Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Po wspomnianych, bardziej obrazowych opisach przyznaję, że takiej "aury" wokół źródeł (szczególnie instrumentów strunowych) też uświadczyłem i nadawała ona specyfiki, większej metaliczności, pewnej wzmożonej dźwięczności typowej dla charakterystyki sonicznej tego materiału. Nie ukrywam, że przy gitarach, skrzypcach, wiolonczelach... takie coś mi odpowiadało, nadawało im z w moim odczuciu większego realizmu w ich prezencji, wyróżnika w stosunku do dźwięku na modelach słuchawek innych producentów, które posiadam lub były u mnie. 

Dlatego gitary i perkusja robią na Elearach takie wrażenie, i w sumie głównie one. Ten sposób grania, taki non stop napięty, dynamiczny, "rozedrgany" jest efektowy, ale szybko się nudzi. 

 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo radziłbym wypróbować Utopie, chociaż są jeszcze bardziej efektowne, dużo szybsze (po nich Eleary można postrzegać jako zamulone), ale przez dużo wyższą rozdzielczość, selektywność, różnicowanie, analogową gładkość (dźwięk Elearów przy nich był dla mnie surowy, zmatowiały) oraz wypełniony powietrzem jak w elektrostatach... dla mnie stanowią mieszankę cech takich słuchawek, jak Sonorousy VIII (wypełnienie dźwięku, plastyczność, głębia, dźwięczność), CD3000 (precyzja w lateralizacji źródeł na scenie, ich wielkości, zbliżony charakter basu, który posiada mniejszy impakt niż u Elearów, rozbrzmiewa z pewnej oddali), a także 009+007t II (referencyjna średnica, prawie tak samo misternie wykończona góra pasma, świetna separacja, gradacją planów oraz możliwość usłyszenia w niektórych nagraniach odbić dźwięku od sklepienia pomieszczenia, gdzie były one przeprowadzane, równie pozytywnie wpływa na nie sygnał z gramofonu). Takie przynajmniej są pokrótce moje wrażenia i chyba dlatego tak przypadły mi do gustu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czasami warto spotkać się i podzielić się opiniami na temat słuchawek w miłym towarzystwie, jak z @januszmuzy. Mieliśmy przyjemność dokonać krótkich porównań i w niektórych przypadkach inaczej się dopatrywać :)) Jednak byliśmy zgodni, że świetnie wypadły Focale Utopia oraz K1000. Dziękuję za podzielenie się wrażeniami na gorąco, które są dla mnie zawsze wartościowe oraz możliwością odsłuchania bardzo muzykalnych iSine 20! 

20200707_131613.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki @Tytus1988 za miłe spotkanie no i oczywiście za możliwość odsłuchu tylu wspaniałych słuchawek. Myślę, że niewiele osób na tym forum może poszczycić się tak pokaźnym i klasowym słuchawkowym sprzętem stacjonarnym jak Ty, a i to ze zdjęcia to nie wszystko heh :D. Tym bardziej ciesze się, że miałem okazję posłuchać Utopii i K1000 ale także wielu innych wspaniałych słuchawek, no i wspaniałego toru :)) Skoro to klub Focala to nie wypada pisać o innych słuchawkach i sprzętach ale może jak będzie trochę więcej czasu to się coś naskrobie w innym temacie :D Co do Focal Utopia, no co tu dużo mówić...  mi bardzo przypadły do gustu i zagrały po prostu klasowo :)  Świetnie zagrały każdy repertuar, były bardzo szczegółowe, wspaniała holografia ale też i scena, chociaż czytałem różne opinie a tu proszę...  było pięknie, i tylko na nich usłyszałem niuanse, których nie było na innych nagraniach z innymi parami słuchawek, ale to tylko "opinia" po kilkudziesięciu minutach odsłuchu, aha no i na zwykłym kablu. Strach pomyśleć co by było z jakimś lepszym albo naprawdę dobrym kablem, dla mnie haj endy :D  Nie wiem czy można im coś zarzucić. Cenę ? :D  Swoją drogą jak na spontaniczne spotkanie i odsłuchy to wcale nie były takie krótkie bo trwały ponad 3h. :-)  Pozdro

Edytowane przez januszmuzy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości @Tytus1988 mogę wreszcie posłuchać tych nietuzinkowych słuchawek.

Mowa oczywiście o flagowcu czyli Utopi, znowu muszę to napisać ale Focal umie w piękne słuchawki.

Jako że Przemek dołączył przejściówki na kabel 3.5mm to odsłuchy dokonam na kablu Atlas Zeno, czytałem że fajne zgrywa się z Utopiami.

Jeszcze raz wielkie dzięki!

20200723_123138.jpg

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron cieszę się, że już wizualnie przypadły Tobie do gustu. Mam nadzieję, że dźwięk także sprosta oczekiwaniom :) Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć miłych odsłuchów! :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Natomiast u siebie wzmacniacz będę przygotowywał lampowo na przybycie innych, równie świetnych słuchawek ostatnio recenzowanych przez p.Piotra  😉 Również dziękuję :)

Edytowane przez Tytus1988
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia są nader pozytywne, spodziewałem się suchego, technicznego grania tym bardziej że wczoraj do późna męczyłem RAD-0 który są tonalnie zupełnie inne od Utopi a jest przyjemnie i muzykalnie przy wsparciu GS-X mini.

Fakt, góry jest sporo ale nie jest ona ostra czy krzykliwa, powiedziałbym że ilościowo jest na poziomie Aryi które niedawno miałem przyjemność słuchać.

Mocno zaskoczył mnie bas, jest bardzo szybki, potrafi łupnąć kiedy trzeba absolutnie mi go nie brakuje a takie czytałem opinie.

Średnica bardzo rozdzielcza z toną powietrza, gitary chodzą bardzo ładnie.

Scena wcale nie jest jakaś mała czy wąska, oczywiście szału nie ma ale to nie HD800 ;)

Holografia natomiast bardzo dobra, dynamika (mikro i makro) i szybkość z kosmosu, nie pamiętam abym słuchał dotąd tak szybkich słuchawek.

Podobają mi się bardziej niż słuchane niedawno HEDDphones.

Wygląda na to że wszystkie słuchawki Focala mam teraz zaliczone, czy wolę Utopie od Stelli? Ciężko powiedzieć bo Stelli słuchałem w sklepie i to dość dawno, chętnie rzuciłbym na nie uchem ale już na swoim torze.

Natomiast ciągle uważam że najlepszy stosunek do jakości do ceny mają Cleary.

Choć mogłem kupić Utopie za naprawdę dobrą cenę w tym roku i teraz trochę żałuję że nie skorzystałem.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron w moim odczuciu są one nawet szybsze od 009 STAXa, a średnica równie urokliwa. Podejrzewam, że po kilku dniach odsłuchu też nabierzesz ochoty na posiadanie własnego egzemplarza tego modelu słuchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przygarnął Utopie ale cena ich cena skutecznie mnie blokuje, zresztą musiałbym jeszcze wypożyczyć na odsłuch Stellie żeby być pewny że dobrze wybrałem.

Utopie to na pewno słuchawki z najwyższej półki, świetnie wykonane i bardzo wygodne (ta bardzo miła w dotyku skóra...).

Ciepło i dobrze nagrane albumy brzmią mi chyba lepiej na Utopiach niż D8000 (Plini - Handmade Cities czy ostatni album Opeth).

Swoją drogą teraz chciałbym posłuchać D8000 Pro.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka ale taki wzorek maja te marmurowe krążki. ;)

Najlepszy był tekst zony "tyle kasy i sobie musisz sam poskładać".

 

Co jak co ale bass w Utopiach to jest tylko jak nagranie go ma.

Ostre, jak miałem kabel Atlasa to były za ostre z ifi i dlatego wybrałem miedź od cardasa.

a co do sceny to ja się nie znam, dla mnie to jest ok. :)

 

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardas na pewno je jeszcze bardziej wygładza.

Zmiana wzmacniacza z GS-X mini na Pro ICan.

I cóż po raz kolejny potwierdza się to że ICan został stworzony do grania ze słuchawkami Focala, basu jest więcej, całość jest bardziej analogowa, jest jeszcze bardziej muzykalnie.

Słucham na lampach WE396A.

Teraz jestem pewny że chciałbym mieć Utopie na własność.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście byłem bardzo uprzedzony po niektórych opiniach do modelu Audio Techniki W5000, między innymi z powodu tej na Head fi, gdzie ich dźwięk został określony jako nosowy, przytłumiony, pozbawiony transparencji, basu... a same znalazły się poza 57 topowymi modelami, bo autor zestawienia uznał je za niesłuchalne https://www.head-fi.org/threads/battle-of-the-flagships-58-headphones-compared.634201/

Jak znajomy zaproponował wypróbowanie, nie wypadało odmówić i... takim sposobem zachęcił mnie do zakupu własnej sztuki po długim odsłuchu ;) 

 

@vonBaron Cieszę się, że zaproponowałeś wymianę z Rossonami i ostatecznie utwierdziła Ciebie w tym, aby również dokonać zakupu Focali :) Mam nadzieję, że trafisz na dobrą ofertę. Są wierne nagraniom i potęgują cechy toru. W tych, które im odpowiadają, potrafią grać tak, że zapiera dech w piersiach, ciało przechodzi dreszcz emocji, odkrywa się nowe niuanse, które na innych potrafią umknąć.

 

P.S. Mogę jeszczs nadmienić, że na Entrequ bas jeszcze bardziej zaznacza się w przekazie :)

 

@Widget gratuluję zakupu i dziękuję za podzielenie się swoimi wrażeniami!👍 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Osobiście byłem bardzo uprzedzony po niektórych opiniach do modelu Audio Techniki W5000, między innymi z powodu tej na Head fi, gdzie ich dźwięk został określony jako nosowy, przytłumiony, pozbawiony transparencji, basu... a same znalazły się poza 57 topowymi modelami, bo autor zestawienia uznał je za niesłuchalne https://www.head-fi.org/threads/battle-of-the-flagships-58-headphones-compared.634201/

Jak znajomy zaproponował wypróbowanie, nie wypadało odmówić i... takim sposobem zachęcił mnie do zakupu własnej sztuki po długim odsłuchu ;) 

 

@vonBaron Cieszę się, że zaproponowałeś wymianę z Rossonami i ostatecznie utwierdziła Ciebie w tym, aby również dokonać zakupu Focali :) Mam nadzieję, że trafisz na dobrą ofertę. Są wierne nagraniom i potęgują cechy toru. W tych, które im odpowiadają, potrafią grać tak, że zapiera dech w piersiach, ciało przechodzi dreszcz emocji, odkrywa się nowe niuanse, które na innych potrafią umknąć.

 

P.S. Mogę jeszczs nadmienić, że na Entrequ bas jeszcze bardziej zaznacza się w przekazie :)

 

@Widget gratuluję zakupu i dziękuję za podzielenie się swoimi wrażeniami!👍 

 

 

A dzięki to już 3 rocznica od 2017 roku.

Ten GSX - mini bardzo interesujący tylko nie wiem z jakim kolorem frontu gra najlepiej.

 

Słuchałem moich Utopi tez z takimi klockami:

 

 

IMG_0287.jpg

IMG_1226.jpg

Edytowane przez Widget
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Widget cieszę się, że Utopie już tyle lat u Ciebie a i dobrze się sprawują. Mnie najbardziej interesuje integra z ostatniego zdjęcia, tj. dCS Bartok z gniazdami słuchawkowymi. Nigdy nie słuchałem, naczytałem się dużo pozytywnych opinii o niej. W przyszłym roku planuję odsłuch. Chciałbym się zapytać jak wypadło porównanie między iDSD Pro + Feliks Euforia oraz wspomnianym Bartokiem głównie w aspektach, jak wypełnienie dźwięków, soczystość, dźwięczność, holografia, sceniczność i gradacja planów oraz muzykalność, przyjemność odsłuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę minęło od odsłuchów ale jak sobie przypominam to Feliksa słuchałem najpierw w iDSD BL  i grało fajnie ale zmian na iDSD pro zagrało dużo lepiej powiedziałbym o 100% bass był konkretny, środek przyjemny a góra zrobiła się tak bardziej przejrzysta generalnie całe pasmo zrobiło się taki dokładniejsze z tym ze gra raczej tak ciemniej może to się nazywa granie lampowe jak wróciłem do iCan pro to jednak bardziej mi się podobało, ja chyba lubię takie techniczne selektywne granie a Feliks to taki gęstszy. Ale warto posłuchać może przypadnie do gustu. Trzeba uważać na lampy bo o ile pamiętam to nie było osłonki chyba można było dokupić wiec łatwo stłuc lampę.

 

Z Bartokime to chciałbym sobie go pożyczyć bo odsłuch miałem z Logitech sqizbox bodajże i to źródło to takie 16/44 no i słuchawki były podłączone kablem oryginalnym od Focali, Bartok ma xlr4 pin. Grało to bardzo fajnie w pełnym zakresie co do filtrów to trzeba by posłuch długo bo jakoś nie wyłapałem dużych różnic. Posłuchał bym go na symetrycznym kablu z lepszymi plikami pewnie było by jeszcze lepiej. Generalnie grał czysto soczyście, szczegółowo scena była dość duża. Z nim był problem ze im dłużej słuchałem tym to granie było coraz lepsze bardziej mi się podobało dlatego myślę o pożyczeniu tylko musze przejściówkę skołować a 4 XLR. Warto posłuchać. Tylko boje się ze nabiorę ochoty na posiadanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Widget Jak masz oba IFI to polecam zakup dobrego zasilacza linowiego, będzie grało jeszcze lepiej niż z tymi chińskimi pulsówkami od IFI a do ICana dołożyć lepsze lampy.

Jak masz czas to zapraszam do siebe na odsłuch takiej konfiguracji bo chyba jesteś ze śląska?

Ponoć teraz to ostatni czas na kupno Bartoka w "miarę" ludzkiej cenie bo coś czytałem że ma podrożeć.

 

A ja już 3x przesłuchałem na Utopiach całą dyskografie Pliniego, wyjątkowe słuchawki!

11280082.jpg

 

Perforowana skóra Dekoni i Ooryginalne pady do Utopi, jakość widać od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

@Widget Jak masz oba IFI to polecam zakup dobrego zasilacza linowiego, będzie grało jeszcze lepiej niż z tymi chińskimi pulsówkami od IFI a do ICana dołożyć lepsze lampy.

Jak masz czas to zapraszam do siebe na odsłuch takiej konfiguracji bo chyba jesteś ze śląska?

Ponoć teraz to ostatni czas na kupno Bartoka w "miarę" ludzkiej cenie bo coś czytałem że ma podrożeć.

 

A ja już 3x przesłuchałem na Utopiach całą dyskografie Pliniego, wyjątkowe słuchawki!

11280082.jpg

 

Perforowana skóra Dekoni i Ooryginalne pady do Utopi, jakość widać od razu.

 

Już zdrożał teraz ze wzmacniaczem słuchawkowym to 74K. Można jeszcze znaleźć za 64k.

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Widgetza informację! Przy takiej cenie planowany odsłuch oraz wypożyczenie będę musiał trochę przesunąć w czasie. 

 

@vonBaron czy mógłbyś podzielić się wrażeniami Utopii z otrzymanym dzisiaj kablem? Gratuluję zakupu!👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności