Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mripper napisał:

Aż tak Ci Ether Flow odpowiadają? Pytam z czystej ciekawości, bo miałem side by side z Clear i mi bardziej odpowiadały te ostatnie. 

Nie dziwię się że z Bursonem grają lepiej Cleary. 

Ethery Flow chciałem mieć już od jakichś 2 lat, zaczarowały mnie od pierwszego słuchania. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprzętu nakupowałem ostatnio, kilka dac/amp i pierwszy z nich dotarł w piątek. Nawet trochę się zdziwiłem, że paczka z Chin doszła tak szybko / pierwsza. Mam chyba sporo szczęścia, bo ponownie obeszło się bez żadnych dodatkowych opłat. Czekam jeszcze na Massdrop x THX AAA™ 789 i przymierzam się jeszcze do CMA400i/600i, które pewnie kupię lub wypożyczę do porównania jeśli trafi się okazja.

 

DX3Pro.thumb.jpg.15a13196da419642c0bc272f07c3c427.jpg

 

Wracając do małego bohatera tego krótkiego opisu - Topping DX3 Pro, mogę napisać, że się nie zawiodłem. Jest dokładnie tak jak zapamiętałem brzmienie z odsłuchu tego zestawu (DX3 Pro + Elear) wcześniej, u kolegi. W takiej kombinacji wokal jest lekko wypchnięty do przodu, separacja instrumentów nieco lepsza niż to miało miejsce w przypadku Bursona, którego też rozważałem. W ogóle jest coś w poprawnie zrealizowanym torze opartym na układach AK. Wszystko jest nieco bardziej muzykalne, a wokal żeński - magiczny. Zdecydowanie lepiej brzmi dla mnie w porównaniu z jakąkolwiek implementacją toru opartą na układach Sabre. Topping DX3 Pro całościowo gra dość neutralnie, ale z pewnością nie jest to dźwięk sterylny jak w przypadku np. wspomnianego wcześniej Bursona.

 

DX3Pro3.thumb.jpg.babb31a4a7d7b2cab34e2158d708f98d.jpg

 

Puryści zachwyceni nie będą, ale dla melomanów, którzy lubią takie granie Topping DX3 Pro jest chyba nie do pobicia w relacji cena/jakość. Dla mnie dodatkowym plusem jest też fakt, że w bardzo małym opakowaniu (bez problemu mogę go spakować do kieszeni w plecaku) dostajemy pełen pakiet opcji, włącznie z BT oraz przyzwoitym pilotem. Ostatecznie małe, chińskie "pudełko" zaskoczyło mnie pozytywnie i nawet jeśli nie będzie to mój domyślny dac/amp w przyszłości to go sobie zostawię na wyjazdy.

 

Edytowane przez Mripper
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu obiecałem wrzucić zdjęcia modu pałąka w Listenach.

Sprawa trochę się odwlekła ale w końcu wrzucam:

 

- rzep + poduszki od Senków, chyba zamienniki ale banglają.

 

IMG_20190810_183214.jpg

Edytowane przez Mihu83
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkby jeszcze miały trochę więcej midbasu to bym je kupił ponownie. A nie za mało regulacji z tymi gąbkami? Pamiętam że miałem je mocno rozsunięte.
To fakt, odrobina midbasu by się przydała ale nie narzekam, do łojenia mam H6 2nd i od biedy HD669.
Regulacja jest normalna, nic się nie zmieniło. Dodatkowo, gąbki są na rzepach, więc mogę sobie ustawić do mojej dyńki.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzejcie swoje listeny, to będziecie mieć midbas. Minimum 200h.
Mam je grubo ponad rok, dodatkowo dosyć intensywnie użytkowane, więc wygrzewania im nie trzeba.
Jednak odrobinę dociążenia im brakuje ale za taki hajs nie ma co narzekać.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mają brzmieć tak jak brzmią ale i tak jestem zdania, że delikatny boost na midbasie uczyniłby je bardziej uniwersalnymi słuchawkami.

Na pewno nie chciałbym aby miały midbas jak w H6.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 21:15, Lord Rayden napisał:

Koło 10 poszedłem do salonu Denona w Magnolii (Wrocław). Odsłucha na spokojnie, miałem ze sobą Oppo PM-2 i kombo AK300/AK380 AMP. "Starzy" forumowicze znają ten zestaw, obecnie zapomniany przez pojawienie się Kann Cube czy tych nowych ciężkich AK.

 

 

Cytat

A teraz wnioski z odsłuchu. W porównaniu z Elearami, PM-2 grają (dla mnie) bardziej miękko i chyba łagodniej, bardziej szczegółowo. Z większą swobodą. Eleary początkowo wydawały mi się nieco agresywne i nawet hałaśliwe ale wrażenie to raczej się nie utrzymało. Eleary kreśliły dźwięk mocniej i "grubiej", bardziej go dociążały i przyciemniały. Jednak gdybym słuchał bez porównywania - Eleary grają jednak szczegółowo, wciągają, da się zapomnieć praktycznie o tym nacisku padów. Chyba,że zdejmuje się Focale i zakłada Oppo, które od razu objawiają się jako lżejsze i "przewiewniejsze".

Eleary potrzebują  więcej Mocy niż PM-2. Kałach rozkręcony powyżej 100.

 

Oczywiście w użyciu była tylko elektronika, raczej klasyczna. Nie sięgałem do ambientu.

 


Byłem tam wczoraj przy okazji, ale przejściówkę na mały wtyk miałem przy sobie ;). Słuchałem Denonów 5200, 7200 i Elearów, na Sony A45 (głośność średnio 75 - 80).

Muza: death metal, pop, synthwave: Hypocrisy, Fleetwood Mac, Berlin (kawałek z Top Gun :wub:), Betrayer (demówka), Desolation Realm (demówka), VHS Glitch.

Moje wrażenie odnośnie Focali, po tym bardzo, bardzo krótkim odsłuchu, są takie:
- W porównaniu do Denonów, górę mają ciemną i grubszą. Zastanawiam się, czy ich góra nie jest nawet ciemniejsza od moich DT150, musiałbym porównać łeb w łeb.

- W porównaniu do DT150 górę mają wypchniętą.

- Basss, no właśnie... nie wiem co z nim, za głośno tam było. Nie czułem niedostatków, więc pewnie jest ok.
- Chyba mniej muzykalne (równiejsze) niż Denony, ale i tak wydawały się ok pod względem muzykalności.

- Nawet przez chwilę nie pomyślałem o nich jako hałaśliwe czy agresywne.

- Pady mnie nie uciskały, wygodne (DT150 mocniej uciskają).

- Całościowo ich dźwięk odebrałem jako grubszy, ciemniejszy i zdecydowanie bardziej dociążony w porównaniu do Denonów. Stojący po stronie moich Bajerów DT150 (Denony to strona CAL!). Kompletnie nie wiedziałem czego spodziewać sie po Elearach. Nigdy nie słyszałem żadnych Focali, a tu zaskoczenie od pierwszych dźwięków. "O! Przypominają trochę to co mam w DT150, jestem w domu, fajnie." :lol:).

 

Aby stwierdzić, czy dla mnie Eleary są lepsze, albo w czym są lepsze od moich DT150 musiałbym porównać je na spokojnie w domu.
Inne wnioski są takie, że A45 jest spoko ...a DT150 są git (ale to chyba wszyscy wiedzą, no nie? :D).

Edytowane przez bob2000
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bob2000 napisał:

 


Byłem tam wczoraj przy okazji, ale przejściówkę na mały wtyk miałem przy sobie ;). Słuchałem Denonów 5200, 7200 i Elearów, na Sony A45 (głośność średnio 75 - 80).

Muza: death metal, pop, synthwave: Hypocrisy, Fleetwood Mac, Berlin (kawałek z Top Gun :wub:), Betrayer (demówka), Desolation Realm (demówka), VHS Glitch.

Moje wrażenie odnośnie Focali, po tym bardzo, bardzo krótkim odsłuchu, są takie:
- W porównaniu do Denonów, górę mają ciemną i grubszą. Zastanawiam się, czy ich góra nie jest nawet ciemniejsza od moich DT150, musiałbym porównać łeb w łeb.

- W porównaniu do DT150 górę mają wypchniętą.

- Basss, no właśnie... nie wiem co z nim, za głośno tam było. Nie czułem niedostatków, więc pewnie jest ok.
- Chyba mniej muzykalne (równiejsze) niż Denony, ale i tak wydawały się ok pod względem muzykalności.

- Nawet przez chwilę nie pomyślałem o nich jako hałaśliwe czy agresywne.

- Pady mnie nie uciskały, wygodne (DT150 mocniej uciskają).

- Całościowo ich dźwięk odebrałem jako grubszy, ciemniejszy i zdecydowanie bardziej dociążony w porównaniu do Denonów. Stojący po stronie moich Bajerów DT150 (Denony to strona CAL!). Kompletnie nie wiedziałem czego spodziewać sie po Elearach. Nigdy nie słyszałem żadnych Focali, a tu zaskoczenie od pierwszych dźwięków. "O! Przypominają trochę to co mam w DT150, jestem w domu, fajnie." :lol:).

 

Aby stwierdzić, czy dla mnie Eleary są lepsze, albo w czym są lepsze od moich DT150 musiałbym porównać je na spokojnie w domu.
Inne wnioski są takie, że A45 jest spoko ...a DT150 są git (ale to chyba wszyscy wiedzą, no nie? :D).

 

Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami :) Według mnie najlepszy będzie odsłuch w domu i spokojne porównanie jednych oraz drugich, aby wyłonić te lepsze :) Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, John Grado said:

Panowie, czy we Wrocławiu można gdzieś posłuchać Stelli? 

 

O, zaczyna się hype. @vonBaron, @John Grado kto jeszcze? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nicodem napisał:

 

O, zaczyna się hype. @vonBaron, @John Grado kto jeszcze? :)

 

Mnie ogólnie nie powaliły oprócz wybitnego basu, jakbym wiedział że mają je w salonie to wziąłbym swój kabelek.

Możliwe że u mnie zagrałby lepiej tylko cena zaporowa...

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

wybitnego basu.

Masz moją uwagę. Powiedz coś więcej o tym bo u mnie głównie elektronika a więc bas musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mają kapitalny bas, może nie ma takie uderzenia jak np TH-900 ale faktura, zejście, różnicowanie, wybrzmiewanie, szybkość, no bajka, zdecydowanie najlepszy bas jaki słyszałem w zamkniętych i to mimo że jest jakoś tak dziwnie oderwany od reszty pasma.

 

W piątek prawdopodobnie przekonam się jak na ich tle wypadają Utopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć.

Bas w nich jest taki dość specyficzny, nie integruje się tak z pasmem jak na innych słuchawkach które słuchałem tego dnia ale może to była już wina zmęczenia, sprzętu itp.

Obawiam się że na dłuższą metę takie Stellie czy Utopie zmęczyły by mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berylowy przetwornik ma ogromny potencjał, grają mega szybko, soczyście, żywo ale niestety bardzo szczegółowo co może zmęczyć, pewnie można to skorygować torem ale czy ten świetny bas na tym nie ucierpi?

Chętnie też sprawdziłbym je z tym Arche ale jego jeszcze ciężej dorwać niż same Stellie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nicodem napisał:

 

O, zaczyna się hype. @vonBaron, @John Grado kto jeszcze? :)

 

 

Może i ja dołączę, ponieważ pod koniec sierpnia/na początku września będę dokonywał ich odsłuchu w salonie na dedykowanym wzmacniaczu Arche ;) 

 

Godzinę temu, John Grado napisał:

Właśnie z tym jest problem. Obawiam się że Utopie męczyłyby  też mnie jeśli miałbym z nimi zostac na dłużej.

 

Jest takie ryzyko, ponieważ ich odsłuch był fascynującym doświadczeniem, ale dość intensywnym. Po pierwszych dwóch godzinach musiałem zrobić przerwę, bo rozbolała mnie głowa i podskoczyło ciśnienie od ich przejrzystości, szybkości i detaliczności. Potem było dużo lepiej, chociaż przez te wszystkie dni, gdy je posiadałem byłem bardzo pobudzony. Odprężenia raczej przy nich się nie zazna, bo brzmią niezwykle ekscytująco, radośnie i taki charakter narzucają w mniejszym lub większym stopniu każdemu nagraniu. Jednemu może się podobać, innemu nie, co nie zmienia faktu, że są to jedne z najlepszych słuchawek i dynamików na rynku.

 

Według mnie Cz1 są do nich pod wieloma względami podobne, prawie równie szybkie, mniej barwne, chłodniejsze, bardziej surowe, pozbawione ich soczystości oraz "wybuchowe", z większą sceną i obfitsze brzmieniowo, choć potrzebują pokrętła podkręconego przynajmniej dwukrotnie) przez lampy i nadanie systemowi większej przejrzystości, holograficzności, detaliczności oraz spójności. Przy gramofonie Utopie powinny być mniej "męczące", a także przy lampowcach z odpowiednimi Mullardami, Amperexami, Toschibami, a nawet Philipsami na pokładzie. Co wyjdzie, to pokaże najbliższy tydzień ;)

 

@vonBaron trochę mnie martwi ten bas w Stelliach 😕 W Utopiach z Mullardami na pokładzie tego nie dostrzegałem, a przy gramofonie spójność pasma była wręcz referencyjna. Być może pod tym względem te słuchawki się różnią. Nie wykluczałbym też jakiś problemów z nagraniem, o ile dostrzegłeś ten problem tylko w jednym z albumów. Nie wiem jak Stellie, ale Utopie potrafiły każde słabości techniczne dość dotkliwie obnażyć 😕 

2 godziny temu, John Grado napisał:

Hype będzie jak posłucham i mi się spodobają. Jak nie spodobają to pogryzę przez internet ;)

 

Liczę, że po odsłuchu nie będziesz musiał gryźć nikogo ani przez internet, ani w salonie audio, w którym dokonasz odsłuchu ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności