Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, vonBaron napisał:

 

Przestudiowałem wszystkie internety i z recek wiadomo, że nic nie wiadomo... Jedni klepią, że szare Clear mają lepsze "X" a drudzy klepią, że to "X" mają lepsze nowe, kasztanowe Clear i teraz pytanie czy tak sprzeczne opinie (w zawodowych reckach) wynikają z jakichś działań marketingu Focala lub lokalnych dystrybutorów...

Jakby nie było, wyglądają "przekozackozajefajnie", to jest pewne. 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

Przestudiowałem wszystkie internety i z recek wiadomo, że nic nie wiadomo... Jedni klepią, że szare Clear mają lepsze "X" a drudzy klepią, że to "X" mają lepsze nowe, kasztanowe Clear i teraz pytanie czy tak sprzeczne opinie (w zawodowych reckach) wynikają z jakichś działań marketingu Focala lub lokalnych dystrybutorów...

Jakby nie było, wyglądają "przekozackozajefajnie", to jest pewne. 

Uszi, uszi. Masz uszi, to jest wykorzystaj. Olej recki, odczekaj aż słuchawki pojawią się w polskiej dystrybucji i przekonaj się na własne uszi czy dla Ciebie jest przekozackozajefajnie, czy też nie ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo dziękuję za miłe słowa i nie ukrywam, że też lubię prezencję ich dźwięku :) Byłoby miło zobaczyć w przyszłości model typu Grande Utopia. Jednak obawiam się, czy nie utraciłby on pewnych unikalnych cech poprzednika, jak stało sie u Sennheisera w modelu S HD800tek (można byłoby to również w jakimś stopniu odnieść do ich elektrostatycznych zestawów słuchawkowych, nie wspominając o Sony R10 oraz o lepszych pod względem parametrów ich następcach Qualiach)? Według mnie czasami bardziej słuszne jest pozostanie przy sprawdzonym rozwiązaniu niż dążenie na siłę do wprowadzania nowego, niekoniecznie lepszego od poprzednika, a najczęściej po prostu innego w pewnych aspektach, które jednym osobom się podobają, a innym już niekoniecznie. 

 

Jak pojawi się kiedyś nowy model słuchawkowych Utopii na pewno go wypróbuję, może zdarzy się, że też kupię. Jednak wątpię, czy zastąpi on moje obecne Focale, które wpadły mi w ucho od pierwszego odsłuchu w salonie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj można byłoby uznać za takie Stellie (berylowy przetwornik), chociaż zapewne większa ilość basu wpływa na cieplejszy, bardziej basowy charakter brzmenia i odmienny obraz muzyczny. Tak przypuszczam, bo ze Stelliami nie miałem styczności. Dla mnie takim zamkniętym odpowiednikiem Utopii, mocno wnikającym w materię muzyczną i odsłaniającym nawet najdrobniejsze szczegóły przekazu są MDR-CD3000. @The Grand Wazoo miał okazje to sprawdzić :) Barwowo Utopie są od nich cieplejsze, naturalniejsze, a dawne wiceflagowe Sony neutralniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Przemka @Tytus1988 znowu mogę u siebie gościć Utopie. V590 jest za mocny dla nich, chyba trzeba będzie obniżyć gain bo ledwo ruszę gałką głośności i Utopie stają się bardzo głośne. Wrażenia z odsłuchów na razie mieszane, wcześniej słuchałem ich na wieży IFI (Pro iDSD i Pro ICan) i jakoś grały bardziej analogowo. Główne "ale" man do średnicy bo góra jest bardzo gładka i rozdzielcza a i basu mi jakoś nie brakuje choć faktycznie mogłoby go być więcej. Średnica jest jakaś taka mocno nerwowa, już aż do przesady rozdzielcza, moje Abyssy mają ją gładszą. Jakbym miał wybierać teraz między Utopiami a HE1kse to wybrałbym Hifimany, lepszy, mocniejszy bas, średnica gładsza a tylko ciut mniej rozdzielcza, scena to zdecydowania półka wyżej, jedynie góry może być czasami za dużo.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze oprócz mnie i [mention=8741]kurop[/mention]a testował Celestynki ? Ciekaw jestem wrażeń innych userów.
Ja testowałem przez prawie 2 tygodnie - niestety pomimo wielu zalet ich braki spowodowały moja rezygnację z zakupu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dawindyk napisał:

Ja testowałem przez prawie 2 tygodnie - niestety pomimo wielu zalet ich braki spowodowały moja rezygnację z zakupu
 

A coś więcej o zaletach i brakach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, Corvin74 napisał:

Ja mam za to pytanie czy do testów będą dostępne: Focal Radiance ??

@Corvin74

 

 

Uprzejmie donoszę że Focal Clear Mg oraz Radiance są w drodze do mojego kiosku. Zapraszam na kawę i słuchanie. Oczywiście w reżimie sanitarnym :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kurop napisał:

oraz Radiance są w drodze do mojego kiosku.

To ja się piszę na odsłuch... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Name44 napisał:
To później prosimy o przesłanie ich na Działdowską

Jakbyś się nie mógł doczekać, to Radiance są też w Audio Forum na Powązkowskiej. Powinny być już wygrzane :) Tylko serio polecam wziąć jakiś lepszy kabel i podłączyć najlepiej pod balans.

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Adam 76 napisał:

A można wypożyczyć za kaucją te małe dzieła sztuki - Focal Clear Mg? 

 

Na start tylko odsłuch na miejscu, niech przyjadą najpierw.

Jeszcze nie wiem ile będę miał czasu na zwrot ale jak dłuższy termin to myślę że do zrobienia. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności