Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Ten dołek między 200k-300k jest niepokojący.

Ten akurat nikogo nie interesuje; natomiast ten między 200hz a 300hz (tak naprawdę zaczyna się jeszcze wcześniej i kończy później), pozbawi zwłaszcza wokale, ale i znaczną część instrumentów ciężaru, energii i masy. To jest prawie całe tzw. pasmo podstawy; dzięki niemu głównie, jesteśmy w stanie rozpoznawać wysokość dźwięku.

Brawo Focal! Już tak niewiele zostało im do spieprzenia po elearach i clearach...a jednak być może dali radę:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiału wynika, że brzmieniowo będą dość podobne do Stelli i nie ma powodu, aby narzekać, zanim się ich nie posłucha :) Radiance prezentują się ciekawie, chociaż mogą być przez niektóre osoby postrzegane jako przebasowione względem neutralniejszych, jak choćby szczytowych Utopii. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wyglądają jak stelia w bardziej ludzkiej cenie i da się je podgonić w roon equalizerem. Może być ciekawie.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nicodem napisał:

Jak dla mnie to wyglądają jak stelia w bardziej ludzkiej cenie i da się je podgonić w roon equalizerem. Może być ciekawie.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Ograniczeń wynikających z przetwornika nie podgonisz EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, audionanik napisał:

Dlatego napisałem „być może”.

 

Dobrze, jednak odnosiłem się ogólniej do tych, co mogą mieć w tym względzie obawy. Uszczuplony przełom średnicy może spowodować, że będzie brakowało trochę ciężaru, wypełnienia, mięsistości, masy źródłom pozornym, ale taki lżejszy przekaz też ma swoich wielbicieli. Sam jestem ciekawe, jak to wyjdzie w praktyce i być może za kilka miesięcy zajrzę do salonu, gdy będą dostępne Stellie oraz wspomniane Celeste, aby się przekonać, jak ich strojenie wypadło w praktyce :) 

 

Tak jak wspominałem może będą ciekawą, tańszą, alternatywą dla Stelii, ustępując jej w wielu aspektach technicznych, m.in. rozdzielczości. Jednak biorąc pod uwagę cenę, jeśli ich obraz dźwiękowy będzie przypominać ten ze Stelli, chętnych do ich zakupu nie zabraknie. Poza tym bardziej powściągliwa, niebieska kolorystyka Celeste też może być dla niektórych atutem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, audionanik napisał:

W to akurat wątpię najmniej :)

Wygląd zachęca mnie do posłuchania :). No i określenie "mobilne".  Tanie nie będą ale jeśli przypadną mi do audiogustu i zgrają się z Kannem to zacznę "polować" na promkę lub używki.

Na Stereolife piszą 6999 zł. Trochę za dużo jak na mnie :(. Za nowe. Na infoaudio 4.599 zł. To już lepiej.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vonBaron napisał:

Przecież @Kamilolo pisał że będą kosztować 4600, 7k to chyba Cleary kosztują.

https://www.stereolife.pl/archiwum/newsy/newsy-sprzetowe/4662-focal-celestee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik słuchawki focala mają wzięcie i trudno temu zaprzeczyć. Nie da się ukryć, że jest to marka rozpoznawalna, z dobrym marketingiem, ale dźwięk ich produktów (przynajmniej tych, z którymi miałem do czynienia) też jest dobry :) Szczególnie w przypadku instrumentalistyki, z myślą o której nabyłem mój egzemplarz, jak również nagraniach koncertów na żywo. 

 

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Wygląd zachęca mnie do posłuchania :). No i określenie "mobilne".  Tanie nie będą ale jeśli przypadną mi do audiogustu i zgrają się z Kannem to zacznę "polować" na promkę lub używki.

Na Stereolife piszą 6999 zł. Trochę za dużo jak na mnie :(. Za nowe. Na infoaudio 4.599 zł. To już lepiej.

 

Oby cena była bliższa tej z infoaudio niż stereolife. Z odpowiednim wysterowaniem nie powinno być problemu, bo Celeste mają taką samą impedancję, jak Stellie, wynoszącą 35 omów. Oczywiście pozostaje kwestia, czy dźwięk spełni oczekiwania. Mam nadzieję, że będą to miło spędzone chwile i jak się spodobają, to uda się kupić później w atrakcyjnej cenie.

 

28 minut temu, vonBaron napisał:

Przecież była podana cena 990$...

 

To prawda, chociaż podają też kwotę wynoszącą 999 funtów: https://www.whathifi.com/news/focal-looks-to-build-on-its-headphones-success-with-stunning-celestee

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron najbardziej ucieszył się ktoś inny z tego, że nie są to Utopie 2 :)) 

 

skarbonka.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron zapewne tak będzie. Z drugiej strony niewykluczone, że jeszcze trochę czasu minie zanim pojawi się sukcesor Utopii V1. Mam wrażenie, że w tym względzie idą drogą HD800 Sennheisera i zapewne wówczas wypuszczą kolejną odsłonę, która zastąpi dotychczasową. Jednak oczywiście pozostaje otwarte pytanie, czy będzie całościowo lepsza od poprzednika. Nie wykluczam, że tu zdania mogą być podzielone, jak w przypadku flagowców Sennheisera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestee ma już u siebie Nautilus 2 za 4600zl. Internety gadają, że wokale w nowych Focalach takie jak w Clear czyli jedni powiedzą ble a drudzy mniam. W sumie cena to tylko 1/4 kasy odłożonej przez kobitę na remont łazienki, chyba sprawdzę jak bardzo jej na mnie zależy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 76 napisał:

Celestee ma już u siebie Nautilus 2 za 4600zl. Internety gadają, że wokale w nowych Focalach takie jak w Clear czyli jedni powiedzą ble a drudzy mniam. W sumie cena to tylko 1/4 kasy odłożonej przez kobitę na remont łazienki, chyba sprawdzę jak bardzo jej na mnie zależy ;)

Może jakieś raty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekaw jestem jak one wypadną względem moich Z1R. Trochę mnie korci by zmienić zamknięte ale boje się że jednak będzie gorzej.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dj1978 napisał:

To ja nie fan Focala, ciepiący na chroniczny brak czasu muszę podsyłać linki fanom Focala do oferty Celestee z polskiej dystrybucji😉

https://www.q21.pl/focal-celestee.html

Zasadniczo wolę sklep "Nasz" :). Chyba też będą mieli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności