Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki za około 500zł


mix091

Pytanie

Dzień dobry wszystkim smile.png

 

Potrzebuje waszej pomocy w doborze nowych słuchawek do komputera. Słuchawki będą mi służyć w sumie tylko i wyłącznie do słuchania muzyki, sporadycznie do jakiś gier, ale to w sumie nie istotne. Rodzaj muzyki jaki preferuje to rap i chciał bym żeby brzmienie moich nowych słuchawek było, że tak powiem 'stworzone' pod ten rodzaj muzyki. W komputerze siedzi u mnie karta dźwiękowa Aim SC8000 do której mam podpięty wzmacniacz Yamahy 'A-450' do którego będą podpięte moje nowe słuchawki. Wiem że powinienem opisać jakiego brzmienia oczekuje od słuchawek żebyście mogli mi doradzić, ale zwyczajnie nie mam pojęcia. Nigdy nie miałem na uszach żadnego lepszego sprzętu i sam tak na prawdę nie wiem czego szukam. Poprzednio miałem Superluxy HD330, które grały całkiem przyjemnie i byłem w sumie z nich zadowolony do puki nie utonęły w wannie. Przeglądając internet natrafiałem się ciągle na Beyerdynamic DT 990 i AKG K 550. Któryś z nich to dobry wybór patrząc na to, że będą używane głównie do słuchania rapu, czy raczej kiepski? Co byście mi doradzili?

 

Pozdrawiam i liczę na jakiś odzew smile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem do niedawna akg k550 i też słuchałem na nich głownie rapu. k550 są bajecznie proste do napędzenia, a mając taki sprzęt jak Ty to możesz napędzić o wiele bardziej wymagające słuchawki. Akg podpięte do moje lapka grały naprawdę przyzwoicie, bass był zrównoważony i taki mięsisty, lecz nie zakłócał wokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audio Technica ATH-M50 albo równiejsze Brainwavz HM5. Możesz też spróbować dość przyjemnych Sennheiser Momentum.
AKG K550? Owszem, są łatwe do napędzenia oraz dają piękną scenę (której w rapie nie uświadczysz), ale typowemu słuchaczowi tego gatunku zabraknie w nich "mięcha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te Brainwavz HM5 wyglądają całkiem sensownie i idealnie wpasowują się w cenę. Myślicie, że to dobry wybór w tym przedziale 500-600zł pod moje 'wymagania'? Tylko ciekawe jak z ergonomią tych słuchawek. Wyglądają na wygodne, ale z racji tego że są zamknięte pewnie uszy będą się pocić a potrafię czasami kilka godzin siedzieć w słuchawkach na głowie.

Edytowane przez mix091
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zacznijmy od początku....byłeś zadowolony z dźwięku wypływającego z dziury yamahy ? Yamahy inne niż stare CR-ki mają słabe wzmaki słuchawkowe. Swojej nie mogłem słuchać inaczej niż z kolumn, dlatego zainwestowałem w tor typowo słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up

Poprzednio miałem superluxy HD330, które raczej nie są zbyt wymagające (chyba) i raczej byłem zadowolony z tego co wychodzi z yamahy, aczkolwiek nie słuchałem ich pod innym źródłem więc nie mam porównania. Zobaczymy jak sprawa będzie się miała z bardziej wymagającymi słuchawkami jak chociażby wspomniane wcześniej ATH-M50, najwyżej będę inwestować w sprzęt typowo słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności