Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Phobosy to inne granie ale podobna jakość. Na torze @Name44 grały bardzo gładko, ciekawie scenicznie (dźwięk dochodził daleko zza uszu, nawet z tyłu) i są świetnie dociążone (potrafiły zagrzmieć basem w stylu d8k). Utopie to bardziej żywiołowe granie z mnóstwem szczegółów i sceną tworzoną raczej przed słuchaczem (na torze Maćka). Oj gdyby tak mieć obydwie pary.... :)

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O zgadzam się, że holografia na Phobosach jest świetna. Wątek został utworzony, tytuł roboczy (jeśli będą odbywać się kolejne spotkaniaa w innych miejscach, dokonamy zmian), zdjęcia takie, jakie wykonałem w czasie między słuchaniem, a prowadzeniem rozmów :)  Moi Drodzy, zamieszczajcie wykonane przez siebie ładniejsze fotki, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami, abyśmy mogli podyskutować w wątku :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krótko i zwięźle, bo mózg mi się lasuje po zmianie pogody i 3h snu, więc nie ma się co rozwodzić. 

 

Celestee to wypadek przy pracy. Jakoś tak wyszło, nie do końca świadomie, że są u mnie. Nie nastawiałem się też na nic, bo po doświadczeniach z Elexami, które ostatecznie wygrały wycieczkę do nowego domu swoją agresywną, męczącą prezentacją i tekstach jakie przeczytałem, spodziewałem się raczej czegoś na zasadzie "Nie miałem żadnych oczekiwań, a i tak się zawiodłem". Podszedłem do nich całkowicie bez emocji, bo nie mam na nie dzisiaj siły, więc siedzę jak ten zblazowany leszcz i przerzucam bibliotekę TIDAL szukając czegoś, na czym się wyłożą tak dokumentnie, żebym mógł je zjechać po całości.

 

Wyposażenie - jest zajefajne etui. IMO prawdziwe mistrzostwo, choć trzeba zsunąć całkowicie pałąk, żeby się zamknęło. Kabel IMO poza ładnym hardware'm to ergonomiczna padlina. Wolałem kabel od żelazka w Elex, przynajmniej milusio się go dotykało. Do tego jest jeden, tylko z wtykiem 3,5mm i nakręcaną przejściówką 6,3mm, o długości 1,2m. Żal, że nie mam nic, z czym mógłbym je teraz spróbować choćby po to, żeby sprawdzić jak reagują na lepszej jakości przewodniki, bo to fabryczne OFC pewnie jest tak dobre dźwiękowo, jak fantastycznie wypada pod kątem ergonomii (tak, +100 do sarkazmu). Same w sobie dość mocno ściskają łeb, ale pady są na pewno bardziej miękkie, niż w Elex i nie miażdżą czerepu, choć ucisk na żuchwę dość wyczuwalny i po jakimś czasie może nieco doskwierać.

 

Słuchawki z tego co wiem, są niewygrzane i mają jakiś tam przebieg, ale po oględzinach wnioskuję, że to max kilkadziesiąt godzin, więc coś może się jeszcze zmienić, choć wstrząsających transformacji raczej bym się nie spodziewał. Tonalnie... Focal umie w bas. To taka kombinacja masy, zdrowego ******lnięcia, sprężystości i szybkości. Nie ma przesady w żadnym kierunku, nie jest to bas miękki rozlazły, tylko taki skupiony, mający odpowiedni wygar, bez wjeżdżania na średnicę. Średnica... Na pierwszym miejscu wokale wysunięte wyraźnie na pierwszy plan. Czyste, klarowne, pełne emocji, w niektórych utworach (Aurora, Agnes Obel) jakby objechane ekstra konturem i doświetlone mocniej, a wszystko dzieje się wokół nich. Jest dużo energii i emocji, jest naprawdę niezła klarowność, ale bez kastrowania z odpowiedniej masy. Na ten przykład Mathew Bellamy brzmi cudownie i jego falsetto urzeka. Soprany mają lekki akcent na niższą część, taka ekstra szczypta iskierek ale bez cięcia żyletkami. Krystaliczna czystość to jest to, co nasuwa mi się na myśl w pierwszej kolejności. Rozciągnięcie pasma BARDZO dobre jak dla mnie, choć góra nie dominuje i nie męczy, schodząc nieco na dalszy plan. Scena typowo fekalowa - bliski pierwszy plan, bezpośrednie, bardzo immersyjne granie niemal w głowie, ale owijające się dookoła niej. I teraz coś, co absolutnie poniewiera - pozycjonowanie, szczegółowość, separacja. To jest absolutny odlot. Celestee operują planami i wysokością sceny, niesamowicie dobrym efektem stereo bez rozdzierania sceny na dwie części kosztem wypełnienia środka. Do tego zdolność do wyciągania detali i smaczków przy jednoczesnym pozycjonowaniu ich w absolutnej głębinie samej sceny to jest coś, nad czym można się pochylić na dłużej i pozachwycać. te wszystkie niuanse, o których się wie, że one tam są, są jednak podane w taki sposób, że jest takie jedno wielkie "o k***a". 

 

Wokal tej pani mnie absolutnie na Celestee poniewiera. 

https://tidal.com/browse/track/3120863 (Laura Branigan - Self Control) - a to gra tak, że mam ciarki od podstawy karku po kostki. 

https://tidal.com/browse/track/77780810 (Mike Oldfield & Maggie Reilly - To France) - ugh...

 

Czy są  efektowne? Są. Cholernie. Samo strojenie, tonalnie, wpisuje się praktycznie w 99% w to, czego chciałem od moich kolejnych słuchawek, choć miały to być doki. I mam kurna zgryz, bo psują mi wszystkie plany. Miałem iść spać, bo z niewyspania mnie mdli, a zamiast tego szukam czego by jeszcze posłuchać i jaki kabel ewentualnie pod nie ukręcić, żeby wyciągnąć z nich więcej, bo na pewno skorzystają z balansu. Generalnie nie polecam. :<

Edytowane przez Vaiet
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cpu1 napisał:

Celeste wyglądają jak milion dolców 😲 Dzięki @Vaiet za podzielenie się opinią na ich temat. Pomimo swojej ceny wydają się rozsądną propozycją.

Dla mnie to jedne z najlepiej zestrojonych słuchawek, pod kątem tonalności, jakie w życiu słyszałem. Po prostu idealnie wpasowują się w mój gust. Scena na szerokość w zasadzie nie istnieje i podają wszystko bezpośrednio, ale kurna robią to tak, że jestem w stanie im to wybaczyć. Do tego ta detaliczność... ❤️ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet też się jaram chirurgiczną precyzją i detalicznością byle nie za jasno i nie męcząco (bez kłucia). Skoro masz porównanie na bieżąco z HD800S to musi być grubo. Jak będzie czas i siła na napisanie kilku za i przeciw versus pierwsza trójca z Twojej sygnatury to byłbym wdzięczny :) 👍 Przymierzałem się do Clear'ów ale wyczytałem że troszkę za jasno i sterylnie na mój gust.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cpu1 napisał:

@Vaiet też się jaram chirurgiczną precyzją i detalicznością byle nie za jasno i nie męcząco (bez kłucia). Skoro masz porównanie na bieżąco z HD800S to musi być grubo. Jak będzie czas i siła na napisanie kilku za i przeciw versus pierwsza trójca z Twojej sygnatury to byłbym wdzięczny :) 👍 Przymierzałem się do Clear'ów ale wyczytałem że troszkę za jasno i sterylnie na mój gust.

HD800S mają tak przepastnie szeroką scenę, jak Celestee mają ją wąską :D Z tym, że w porównaniu do Celestee, Sennki grają płasko i z dość wyraźnym rozerwaniem kanałów w wielu utworach, gdzie czuć braki w wypełnieniu na środku sceny, czego w Fekalach nie wyczułem. Na pewno częściowy wpływ na to ma fakt, że HD800S słucham po balansie, a Fekale niestety tylko z tym stockowym kablem. Nie powiem, że są to dwa przeciwstawne bieguny, ale w kilku słowach mówiąc to tak jak Sennki są dość płaskie, dla niektórych może nawet nudne, neutralno-jasne z raczej punktowym, szybkim basem, neutralną średnicą i lekko rozciągniętą górą, z masą powietrza i zwiewności, tak Celestee są sprężyste i muskularne, atletyczne i szybkie, bardziej muzykalne ale przy tym precyzyjne... Kurna, więcej  tam różnic, niż podobieństw i ciężko je porównać. Na dłużej pewnie przysiądę do porównań po weekendzie, bo wcześniej chcę wrzucić coś grubego i zje mi to jeszcze troszkę czasu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet Czyli bezpośrednio i przyjemnie walą na twarz jak zimna woda po całym dniu przebywania na słońcu :D Sennheisery są piękne w swojej płaskości ale czasem szaleństwo i chęć wejścia w sam środek imprezy/sceny bierze górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1posługując się dość obrazową przenośnią, to kiedy HD800S są jak możliwość słuchania koncertu orkiestry siedząc w jednym z tylnych rzędów na pustej sali, tak Celestee to sam środek ******stego koncertu ulubionej kapelii, stojąc blisko sceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Celestynki w domu, pisałem już o wrażeniach. Mocno nad nimi myślę ale na razie brak kasy bo i Alpha i teraz Andromedy.

Dzięki @Vaiet za opisy. 

To używki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Też miałem Celestynki w domu, pisałem już o wrażeniach. Mocno nad nimi myślę ale na razie brak kasy bo i Alpha i teraz Andromedy.

Dzięki @Vaiet za opisy. 

To używki ?

Si, ale w stanie niemalże perfekcyjnym. Dopatrzyłem się po wyjęciu z pudełka jednego włosa i paru paproszków kurzu. Powiem szczerze, że nastawiałem się na ich puszczenie dalej, a teraz... Mam z tym problem. Jak się z nich nie wyleczę obecnością ZMF Eikon LTD, to będzie kłopot ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz ich "mobilność" ? Czy wyszedłbyś w nich na ulicę ? Patrząc bez uprzedzeń oczywiście. 

 

Kabel z wtykiem odpowiednim to pewnie Miszcz Perul by Ci zrobił.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 08:16, Lord Rayden napisał:

A jak oceniasz ich "mobilność" ? Czy wyszedłbyś w nich na ulicę ? Patrząc bez uprzedzeń oczywiście. 

 

Kabel z wtykiem odpowiednim to pewnie Miszcz Perul by Ci zrobił.

Jestem w stanie wyskoczyć na ulicę w TH610/TH900, więc dla chcącego nic trudnego. Ba, mam nawet bluzę z dość obszernym kapturem, żeby schować pod nią Fostexy :D 

 

Kabel jeżeli już to będę kręcił u @Mayster, ale to na razie tylko gdybanie. Fakt, kabel z wtykiem 4,4mm by się przydał, mógłbym z nich korzystać w parze z WM1A czy DX228 i byłyby wtedy dość dobrze wysterowane, ale nadal biję się z myślami, czy je zostawić, bo jednak miałem nieco inne plany zakupowe na najbliższy czas :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@vonBaron dziękuję! :) Natrafiłem na niego przy okazji wyszukiwania informacji o Dave'ie 😉 Też jestem ciekaw, czy ktoś z naszego forum ich posłuchał i dokonał ewentualnych porównań, które byłoby można skonfrontować ze spostrzeżeniami z tego filmiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tytus1988 napisał:

@vonBaron dziękuję! :) Natrafiłem na niego przy okazji wyszukiwania informacji o Dave'ie 😉 Też jestem ciekaw, czy ktoś z naszego forum ich posłuchał i dokonał ewentualnych porównań, które byłoby można skonfrontować ze spostrzeżeniami z tego filmiku. 

Miałem je wypożyczyć ale jakoś mi przeszło po dość mieszanych opiniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle są ciekawe że zostaną u mnie na jakiś czas, sam nie wiem jak długi będzie to romans:) Wykonanie świetne, tylko kabel jak za karę....Muszę coś pokombinować w tym kierunku. 

Sporo porównywałem do verite closed i dają radę, kroczek za nimi. Focale maja więcej energii,  są żywiołowe, noga tupie. Verite bardziej naturalne i rozdzielcze  i równe, no właśnie  Bentleye maja te  specyficzna scenę, jak chyba wszystkie focale ( nie za szeroką ?).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, vonBaron napisał:

Miałem je wypożyczyć ale jakoś mi przeszło po dość mieszanych opiniach.

 

Rozumiem, chociaż zawsze warto samemu sprawdzić, porównać. Mnie te słuchawki podobają się wizualnie, jak i Radiance :)

 

@radzik55 gratuluję zakupu!👍🥇

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności