Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Wysokie tony wydają mi się gładsze niż na Atlasie, ogólnie cały przekaz jest jeszcze bardziej analogowy, bas ma lepszy kick i wydaje mi się że jest go więcej, średnica bardziej dociążona i bardziej czystsza. Nie czuję alby scena czy holografia były lepsze ale na pewno nie jest gorzej.

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, ciekawe jak zgra się z RAD-0.

Czyli potwierdza się teoria że Focale lubią się ze srebrem a trochę się dziwiłem jak widziałem te zachwyty nad połączeniem Stelli czy Utopii ze srebrem.

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie dużo zależy od toru. W 2018 na AWS słuchałem Utopi z kablem atlasa czerwony był z cd naima i iCan pro taki set był i powiem była różnica pomiędzy clear i elrealami, wręcz bardzo duża a jak miałem w domu i były tylko klocki od IFI to juz było za ostro.

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

Dziękuję @Widgetza informację! Przy takiej cenie planowany odsłuch oraz wypożyczenie będę musiał trochę przesunąć w czasie. 

 

@vonBaron czy mógłbyś podzielić się wrażeniami Utopii z otrzymanym dzisiaj kablem? Gratuluję zakupu!👍


W Audio Stylu w Katowicach maja bartoka jeszcze za 62k jak pytałem to by wypożyczyli za kaucje 50k. A pooglądałem u nich odtwarzacz cd Rossini ale nawet nie dotykałem bo 112 tys. to juz trochę dużo.

A czy może słuchaliście dac Luxman DA150 albo Sennheiser HDV 820 bardzo fajnie grające klocki.

22 godziny temu, Widget napisał:

 

Już zdrożał teraz ze wzmacniaczem słuchawkowym to 74K. Można jeszcze znaleźć za 64k.


@vonBaron A dziękuje za zaproszenie i chętnie skorzystam, mogę zabrać moje kable USB i do słuchawek to zobaczymy jak graja na twoim zestawie.

Edytowane przez Widget
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Aż się musiałem po pokoju przejść.

@WidgetMożesz zabrać choć raczej za kabel USB podziękuję bo u mnie wymiana kabli jest dość kłopotliwa a sam już mam kabel bardzo dobry.

A jaki jeśli mozna wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Głupio napisać ale pomimo posiadania nowej zabawki ciężko wygospodarować mi więcej czasu by posiedzieć sobie z nimi w spokoju na dłużej.

Z takich pierwszych spostrzeżeń, mega wygodne, pomimo, że zamknięte to nie grzeją tak jak np. Z1R, rozłożenie masy genialne.

Super grają Jazz, klasykę, elektronikę. Gorzej z osrym łomotem (brakuje mi "pazura").

Ogólnie grają po ciepłej stronie, znakomity bas, kontrola też ok, ale miejscami jest mi go za dużo (szczególnie takiego "kontrabasowego").

Obecnie słucham z dziurki 6,3 w iFi idsd pro (nie mam nic lepszego).

Próbuję sobie zorganizować teraz na forum jako tymczasowe rozwiązanie jakąś przejściówkę pod balans, bym mógł w końcu podłączyć słuchawki do iFi 3 metrowym kablem z zestawu i "rozwalić się" wygodnie na kanapie.

W najbliższych dniach będę pewnie bawił się korektorem w Roon by wyciąć troszkę basu. 

Chętnie podłączył bym je pod iCana od iFi, niestety funduszy brak.

Tak z ciekawostek to potrafią one zagrać z malutkim dapem SR25 (a nie sprawdzałem po balansie). Szkoda, że nie mam już Sabrowego AK SE100 bo mogło by to być znakomite połączenie.

Tak czy inaczej całe mnóstwo zabawy dopiero  przedemną 😀

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mocowo spokojnie wystarczy, pod tym względem to nie są wymagające słuchawki. Martwiłbym się natomiast o synergię, bo Stellie potrzebują źródła o neutralnym, rozdzielczym charakterze, a Twój IFI taki nie jest. Może być ciasno i za ciepło. Ja słuchałem ich na Astellu sp2000ss, który łapał z nimi świetną synergię, ale i tak dopiero po wymianie kabla na srebro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Focal jak zawsze przywiązuje dużą wagę do estetyki swoich produktów. Słuchawki prezentują się świetnie👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audionanik napisał:

Ej no, przecież wyglądają naprawdę super.

 

właśnie ;) I tego się trzymajmy :)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności