Skocz do zawartości

Wątek Analogowy


FunGD

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza kaseta - jakoś '91, '92

 

c4d413f5c24b5e557a6284827be31f8e.jpg

 

 

IMHO jedna z najlepszych płyt lat 90-tych.

 

A jeśli nawet nie najlepsza to na pewno jedna z lepszych. Jest na podium w mojej "świętej trójcy" najlepszych płyt z tamtego okresu - po "Ten" Pearl Jam i "Nevermind" Nirvany.

 

:)

 

BTW: szkoda, że Axl ze Slashem się tak pożarli (no, Axl to też się zaćpał), bo mogli jeszcze nagrać coś równie dobrego. A "Chińska demokracja" to sami wiecie jaka była :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę swoim pierwszym magnetofonem i kasetami jakich wtedy używałem. Miałem wtedy jakieś... 10 lat :D (połowa lat 80-tych ubiegłego wieku).

 

 

 

dostałem na przyjęcie podobnego ale z radiem :D

chyba ten model

540x405_stare-radio-grundig-mk-automatic

 

i się nagrywało całe longplaye z "ukaefów" jak Fabiański prowadził albo listy przebojów Niedźwiedzkiego :D

eeeh, gdzie te czasy gdy jedynymi zmartwieniami było jak ustawić głowicę małym wkrętakiem albo "żeby tylko taśma się nie wkręciła zanim skończy nagrywać"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja się pochwalę swoim pierwszym magnetofonem i kasetami jakich wtedy używałem. Miałem wtedy jakieś... 10 lat :D (połowa lat 80-tych ubiegłego wieku).

 

 

 

dostałem na przyjęcie podobnego ale z radiem :D

chyba ten model

540x405_stare-radio-grundig-mk-automatic

i się nagrywało całe longplaye z "ukaefów" jak Fabiański prowadził albo listy przebojów Niedźwiedzkiego :D

eeeh, gdzie te czasy gdy jedynymi zmartwieniami było jak ustawić głowicę małym wkrętakiem albo "żeby tylko taśma się nie wkręciła zanim skończy nagrywać"? ;)

 

 

 

Sorry, brakło tych wirtualnych. :(

like.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się lajki skończyły w połowie tematu, zaległe rozdam jutro;)

 

Ja w dzieciństwie miałem kilka magnetofonów ale to były słabiaki. Był też magnetofon od Commodore 64, z którego kiedyś wyciągnąłem silniczek w celach skonstruowania mini-motorówki, stare czasy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się lajki skończyły w połowie tematu, zaległe rozdam jutro;)

 

Ja w dzieciństwie miałem kilka magnetofonów ale to były słabiaki. Był też magnetofon od Commodore 64, z którego kiedyś wyciągnąłem silniczek w celach skonstruowania mini-motorówki, stare czasy;)

 

 

Magnet od Comcia, to ustawianie małym śrubokrętem głowicy. I modlenie się żeby gra się wgrała (~30 min.).

 

I love it!

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szczeniak (~6 lat) dostałem Commodore 64, piękne czasu. River Ride, Bomber Dash, masa innych gierek, których nazw nie mogę sobie przypomnieć po sobotnim spotkaniu z winem;)

Magnetofon to jednak był słaby sposób na przechowywanie gier, długo trwało wgrywanie i jednak napięcie towarzyszyło, "czy się załaduje".

 

Nie pamiętam żeby żadna gra wgrywała mi się aż 30 min ale to było 20 lat temu;)

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szczeniak (~6 lat) dostałem Commodore 64, piękne czasu. River Ride, Bomber Dash, masa innych gierek, których nazw nie mogę sobie przypomnieć po sobotnim spotkaniu z winem;)

Magnetofon to jednak był słaby sposób na przechowywanie gier, długo trwało wgrywanie i jednak napięcie towarzyszyło, "czy się załaduje".

 

Nie pamiętam żeby żadna gra wgrywała mi się aż 30 min ale to było 20 lat temu;)

 

 

Osz kufa...

 

By nie powiedzieć dosadniej ;)

 

Osz kufa... :D

 

Tybysh, masz u mnie lajka długiego jak Równoleżnik.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas miałem takiego technicsa RS-B965. Niestety streaming za bardzo mnie rozleniwił aby go zostawić. Przyznam, że naprawdę nieźle grał i dbx sprawdza się o wiele lepiej niż to całe dolby przy redukcji szumów.

attachicon.gif20141009_184837_HDR.jpgattachicon.gif20141010_115854.jpg

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Ahhh... mialem pare lat temu to cudo, ale zem gupi... to sprzedalem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szczeniak (~6 lat) dostałem Commodore 64, piękne czasu. River Ride, Bomber Dash, masa innych gierek, których nazw nie mogę sobie przypomnieć po sobotnim spotkaniu z winem;)

Magnetofon to jednak był słaby sposób na przechowywanie gier, długo trwało wgrywanie i jednak napięcie towarzyszyło, "czy się załaduje".

 

Nie pamiętam żeby żadna gra wgrywała mi się aż 30 min ale to było 20 lat temu;)

 

 

Piękne lata 80', kiedy stacja dysków 5,25" kosztowała trzy razy więcej niż samo atarynka lub komoda :)

Więc wiara szalała na kasetach.....syntax error :D...guru meditation :D

C64-IMG_5372.jpg

Atari_1050_disk_drive.jpg

screenshot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

540x405_stare-radio-grundig-mk-automatic

 

 

był taki grundig, zerwał się pasek to zrobiłem z dętki :)

po czym został skradziony po włamaniu do ala siłki w blokach - takie czasy były

 

nie było kabla to się nagrywało z mikrofonów na dwóch takich sprzętach w zamkniętym pokoju

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś swojego MK323 rozebrałem. I już nie byłem w stanie go złożyć :D Poszedł do jakiegoś serwisu i tam go poskładali do kupy. Koszt wyniósł więcej niż nowa sztuka, ale i tak się kalkulowało, bo w tamtych czasach taki sprzęt był rarytasem - kupowało się go po znajomości, "spod lady" (jak to się wtedy ładnie określało).

 

BTW: mój ojciec mia coś takiego:

 

 

ZK140-2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takim Falconem w '86r była "szuflada" Diory :) Kupiłem po kilku latach jak używki się pokazały w komisach

 

Wytapaczone na tapaczu.

 

Miałem 3 szuflady. Pierwsza z Dolby B, przerobiona na C, kolejne fabryczne z Dolby C.

3137.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 12 lat temu zacząłem swoją przygodę ze sprzętem vintage i rodzynkami w świecie audio. Trwało to 8 lat i zabrało mi nastoletnie lata. Byłem tym pochłonięty, oddychałem tym.. Same miłe wspomnienia. Przez te 8 lat przeszło mi przez ręce uśredniając około 300 wzmacniaczy, 15 par kolumn, 50 magnetofonów.. Było tego ogrom. Największymi rodzynkami, który wspominam do dzisiaj był

 

1. Technics SU-8099/SE-A3/SE-A50

2. Pioneer M90/A88X/A858/A91D

3. Lenco AV3310

4. Nakamichi 610 series

5. Marantz PM-6A

 

Wszystko kupowane okazyjnie za parę set zł maksymalnie.. Dzisiaj pewnie zbiłbym fortunę patrząc na ceny allegro.

 

LENCO (154).JPG

DSC06976.JPG

DSC00420.jpg

DSC08049.JPG

ko1.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem 3 szuflady. Pierwsza z Dolby B, przerobiona na C, kolejne fabryczne z Dolby C.

 

 

Identyczny magnetofon miał mój kolega z technikum :) Swoją drogą był/jest wielkim fanem U2 - ma ich wszystkie płyty, bootlegi itd. Regularnie jeździ na koncerty Bono&Co.

 

BTW: nie przypominam sobie żeby w tamtych czasach był inny deck z wysuwaną szufladą, ale pewnie coś podobnego było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie takim Falconem w '86r była "szuflada" Diory :) Kupiłem po kilku latach jak używki się pokazały w komisach

 

Wytapaczone na tapaczu.

 

Miałem 3 szuflady. Pierwsza z Dolby B, przerobiona na C, kolejne fabryczne z Dolby C.

Heh miałem identyczny. Szuflada na kasety strasznie wolno się wysuwała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności