Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Także jak ktoś lubi majstrować, to polecam polowanie na pęknięty egzemplarz, bo za psie pieniądze kupi hi-fi pełną gębą.

prawdę kolega napisał, nie mają konkurencji :)

z drugiej strony używając ich "ostrożnie" nie przypuszczam aby same pękały

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie pary w jednym momencie i wybrałem Focale. Oppo również dobre, ale z wycofaną górą na ten przykład.

Ja bym to nazwał "łagodną górą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wycofana to co innego (dla mnie). Czy mają piłować jak T90 ?

 

Natomiast kiedyś przez samą ciekawość zbadam Focale ponownie. Pierwszy mój test w sklepie Denona, już jakiś czas temu, ukazał mi je jako duszne i ciemne. Oba modele.

 

U mnie na razie z nausznych portable Trójki mogą być pobite tylko przez PM-2 (ale ze wskazaniem na to że Dwójki są raczej domowe, choć mogą pracować jako przenośne).

Gdyby nie bas , Meze99 nieźle by Trójki goniły.

 

"Dancing with Tears in My Eyes"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie wyraźniejsza góra i lżejszy niż u konkurentów midbas, to ciężko by było spirit pro odróżnić od K551. Classici owszem - duszno jak w cal, tylko wszystko zagrane lepiej.

Gdyby nie fakt, że AKG są wygodniejsze, to miałbym spirit pro właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie dość znacząca, Classici mnie nie przekonały, a Pro spodobały mi się od razu. Po bezpośrednim porównaniu byłem pewien, że FSP to jednak moja bajka, a FSC niekoniecznie. Jeśli już porównujecie do Oppo to Classici są bliżej PM-3, natomiast PRO bliżej PM-2. Ciekawe jak zareagują na zmianę kabelka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taka duża różnica między Classic a Pro?

Dla mnie classici to wręcz idealne rozwinięcie CAL. Jak ktoś je lubi, to nie ma co szukać dalej, bo to CAL, grające w półce hi-fi (midbas w stosunku do CAL mniej wyeksponowany).

Pro - sam wiesz. Jakby ktoś chciał żebym porównał dwa modele focali dk siebie nawzajem na przykładzie powszechnie znanych modeli, to bym właśnie tak powiedział:

Porównaj CAL do K550 mk1 i masz tonalnie coś w deseń classiców do pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczności. Ale ja muszę redukować. Nie kupować :(

Te otwarte za sam wygląd bym się zastanawiał. Ale cena troszkę pojechana :)

Generalnie wzornictwo we wszystkich zaprezentowanych mi się baardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleary mogą być ciekawą konkurencją dla HD800S i T1v2. W pełni otwarta konstrukcja, skórzany pałąk, pady z mikrofibry, odpinany kabel. W dodatku ponoć łatwe do napędzenia, w przeciwieństwie do 2 ww. Mają 80 Ohmów i 104dB skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o tych tańszych. Te droższe to konkurencja dla LCD4 chyba...

 

Elear $999

HD800S $1499

Beyerdynamic €1199

 

Troche chyba nie do końca jednak, bo doczytałem head fi i pierwsze posty mówią o charakterystyce raczej nastawionej na fun, coś w klimatach HD650, LCD2 ale z wyraźniejszą górą i twardszym basem.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo każdy producent słuchawek wypuści model za 3-4 kilo$ bo przecież zawsze się klient trafi... skoro grają lepiej od tych za zaledwie 1 kilo$...

a pytania dlaczego one kosztują 5 czy 6 razy tyle co jakieś inne świetnie grające słuchawki... to już prawie nikt nie zadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo każdy producent słuchawek wypuści model za 3-4 kilo$ bo przecież zawsze się klient trafi... skoro grają lepiej od tych za zaledwie 1 kilo$...

a pytania dlaczego one kosztują 5 czy 6 razy tyle co jakieś inne świetnie grające słuchawki... to już prawie nikt nie zadaje

Pamiętaj, że sĺuchawki za ~1200zł nie mogą zagrać na poziomie tych za ~10000zł. A jak zagrały, to te drugie podłączałeś pod kartofel. A jak kartofel też kosztował 20000zł, to(pomimo wszędobylskich zapewnień o jego liniowości i transparentności) w tym przypadku jego mocno nieliniowa charakterystyka wpadła w rezonans ze słuchawkami których nie doceniasz :)

Dla mnie focal spirit pro to już poziom powyżej którego rozpoznaję różne sygnatury, ale nie skoki jakościowe. Tam już wiele więcej się nie da usłyszeć.

Każdorazowo jednak przy tego typu wynurzeniach, ostracyzm na mojej osobie to tylko kwestia czasu :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności