Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchu Stelli dokonam dopiero na początku października (czekam na sprowadzenie Arche, który jest dość ciężko osiągalny). Wtedy będę mógł zabrać głos, bo nie wiem, jak bardzo różnią się od czystego żywiołu, jakim są Utopie.

 

Podejrzewam, że łatwiej byłoby się wypowiedzieć tym osobom, które dokonały ich odsłuchu, gdyby wiedziały z jakimi słuchawkami miałeś kontakt poza wspomnianymi AKG.

 

Podejrzewam, że w porównaniu z tym modelem, jeśli są podobne do Utopii, powinny posiadać mocniejszy bas od AKG, zbliżony bardziej do planarów, być szybsze od nich, bardziej rozdzielcze, soczystsze brzmieniowo, produkować więcej pogłosów, być pozbawione nosowości (przynajmniej tak je postrzegałem), dostarczające dokładnego wglądu w nagranie, wręcz brzmienie każdego instrumentu. Scena będzie prawdopodobnie bardziej kameralna niż w AKG - płytsza i trochę węższa.

 

Jednak na pewno odsłuch powinien być ekscytującym doświadczeniem, na co również liczę:)

@saudio dziękuję za informację:) Zabieram się za lekturę wątku :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem Ath w1000x, Akt5p, Denon Ahd600, Ultrasone 5 Unlimited i Akg k812. Słuchałem tez Ether flow. Wiadomo kiedyś tańsze Hifimany, Sennheisery. Z tego wszystkiego podobają mi się Akg. U5 są przyjemnie przestrzenne, basowe i szczegółowe, ale mimo srebrnego kabla, nie podoba mi się „środek”. Więc chyba taka v-ka w brzmieniu bardziej mi odpowiada. Mam teraz sp1000 z ampem. Pytanie więc, czy stellia jest warta zachodu. „Zawracam głowę” na forum, gdyż nie mieszkam w dużym mieście i wyjazd na odsłuch do Wawy zajmuje mi pół dnia, a wiadomo praca, dom... Byłbym wdzięczny za porównanie, gdyż same recenzje nie dają mi jasnej odpowiedzi.

Dzięki za wskazanie na Audiohobby. Daje trochę więcej pojęcia o Stellii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, budzilla napisał:

Pytanie więc, czy stellia jest warta zachodu. „Zawracam głowę” na forum, gdyż nie mieszkam w dużym mieście i wyjazd na odsłuch do Wawy zajmuje mi pół dnia, a wiadomo praca, dom...

Jeżeli jesteś ograniczony mobilnie a masz budżet na tej klasy słuchawki, to najlepiej wypożyczyć za kaucją i zrobić najlepszy możliwy odsłuch, czyli na swoim torze i w domowych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, budzilla napisał:

Zawracam głowę” na forum, gdyż nie mieszkam w dużym mieście i wyjazd na odsłuch do Wawy zajmuje mi pół dnia, a wiadomo praca, dom...

Powiedz dla żony i szefa że potrzebujesz 2-3 dni urlopu , bo chcesz wydać  pól roczna pensje na słuchawki i załatwione ... ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ewidentnie nie pasuje teraz do mojego toru, jest zbyt agresywnie, ostro, scena rzucana wręcz na twarz a na niej panuje dziwny chaos.

Z D8000 też wolałem stock od Norne.

Może to przez rodowane wtyki.

Będę chciał sobie sprawić jakiś kabel Wireworlda.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będzie prawdopodobnie recenzja Stelii na hifiphilosophy, ponieważ zostały skonfrontowane z brzmieniem topowego modelu od Audio Technica, który poziomem podobno dorównuje dawnym flagowcom, jak AKG K1000, czy R10 od Sony: https://hifiphilosophy.com/recenzja-audio-technica-ath-l5000-the-best᾽ia/6/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://hifiphilosophy.com/recenzja-focal-stellia/

 

A tu bogaci audiofile w Stelliach

https://images.app.goo.gl/2ZT6MJonmsvcV6BWA

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LuQi napisał:

Fajny design tych Stelli, ale kolorystycznie jak dla mnie za dużo brązu. Przydał by się jakiś akcent w czerni ;) 

Na  zdjęciach wyglada jakby były przeznaczone dla brytyjskich bogatych dżentelmenów w brązach. I rudych pań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam 76 napisał:

Po przeczytaniu tej recenzji (Stellia) nie jestem na 100 % pewien czy aby na pewno jej autorem jest Pan Ryka ;) W końcu coś co nawet z kablem Tonalium i wszystkimi naprawiaczami od IFI i tak dalej gra ... że się nie podoba. 

Mnie to akurat zupełnie nie dziwi. Nawet to przeczuwałem. Piotr lubi słuchawki neutralne bądź zimne jeśli chodzi o tonację, oraz poważne, melodyjne grające w wysmakowany sposób jeśli chodzi o manierę. Te tutaj grają z tego co pisze ciepło, z solidną bułą na basie, konfabulując rzeczywistość i naginając ją w stronę zabawy dźwiękami. Nie dziwota więc że mu nie podeszły. Chociaż z drugiej strony niby ma Ultrasone 7, które moim zdaniem grają jak jeden wielki kociołek z napisem "zabawa" ;)  Tu musi chodzić o całość firmowego brzmienia Focala które mu chyba nie podchodzi bo fanem Utopii też nie jest. Jak Utopie były dla niego za ciepłe to co dopiero te Stellie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, John Grado napisał:

Mnie to akurat zupełnie nie dziwi. Nawet to przeczuwałem. Piotr lubi słuchawki neutralne bądź zimne jeśli chodzi o tonację, oraz poważne, melodyjne grające w wysmakowany sposób jeśli chodzi o manierę. Te tutaj grają z tego co pisze ciepło, z solidną bułą na basie, konfabulując rzeczywistość i naginając ją w stronę zabawy dźwiękami. Nie dziwota więc że mu nie podeszły. Chociaż z drugiej strony niby ma Ultrasone 7, które moim zdaniem grają jak jeden wielki kociołek z napisem "zabawa" ;)  Tu musi chodzić o całość firmowego brzmienia Focala które mu chyba nie podchodzi bo fanem Utopii też nie jest. Jak Utopie były dla niego za ciepłe to co dopiero te Stellie.

Tylko zauważ, że za każdym razem źródłem stacjonarnym jest lampowy DAC. Jeśli to kolejny klocek w manierze grania Ayona, to tylko "zimne dranie" zdobędą uznanie "konesera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado po porównaniu L5k z Utopiami w ostatni piątek mogę stwierdzić, że tu nie o ciepłe brzmienie mogło chodzić, bo z testowanym sprzętem iCan oraz DAC215, m.in. L5k, ADX5k, LCD XC, moje finale oraz chwilę później w drugim na iDSD (Focal Utopia) to właśnie Utopie wydawały się najchłodniejsze oraz ogólnie najmniej przyjemne w odsłuchu, a ich dźwięk spowity delikatną mgłą na całym paśmie. Nie wiem, co było z tym egzemplarzem (może jakaś niewygrzana nówka), ale zupełnie inaczej zapamiętałem FU u siebie w domu. Z tego względu, jeśli ktokolwiek chciałby kupić jakiś ich egzemplarz, to radzę kupować tylko ten, który spodobał się po odsłuchu. Jakbym miał wskazać najlepsze, to bez wahania byłyby to L5k (mające przegrane najwyżej 20-50h). Będę się starał o wypożyczenie ich do domu, bo jednak cały czas myślę, jak zagrały w ostatnim albumie z muzyką filmową i im dłużej o tym myślę, słucham tych co mam, tym bardziej nie dają mi spokoju. Poza brakiem delikatności, zjawiskowości danego aspektu brzmienia (dla mnie trochę nudne-może problem z muzykalnością, lubię to, jak inne mnie trochę pooszukują, doprawią przekaz),  były najlepszymi słuchawkami z jakimi się spotkałem. Gdyby nie ta cena, to brałbym jako kolejne, a tak... muszę znów odsłuchać oraz to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Tylko zauważ, że za każdym razem źródłem stacjonarnym jest lampowy DAC. Jeśli to kolejny klocek w manierze grania Ayona, to tylko "zimne dranie" zdobędą uznanie "konesera".

No właśnie, tyle że te UT7. A one przecież nie zimne.

21 minut temu, Tytus1988 napisał:

Gdyby nie ta cena, to brałbym jako kolejne, a tak... muszę znów odsłuchać oraz to przemyśleć.

Niestety tym razem musisz radzić sobie sam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności