Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Teraz, Corvin74 napisał:

@ComptonŁadne kolce pod IFI... słuchać je?

Nie wiem, nie słuchałem ;)

Gumowa podkładka pod iFi jest niekompatybilna w swoim przeznaczeniu z moim biurkiem i ciągle mi się ślizgał.

Wygrzebałem z szafy te kolce, a pod podkładki podkleiłem matę bitumiczną i teraz stoi w miejscu jak przyklejony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam przyjemność posłuchać sobie Focal Clear od [mention=66952]vonBaron[/mention] na kabelku zbalansowanym WireWorld Silver Eclipse
IMG_7491.thumb.JPG.862014e1b018ab563cb22e8ed767244b.JPG
Kabelek dodaje sporo powietrza jednocześnie nie rozjaśniając słuchawek.
Jest bardzo dobra czytelność, kontrola, dynamika z całkiem przyjemną naturalną barwą.

Twoim zdaniem jest sens brać je pod uwagę do ostrej i rockowej muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Compton napisał:

Dziś mam przyjemność posłuchać sobie Focal Clear od @vonBaron na kabelku zbalansowanym WireWorld Silver Eclipse :)

IMG_7491.JPG

Kabelek dodaje sporo powietrza jednocześnie nie rozjaśniając słuchawek.

Jest bardzo dobra czytelność, kontrola, dynamika z całkiem przyjemną naturalną barwą.

Kolorystycznie dobrane idealnie :) A jak sonicznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Corvin74 napisał:

Eeee posłuchaj, grają, musza grać 🤣

:)

 

3 minuty temu, blackromek napisał:

Twoim zdaniem jest sens brać je pod uwagę do ostrej i rockowej muzyki

Na ostrej muzyce możne być ostro, ale czemu nie?

Bedzie szybko, dynamiczne, czysto, rozdzielczo, detalicznie, kto co lubi.

Ja osobiście wolałbym coś bardziej dociążonego i łagodniejszego, w stylu posiadanych przeze mnie D7000.

 

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Kolorystycznie dobrane idealnie :) A jak sonicznie? 

No, dawno nie miałem tak klarownych i neutralnych słuchawek.

Na dobrych nagraniach jest bardzo dobrze.

Posłucham sobie dłużej, bo to całkiem inna sygnatura niż Ether Flow czy D7000.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

VonBaron a Ty masz akurat Cleary, możesz mi powiedzieć tak na czuja czy Aurium z Clear to będzie granie raczej jasne z lekkim punktowym dołem, z wokalami też raczej lekkimi i dużą ilością wysokich tonów czy może całkiem neutralne granie lub wręcz ciepłe z dominującym basem, pogrubionymi wokalami i delikatną, lekko cofniętą górą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten kompletu i to szło bardziej w kierunku ciepłego grania ale zaskakująco mało. Aurium to nie jest typowe granie lampowe. Bardziej hybryda i fajnie kontroluje bas.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, neonlight napisał:

Hmm... znam to logo... 🤔 Focal? 😆

 

To prawda 😀 Najzabawniejsze, że ten egzemplarz brzmi jeszcze lepiej od tego, którego miałem w czerwcu, chociaż jest jeszcze mniej wygrzany od tego, z którym miałem do czynienia w salonie we wrześniu. Są gęste, jeszcze bardziej dźwięczne od moich D8k, wokale mają wypełnienie, jak w Sonorousach VIII, a holografią nieznacznie ustępują moim AKG. Na domiar złego z każdym kolejnym albumem grają coraz lepiej... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

To prawda 😀 Najzabawniejsze, że ten egzemplarz brzmi jeszcze lepiej od tego, którego miałem w czerwcu, chociaż jest jeszcze mniej wygrzany od tego, z którym miałem do czynienia w salonie we wrześniu. Są gęste, jeszcze bardziej dźwięczne od moich D8k, wokale mają wypełnienie, jak w Sonorousach VIII, a holografią nieznacznie ustępują moim AKG. Na domiar złego z każdym kolejnym albumem grają coraz lepiej... 

 

giphy.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tytus1988 napisał:

Są gęste, jeszcze bardziej dźwięczne od moich D8k, wokale mają wypełnienie, jak w Sonorousach VIII, a holografią nieznacznie ustępują moim AKG. Na domiar złego z każdym kolejnym albumem grają coraz lepiej... 

Bo to dobre słuchawki są.

Z jakiego wzmaka grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego lampowca Twin Heada oraz DAC215

 

@John Grado dobrze przewidujesz mój Drogi, jak to się zakończy ;) Zamierzałem się upewnić, czy słuch mnie we wrześniu nie mylił... ;)

@Compton gramofonu nie włączam, bo nie chciałbym słuchać ich do białego rana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jak Wy sluchacie, skoro potrzebujecie tyle podejsc i cudow robic :D tylko na glowe zalozylem i puscilem jeden utwor i juz wiedzialem ze to cos wyjatkowego te Utopie. Prawdziwa przejrzystosc dzwieku, spojnosc kompletna, wglad w nagranie niedostepny dla innych ktorych sluchalem. No i ta holografia pierwszego sortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności