Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

IMG_20181130_123339.jpg

 

Jutro wstawię swoją fotkę bo dziś już nie zdążyłem.

Dostałem Elexy na odsłuch, i cóż po pierwszej godzinie mogę stwierdzić że hamburgery dostały lepszą wersję Elear.

Nie jest to poziom Clear Pro ale jeśli Elex normalnie byłyby dostępne w Europie to Elear IMO nie mają racji bytu lub ostre cięcie cen.

Są jaśniejsze od Elear, scena znacznie szersza, nie grają tak tunelowo, więcej góry, równiejsze w całym paśmie.

Przy nich cena Elear wydaję się dobrym żartem.

Dzięki @Karmazynowy za wypożyczenie :)

 

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mając porządny wzmak mogę napisać że Elexy są jaśniejsze od Elear, góry jest dużo więcej i jest bardziej szczegółowa, talerze momentami latają jak szalone.

Nie jest to brzmienie dla wszystkich ale jeśli ktoś posiada Eleary a chciałby czegoś co gra równiej i z lepszą sceną to Elexy są jak znalazł.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.10.2018 o 19:16, vonBaron napisał:

IMG_20181012_154551 (Duży).jpg

 

Serdeczne podziękowania za możliwość odsłuchu dla @Firegon

 

Mam podobnie jak z linią Spirit gdzie bardzo sobie chwaliłem model Classic a Pro już mi nie podszedł.

Clear Pro to mogą być świetne słuchawki do studia ale niekoniecznie już do domowych odsłuchów, są bardzo liniowe, równe przez co wydają mi się nudne.

Niby są bardzo poprawne ciężko się do czegoś przyczepić ale z drugiej strony nie ma ich też za co tak bardzo chwalić (jedynie wokale według mnie zasługują na większą pochwałę), nie mają tej dynamiki co Eleary, bas też słabszy, dziwna jest też scena na boki wydaje się szersza niż w Elearach ale w głąb praktycznie nie istnieje (słucham po balansie żeby nie było). Góra lepszej jakości niż w Elearach. Średnica nie tak wypchnięta ale bardzo podobna.

Nie do końca teraz rozumiem ich cenę bo uważam że taniej można znaleźć lepsze słuchawki.

Choć podobnie jak kiedyś z Elearami im dłużej słucham tym okazują się lepsze.

Ale to ciągle bardziej nauszne monitory niż słuchawki do czerpania 100% radości ze słuchanej muzyki.

 

Słuchałeś może normalnej wersji Focal Clear dla porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Clear Pro. Góra ostra, bardzo szczegółowa. Dałem przekładki pod pady z cienkiego filcu i teraz jest super. Wysokie tony się uspokoiły nie tracąc szczegółów. Całość zrobiła się bardziej muzykalna. Słuchawki są bardzo przejrzyste i liniowe, takie HD600 na sterydach, w sumie to nie wiem co mógłbym więcej chcieć.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten… dopisuję się do klubu :)

 

Tak jak zaspoilerowałem kilka dni temu, sprawiłem sobie Focal Clear. Porównywałem je z innymi słuchawkami które bardzo cenię, MrSpeakers Ether Flow, i padło właśnie na Focale. Co ciekawe, Elex słuchane u @Karmazynowy nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia na tle Ether Flow, a podobno te Elexy to mieszanka Elear i Clear i bliżej im do Clear, niżeli Elear. No moim zdaniem not at all, ale przy okazji następnego meetu z pewnością nie omieszkamy sprawdzić :D Focal Clear dla mnie są absolutnie fenomenalne – właśnie poznaję muzykę na nowo i banan nie schodzi mi z twarzy :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba cytuje moje słowa ;)

Pisałem że Elexom bliżej do Clear Pro a nie zwykłych Clear bo tych nie słuchałem.

Nigdy bym nie napisał że góra w Clear Pro jest ostra, szczegółowa ok ale nie ostra ale po przesiadce z HD600 może się taka wydawać.

Stockowy kabel mocno ogranicza możliwości Elex które posiada @Karmazynowy

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nikogo konkretnego nie cytowałem :) Po prostu przeczytałem cały wątek (ale to już parę tygodni temu) i zauważyłem, że przejawiał się sentyment, że Elexy to prawie to samo co Clear. Nie robiłem porównań A-B, ale Ether Flow wydawały mi się sporo lepsze od Elexów, a zamiast Ether Flow zdecydowałem się na Clear… tak że tego ;)

 

Tak na marginesie, porównywałem moje nowiutkie Clear wprost z pudełka do takich które pograły już 300 godzin i różnice były naprawdę niewielkie, nowe grały nieco ostrzej, z mniejszym wypełnieniem, mniej też spójnie – pewnie dla wielu niewyczuwalna różnica, na pograniczu placebo, choć wydaje mi się że w blind teście byłbym w stanie wskazać które były które. Mimo wszystko plus dla Focala, że nie ma u nich takich akcji jak u Audeze :D Chociaż podobno z Utopiamii takie akcje były, hmmm…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dzingi napisał:

Tak na marginesie, porównywałem moje nowiutkie Clear wprost z pudełka do takich które pograły już 300 godzin i różnice były naprawdę niewielkie, nowe grały nieco ostrzej, z mniejszym wypełnieniem, mniej też spójnie – pewnie dla wielu niewyczuwalna różnica, na pograniczu placebo, choć wydaje mi się że w blind teście byłbym w stanie wskazać które były które. Mimo wszystko plus dla Focala, że nie ma u nich takich akcji jak u Audeze :D Chociaż podobno z Utopiamii takie akcje były, hmmm…

Tu to nawet wpływ na dźwięk mógł mieć fakt, że pady nieco bardziej wygniecione w tych 300h. Miększe, lepiej dopasowują się do kształtu głowy i tym samym łapiesz lepszy seal... no i odległość do driverów mogła się zmniejszyć ;) 

 

@Dzingi Porównywałeś Clear do Hifimanów pokroju Edition X czy Ananda?

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Stockowy kabel mocno ogranicza możliwości Elex które posiada @Karmazynowy

 

Sprawdzimy, choć Karmazynowy jest kablowo-niewierzący :P

 

36 minut temu, adriano2510 napisał:

@Dzingi Porównywałeś Clear do Hifimanów pokroju Edition X czy Ananda?

 

Nie w testach A-B, ale Anandy miałem na uszach. Grały z Cayina HA-6 i była to wysokiej klasy jakość dźwięku, ale nieco dla mnie zbyt jasna. Miejscami dźwięk popadał w sybilizację i brakowało dociążenia; dźwięk był zbyt lekki, brakowało mu masy z Etherów. Jeszcze warto zaznaczyć, że wtedy moje porównania odnosiły się do Ether Flow, a teraz przecież posiadam Focal Clear, którym pod względem stylu grania jednak bliżej do Anandy niż Etherów. Ale pewna prawidłowość pozostaje, otóż Ethery mi się podobały bardziej od Anandy, a Clear od Etherów.

 

Bardzo nad tym ubolewam, ale Edition X nie gościły jeszcze na moich uszach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności