Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio CD vs rip Flac - dlaczego brzmi gorzej


deton24

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo. Wypowiedź godna docenienia.

Ale muszę powiedzieć że rzadko piszesz bezpośrednio, a często dosyć ogólnie, więc można to różnie odczytywać, choć jest bardzo merytorycznie.

Pisałem w siedmiu różnych miejscach o tym samym, a tylko tam się spotkałem z chamstwem.

 

Tak, pokora, bo wiadomo ile to czasem ciężkiej pracy trzeba żeby te różnice wyłapać, namierzyć, zlikwidować albo zostawić, i czy to faktycznie jest dobre. Produkując swoją własną muzykę, jesteś skazany na wyłapywanie różnic. Raz słyszysz jedno, ale potem sprawdzasz to dwa razy, niczego od razu nie jesteś pewnym. Nie można przed tym uciec, i trzeba się pilnować. Na tym polega progress, i robienie dobrej muzyki. Z koszernością przy samym odtwarzaniu to może inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z uwagi na problem z zaniżaniem jakości FLACów w stosunku do odtwarzania z płyt Audio CD, wrzucam plik poprzedniej wersji Daemon Tools v. 4, gdyż najnowsza 10 nie wspiera już RPMS i zaawansowanej emulacji która w moim odczuciu robi użytek z obrazu zapisanego z danymi subkanałowymi. Tak, uważam że dźwięk u mnie jest lepszy z obrazu zapisanego, i otworzonego w ten sposób. Ale problem może nie być globalny, i dotyczyć np. tylko Foobara, ew. SRS czy czego tam kolwiek.

 

Musi być zainstalowane SPDT dla Daemon Tools, inaczej opcje są nadal na szaro. Na Windows 10 wersja z tego pakietu nie działa.
Daemon Tools Lite 4
DTLite4491-0356.exe
https://drive.google.com/file/d/0B5bjlJmEocOlaEdaVW95dUJQNE0/edit

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Same napędy CD miedzy sobą mają różną tonalność i inne aspekty, DACi mają tak samo.

Teraz porównujesz oba urządzenia i dziwisz się ze gra inaczej. Same CD mogą grać inaczej ale jest to raczej niuanse w przeciwieństwie do różnic generowany przez resztę sprzętu czy nas słuch/ samopoczucie.

 

PS ktoś tam coś pomylił ...

FLAC nie jest kompresją, FLAC jest zapisem A/C do pliku odczytanego nośnika, pytanie czy wszystko szczytuje. Kompresja to wycinanie mniej istotnych informacji co zmniejsza wielkość pliku końcowego. Im więcej wytnie tym mamy gorzej odwzorowany sygnał analogowy i zamiast sinusoidy mamy trójkąty tak dla uproszczenia.

 

Kiedyś na AS miałem taką sytuacje że nie przyjmowali nagrywanych clonowanych CD do odsłuchu bo to psuje dźwięk. Jeden człowiek z pewnej firmy oferujący CD za 50k + kolejne klocki, nie bał się żadnych klonów ale martwił się o jakość nagrania. Puszczał clony ze względu na rysowanie się nośnika i był to najlepszy dzwięk na całym AS dla mnie poziom detali dynamiki, także problemem nie jest CD ale całą reszta.

 

W wielu przypadkach napędy CD brzmią lepiej niż przetwornik C/A, DAC traci tu przede wszystkim górę i muzykalność na korzyść napędów CD.

Ale to tylko moje skromne obserwacje.

 

Ale rozważania ciekawe i warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, retter napisał:

 

FLAC nie jest kompresją, FLAC jest zapisem A/C do pliku odczytanego nośnika, pytanie czy wszystko szczytuje. Kompresja to wycinanie mniej istotnych informacji co zmniejsza wielkość pliku końcowego. Im więcej wytnie tym mamy gorzej odwzorowany sygnał analogowy i zamiast sinusoidy mamy trójkąty tak dla uproszczenia.

 

tej, nie jest kompresją ? - wow brawo ty

gdzieś dzwoni ale w którym kościele ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności