Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Cię @Palpatine doskonale rozumiem, ale można to wszystko napisać w mniej przyśmiewczy i szyderczy sposób.

 

Osobiście uważam moje LCD5 za bardzo dobre sluchawki i jestem z nich zadowolony. Ich wykonanie (mojego egzemplarza) jest na wysokim poziomie. Susvare jeżeli dźwiękowo mi podejdzie też być może sobie sprawie, bo będą miał wzmacniacz im dedykowany. Tak więc niech każdy robi to co uważa za słuszne. Słuchawek jest na rynku do wyboru i do koloru.

 

A jeżeli chodzi o dynamiki, to uważam, że najlepiej i wciąż sprawiedliwie są wycenione produkty ZMFa 👍 Oczywiście jeżeli mówimy o słuchawkach z wysokiej półki.

 

31 minut temu, vonBaron napisał:

Czekam na ripostę @MichalZZZ że LCD5 są scamem :lol:

 

Wiesz, to już nawet nie chodzi o ripostę. Poprostu jak mówię każdy ma na ten temat inne zdanie i to jest też przecież ok. Na tym polega dyskusja i po to jest forum. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

Ja Cię @Palpatine doskonale rozumiem, ale można to wszystko napisać w mniej przyśmiewczy i szyderczy sposób.

Pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu i nie ma tutaj żadnej szydery. Im szybciej zagłosujemy portfelem tym szybciej doczekamy się poprawionych wersji. Chociaż jeśli chodzi o Hifimana to już dawno straciłem wiarę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja jednak jeżeli mnie powalą dźwiękiem, to pewnie zaryzykuje. Zawsze przecież jest możliwość oddania produktu na gwarancję.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czasem trzeba nazwać rzeczy po imieniu i powiedzieć jak jest, bo buce od marketingu granic nie znają; jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację jak z iphonami - "mam taki super pomysł, od teraz będziemy sprzedawać słuchawki bez kabli, przecież te p_ojeby audiofile i tak narzekają, że słabe i trzeba z miejsca kupić nowy i kupują takie za 1/4 ceny słuchawek, niech więc kupują, pójdziemy im tylko na rękę, nie będą mieć rozterek czy faktycznie powinni kupować i taki drogi - uszczęśliwimy ich jeszcze bardziej". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel_

 

Tyle tylko, że my na to wszystko wpływu większego nie mamy. Oczywiście każdy z nas może zrezygnowac z produktu i go nie kupować, jeżeli nawet nas na niego stać. Tylko co z tego jak inni i tak będą kupować? Więc czemu oni się mogą cieszyć a ktoś inny nie, bo se wymyśli prywatny strajk? :) Sytuacja patowa. Dlatego uważam, że należy się z tym pogodzić i się poprostu cieszyć z życia kupując to co się nam podoba i co sprawia nam radoche. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś inne? i jak oceniałeś różnice w brzmieniu? bo ja może miałem za słabe kable i faktycznie jakbym kupił taki za 4 tyś to różnica byłaby większa, ale moje obserwacje są takie, że firmowy pod względem brzmienia jest ok., są zmiany w sygnaturze jak się np. załaduje czyste srebro, ale czy finalnie całościowo jest lepiej to nie wiem. Jakbym miał do wywalenia 4 tyś na kabel to bym po prostu przeznaczył to na zakup nowych innych słuchawek i różnicę w brzmieniu bym nawet w ślepych testach przeszedł :) 

@MichalZZZ ależ oczywiście, że tak jest. Poza tym, prawda taka, że psioczenie na ceny czegoś tam pochodzi od osób, których na to po porostu nie stać albo kupiliby, ale później już raczej chleb z masłem przez pół roku :) moja obecna sytuacja jest taka, że bym mógł sobie kupić, ale zastanawiałbym się czy dobrze zrobiłem i bym się tym truł, ale jakbym zarabiał na tyle, że miesięczna pensja to byłoby powiedzmy 1/2 czy maks te 3/4 lub 2/3 (wiem, że 2/3 większe od 3/4) ceny nowych utopii to bym się nad ich ceną nie zastanawiał czy jest wysoka, ale póki co 30 tyś zł na rękę na miesiąc nie zarabiam :) więc sobie trochę psioczę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel_ 

 

Nic dodać, nic ująć. Tylko nie chciałem to tak dosadnie ubierać w słowa jak zrobiłeś to Ty ;)

 

 

A psioczyć można, choć ja nie należę do takich ludzi, którzy lubią na wszystko narzekać. Powiedzmy, że jestem poprawnym optymistą i zawsze znajduje pozytywy w negatywach :)

 

Wróćmy może już do dyskusji o samych słuchawkach 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie narzeka, to zwykłe stwierdzanie faktów. Ja potrafię zapłacić za sprzęt dużo, ale muszę mieć poczucie, że spełnia moje oczekiwania pod względem brzmienia, jakości wykonania i stylistyki. Nie wspominając już o bezawaryjności. I nie oglądam się na innych, nie interesuje mnie że ktoś coś ma a ja nie więc to żaden argument.

Na szczęście Focal Utopia spełniała moje wszystkie warunki. Trzeba przyznać, że to jedne z najlepiej wykonanych flagowców jeśli chodzi o materiały wykonania jak i stylistykę. A pady to już w ogóle top of the top.

@Samuel_tak miałem okazje testować różne okablowanie do różnych modeli Focala i w mojej ocenie warto im sprawić dobrej jakości kabel jeśli chcemy z nimi zostać na dłużej. Szczególnie dobrze na zmiany reagowały Utopie i Eleary.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine

 

Ciesze się że potrafisz :) Wyobraź sobie, że ja jak coś kupuje to też musi spełniać moje oczekiwania. Zapewniam że każdy inny użytkownik robi to podobnie, kiedy coś sobie kupuje. A co do oglądania się na innych, pisząc o Susvarach, to pisałem do kolegi Samuel i nie był to żaden argument tylko zwyczajna rozmowa. Spokojnie 🙂👍

 

Tyle ode mnie i raz jeszcze pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Też się zdziwiłem, ale pewnie przeważyły preferencje co do barwy i sygnatury.

****ie większa potęga dźwięku no i oczywiście dużo lepsza scena. Denerwuje jedynie co chwilę pękające O ringi w opasce ale zakupiłem 400 sztuk różnych rozmiarów więc starczy na jakiś czas :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Palpatine napisał:

Ja potrafię zapłacić za sprzęt dużo, ale muszę mieć poczucie, że spełnia moje oczekiwania pod względem brzmienia, jakości wykonania i stylistyki. Nie wspominając już o bezawaryjności.

Zgadzam się z tym. Skoro słuchawki za niecałe 2k potrafią być świetnie wykonane, z dobrych materiałów i bezawaryjne, to płacąc 20-30k powinniśmy spodziewać się, że będzie jeszcze lepiej. Ja płacąc tyle, to założyłbym, że dostane słuchawki z jakiegoś tytanu albo meteorytu, które przetrwają koniec świata. Z drugiej strony, ponoć Abyssy są tak konstruowane i mają wytrzymać nawet, jak przejedzie po nich samochód czy czołg :D

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe Utopie zyskają na scenie to będą bardzo ciekawą opcją. Trzeba czekać na pierwsze pomiary. Nie wiem jedynie jakie są na to szanse, w końcu Focal nigdy nie słynął z obszernej sceny w swoich słuchawkach.

@Artoriasno jak wyżej napisaliśmy, każdy ma własne kryteria oceny, dla jednych coś jest nie do przyjęcia, inny machnie ręką.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine

a mógłbyś wskazać co to były za kable i jakie były różnice - pytam serio, bo nie wykluczam zmiany; poza tą sceną, do której w sumie trochę się już przyzwyczaiłem (Hugo 2 też daje co może) utopie to słuchawki które spełniają moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel_Utopii akurat słuchałem z kablem Entereqa, ale tu musiałbyś podpytać @Tytus1988co do za kabel był dokładnie. Na pewno wpłynął na dociążenie dźwięku, bas i ocieplenie średnicy bez utraty detalu. Ze znanych mi kabli pod względem jakości i charakteru świetnie może pasować Fanatum Emmoni - bardzo czysto grający o czarnym tle i świetnej scenie. Wykonanie top. Z Elearami miałem kable FAW ale generalnie ich nie polecam.

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Samuel_ napisał:

Pewnie tak, jak z clear. Dają nowa lepsza trochę wersje, cena rzecz jasna do góry, stary model nie jest już potrzebny. 

 

 Z tymi Clearami i "lepszą wersją", to dość kontrowersyjna opinia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saudio napisał:

Wow to rzeczywiście innowacja, czy ktoś jeszcze stosuje amelinium w cewkach? Wydawało mi się że to tylko głównie w ścianach są i to tych starszych. Mi się wydawało że amelinium to dość kruche jest.

Cewki drajwerów słuchawkowych z drutu aluminiowego z amelinium (czasem pokrywanego miedzią), to raczej powszechny standard z powodu korzystnego stosunku ich przewodności do masy. Ścieżki na błonach plenarów (dawno @Spawna nie było) to też najczęściej napylone amelinium lub podobne gónwo. W he6 ścieżki są złote, ale ja tych słuchawek nie lubię i nawet nie rozumiem zachwytów nad nimi.

Innowacyjne to były kiedyś K701 - cewkę ich drajwera nawinięto drutem (ameliniumowym) o przekroju poprzecznym heksagonalnym, co pozwoliło na ścisłe/pasowne przyleganie zwojów do siebie...coś jak te ołówki:

image.png

Pewnie dlatego niektórzy audiofile uważają k701 za legęudę.

1 godzinę temu, Samuel_ napisał:

wiem, że 2/3 większe od 3/4

Nie znałem tego żartu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności