Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, vonBaron napisał:

IMO warto się wykosztować bo naprawdę pady od Utopii podnoszą poziom Clear wyraźnie, ja po zmianie padów nie mogę przestać słuchać :D

 

A to nie wystarczyłby jakiś zamiennik w "zdroworozsądkowej " cenie ? Bo to chyba tylko o materiał i perforacje chodzi. Może dekoni ma coś w ofercie ?

 

Swoją drogą 1600zl za parę gąbek... brawo Focal ; p

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vonBaron napisał:

Miałeś te pady w ogóle w ręce? Jakość wykonania bije na leb Dekoni.

 

Jeśli dawałyby ten sam efekt soniczny a kosztowałyby 8 razy mniej to pal licho jakość wykonania, wybaczyłbym te drobne niedociągłości "organoleptyczne" ;)

 

PS jakby ktoś szukał to cena katalogowa to 249 euro https://www.iacono.fr/fr/2260-focal-coussinets-utopia-la-paire.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Chyba musimy na kolejną Mitę jeszcze raz ogarnąć te Clear'y ale wygrzane.

Prosto z pudła jakoś nam nie podeszły ale może sekret tkwi w wygrzaniu i padach. One są chyba na zakładkę więc możemy przełożyć z utopii. 

 

Niestety nie mamy demo tego modelu, została ostatnia sztuka nowa ale coś się wymyśli.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kurop napisał:

Clear'y ale wygrzane

jeszcze przydaje się "domulający" kabel, jakieś OCC czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, wpisuję się do klubu z słuchawkami Focal Elegia, widzę że rzadko tutaj o nich mowa, częściej o Clear i innych.

Mój tor to nic szczególnego, smartfon Tidal master, Elegie oraz Ifi Hip Dac 2.

Mam pytanie odnośnie padów do Focali, co polecanie, oryginalnie są welurowe, planuję zmianę na skórzane lub te dziurkowane. jak to wpłynie na dźwięk?

Byłbym wdzięczy za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem porównania do innych Focali, trafiły się i szybko podjąłem decyzję. Mam porównanie do znacznie tańszych słuchawek i tu jest spora różnica. Jest dźwięczny ładny środek, bas mógłby być dosadniejszy, ale myślę że jest wystarczający, góra ok, wszystko dobrze odseparowane. Tak uważam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka :)

 

Mój pierwszy post na forum. Od wczoraj mam drugą parę Focali - Radiance i chętnie wymienię się spostrzeżeniami co do ich sygnatury :) Nie są jeszcze rozgrzane zbyt dobrze, ale mogę powiedzieć, że uderzenie i slam mają bardzo mocny, a basu jest aż nadto. Dla mnie nawet ten bas jest momentami zbyt intensywny np. przy albumach Daft Punk. Może to dlatego, że to moje pierwsze zamknięte słuchawki z wyższej półki :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Patrzcie jaki całkiem ładny wykres! Czy to nowy model Focal?

Nie. To stare Listen.

Mam te słuchawki z 5 lat już. Pamiętam, że jak je kupowałem to obawiałem się, że plastik się rozpadnie i takie tam. Nic z tych rzeczy się nie stało. Zlazł tylko trochę bezbarwny w paru miejscach.

 

Ostatnio trochę żonglowałem słuchawkami i powiem Wam, że z przyjemnością założyłem Listen. Mega udane słuchawki. Dźwięk jest naprawdę klasowy, kompletny i mają swojego pazurka. Uważam, że to mega opłacalny sprzęt mimo swojej plastikowej budowy (które wcale im nie przeszkadza!).

listen.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo dobrze wspominam ten model, niestety jednak kiepski komfort użytkowania totalnie je dla mnie skreślił. Ciekawe również były Focal Spirit Professional (ktoś pamięta?). Niestety ergonomia jeszcze gorsza niż w Listen. No ale dało się robić dobrze grające słuchawki w ludzkiej cenie. I do tego zamknięte.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ciekawe również były Focal Spirit Professional

Miałem, faje były… tylko ta ergonomia, uciskały bardzo.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności