Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, vonBaron napisał:

Napisałem na headfi że uważam Elegie za najsłabsze z Focali i się zaczęło... 

Jak mogę tak pisać skoro one są tylko trochę gorsze od Clear, żebym zachował takie opinie dla siebie... 

Po co tam zaglądasz? :D Ja to miejsce olałem dobre kilka lat temu. Wchodzę, jak chcę coś opchnąć, albo PW dostanę. Poziom dyskusji dawno tam zszedł do poziomu kałuży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioj @majkel dziękuję za wyjaśnienia👍;) Zamieściłem tylko wykresy poglądowo tych modeli, które wyjątkowo przypadły mi do gustu (nie było niestety FR dla K1k). Osobiście zawsze uważam za najważniejszą weryfikację uszną ;) 

 

@vonBaron wątek musiał nabrać "rumieńców" po tym wpisie z Denonami i Fostexami  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Informacyjnie napiszę tylko (nie jest to lokowanie produktu :)))) ) pady z linka https://allegro.pl/oferta/nauszniki-pady-gabki-poduszki-focal-ducha-8885591514

 

prawie idealnie pasują do Listen professional (czyli do Listen też). Wiem, że temat się przewijał i tutaj i na zagranicznych forach, pisałem też do Focala sam i niestety konkretnych rozwiązań nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, euter napisał:

Czy ktoś z Was podpinał do Focali Clear czysty kabel ze srebra i mógłby podzielić się wrażeniami i opinią czy warto iść tą drogą? Może @vonBaron?

A co chciałbyś osiągnąć? Niestety Cleary raczej nie zagrają wybitnie przestrzennie, przynajmniej mi się tego nie udało doświadczyć. Ale mogą dostać trochę powietrza i lekko wygładzonej góry od jakiegoś grubszego srebra - niestety kosztem nasycenia i ilości basu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem srebra i było bardzo miło. Tak jak @Firegon napisał- więcej powietrza i góra nie syczała. Akurat w moje kierunki bo jak za dużo basów nie potrzebuję.

Jedno jest pewne - Clear reagują na kable i mimo że firmowe złe nie są to można sporo jeszcze z nich wycisnąć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Firegon Góra w Clearach jest idealna, właściwie nawet mogłoby być jej więcej. Jeśli ubędzie trochę basu i się utwardzi, to też będzie super. Kameralną scenę nawet lubię, jak się nieco otworzy to tylko na plus. Aby średnica się nie wycofała, bo lubię równe słuchawki. Niech staną się po prostu bardziej zwiewne, eteryczne :) Czy Cleary na srebrze to będą takie Utopie dla ubogich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter konieczne będzie sprawdzenie, jak będą grały. Jednoznaczne zdefiniowanie brzmienia Utopii nie jest zbyt jednoznaczne. Na podstawie mojego i testowanego w czerwcu egzemplarza, pomijając ten z września, jako cechy podstawowe wymieniłbym bardzo dobrą mikro- i makrodynamikę, holografię, czytelność, świetny wgląd w nagranie, spójność, szybkość, selektywność, zachwycającą rozdzielczość, precyzje oraz swobodę w ukazywaniu dużych składów oraz tutti orkiestrowych, gdzie na innych słuchawkach może powstać lekki zamęt. Natomiast cechą mojego egzemplarza, co mnie ujęło od pierwszego odsłuchu, jest delikatność w obchodzeniu się z tzw. planktonem nagraniowym oraz detalami, które nie są natarczywe, a tak jak w D8k zespolone ze źródłami. 

 

Poza tym ich cechą jest też wzmacnianie cech toru i przy potownaniach przy gramofonie z D8k, K1000, K812 na lampach niedawno zakupionych Miniwattach Dario E188CC gęstością dźwięku dorównywały finalom i w pewnych momentach miałem wrażenie, że były nawet od nich bardziej organiczne, analogowe. Najbliższe potocznemu brzmieniu Focala były w tym wypadku słuchawki od AKG. Natomiast z Siemensami A-frame oraz z cyfry potrafią zagrać od nich bardziej ekspresyjnie, z większą lekkością.

 

Masz świetne słuchawki i według mnie należy po prostu dostroić je pod swój system, a to, czy będą przypominały Utopie (a przynajmniej zbiór cech definiujący najczęściej te słuchawki) jest sprawą drugorzędną. Przynajmniej według mnie ;) Koniecznie daj znac

 

W wątku króliczkowym moje focale na pewno się znajdą, ale zawsze czekam trochę czasu, aby nadać danym słuchawkom ostatniego szlifu (m.in. odpowiedni kabel, preferowane lampy do wzmacniacza - w drodze są już dwie pary NOSów) oraz ich charakter był odpowiedni w stosunku do nagrań, a także toru, w którym docelowo mają głównie grać. W stosunku do jednych mam mniejsze wymagania (Nighthawki i dlatego już wspomniałem o nich w dedykowanym wątku - spełniają swoje zadanie, satysfakcjonują mnie, nic więcej nie będę się starał z nich uzyskać), a do innych dużo, dużo większe (finale, focale, K1000). 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.03.2020 o 12:33, vonBaron napisał:

Napisałem na headfi że uważam Elegie za najsłabsze z Focali i się zaczęło... 

Jak mogę tak pisać skoro one są tylko trochę gorsze od Clear, żebym zachował takie opinie dla siebie... 

Wątek opadł w dół, więc ruszę go na "peryskopową"

https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/3149-elegia

Takie coś znalazłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lord Rayden napisał:

Wątek opadł w dół, więc ruszę go na "peryskopową"

https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/3149-elegia

Takie coś znalazłem....

Nie wiem, może miałem gorsze dni jak ich słuchałem ale dla mnie to najsłabszy model Focala z ich drugiej generacji słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

Nie wiem, może miałem gorsze dni jak ich słuchałem ale dla mnie to najsłabszy model Focala z ich drugiej generacji słuchawek.

Niestety potwierdzę, nie są to złe słuchawki, mają bezpieczne i niemęczące brzmienie, ale reszta focali z tych wyższych modeli jest dość wyraźnie lepsza.

W podobnej cenie jest Elex, a to już wyższa półka

Edytowane przez dweet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dweet napisał:

 Niestety potwierdzę, nie są to złe słuchawki, mają bezpieczne i niemęczące brzmienie, ale reszta focali z tych wyższych modeli jest dość wyraźnie lepsza

Reszta jest jednak otwarta (oprócz Stelli). Czyli jest róznica w budowie. Niestety dłuzej testowałem tylko Eleary porównując z Oppo PM-2. Nie kupiłem. Nie wniosły wiele ponad Oppo.

Elegii nie dopadłem przed pandemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lord Rayden napisał:

Reszta jest jednak otwarta (oprócz Stelli). Czyli jest róznica w budowie. Niestety dłuzej testowałem tylko Eleary porównując z Oppo PM-2. Nie kupiłem. Nie wniosły wiele ponad Oppo.

Elegii nie dopadłem przed pandemią.

Clear pro można wyrwać za ok 5k jak pogadasz, a brzmią już moim zdaniem świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dweet napisał:

Clear pro można wyrwać za ok 5k jak pogadasz, a brzmią już moim zdaniem świetnie

Otwarte są.

 

A nikt nie próbował w Elegiach jakichś wymian padów czy innych magicznych sztuczek ? Kable, źródła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

Otwarte są.

 

A nikt nie próbował w Elegiach jakichś wymian padów czy innych magicznych sztuczek ? Kable, źródła ?

 

Podobno zmiana padów na te od Clearow/Elexów poprawia sytuację, ale raz, że są koszmarnie drogie (ok. 500 zł!), to jeszcze ciężko je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, dweet napisał:

Clear pro można wyrwać za ok 5k jak pogadasz, a brzmią już moim zdaniem świetnie

 

W naszym komisie są za 4500zł od @euter do tego z możliwością nabycia przy okazji lepszego kabla do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - jak oceniacie jakość "górnych" Focali w sensie wykonania, wytzymałości ? Pałaki Oppo padały po kilku latach. Jak jest tutaj ? Jakaś wymiana jest mozliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lord Rayden napisał:

Tak przy okazji - jak oceniacie jakość "górnych" Focali w sensie wykonania, wytzymałości ? Pałaki Oppo padały po kilku latach. Jak jest tutaj ? Jakaś wymiana jest mozliwa ?

Prawie dwuletnie Elexy, używane dość często: padł kabel SE na jednym kanale i trochę ugniotły się pady (gorsze, niż w Clear). Poza tym zero problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Tak przy okazji - jak oceniacie jakość "górnych" Focali w sensie wykonania, wytzymałości ?

 

Jakość wykonania Focali to moim zdaniem absolutny top. Bardzo wytrzymała konstrukcja, a materiały wysokiej jakości (stal i włókno węglowe). Dolne obicie opaski oraz pady w Clearach można ponadto czyścić kosmetykami przeznaczonymi do zamszu i weluru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Tak przy okazji - jak oceniacie jakość "górnych" Focali w sensie wykonania, wytzymałości ? Pałaki Oppo padały po kilku latach. Jak jest tutaj ? Jakaś wymiana jest mozliwa ?

 

Nawet spoko tylko pałąki lubią skrzypieć i oryginalne pady są idiotycznie drogie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności