Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wątek Analogowy


FunGD

Rekomendowane odpowiedzi

Melduje się żółtodziób z Kenwood KX-880HX na pokładzie. Doświadczenie małe, zapał wielki. W sumie nie wiem co tu więcej napisać, temat się sam rozkręci, może na zachętę wkleję zdjęcie ładnej kasety :lol:

 

sony-ux-pro-90.jpg

 

Dodatkowo tutaj opisałem pierwsze wrażenia związane z kupnem pierwszego kaseciaka: https://muzostajnia.wordpress.com/2015/06/21/ile-dzwieku-miesci-sie-w-100-zl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu się chwalić :)

 

Yamaha KX-670

Yamaha KX-W952

Sony TC-K750ES

 

 

Dwukasetowa yamaha, to bardzo ekskluzywny model. Yamaha poszła po całości i w jedną obudowę wrzuciła dwa oddzielne magnetofony. Mają wszystko osobne..nawet z tyłu wyjścia RCA :)

20150627_155345.jpg

20150627_155405.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę swoim pierwszym magnetofonem i kasetami jakich wtedy używałem. Miałem wtedy jakieś... 10 lat :D (połowa lat 80-tych ubiegłego wieku).

 

 

Unitra_grundig.jpg

stilon2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie podwójne decki grają? To prawda, że odstają jakością od pojedyńczych?

 

Tu mój Kenwood:

kenwood.jpg

 

Znalazłem dwie strony, na których można zamówić customowe kasety, ta pierwsza podobno robi niezłe:

 

http://nationalaudiocompany.com/Audio-Cassette-Tapes-C1.aspx

http://store.headlessduplicatedtapes.cz/index.php/chrome-cassettes.html

 

Ja bym się pisał na 751 Chrome High Bias od NAC, 90min za 0.83$, tyle że bez pudełka i minimalna ilość to 100 sztuk, gdyby się zebrało z 5-10 osób to można pomyśleć nad grupowym. NAC ma też kobaltowe i zwykłe ferro.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nac wkłada tam taśmę BASF, której żaden z moich decków nie trawi i nie potrafi poprawnie wysterować...Tybysh, zanim zaczniesz przygodę z taśmami, to sprawdź na jakich taśmach Twój kendzio był kalibrowany. Mogę Ci przesłać kilka szt. cobyś sobie posprawdzał, zanim wpadniesz w koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca...Moje decki mają zaawansowaną regulację, włącznie z podsłuchem wyjscia i nie da rady wysterować żadnej kasety na BASFie..Yamaha fabrycznie kalibrowana była na Maxellach, Sony wiadomo - UX. I na tych nośnikach pracują najlepiej.

 

Basfy zbieram, bo mi się podobają :P

Edytowane przez FunGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie sprawdzałem tylko rebrand Fuji (Pioneer), Sony UX-S i Maxell UR i wszystkie są fajne, UR się nadaje do zgrywania youtube'a do samochodu ale tragedii nie ma;)

 

Jak Ci zalegają BASFy i ich nie używasz to w sumie mógłbym kilka sztuk przygarnąć...;) Napisz na pw co proponujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno źródło z dobrymi kasetami..Wkładają tam taśmę Maxella. Świetne obudowy i b.dobre mechanizmy. Niestety nigdy nie udało mi się zebrać drużyny żeby ze 100 szt. zakupić :(

 

http://tapeline.info/v2/best-chrome-new-shells.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas miałem takiego technicsa RS-B965. Niestety streaming za bardzo mnie rozleniwił aby go zostawić. Przyznam, że naprawdę nieźle grał i dbx sprawdza się o wiele lepiej niż to całe dolby przy redukcji szumów.

uploadfromtaptalk1435415644193.jpguploadfromtaptalk1435415650276.jpg

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas miałem takiego technicsa RS-B965. Niestety streaming za bardzo mnie rozleniwił aby go zostawić. Przyznam, że naprawdę nieźle grał i dbx sprawdza się o wiele lepiej niż to całe dolby przy redukcji szumów.

attachicon.gif20141009_184837_HDR.jpgattachicon.gif20141010_115854.jpg

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Class A A B)

 

Wydaje mi się, że sprzęt vintage z lat 80/90-tych grał ogólnie lepiej niż te wszystkie obecnie produkowane zabawki o wyśrubowanych parametrach. Nie wiem, być może rzeczywiście tak jest, a być może sobie brzmienie z tamtych lat wyidealizowałem i może po prostu się starzeję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam....dbx to samo zło :) Nie dość, że niewymienne z innymi systemami, to jeszcze "pompuje" dźwięk.

Najlepiej bez tych wspomagaczy aby nie obcinać góry ale większość nagrań które mam na kasetach za mocno szumi :-(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojego liceum czyli połowy lat 80-tych przywiozłem sobie z Anglii coś - cieżko zapracowane - takiego i wzmacniacz którego już nie mam. Rodzice wtedy stracili wszelką nadzieję co do mojej przyszłości gdy dowiedzieli się, że był to wówczas ekwiwalent "malucha" ... ;)

 

BTW : uzywałem głownie kaset Maxwella xl2-s 90 i w przypadku płyt powyżej 47 min jakieś chromów tdk. Nadal mam ich cały worek marynarski gdzieś w piwnicy :)

image.jpg

Edytowane przez Arturos1967
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojego liceum czyli połowy lat 80-tych przywiozłem sobie z Anglii coś - cieżko zapracowane - takiego i wzmacniacz którego już nie mam. Rodzice wtedy stracili wszelką nadzieję co do mojej przyszłości gdy dowiedzieli się, że był to wówczas ekwiwalent "malucha" ... ;)

 

BTW : uzywałem głownie kaset Maxwella xl2-s 90 i w przypadku płyt powyżej 47 min jakieś chromów tdk. Nadal mam ich cały worek marynarski gdzieś w piwnicy :)

 

 

Dobra, przegiąłeś ;)

 

Zakładam wątek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na początku mojego liceum czyli połowy lat 80-tych przywiozłem sobie z Anglii coś - cieżko zapracowane - takiego i wzmacniacz którego już nie mam. Rodzice wtedy stracili wszelką nadzieję co do mojej przyszłości gdy dowiedzieli się, że był to wówczas ekwiwalent "malucha" ... ;)

BTW : uzywałem głownie kaset Maxwella xl2-s 90 i w przypadku płyt powyżej 47 min jakieś chromów tdk. Nadal mam ich cały worek marynarski gdzieś w piwnicy :)

 

 

Zakładam wątek.

Teraz dopiero widzę jaki on piękny jest ;)

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/130724-fanklub-technicsa/

 

:)


 

 

Na początku mojego liceum czyli połowy lat 80-tych przywiozłem sobie z Anglii coś - cieżko zapracowane - takiego i wzmacniacz którego już nie mam. Rodzice wtedy stracili wszelką nadzieję co do mojej przyszłości gdy dowiedzieli się, że był to wówczas ekwiwalent "malucha" ... ;)
BTW : uzywałem głownie kaset Maxwella xl2-s 90 i w przypadku płyt powyżej 47 min jakieś chromów tdk. Nadal mam ich cały worek marynarski gdzieś w piwnicy :)



Zakładam wątek.

Teraz dopiero widzę jaki on piękny jest ;)

 

 

 

Mam nadzieję, że masz na myśli swój deck, a nie mój wątek ;)

 

Te dotykowe klawisze w Twoim Technicsie...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są raczej dotykowe.. Switche o krótkim skoku.

 

Wytapaczone na tapaczu.

 

 

Wiem :) Ale w tamtych czasach uchodziły za dotykowe.

 

I jak się coś takiego zobaczyło na żywo, to czułeś się jakby przed Tobą wylądował Falcon Millenium :D

 

I tylko czekałeś kiedy wyjdzie z niego Han z Chewiem u boku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności