Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, vonBaron napisał:

W sumie się nie dziwię że niektórzy wolą Cleary od Utopi, Cleary są cieplejsze, mniej detaliczne a bardziej przystępne w odbiorze. Utopie zasypują słuchacza detalem i nie pozwalają złapać oddechu.

Skoro tak... to odeślij je @Tytus1988owi, ja jestem następny w kolejce :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada podziękować dla @Tytus1988 za pożyczenie, a minęło już sporo czasu od odsłuchów. Najlepsze technicznie słuchawki jakie słuchałem, niesamowita separacja i szczegółowość , z c3 było czasami aż za szczegółowo. Ciekawe jak by zagrały z Euforia .

Żonie też się podobały :)

IMG_20200806_095400892.jpg

IMG_20200806_101358560.jpg

Edytowane przez radzik55
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron u mnie taki charakter mają przy cieplejszym olampowaniu. Z pewnością połączenie Chorda jako DAC + V590 daje bardzo dobre rezultaty. Utopie mają to do siebie, że potęgują cechy brzmienia danego toru i często je wykorzystuję, m.in. w celu sprawdzenia, czy zmiany poczynione w torze poszły w dobrym z mojej perspektywy kierunku. 

 

Mam u siebie wypożyczonego od @The Grand Wazoo Hugo 2 i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie z wszystkimi słuchawkami, jakie w tej chwili są u mnie i mogłem pod niego podpiąć. Rano sprawdzę go jako samego DACa podpiętego zamiast Coplanda, żeby wypróbować z nim także AKG K1000. 

 

@radzik55 dziękuję za podzielenie sie wrażeniami z Utopiami oraz zdjęciamii! :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, radzik55 napisał:

Wypada podziękować dla @Tytus1988 za pożyczenie, a minęło już sporo czasu od odsłuchów. Najlepsze technicznie słuchawki jakie słuchałem, niesamowita separacja i szczegółowość , z c3 było czasami aż za szczegółowo. Ciekawe jak by zagrały z Euforia .

Żonie też się podobały :)

To moze Elex jest? Czy faktycznie jest to rozwiniecie stylu Senka 650 z wieksza iloscia detali ale nadal naciskiem na wokale i cieplo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o zaletach i brakach ?
To może zacznijmy od zalet:
- dobra izolacja w obie strony
- świetna dynamika dźwięku
- dobra szczegółowość
- ciekawy wygląd

Wady:
- kiepska scena, dźwięk nie wychodzi poza słuchawki (ale nie jest klaustrofobicznie)
- matowe męskie i niższe damskie głosy
- potrafią się pogubić przy złożonych orkiestrowych kawałkach, zwłaszcza jeśli towarzyszą im męskie wokale, i grają wtedy trochę ściana dźwięku

Bardzo ciekawe słuchawki, zwłaszcza jeśli ktoś chce się odciąć. Świetna dynamika, jazz, OST czy klasyka (zwłaszcza smyczki i dęte) brzmią bardzo dobrze. Niestety bez mieszania w eq nie udało mi się pozbyć problemu wokali więc poszukiwania zamkniętych słuchawek trwają

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dawindyk napisał:

To może zacznijmy od zalet:
- dobra izolacja w obie strony
- świetna dynamika dźwięku
- dobra szczegółowość
- ciekawy wygląd

Wady:
- kiepska scena, dźwięk nie wychodzi poza słuchawki (ale nie jest klaustrofobicznie)
- matowe męskie i niższe damskie głosy
- potrafią się pogubić przy złożonych orkiestrowych kawałkach, zwłaszcza jeśli towarzyszą im męskie wokale, i grają wtedy trochę ściana dźwięku

Bardzo ciekawe słuchawki, zwłaszcza jeśli ktoś chce się odciąć. Świetna dynamika, jazz, OST czy klasyka (zwłaszcza smyczki i dęte) brzmią bardzo dobrze. Niestety bez mieszania w eq nie udało mi się pozbyć problemu wokali więc poszukiwania zamkniętych słuchawek trwają
 

Dzięki za tą analizę. Sam nie słucham praktycznie wokali. Ani jazzu i klasyki. Od lat jestem skupiony na elektronice klasycznej a ostatnio także ambient/downtempo, psychill. Tu jak mi się wydaje Celestynki sprawdzają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dawindyk napisał:

To może zacznijmy od zalet:
- dobra izolacja w obie strony
- świetna dynamika dźwięku
- dobra szczegółowość
- ciekawy wygląd

Wady:
- kiepska scena, dźwięk nie wychodzi poza słuchawki (ale nie jest klaustrofobicznie)
- matowe męskie i niższe damskie głosy
- potrafią się pogubić przy złożonych orkiestrowych kawałkach, zwłaszcza jeśli towarzyszą im męskie wokale, i grają wtedy trochę ściana dźwięku

Bardzo ciekawe słuchawki, zwłaszcza jeśli ktoś chce się odciąć. Świetna dynamika, jazz, OST czy klasyka (zwłaszcza smyczki i dęte) brzmią bardzo dobrze. Niestety bez mieszania w eq nie udało mi się pozbyć problemu wokali więc poszukiwania zamkniętych słuchawek trwają
 

Dzieki za opis, tez mnie interesuja te sluchawki jako odskocznia od T5p2, z tym, ze jak slucham glownie wokali... Chyba trzeba bedzie niestety przesluchac Stelie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tą analizę. Sam nie słucham praktycznie wokali. Ani jazzu i klasyki. Od lat jestem skupiony na elektronice klasycznej a ostatnio także ambient/downtempo, psychill. Tu jak mi się wydaje Celestynki sprawdzają się.
W elektronice mogą się sprawdzić całkiem nieźle - przynajmniej tej którą testowałem. Kraftwerk, Daft Punk, JMJ - wszystko brzmiało przynajmniej dobrze

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Dzieki za opis, tez mnie interesuja te sluchawki jako odskocznia od T5p2, z tym, ze jak slucham glownie wokali... Chyba trzeba bedzie niestety przesluchac Stelie...
Nie wiem czy to dobry kierunek - słuchałeś ZMF, Audeze albo DCA?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tilt napisał:

Dzieki za opis, tez mnie interesuja te sluchawki jako odskocznia od T5p2, z tym, ze jak slucham glownie wokali... Chyba trzeba bedzie niestety przesluchac Stelie...

T5p v2 to wdzięczny obiekt modyfikacji. Efekt jest tak dobry, że nie chciałbym już kolejnych zamkniętych słuchawek. Gdy dostaną sygnał symetryczny, to zaczynają grać na poważnie. Niestety, albo stety, słuchałem ich tylko z customowymi kablami, ale podobno sporo lepszymi od firmowego. Może kolega @Maccoo
by Ci coś tu podpowiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

T5p v2 to wdzięczny obiekt modyfikacji. Efekt jest tak dobry, że nie chciałbym już kolejnych zamkniętych słuchawek. Gdy dostaną sygnał symetryczny, to zaczynają grać na poważnie. Niestety, albo stety, słuchałem ich tylko z customowymi kablami, ale podobno sporo lepszymi od firmowego. Może kolega @Maccoo
by Ci coś tu podpowiedział?

 

Kabel w t5p2 to pierwsza rzecz do wymiany wbrew temu co niektórzy piszą ;) opcje są dwie - albo srebro od @Jimmi Dragon  ( o dziwo nie wyostrza T5-tek a dodaje faktury i wyrównuje bas) albo wyjście po balansie do dobrze poukładanego wzmacniacza. Druga sprawa to wyjęcie korków z przetwornika - bo o tych modach pisze Majkel. Ponoć banalnie proste;) Przed modami na srebrnym kablu wolałem T5 od Focal Clear a po modach i po balansie od Majkela wetkniętym do Headonica v3 wolę je od zamkniętych LCD XC, Od X-ów w sumie też. T5 w obecnej formie bardzo się "poukładały". Scena nabrała głębi, bas nie ma tendencji do zadudnienia i w klasyce pojawia się pewien..autorytet, którego mi wcześniej brakowało. Dla porównania T1 v2 zwróciłem bardzo szybko - T5p2 w obecnej formie to zdecydowanie najlepsza słuchawka od Beyerdynamica jakiej słuchałem. W dużych składach zdecydowanie się nie gubią. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maccoo napisał:

 

Kabel w t5p2 to pierwsza rzecz do wymiany wbrew temu co niektórzy piszą ;) opcje są dwie - albo srebro od @Jimmi Dragon  ( o dziwo nie wyostrza T5-tek a dodaje faktury i wyrównuje bas) albo wyjście po balansie do dobrze poukładanego wzmacniacza. Druga sprawa to wyjęcie korków z przetwornika - bo o tych modach pisze Majkel. Ponoć banalnie proste;) Przed modami na srebrnym kablu wolałem T5 od Focal Clear a po modach i po balansie od Majkela wetkniętym do Headonica v3 wolę je od zamkniętych LCD XC, Od X-ów w sumie też. T5 w obecnej formie bardzo się "poukładały". Scena nabrała głębi, bas nie ma tendencji do zadudnienia i w klasyce pojawia się pewien..autorytet, którego mi wcześniej brakowało. Dla porównania T1 v2 zwróciłem bardzo szybko - T5p2 w obecnej formie to zdecydowanie najlepsza słuchawka od Beyerdynamica jakiej słuchałem. W dużych składach zdecydowanie się nie gubią. 

 

Konkretnie to trzeba wyrwać te korki/sitka z przetworników i dodać do komory nieco tłumienia, ale nie tak dużo jak np. w T1 czy T90 to robię. Do tego odlutować podłączenie ekranu od przetwornika albo zrobić tak kabel, żeby nie był ekran podłączony, ale do tego trzeba mieć wtyki trzypinowe. Inaczej będzie się nieco tracić na zwieraniu minusa przetwornika z jego masą przez zastosowanie jacków dwupinowych jak to wymyślono np. dla Meze. Podejrzewam, że T1 v2 da się pomóc w analogiczny sposób, ale nie miałem okazji sprawdzić. Spodziewałbym się wówczas osiągnięcia poziomu zmodowanych T1 v1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maccoo napisał:

 

Kabel w t5p2 to pierwsza rzecz do wymiany wbrew temu co niektórzy piszą ;) opcje są dwie - albo srebro od @Jimmi Dragon  ( o dziwo nie wyostrza T5-tek a dodaje faktury i wyrównuje bas) albo wyjście po balansie do dobrze poukładanego wzmacniacza. Druga sprawa to wyjęcie korków z przetwornika - bo o tych modach pisze Majkel. Ponoć banalnie proste;) Przed modami na srebrnym kablu wolałem T5 od Focal Clear a po modach i po balansie od Majkela wetkniętym do Headonica v3 wolę je od zamkniętych LCD XC, Od X-ów w sumie też. T5 w obecnej formie bardzo się "poukładały". Scena nabrała głębi, bas nie ma tendencji do zadudnienia i w klasyce pojawia się pewien..autorytet, którego mi wcześniej brakowało. Dla porównania T1 v2 zwróciłem bardzo szybko - T5p2 w obecnej formie to zdecydowanie najlepsza słuchawka od Beyerdynamica jakiej słuchałem. W dużych składach zdecydowanie się nie gubią. 

 

Dzieki za odpowiedzi, o modyfikacjach kompletnie nie pomyslalem. Na razie mam oryginalny kabel zbalansowany od beyera podpiety pod dropa thx 789 (nienajlepszy wzmacniacz do tych sluchawek, wydaje mi sie, ze wyostrza kontury nieco za bardzo).

Pododnie jak i Ty ja tez mialem T1v2 i tez szybko oddalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo bardzo się cieszę, że mogłem się w ten sposób odwdzięczyć za możliwość wypożyczenia Hugo 2 oraz MDR-Z1R. Gratuluję zakupu GECy, które z pewnością pozwalają podkreślić cechy soniczne Utopii. Życzę miłych odsłuchów! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, czy focale Clear różnią się od Clear Pro jedynie wyposażeniem, czy jednak jest jakaś różnica w brzmieniu? Pytam, bo ciekawi mnie różnica w cenie - pro są tańsze, a mają dodatkową parę padów (choć jeden kabel mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 23:39, Tytus1988 napisał:

 Gratuluję zakupu GECy, które z pewnością pozwalają podkreślić cechy soniczne Utopii. Życzę miłych odsłuchów! :)

GEC-e GEC-ami, ale Tung-Sol-om 6080 z grafitowymi anodami nie podskoczą w parze z Utopiami. Jak to gra to bajka! Jest potęga, mięcho, gęsto ale też selektywnie zarazem. Fantastyczne słuchawki! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Weird_O napisał:

Koledzy, czy focale Clear różnią się od Clear Pro jedynie wyposażeniem, czy jednak jest jakaś różnica w brzmieniu? Pytam, bo ciekawi mnie różnica w cenie - pro są tańsze, a mają dodatkową parę padów (choć jeden kabel mniej).

Podobno tak, ale nie podam źródła. Na własne uszy nie miałem się okazji przekonać. Może ktoś inny się wypowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Weird_O napisał:

Koledzy, czy focale Clear różnią się od Clear Pro jedynie wyposażeniem, czy jednak jest jakaś różnica w brzmieniu? Pytam, bo ciekawi mnie różnica w cenie - pro są tańsze, a mają dodatkową parę padów (choć jeden kabel mniej).

na headfi ktoś wrzucił odpowiedź Focala na ten temat: https://www.head-fi.org/threads/focal-clear-headphones.861727/page-178#post-14053872


TL;DR: Pro brzmienie równiejsze i studyjne, Classic cieplejsze bardziej "audiofilskie"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności