Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, vonBaron napisał:

Skakałem po różnych wykonawcach i zawsze odbiór basu był niemal identyczny.

Ogólnie z zamkniętych ciągle wolę TH-900 bo są zdecydowanie tańsze i mają większy ładunek funu choć nie wykluczam że jakbym takie Stellie podłączył u siebie to zmieniłbym zdanie.

 

Rozumiem. Zwrócę na ten aspekt uwagę podczas ich odsłuchu. Dziękuję za wspomnienie o tym!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nicodem napisał:

 

O, zaczyna się hype. @vonBaron, @John Grado kto jeszcze? :)

 

 

Ja. Będę miał okazje ich posłuchać dłużej w środę to się wypowiem. Miałem wcześniej okazję je posłuchać, ale dość krótko. Brzmiały dla mnie jak takie zamknięte Utopie, minimalnie gorsze w pewnych aspektach, co wynika oczywiście ze specyfiki zamknięte vs otwarte. Generalnie zainteresowanie z mojej strony duże.

 

Z drugiej strony słuchałem ostatnie Arye i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, do tego cena no powiedzmy rozsądna. No ale kolekcjonerem słuchawek nie jestem, więc pewnie tylko jedne jeszcze kupię.

 

@vonBaronHegel w komis? :D Czyli zostajesz z iFi jako podstawa?

Edytowane przez Mripper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mripper czekam na wieści związane z wyborem nowego nabytku. Podejrzewam, że czułbym lekki niedosyt, posiadając mniej niż 3 pary słuchawek. Natomiast na początku słuchawkowej przygody planowałem mieć nie więcej niż jedną parę dobrych za kilkaset złotych ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tytus1988 napisał:

@Mripper czekam na wieści związane z wyborem nowego nabytku. Podejrzewam, że czułbym lekki niedosyt, posiadając mniej niż 3 pary słuchawek. Natomiast na początku słuchawkowej przygody planowałem mieć nie więcej niż jedną parę dobrych za kilkaset złotych ;)

Coś nie poszło zgodnie z planem ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, John Grado napisał:

Coś nie poszło zgodnie z planem ;)

 

Plan został wykonany w przypadku brzmienia, choć ilość początkowa oraz zakładane koszty zakupu zostały dość znacząco przekroczone. 10 lat temu uważałem HD800 za słuchawki dla bardzo bogatych hiper audiofili, a teraz... chyba wprawiłbym siebie z przeszłości w osłupienie ;)

 

Wynikało to w dużej mierze z tego, że nawet nie podejrzewałem jakiej jakości dźwięk mogę osiągnąć przez z pozoru tak skromne medium i moja wiedza w tym temacie była nie więcej niż skromna. Zgadzałem się poniekąd z tymi, którzy uważali, że drogi sprzęt jest wyceniony nieproporcjonalnie do oferowanych jedynie nieco lepszych możliwości od modeli dużo tańszych, bo... go nie słyszałem. Potem miałem okazję te poglądy zweryfikować i wyrobić sobie własną opinię na ten temat, modyfikując "delikatnie" pierwotny plan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ale te słuchawki i tak są teraz znacznie za drogie. Te czasy w których ceny kreciły się maks 4000zł za najwyższe modele to były jeszcze znośne czasy. ****iane jak na Polskie realia, ale jakoś tam znośne. Teraz już naprawdę przeginają. Jakkolwiek dobrze by nie grały takie np Utopie - 17 000zł to za dużo.To jednak tylko słuchawki. Wiadomo że nikt za tyle ich nie kupuje ale sam wiesz ile można zjechać z słuchawek, nawet bardzo drogich. Dzisiaj znalazłem Utopie za 9000zł na ebay np. Idealny stan, używki. Tak szczerze mówiąc to chyba wciąż troche za duzo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal za dużo. Dlatego wątpię abym się zdecydował na Stelie już teraz, przy obecnej cenie. Za pół roku - rok będzie pewnie można używki kupić poniżej 7-8 tys. i wtedy będzie można temat ponownie rozważyć. Póki co skłaniam się bardziej w stronę Arya, które nowe kosztują ok 7k, a pewnie niedługo używki jeszcze cenę zbiją.

 

I też uważam, że obecne ceny słuchawek (z praktycznie wszystkich segmentów) są chore.

Edytowane przez Mripper
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są a jakże. DT150, takie dobre słuchawki a można je kupić za 6 setek. Za 5 setek są Grado SR80e, hit za oceanem wśród niemajętnych słuchaczy.  Są wciąż DT880 i DT990 (PRO). Da się naprawdę zrobić dobry dźwięk nie wydając kwoty odłożonej na auto ;)  A propo Grado i tych cen, skoro już mi się tak ręka omsknęła że nasmarowałem te komentarze o cenach... pozdrawiam dystrybutora Grado, Audiosystem, chyba najgorszego dystrybutora w Polsce który tylko podbija ceny za plastikowe grajki z Nowego Jorku i utrudnia życie nie sprowadzając limitowanych edycji, zero dialogu i trzeba się z nim szarpać, a w konwersacji email zachowują się jak małe dzieci i traktują człowieka jak natrętną muchę. Jak ktoś od was czyta to forum Panowie z Audiosystem, to wieeeeelki k... korek Wam, wiece gdzie. Tak, dokładnie tam. Już Wam tam więcej żadne światło na pewno nei dojdzie. Nikt tak nie podbija ceny jak Wy i nie robi takich przebit na najgorzej zbudowanych słuchawkach na rynku :) 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny też mnie nie satysfakcjonują, ale nic na to nie jestem w stanie poradzić, ani ja, ani żaden z użytkowników forum i pozostaje czekać na dobre cenowo oferty lub obarczone często ryzykiem odkupowanie sprzętu od innych osób. Te ceny odpowiadają według mnie w większym stopniu rzeczywistej wartości danego sprzętu i takie powinny być od początku. Tu możemy oczywiście dojść do starych STAXów SR omega, Sony MDR R10, czy Orfeusze, które na rynku wtórnym potrafią zawrotna sumy, ale to już inna sprawa.

 

Utopie można utargować do ceny poniżej 14 tyś. w Polsce, ale to i tak suma zawrotna (na ebayu w Niemczech nówki są za około 11 tyś.). Ten koszt za lepsze brzmienie bywa często bardzo znaczny. Też życzyłbym sobie, aby był znacznie niższy i każdy mógł bez problemu pozwolić sobie na taki model, jaki jemu będzie najbardziej odpowiadał bez "zaciskania pasa" oraz oszczędzanie przez dłuższy czas. Niestety, mnie usatysfakcjonowały dopiero te modele... cenę musiałem jakoś przełknąć albo pozostać przy tym, co miałem. Zdecydowałem się na pierwszy wariant.

@John Grado zgadzam się, że można znaleźć bardzo dobre słuchawki w niższych cenach. Dodałbym też do Twojej listy NH (sam je bardzo lubię i cenię), polecane przez p. Piotra Fostexy T60RP, czy różne starsze modele AKG (w tym legendarne K1000). Każdy musi rozeznać teren i jeśli zadowolą go całkowicie jakieś z nich, zakończyć poszukiwania :)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu uzupełnienia wrażeń z krótkiego odsłuchu Focale Elear dodam, że w odsłuchu towarzyszyła mi moja kobieta. Stwierdziła, że przypominają jej moje DT150, które uważa za nudne, mało wesołe (prawdopodobnie zasługa x7s) i zbyt ciemne. Zdecydowanie jej się nie spodobały 🏴‍☠️  :D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bob2000 napisał:

W celu uzupełnienia wrażeń z krótkiego odsłuchu Focale Elear dodam, że w odsłuchu towarzyszyła mi moja kobieta. Stwierdziła, że przypominają jej moje DT150, które uważa za nudne, mało wesołe (prawdopodobnie zasługa x7s) i zbyt ciemne. Zdecydowanie jej się nie spodobały 🏴‍☠️  :D

 

Nie podobały się, bo zapewne widziała inne perspektywy wykorzystania tej gotówki niż nowy model słuchawek dla ukochanego ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem sam na odsłuchu (czasu miałem sporo) . Moja Żona nie protestowałaby przeciw zakupowi, gdyby słuchawki mi się podobały. Ale trzeba być rozsądnym bo pomyłka skutkuje tym, że w razie co - nie ma jak sprzedać. 

 

Powrócę do tematu Elegii (zamknięte). Nikt o nich zdania nie zmienił ? We Wrocławiu nie ma ich do odsłuchu w Denonie. 

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord RaydenKonstrukcje focala są na tyle udane i dobrej jakości, że takiego problemu nie ma ;)

 

Natomiast to, że nie każdemu się podobają... od sprawdzenia tego jest spokojny odsłuch (przez wypożyczenie testówki do domu lub ewentualnie w salonie) i podjęcie wówczas decyzji zakupowej. Nikt inny jej za nas nie podejmie, a bynajmniej podejmować nie powinien ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Ja byłem sam na odsłuchu (czasu miałem sporo) . Moja Żona nie protestowałaby przeciw zakupowi, gdyby słuchawki mi się podobały. Ale trzeba być rozsądnym bo pomyłka skutkuje tym, że w razie co - nie ma jak sprzedać. 

 

Powrócę do tematu Elegii (zamknięte). Nikt o nich zdania nie zmienił ? We Wrocławiu nie ma ich do odsłuchu w Denonie. 

 

 

Elegie to jedyne słuchawki Focala, które mi kompletnie nie podeszły i to się chyba nigdy już nie zmieni. Robiłem kilka podejść, różne źródła, muzyka i jakoś bez skutku. Focal chyba doszedł do podobnego wniosku bo akurat ten model jest relatywnie rzadki w sprzedaży, zazwyczaj w sklepach są Eleary / Cleary i Utopie. Do tego wydali Stelie, które z pewnością są o wiele lepsze niż Elegie no ale ich cena jest (nie)adekwatnie kosmiczna. 

 

12 godzin temu, bob2000 napisał:

W celu uzupełnienia wrażeń z krótkiego odsłuchu Focale Elear dodam, że w odsłuchu towarzyszyła mi moja kobieta. Stwierdziła, że przypominają jej moje DT150, które uważa za nudne, mało wesołe (prawdopodobnie zasługa x7s) i zbyt ciemne. Zdecydowanie jej się nie spodobały 🏴‍☠️  :D

 

Pewnie w końcu za 2-4 tys. zł można kupić kilka sukienek czy torebek, a to przecież zdecydowanie lepszy sposób na rozdysponowania takiej gotówki niż słuchawki. 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegia to jedyne of Focala które mi kompletnie nie podeszły. Na początku było fajnie (bo inaczej) potem już tylko gorzej. Sądziłem że znajdę dla siebie fajny produkt o sygnaturze którą lubię i do tego zamknięte. Niestety lipa. 

Generalnie współczuję osobom które zaczęły od Elegii bo mogą się uprzedzić do Focali. Ja miałem tak z Senkami. Już nawet nie pamiętam które mnie na maksa rozczarowały i nawet nie biorę ich pod uwagę przy jakichkolwiek odsłuchach czy planach zakupowych.

Głupie, wiem - tylko krowa nie zmienia zdania, ale w sumie może mi takie podejście powstrzymało przed jakimś droższym zakupem.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję bo Elegie są zamknięte. Przydałyby się może także mobilnie. I nie są wariacko drogie (używki).

 

A może odrzuciła Was właśnie "zamkniętość" po Elear i Clear ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem wtedy zamkniętych clear. Jeszcze nie miałem z1r i wychodziło na to że ich nie zdobędę. Napalilem się grubo i tak samo się rozczarowałem. Potem już tylko szukałem Z1R

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Nie podobały się, bo zapewne widziała inne perspektywy wykorzystania tej gotówki niż nowy model słuchawek dla ukochanego ;)

 

6 godzin temu, Mripper napisał:

Pewnie w końcu za 2-4 tys. zł można kupić kilka sukienek czy torebek, a to przecież zdecydowanie lepszy sposób na rozdysponowania takiej gotówki niż słuchawki. 😂

Tak, za 4300 zł można wiele babskiego sprzętu kupić ;) Jednak zapewniam, że w tym przypadku chodziło tylko i wyłącznie o dźwięk. Poszukiwania tego co się lubi 🎸.

 

 

14 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Ale trzeba być rozsądnym bo pomyłka skutkuje tym, że w razie co - nie ma jak sprzedać.

Dlatego dzisiaj, na całe szczęście, posłuchałem chwilę Nightowli w Top Hi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie moje posty o Stelli można uznać za nieaktualne ;)

Podłączone do IFI IDSD Pro zagrały świetnie, jest wygar, sporo deatali, ciągle kapitalny bas, świetne dociążenie średnicy, szczegółowa ale zaokrąglona góra i typowa dla Focala scena, praktycznie zwrot o 180 stopni w porównaniu do Hugo TT2.

W sumie dźwiękowo Cleary wiele nie odstają od Stelli, Cleary mają gorszej jakości bas i są mniej szczegółowe.

Zdecydowanie jeśli chodzi o SQ to obecnie moje ulubione zamknięte, tylko ta cena...

Ciekawe co na tym sprzęcie pokazałby Utopie :rolleyes:

 

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie słuchałem dotychczas żadnych Focali. Aktualnie mam Ultrasone 5 Unlimited i trochę żałuję, że się na nie skusiłem, ponieważ i tak wolę AKG K812. Ciekawi mnie granie Stelli. Do jakich słuchawek można je porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności