayinie?

 

A co do mikofonowania i walenia pięścią w stół... bardziej pytałem o to czy efekt ten będzie uciążliwy w przypadku przepinania słuchawek, czy korzystania z tableta z Tidalem, stojącego tuż obok lub na obudowie Cayina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest koniecznosc jezeli wytnie sie otwory w obudowie. Wysokosc Cayina to circa 65mm, Wysokosc V5 Bursona to 29mm. Sekcja DACa w Bursonie jest na plytce na drugim poziomie, powyzej pierwszej. Zostaje na oko jakies ~10mm luzu do wysokosci obudowy. Wyciecie otworu w obudowie to zdecydowanie najfajniejsza opcja :))

Jednakze ja co jakis czas przemieszczam Cayina wiec wole schowac wszystko w obudowie i unieruchomic,

 

Co do mikrofonowania, to nie wiem jak bedzie w Twoim przypadku, zalezy jak podloze na ktorym bedzie stal Cayina reaguje na wstrzasy ale rowniez watpie zeby uzywanie tableta moglby wygenerowac na tyle silne wstrzasy zeby wywolywalo to efekt mikrofonowania :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extendery Bursona nie sa wedlug mnie zle przemyslane. Zdjecie to nie jest ostateczna postac w jakiej beda ulozone. Kable rowniez sa okragle a ukladaja sie ciezko, poniewaz sa bardzo sztywne. Pozwala to ulozyc je w taki sposob by ominac jakis element wlutowany w plytke, np. kondensator i uformowac zyly nadajac im pozadany ksztalt. Jedyna ich wada jak na moj gust, to zbyt krotkie zyly. Razem jest to 35mm. Widze, ze te ktore oferujesz maja 50mm samych przewodow.

 

Dla mnie najwazniejsze pytanie, czy kable w tych z Twojej oferty sa sztywne czy giętkie - to jest nie mają pamięci kształtu? Jak dla mnie, im bardziej sztywne tym lepiej, Bursonowe są naprawdę sztywne.

 

Dodatkowo liczy się dla mnie jeszcze sztywność zacisku pinów w gniezdzie DIP8. Te od Bursona nie sa zle, ale mogloby byc lepiej :) Wykonam jakies zabezpieczenie, chorniace przed przypadkowym wysunieciem sie zaciskow np. podczas transportu urzadzenia.

 

===

 

Co do samego brzmienia, to faktycznie jest wysoki poziom. @Barthuss, opisze to pewnie na dniach :)

 

Nie chodzi o okrągłość użytych kabli, tylko sposób ich lutowania. Pady lutownicze w płytce są ułożone odpowiednio, bo w Bursonowych są lutowane bezpośrednio do stolików, wiec mamy dwa rzędy, które muszą się łamać w jedną stronę znacznie gorzej.

 

8a4a169ffb0b47a0a763e38dcf39a0b5.jpg

 

A użyte kable są względnie sztywne, tj. takiego Bursona czy widocznego na zdjęciu OPA301 w zgięciu 90 st. nie utrzyma. Natomiast będzie wersja na solid core, żeby można było wygiąć go wedle uznania i tak będzie się trzymał. Akurat z Bursonami problemu nie ma, bo są obudowane i to ich bardzo duża zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności