Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak parę postów dalej piszą, powołując się na kogoś z focala, że jednak brzmienie jest takie samo...

"The sound tuning is the exact same than Clear."

Tak czy siak dzięki za ten wątek na head fi, poczytam sobie :)

No i może ktoś od nas miał możliwość porównania ich łeb w łeb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

GEC-e GEC-ami, ale Tung-Sol-om 6080 z grafitowymi anodami nie podskoczą w parze z Utopiami. Jak to gra to bajka! Jest potęga, mięcho, gęsto ale też selektywnie zarazem. Fantastyczne słuchawki! 

 

Mam nadzieję, że będę miał okazję ich posłuchać u Ciebie. U mnie sterujące Tung Sol 12ax7 też sprawują się świetnie z Utopiami... chyba najlepiej z nimi :) Przypuszczam, że ze wspomnianymi triodami mocy musi być fantastycznie🥇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Update dot. odsłuchów focala we Wro:

 

- Utopia mam na miejscu

- Radiance powinny być jutro i Corvin ma rezerwację do odsłuchu jako pierwszy

- Celestee - możliwe że będą razem z Radiance jutro ale nie mam 100% pewności. Jakby były to jest szansa na dogrywkę z odsłuchem

- Clear Mg już mam przesunięte na maj 2021 

  • Like 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kurop napisał:

Update dot. odsłuchów focala we Wro:

 

- Utopia mam na miejscu

- Radiance powinny być jutro i Corvin ma rezerwację do odsłuchu jako pierwszy

- Celestee - możliwe że będą razem z Radiance jutro ale nie mam 100% pewności. Jakby były to jest szansa na dogrywkę z odsłuchem

- Clear Mg już mam przesunięte na maj 2021 

 

Marcinie, a czy masz na miejscu Clear/Clear pro? I czy można wypożyczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Weird_O napisał:

 

Marcinie, a czy masz na miejscu Clear/Clear pro? I czy można wypożyczyć?

 

Ale wyczucie :D

Cleary (zwykłe) czekały na klienta z miesiąc i nikt się nie chciał nad nimi pochylić a teraz jak się sprzedały to pytasz:D

 

Widzę że ostatnia sztuka jest w innym sklepie, jeżeli będą wolne to sprowadzę. Dam znać w najbliższych godzinach.  

Ogólnie to tego modelu ma już nie być więc jak ktoś chce kupić to ostatni dzwonek póki ceny niskie albo trzeba czekać na Mg.

 

Co do wersji Pro to nie mamy demo, raczej może być ciężko ze sprowadzeniem na odsłuch. 

47 minut temu, kurop napisał:

 

Ale wyczucie :D

Cleary (zwykłe) czekały na klienta z miesiąc i nikt się nie chciał nad nimi pochylić a teraz jak się sprzedały to pytasz:D

 

Widzę że ostatnia sztuka jest w innym sklepie, jeżeli będą wolne to sprowadzę. Dam znać w najbliższych godzinach.  

Ogólnie to tego modelu ma już nie być więc jak ktoś chce kupić to ostatni dzwonek póki ceny niskie albo trzeba czekać na Mg.

 

Co do wersji Pro to nie mamy demo, raczej może być ciężko ze sprowadzeniem na odsłuch. 

 

UPDATE

@Weird_O Clear demo będą u mnie na 90% jutro. Odezwę się priv jak będą

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Radiansy to zubożone Stellie ?

Raczej nie, to takie chyba najbardziej ciepłe Focale, dlatego chcę je posłuchać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed zakupem clear pro przeczytałem chyba wszystkie recenzje i fora gdzie była rozmowa o tych słuchawkach. Wiele razy padało pytanie czy się różnią clear od pro i za każdym razem padała odpowiedź, że dźwięk jest taki sam. Wypawiadali się przedstawiciele Focala potwierdzając te opinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 14.04.2021 o 10:09, kurop napisał:

 

Ale wyczucie :D

Cleary (zwykłe) czekały na klienta z miesiąc i nikt się nie chciał nad nimi pochylić a teraz jak się sprzedały to pytasz:D

 

Widzę że ostatnia sztuka jest w innym sklepie, jeżeli będą wolne to sprowadzę. Dam znać w najbliższych godzinach.  

Ogólnie to tego modelu ma już nie być więc jak ktoś chce kupić to ostatni dzwonek póki ceny niskie albo trzeba czekać na Mg.

 

Co do wersji Pro to nie mamy demo, raczej może być ciężko ze sprowadzeniem na odsłuch. 

 

UPDATE

@Weird_O Clear demo będą u mnie na 90% jutro. Odezwę się priv jak będą

 

Clear i Radiance wylądowały 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kurop napisał:

Nie ma problemu Panowie. Polecam się jak zawsze :)

Ładne te Radiance. Ciekawe jak z dźwiękiem.

Ponoć cieplejsze i gęstsze od Celestee z tego co czytałem. Niestety Polska cena mocno zniechęca, bo jak patrzyłem, to niby powinno być. ok 300$ różnicy, a u nas zrobili z tego 2100zł, także kij w oko polskiemu dystrybutorowi, bo za takie cyrki, to sobie mogą. Do tego cena za Radiance IMO totalnie z czapy, bo już uderzają praktycznie w rejony ZMF Eikon, więc dla mnie absolutnie nie ma o czym gadać. W takim wypadku Radiance musiałyby grać ZJAWISKOWO, a zachwytów to ja nad nimi wielkich nie widziałem i opinie o Celestee też raczej pozytywne, ale bez "ochów" i "achów". Byłem mega napalony na Celestee, a gdyby cena była dobra to i na Radiance, no ale w pierwszym przypadku sygnatura raczej nie moja bajka, w drugim cena absurdalna tak, że mi się odechciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem przez tydzień na zmianę Focal Clear i Utopii. Muszę przyznać, że mają świetny balans tonalny, szybkość, bezpośredniość. Tutaj to jest top. Niemniej stereofonia, moim zdaniem, po prostu leży jak na tę cenę i w relacji do pozostałych aspektów. One mają odwzorowanie sceny na poziomie K371, a takie K701 to je zjadają na śniadanko, ba nawet DT1990 wypadają znacznie lepiej o T1 nie wspominając. Niby grają w głąb, ale mi się wydaje, że każde słuchawki, które mają kiepską panoramę to tak grają lub tak się je określa.

 

Ma ktoś podobne wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie z powodu braków w holografii i scenie (brakowało mi przestrzenności) nie zdecydowałem się na zakup clearów i zostałem przy swoich akg 812 na srebrze. Cleary miały zdecydowanie lepsze wokale, takie naturalnie ciepłe kiedy trzeba, coś w stylu hd600, niezły detal i to delikatne ciepełko na średnicy. IMO to lepsze słuchawki całościowo od t1 v2 (v1 jeszcze nie słuchałem), bardziej dociążone i muzykalne, chociaż jeśli chodzi o holografię to wygrywają T1 ze swoim niemal trójwymiarowym dźwiękiem, no i T1 lepiej reagowały na zmianę lamp od Focali. Gdyby tylko ta scena... a ponoć Utopie grają w tym aspekcie jeszcze gorzej od Clearów, choć są bardziej detaliczne.

Chyba po prostu nie można mieć wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Weird_O napisał:

a ponoć Utopie grają w tym aspekcie jeszcze gorzej od Clearów, choć są bardziej detaliczne.

Chyba po prostu nie można mieć wszystkiego :)

 

Miałem dokładnie takie samo odczucie. Dla mnie w tych pieniądzach to jest żart. Zresztą w ogóle przywalenie za słuchawki takiej kasy to jest dowcip. Mnie stać na te Utopie, ale nie ma w nich nic oszałamiającego, ot słuchawki na poziomie właśnie Beyera w pieniądzach rzędu 4kzł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Utopie to ponoć je jest trudniej dobrze napędzić niż Cleary, więc być może musiałbyś ich posłuchać na dobrze dobranym wzmaku.

W sumie Cleary też lepiej mi zagrały z lampą niż z Bursonem, generalnie ludzie polecają Cleary do Euforii i faktycznie synergia jest bdb, także sporo jednak zależy od źródła. 

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności