Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy ps4


Aratachi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do kupna Play Station 4. Domyślam się że dźwięk w słuchawkach (Superlux HD681) podłączonych do pada będzie kiepski. Myślałem o jakimś wzmacniaczu słuchawkowym do 150zł np Fiio d03k. Szukając w internecie znalazłem jeszcze używany wzmacniacz Mikroforum608. Który z nich będzie lepszy? Obecnie w komputerze mam Xonara DG czy dźwięk z wzmacniacza będzie porównywalny z dźwiękiem Xonara? Czy to wszystko jest warte zachodu? Dodatkowo musiałbym wysłać słuchawki na recabling ponieważ kabel jest w opłakanym stanie. Może jakieś słuchawki bezprzewodowe za cene recablingu i wzmacniacza +/- 250zł by się znalazły?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Fiio D03k to nie jest wzmacniacz tylko konwerter sygnału cyfrowego ( optyczny lub koaksjalny ) do analogowego. Jest to urządzenie jak najbardziej przydatne ale dopiero z niego dźwięk może iść do wzmacniacza i pod wzmak podłączysz słuchawki. Jeżeli chodzi o słuchawki bezprzewodowe ( bluetooth ) to nie jest to dobry pomysł ponieważ PS4 poza dedykowanymi ich nie obsługuje. Wyjść masz w tym wypadku kilka: 1. kupisz DAC/AMP USB, który nie wymaga instalacji sterowników i podepniesz pod wyjście USB w PS4 (http://www.gamefaqs.com/boards/691087-playstation-4/69310423 ), 2. kupisz DAC/AMP z wbudowanym wejściem optical i wyjdzies zz konsoli wyjściem optycznym, 3. kupisz przenośny wzmacniacz słuchawkowy i wyjdziesz dźwiękiem z pada do wzmaka i potem słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rzucić okiem na to:

http://penonaudio.com/SMSL-SD-192-Pro (przez kabel optyczny z PS4)

 

Zamawiałem wiele razy z tego sklepu i paczki przychodzą po jakiś 10 dniach (zamawiając w poniedziałek, zawsze przychodzi w kolejnym tygodniu).

Ja używam tego do PS4 - http://penonaudio.com/FIRE-PHOENIX-DAC-05 - tyle, że raczej z głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań.

1. Konwerter Fiio D03 TAISHAN podłączam z konsolą kablem optycznym a z wzmacniaczem czym?

2. Konwerter jest zasilany poprzez kabel USB z ps4?

3. Jaki wybrać wzmacniacz nowy Fiio e6 czy używany Mikroforum608 który kosztuje niewiele mniej od Fiio e6?

4. Czy na moich słuchawkach będzie słychać dużą różnice w dźwięku między słuchawkami podłączonymi do pada w ps4 a podłączonymi do wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko na pyt 1 i 2 bo na nie znam odpowiedź :)

1. Z konwertera do wzmacniacza możesz wyjść przewodem jack 3,5 -> jack 3,5 lub 2xRCA -> 2xRCA - sygnał idzie na obydwa wyjścia w Fiio jednocześnie

2. Czy możesz go zasilić z samego USB to nie wiem ale jak kupiłem nowy to miałem w zestawie zasilacz dedykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 3 Poczytaj o obu wzmacniaczach i sam wybierz. E6 jest przenośnym wzmakiem i ma wbudowaną baterię, tak więc nie musi być ciągle podłączony do zasilania. Bateria trzyma kilkanaście godzin w moim przypadku.

AD 4 Różnica będzie znaczna, Superluxy to dobre słuchawki i mogą porządnie zagrać z lepszego źródła jakim będzie konwerter + wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa a mianowicie koszt konwertera, wzmacniacza, recablingu wyniesie ponad 300zł. Może zamiast tego kupić słuchawki bezprzewodowe od Sony do PS4 np takie http://allegro.pl/sony-playstation-ps4-wireless-stereo-headset-2-0-i5446174290.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje - tu chodzi o to, czy wolisz dźwięk bardziej szczegółowy, czy basowy i funowy, szybki, czy bardziej leniwy, relaksacyjny. Czy chcesz więcej ostrej góry, czy bardziej granie średnimi itp. To forum ma skrzywienie, musisz się przestawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności