Skocz do zawartości

Qpad QH-90 problem/pytanie


TheIOzikI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem ostatnio słuchawki Qpad QH-90 chcąc używaj je tylko pod gry. Niby wszystko fajnie ale dźwięk przestrzenny jest...znaczy go nie ma słyszę prawą słuchawkę albo lewą. Używam zintegrowanej karty dźwiękowej wspierającej 7.1

Chipset
  • Realtek ALC-892
Kanały audio
  • 7.1
Zewnętrzne porty audio
  • Głośnik boczny
  • Głośnik centralny/niskotonowy
  • Głośnik przedni
  • Mikrofonowe
  • Optyczne
  • Wejście liniowe
  • Wyjście liniowe

Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji ? Dużo gram na słuch i jeżeli na tych słuchawkach nie da określić się gdzie jest przeciwnik to czemu ktoś z forum mi je doradził ?
Co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to są słuchawki stereo, więc obsługa 7.1 nie ma tu nic do rzeczy. Ze słuchawkami wszystko jest w porządku. Pogrzeb w ustawieniach karty albo wymień ją na coś co działa jak trzeba. Może w złe wyjście wpinasz, ma być słuchawkowe. Ewentualnie jeszcze w ustawieniach dźwięku gry coś może być nakićkane.

Edytowane przez Lirick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PieCa przez przejściówkę nie podłączaj tylko bezpośrednio - mic do mic (rushoffy) i słuchawkowe do słuchawkowego (zielony), przejściówka (combo) jest tylko do telefonów lub laptopów, które nie mają osobnego wejścia na mikrofon. Ale to już chyba wiesz, co nie? :P

Jeżeli to nie pomoże to tak jak kolega Lirick wspomniał wyżej - pokombinuj w ustawieniach gry lub realteka (włączone tylko stereo rzecz jasna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ostatnio słuchawki Qpad QH-90 chcąc używaj je tylko pod gry. Niby wszystko fajnie ale dźwięk przestrzenny jest...znaczy go nie ma słyszę prawą słuchawkę albo lewą. Używam zintegrowanej karty dźwiękowej wspierającej 7.1

Chipset

 

Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji ? Dużo gram na słuch i jeżeli na tych słuchawkach nie da określić się gdzie jest przeciwnik to czemu ktoś z forum mi je doradził ?

Co teraz ?

 

 

Słuchawki podłączasz do zielonego gniazda na płycie głównej, w ustawieniach karty jako źródło dźwięku wybierasz słuchawki albo stereo. Na innych ustawieniach (2.1, 5.1, 7.1 itp). mogą występować problemy z pozycjonowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności