Skocz do zawartości

Fanklub Technics


Thomm

Rekomendowane odpowiedzi

Zdopingowany postami w tym oto temacie postanowiłem założyć ów oto topic:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/130719-watek-analogowy/

 

 

Czytając posty w wyżej wymienionym topiku zdałem sobie sprawę z tego jak wielu z nas posiada jeszcze sprzęt tej firmy. Sprzęt będący marzeniem wielu nastolatków pamiętających czasy tzw. "komuny". Coś, co wtedy było uważane za high-end, którym jednak nie było. Teraz chyba przeżywa drugą młodość :)

 

BTW: wątku nie ograniczam do konstrukcji tylko tej firmy. Fani/posiadacze modeli np. Kenwooda, Pioneera itd. też się wpisujcie/chwalcie. Ten wątek jest dla Was.

 

:)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się chwalą choć nie ma czym ;)

 

 

Wiesz... W czasach komuny szczytem marzeń był tzw. "jamnik". Ci lepiej sytuowani posiadali klocki Unitry/Diory. A jak u kogoś w chacie stał Technics to już w ogóle byłeś Bogiem, Guru i połowa osiedla cię nawiedzała żeby to cudo zobaczyć, dotknąć i (jeśli miało się szczęście) posłuchać ;)

 

Zresztą, znasz to pewnie z autopsji.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Altusy 120 podpięte (jakżeby inaczej) pod klocki Technicsa.

 

Pomimo tego, że dość dobrze zarabia i dobre audio sobie ceni, nijak nie daje się przekonać do wymiany tego zestawu na coś lepszego.

 

BTW: mój pierwszy CD Player:

 

 

fonica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja modelu swojego pierwszego CD nie pamiętam. Pamiętam, że było to pewnie w 88 i był to kupiony Techńics bezpośrednio z powrotu ze zgrupowańia sportowego w Algierii poszedłem z plecakiem Altas do Pewexu w Katowicach przy dworcu i kupiłem za wyhandlowane franki frackuskie razem z pierwszym moim CD : Firends of Mr. Cairo (16,50 USD )

 

 

:)

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam swoją pierwszą płytę CD - była to składanka "Kombi 15 lat".

 

I żeby było ciekawiej. Kupiłem tą płytę (a kosztowała całe 19 tys. złotych - przed denominacją, czyli na dzisiaj 19zł) na wycieczce klasowej w Krakowie. Kupiłem ją nie mając jeszcze wtedy sprzętu do jej odtwarzania :D

 

Po jej zakupie poleciało krótkie: "Mamo, mam bardzo fajną płytę, tylko nie mam na czym jej słuchać".

 

Mama pomogła...

 

;)

15-lat-pncd-090-front-1991.jpg

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Vangelisa a słuchałem głownie starego Genesis w tamtym okresie. Vangelis to był (?) obciach wtedy. Taka ekstrawagancja i potrzeba chwili :)

 

 

Dopisuje się z modelem Technics SL-PG440A.

 

 

Z MASH-em to były trochę później - full wypas :)

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vangelis to był (?) obciach wtedy.

 

 

 

Ke??

 

 

Wtedy może i obciach, dzisiaj klasyka. I to jaka.

 

Z MASH-em to były trochę później - full wypas :)

 

 

 

MASH miał (ma) już mój 373.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Vangelisa a słuchałem głownie starego Genesis w tamtym okresie. Vangelis to był (?) obciach wtedy. Taka ekstrawagancja i potrzeba chwili :)

 

 

Dopisuje się z modelem Technics SL-PG440A.

 

Z MASH-em to były trochę później - full wypas :)

 

Sam napęd jest rewelacyjny, w swojej 20-to letniej karierze, przeskoczył na płycie 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to temat o Technics ale:

 

 

Fani/posiadacze modeli np. Kenwooda, Pioneera itd. też się wpisujcie/chwalcie.

 

Mam Kenwooda:) Zawsze kojarzyłem tą firmę z bardzo słabymi produktami, nie wiem czemu, na podobnym poziomie co Technics, takie dziwne zaszufladkowanie firmy. Kenwood jednak w czasach swojej świetności robił porządne maszyny, udało mi się wyrwać ich magnetofon w dobrym stanie i niskiej cenie. Pełna satysfakcja:) Może nie wygląda tak ładnie jak jakieś Denony i H-K ale pod koniec lat '80 Kenwood robił dobry sprzęt.

 

Made in Japan to jednak made in Japan ^_^ Sprzęt z tamtych lat był robiony porządnie, nie tak jak teraz.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybysh

 

W pierwszym poście (wstępie) napisałem, że to wątek poświęcony ogólnie pojętemu stacjonarnemu vintage :) A Technics jako takie sacrum profanum tamtego okresu i tamtej techniki jest tylko przyczynkiem do powstania tego wątku.

 

Piszcie o czym chcecie - polskich, zachodnich, dżapońskich ;) konstrukcjach. Byleby to było vintage.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem w innym miejscu mój Pionek CTW703RS cały czas jeszcze działa, w przeciwieństwie do wzmaka i CDka Pioneera.

Kasprzaka też może by się znalazło ale prawdziwy vintage to DiscMan Philipsa AZ6801 i co ważne dalej działa, ciekawa konstrukcja

z dwoma wyjściami na słuchawki, także można było słuchać we dwoje i dawał radę, ciekawostka - zasilanie 6 AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Kolega swego czasu miał coś takiego:

 

 

Swoją drogą to zapowiadał się na bardzo dobrego gitarzystę (i to w skali całego kraju - może nie jako solista, ale jako muzyk sesyjny byłby kimś wybitnym - i to nie tylko moje zdanie.

 

Niestety, po technikum/maturze coś mu odbiło i teraz... odprawia msze :|

 

Jeśli to kiedyś przeczytasz to pozdro Piotruś. Pamiętasz jak Ty wywijałeś na Mayonezie, a ja na basie?

 

Ty miałeś (masz) talent. Ja ni ****a. I dobrze, że tak wcześnie to sobie uświadomiłem.

discman-philips-no-funciona-lector-13651-MLA3347431331_112012-F.jpg

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdopingowany postami w tym oto temacie postanowiłem założyć ów oto topic:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/130719-watek-analogowy/

 

 

Czytając posty w wyżej wymienionym topiku zdałem sobie sprawę z tego jak wielu z nas posiada jeszcze sprzęt tej firmy. Sprzęt będący marzeniem wielu nastolatków pamiętających czasy tzw. "komuny". Coś, co wtedy było uważane za high-end, którym jednak nie było. Teraz chyba przeżywa drugą młodość :)

 

BTW: wątku nie ograniczam do konstrukcji tylko tej firmy. Fani/posiadacze modeli np. Kenwooda, Pioneera itd. też się wpisujcie/chwalcie. Ten wątek jest dla Was.

 

:)

 

Kurcze, ty masz tą segmentówkę na wypasie, to musiało kosztować majątek :o . Ja na 18 sobie sprawiłem biedniejszą wersję bez dolby i dvd. Ale teraz sprzęt leży, i nie wiem co z nim zrobić. Myślałem, że podłącze pod TV, ale ten nie ma wyjść analogowych, a pod słuchawkowe jak podłączyłem to kiepsko to gadało. Sprzedawać za grosze też nie warto chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BarteqW

 

Bo kosztowało. Dość powiedzieć, że składając sobie te klocki musiałem pożegnać się z moją ukochaną Amigą 500. Na jakiś czas na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 1993 roku trafił do mnie do domu SL-PS840. W 2008 popełniłem mu pierwszy, ale dość kompleksowy tuning i na niektórych płytach słuchanych np. z DT880 była nirwana. Kolejny tuning parę lat później. W końcu padł chyba 3 lata temu i oddałem go koledze. Zamarł napęd SOAD w ostatniej wersji, a kupić nowy niepodobna. Zresztą ja w międzyczasie przeszedłem przemianę mentalną i płyty CD pokręcam tylko w odtwarzaczach DVD. Ich potencjał modyfikacyjny jest większy niż dowolnego CD, z jakim miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was spotkał się z takimi słuchawkami jak EAH-60 8ohm? Były sprzedawane jako Technics / Panasonic / National (te moje brandowane jako National EAH-60). Fotki można znaleźć w grafikach google.

 

Co ciekawe grają dosyć jasno jak na słuchawki z 1970 (http://audio-heritage.jp/TECHNICS/headphone/eah-60.html). Większość słuchawek z tego okresu to głównie sam środek, odrobina wyższego basu i wycofana góra. Te schodzą na pewno niżej niż Beyery DTX910 (słychać linię basową, no może nie dudnią najniższym basem, ale te 50Hz to jest na pewno), w górze też elegancko, bo soprany nie znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności