Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Samuel_ napisał:

o te mi chodzi. 
utopie maja swoje wady ale do nich na pewno nie należą pady- są świetnej jakości i nic tam się nie łuszczy 

Tak też czekam aby ich spróbować, poprzednie Raale były świetne z wyjątkiem subbasu, którego nie było. 
Z Utopiami chodziło mi tylko o to, że też miały swoje problemy, ale to było na początku, potem chyba dopracowali produkcję i jest ok.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wypuścili przystawkę transformatorową a nie rezystorową, i to jest super bo cała moc nie idzie w gwizdek. Dlatego wystarczy 6-10W. Zobaczymy co pokarzą, tylko ta kompensacja jest dziwna, wprawdzie można to załatwić EQ ale jakoś to dziwne jest.

 

A wracając do Utopii to starsze były ładniejsze, bardziej ekskluzywne itd. Z tą lepszą wentylacją to dodają teraz jeszcze oprócz siatki to żebrowanie także nie wiem czy lepiej, dobrze, że w końcu coś zrobią poza odgrzewaniem kotleta, choć jakoś zbyt innowacyjnie to nie wygląda, ale poczekajmy na dalsze informacje.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Cena nowych Utopii to prawdopodobnie 5000$.

Jeżeli to prawda, to cena moim zdaniem dość atrakcyjna. Ehhh będzie kusić. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mi teraz pojechał :D Spokojnie, będę starał się kontrolować i nie przekroczyć granicy 3 maksymalnie 4 par słuchawek :) Posłuchać można, a jak się bardzo spodobają, to pewnie zrobi się jakąś podmiankę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się większej kwoty, zwłaszcza w obecnych czasach gdzie ceny są niebotycznie windowane, więc tak, jak najbardziej atrakcyjna. 

 

Po ostatnim jak mnie interesowała cena metrowych Kimberów RCA i się dowiedziałem, że cena urosla z 9k na 20ileś to już wszystkiego można się spodziewać po cenach nowych produktów :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25k zł za dwa głośniczki na patyku to okazja życia...szczególnie za takie buble konstrukcyjne jak Susvary czy LCD5. Tutaj mamy co prawda wykonanie na zupełnie innym poziomie, no ale mimo wszystko. Pierwsze Utopie kosztowały 18k zł na premierę.

Tutaj w grę wchodzi podatek od audiofilii.

Edytowane przez Palpatine
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Palpatine napisał:

Za to wersja po 2020 r. grała pełniejszym dźwiękiem nie tracąc nic z detalu, oraz uporano się z tematem skrzypienia pałąka.

Nie ma takich różnic. Różnice to pudło futerał i kable. Skrzypia tak samo, przetworniki są te same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samuel_ napisał:

Nie ma takich różnic. Różnice to pudło futerał i kable. Skrzypia tak samo, przetworniki są te same. 

Z moich obserwacji jednak wynika co innego. Ale ekspertem nie jestem więc nie będę się upierał.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bardzo bym się ucieszył - pokusa została skutecznie stłamszona :) zresztą ceny audio są tak absurdalne, że ciężko to zdroworozsądkowo oceniać. A o ich "atrakcyjności" świadczy między innymi to jak "zyskują" na wartości z czasem.

tak sobie zerknąłem na recenzję Piotra Ryki Stax SR-X9000; mimo krytyki, która na niego czasem spada, uważam, że wie co mówi, pomijając fakt, że dzięki niemu miałem okazję posłuchać sprzętu, którego w życiu posłuchać bym nie miał okazji, gdyby nie jego życzliwość; a wracając do recenzji, nie wynika z niej, żeby te słuchawki były najwspanialsze na świecie i lepsze o niebo od każdych innych - za 35 tyś zł (a i tak nie da się ich kupić, plus nie zagrają z laptopa) to chyba nie taka okazja, ale nie wiem co na to MichalZZZ, może jednak okazja :)  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się oczywiście czepiać o tą "okazję" za 5k $ ale jeżeli będą to na tyle dobre sluchawki i będzie poprawa względem poprzednich Utopii o których pisze się zazwczyaj w samych superlatywach, tylko narzeka się na wąska scenę i czasami słabszy bas, to nie widzę przeszkód, żeby je spróbować i później ewentualnie za nie zapłacić. Dlatego uważam, że cena jest dość atrakcyjna. Zwłaszcza przy obecnych cenach nowych produktów. Absolutnie się nie mogę do niej przyczepić. Tak niestety wygląda rynek rzeczy którymi się pasjonujemy i należy do tego przywyknąć i się z tym pogodzić. Moja największa pasja jaką są zegarki jeszcze bardziej świruje. Niestety. Z innymi rzeczami jest podobnie i nic na to nie poradzimy. Tak więc jeszcze raz - cena dla mnie jest ok ale będzie to wszystko zależało czy faktycznie będą lepsze od poprzedniej wersji.

 

Natomiast szydercze pisanie, że jakaś okazja życia za głośniczki na patyku jest uwazam bezsensowne. Przecież nikt nikomu nie nakazuje czegoś takiego kupować. To, że jest to wszystko mało opłacalne, to każdy z nas sobie zdaje z tego sprawe. Tylko co z tego? :) Jeżeli się nam to podoba, z niczym nie koliduje, możemy sobie na taki produkt pozwolić, to przecież śmiało! Należy się cieszyć i korzystać z życia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:

Wow to rzeczywiście innowacja, czy ktoś jeszcze stosuje amelinium w cewkach? Wydawało mi się że to tylko głównie w ścianach są i to tych starszych. Mi się wydawało że amelinium to dość kruche jest.

Z tego co kojarzę, to aluminium powoduje, że cewka jest lżejsza, dlatego przetwornik jest szybszy, szybciej "startuje" i szybciej "wraca". To się nazywa chyba podatność przetwornika, membrany (?). Mniejsze zniekształcenie, itd. 

2 godziny temu, Samuel_ napisał:

Rozumiem ze z tej nowomowy wynika ze poprawili niezawodność słuchawek, No to faktycznie dużo, warto przy zakupie nowych dopłacić ten 1000$  Jak już wyżej wspomniał jeden z użytkowników forum - to jest naprawdę okazja. 

A co do ceny, to wiadomo przegięcie w tym audio, ale tutaj należy wziąć pod uwagę, że słuchawki są produkowane we Francji i przetworniki z berylu może obrabiać i składać tylko kilku pracowników Focala. Parę lat od debiutu minęło, koszty prowadzenia działalności wzrosły, dostępność berylu pewnie też, a co za tym idzie jego koszty, większa konkurencja, wyścig cen flagowców, itd. 

12 godzin temu, vonBaron napisał:

Dokładnie, skrzypienie zależy od tego na jaki egzemplarz trafi się. 

Ja zastosowałem bardzo skomplikowaną operację. Kilka kropel oleju od maszynki do golenia i skrzypienie ustało :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi basu w Utopiach nie brakowało, chciałbym jedynie szerszą scenę. Tutaj Utopie odstawały za innymi flagowcami, oferując za to detal, którego nie miały inne słuchawki. Jak to w audio - coś za coś. 

@MichalZZZjeśli sprzęt jest solidnie wykonany, z dobrych materiałów i bezawaryjny to z chęcią za niego zapłacę każdą kwotę jeśli będzie mnie stać. Natomiast jeśli mamy do czynienia z jawnym scamem vide Susvara/LCD5 to uważam, że najzwyczajniej szkoda czasu, pieniędzy i prądu. Niech sobie szukają betatesterów, ale ja nim nie będę.

@The Grand Wazooja dzięki @Tytus1988miałem w domu wersję po 2020 która była wolna od tej przypadłości i grała fantastycznie. Po opisach na forum bałem się, że to będzie dźwięk lekki i zwiewny ale nic z tych rzeczy. Fantastyczne słuchawki. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności