Skocz do zawartości

Jaki DAC od FiiO lub HiFimeDIY


Eko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu DACa. Nie wiem po co, nie wiem dlaczego, tak sobie ubzdurałem, że "dla lepszej jakości", choć wiadomo, że najważniejsze są dobre słuchawki/kolumny. Niemniej jednak, chcę kupić.

Głośniki jakie mam to Edifier 1600TIII, a słuchawki Xiaomi Piston V2, odtwarzacz iPod Shuffle 4G.

Mam dostęp do FiiO oraz HiFimeDIY i przypuszczam, że dostanę ich sprzęt po niższej cenie.

 

Z tego co słyszałem, to lubię popularną "V-kę", nie lubię gdy bass zachodzi na inne pasma, zdecydowanie nie jestem fanem dużej ilości basu. Lubię, gdy muzyka jest szczegółowa, a scena szeroka (czuć gdzie co gra).

 

Słucham głównie rapu i rocku.

 

Jesteście coś w stanie polecić od tych dwóch firm? Dodam, że fajnie byłoby, gdyby DAC nadawał się pod głośniki, a potem po przepince również do słuchawek + iPoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchasz z integry to w DACa warto zainwestować. Różnica jest spora.

 

Z Fiio fajną opcją jest E10k. Ma line out więc pod kolumny aktywne też się nada. Ponoć gra podobnie jak combo HifimeDIY U2 + Objective 2.

 

Z HifimeDIY mogę polecić DACa Sabre U2, którego sam posiadam lub UAE23. Tylko, że jest to sam DAC więc teoretycznie przydałby się jeszcze wzmacniacz. Chociaż sowjego czasu słuchałem bezpośrednio z dziurki U2 i nie narzekałem.

Na stronie HifimeDIY pojawił się fajny DAC+AMP na Sabre, ale tutaj na forum raczej nikt tego jeszcze nie słuchał. Możesz przetrzeć ścieżki i przetestować ;)

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad E10k. Jazda na integrze trochę mnie męczy. Nie będzie nic lepszego od tego modelu?

Jesteś w stanie przewidzieć jak zagra z Edifier 1600TIII? PS. fajnie gdyby było wyjście słuchawkowe jak w E10K, bo moje Edi nie mają :/ ale jeśli miałbym wybrać jakość dźwięku lub wyjście słuchawkowe, wybrałbym jakość, więc też się tym nie sugerujmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podłączyłem R1600TIII do FiiO E10k oraz HiFime 9018 i trzeba przyznać, że różnice (na korzyść 9018) są znaczne:

- większa szczegółowość

- dużo większa separacja kanałów

- wyraźniejsza góra, czemu z resztą trudno się dziwić skoro to Sabre

- sporo więcej dołu

 

Przełączając się pomiędzy DACami, przy odsłuchu 9018 ma się wrażenie odsunięcia kotary oddzielającej od głośników, a dodatkowo dźwięk staje się bardziej żywiołowy (wygląda to jak słuchanie utworu nagranego z DR12 w porównaniu do DR8)

 

 

Teraz czas na odniesienie do bardziej znanego sprzętu, bo 9018 raczej zbyt popularny nie jest ;)

Ipod classic 7G (czy jak kto woli 6G late 2009) i touch 4G. Oba poprzez line out kabelkiem FiiO L9.

 

Classic gra podobnie do E10k, ale ma górę, która po ustawieniu pokrętła sopranów w przedziale 1-2 podnosi się równomiernie, nie dodając jednocześnie nieprzyjemnego metalicznego dźwięku (z gatunku tych paskudnych, nie chodzi o przyjemne cykanie talerzy), co niestety przy E10k jest słyszalne od razu. Czasami miałem też chęć odjąć 1 na basie, ale to już zależnie od gatunku odtwarzanej muzyki.

 

Touch 4G zagrał przyjemnie bez bombardowania dźwiękiem. W stosunku do E10k zwiększyła się ilość wyższej góry, talerze cykają bardzo wyraźnie. I to jest chyba pierwsze, co się rzuca w uszy, następne to ten specyficzny fun grania. Nigdy nie potrafiłem zwerbalizować tego określenia, ale coś w nim takiego jest :D

 

Pomimo wylania wiaderka niezbyt czystej wody przy porównaniu z 9018 i tak zdecydowanie przyjemniej słuchało mi się Edifierów na E10k. Dlaczego? Bo nie przepadam za nawet niewielkim zbliżeniem się do "ściany dźwięku", a właśnie takie otarcie o nią daje odsłuch na HiFime. Jest czyściej, wyraźniej, z większym naciskiem na bas, ale jednocześnie (jak dla mnie) zbyt agresywnie. E10k oddaje styl grania R1600TIII, nie zmusza ich do robienia czegoś, do czego nie zostały stworzone i dzięki temu oferuje przyjemny, lekko przygaszony intymny dźwięk. Jest to też granie najbardziej uniwersalne, nigdzie nie jest idealnie, ale za to wszędzie na bardzo dobrym poziomie.

 

A ogólna klasyfikacja? A taka:

C7G* > E10k > touch 4G > HiFime 9018

 

* pokrętło treble ustawione pomiędzy 1-2

 

 

I żebym nie zapomniał. Wszystkie przemyślenia dotyczą moich preferencji słuchowych i głośników rozstawionych w moim malutkim pokoju Wróć! To nawet nie moje pomieszczenie, dokonałem czasowej aneksji pokoju latorośli. Na zmodowanych Takstarach pro80 podłączonych do O2 odbiór jest zdecydowanie inny.

A dodatkowo jest gorąco, bardzo gorąco i chociaż ponoć wszyscy pochodzimy z Afryki, to moi praprzodkowie zdecydowanie uciekli stamtąd jako jedni z pierwszych :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wylania wiaderka niezbyt czystej wody przy porównaniu z 9018 i tak zdecydowanie przyjemniej słuchało mi się Edifierów na E10k. Dlaczego? Bo nie przepadam za nawet niewielkim zbliżeniem się do "ściany dźwięku", a właśnie takie otarcie o nią daje odsłuch na HiFime

 

Wielkie dzięki stary, napracowałeś się. Właśnie takie porównanie było mi potrzebne. Teraz problem w tym, żeby dowiedzieć się, o co chodzi ze "ścianą dźwięku" :)

Tak jak wspomniałem, lubię szczegółowy dźwiek, z szeroką sceną, ale nie może brakować basu kiedy trzeba. Przy integrze na Edifierach treble mam na 0, bas na 3 i jest cacy. Do tego dochodzi SMSL M2, o którym zapomniałem... Kurcze, ciężko się zdecydować bez odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na O2 duża ilość szczegółów, góry i jednocześnie silniejszy w stosunku do fiio bas ładnie się ze sobą komponują. Na głośnikach dół jest w porządku, ale wyższa średnica i góra są bardzo agresywne, dźwiek dosłownie wali w twarz. Początkowo wydaje się to O.K. - taka duża dawka energii, ale już po kilkunastu minutach zaczyna męczyć. A przynajmniej na mnie tak działa. Nie wiem, być może bywalec dyskotek, czy też miłośnik dubstepu powie, że tak ma być, ale jak dla mnie to zdecydowanie "za dużo dźwięku w dźwięku" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja O2 nie biorę pod uwagę. Właściwie tylko HifiMeDIY oraz FiiO. W sumie, co od Hifime będzie najlepszym wyborem?

http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs

Zdecydowałem, że nie musi to być DAC, który zabiorę do łóżka pod iPoda. Wystarczy mi pod kompa do głośników i słuchawek.

Widzę, że nowością jest http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/9018i-dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dysponujesz źródłem o wyjściu HDMI? :D

Jeśli nie, to na pewno nie i2S, a raczej 9018D, czyli zwykły 9018 + regulacja głośności, wyświetlacz i dobrze odprowadzająca ciepło obudowa. Ale 119$ + wysyłka z Europy wyniesie 500 złotych jak nic :(

W takim razie 9018D to najlepszy wybór? Skupmy się na jakości dźwięu, nie kosztach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja skrócona: bier 9018D

 

Wersja dłuższa (niewiele, ale zawsze coś):

U2 (ES9023)i 9018 pracujące jako wzmacniacze - czyli na słuchawkach bezpośrednio z dziurki. Wolałem dźwięk 9018 - więcej basu (wyższego) i średnicy. Miażdżąco? Zdecydowanie nie, ale jak dla mnie różnica warta dopłaty.

I w ten sposób, okrężną drogą ( :D) wracając do twojego pytania. Jeśli priorytetem jest jakość dźwięku + ładniejszy wygląd i dokładniejsze sterowanie głośnością w trybie wzmacniacza, to 9018D jest najciekawszym w tej chwili produktem.

 

Pamiętaj tylko, co jednocześnie napisałem o połączeniu 9018 z R1600TIII... ale to pewnie tylko takie moje dźwiękowe zboczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności