Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, LuQi napisał:

A miał ktoś okazję słuchać Elearów w połączeniu z Mojo? Czy to dobry kompan dla nich?

Z Clearami go sobie wyobrażam i powinno dobrze zagrać. Wypełni niższą średnicę, a skraje lekko wygładzi. Z Elear nwm. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem, bo miałem. Całkiem dobrze to grało. Szału nie było, ale całkiem całkiem. Mocnym, bezpośrednim i bliskim dźwiękiem, takim pierwszym planem prosto w twarz, jakbyś siedział na koncercie w pierwszym rzędzie, albo wręcz na kolanach perkusisty :) Scena mała, bliska, Mojo i Eleary są raczej kameralne jeśli o ten aspekt chodzi. Ale dynamika i impakt były. Ale można też dużo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mripper napisał:

 

elear2.thumb.jpg.271e973305e9fe9564d78f22f0bfda0f.jpg

Paczka z Kanady szła w sumie tylko 8 dni. Obeszło się bez żadnych dodatkowych opłat. :)

 

 

Bardzo się cieszę, że zakup przebiegł pomyślnie i obyło się bez dodatkowych kosztów :)) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190725_122438_HDR.jpg

 

Nie ma Utopii ale i tak jest ******ście :D

Chyba najbardziej intrygujące słuchawki z dzisiejszego dnia.

Wyglądają kapitalnie (oprócz sraczkowatego koloru) no ale brzydkich Focali nie ma.

Mają kapitalny bas, może nie ma takie uderzenia jak np TH-900 ale faktura, zejście, różnicowanie, wybrzmiewanie, szybkość, no bajka, zdecydowanie najlepszy bas jaki słyszałem w zamkniętych i to mimo że jest jakoś tak dziwnie oderwany od reszty pasma.

Średnica jest ciekawa, bardzo detaliczna, ale brakuje mi dociążenia jakie mają Cleary, dodatkowo ma jakiś taki cyforwy nalot ale może tylko mi się zdawało.

Wysokie tony, super uber deataliczne, widać że w tym względzie TT2 to nie jest najlepszy kompan bo jeszcze bardziej dopala te wysokie tony, momentami ciężko mi było ogarnąć ilość sopranów choć o dziwo nie kuły mnie w uszy.

Scena bardzo podobna do Clear a przecież to są zamknięte słuchawki.

Jednak mimo sporej dozy funu wolę swoje Cleary, są równiejsze i bardziej muzykalne choć kto wie jak zagrałby Stellie na moim torze.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje chyba nic innego niż poproszenie o ich wypożyczenie😉 Narobiłeś mi apetytu, bo sam będę miał możliwość ich przetestowania zapewne pod koniec sierpnia z Focalem Arche. Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami odsłuchowymi👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Lord Rayden said:

@Nicodem - opowiedz Nam swoją historię...wielkiej wymiany Elex na Clear :). Dlaczego ? Czy będzie lepiej ?

 

Elexy to był dla mnie budżetowy (powiedzmy, bo to nadal pieniądz dość spory) zamiennik Clear które pokochałem od pierwszego słuchania. Podobnie jak Z1R. Są słuchawki które po prostu ściągasz z głowy i mówisz - TAK, TO JEST TO.

Takie były dla mnie Clear. Jak je kupowałem to nie pode mnie a dla innego forumowicza w zestawie z Hugo2. Taniej było dzięki temu. A ja bonusowo miałem kilka dni na odsłuch i dalsze zakochanie się :)

 

Oddałem Clear, szukałem na forach informacji które inne są najbliższe i kupiłem Elexy z USA. Znajomy mi je przywiózł i nawet teraz w nich siedzę właśnie. Są super.

Ale Clear grają jeszcze lepiej, wyglądają niesamowicie (choć Elexy akurat całe czarne też są super) i są... spełnieniem kolejnego marzenia w audio.

 

Jeszcze robiłem rzut na naszego forumowicza który sprzedaje D8000 ale środki mi nie wystarczały na ten zakup. Zresztą kupno ich bez słuchania byłoby po prostu głupie.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lord Rayden napisał:

Elexy wyglądają chyba gorzej od Elear ale grają lepiej dzięki innym padom ?

Clear są srebrno - szare ?

Tak, Tak i Tak. Podobno te szare pady Clearów się niestety brudzą.

Jak dla mnie jeśli chodzi o wygląd Focali, to najlepiej wypada Focal Clear Professional, tylko gdyby pady zamienić na czarne, od Elex :).

Same Elex jednak niestety najniżej jeśli chodzi o estetykę, wykonanie to samo, ale ten czarny na czarnym wygląda jednak nudno :/.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat bardziej podobają się Elex niż elegia.
Clear są super, najładniejsze chyba są stellia jeśli kolor nie odrzuca :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Elexy wyglądają chyba gorzej od Elear ale grają lepiej dzięki innym padom ?

Clear są srebrno - szare ?

 

Eleary wyglądają imo najlepiej, no chyba, że ktoś ma fetysz na punkcie koloru czarnego. ;)

Pady Clear na Eleary i masz Elex, chociaż trochę mnie odrzuca ich kolor. No co poradzić, Eleary wyglądają naprawdę dobrze z oryginalnymi.

Pewnie przed końcem roku kupię Cleary, choć nie powiem - Eleary mi bardzo odpowiadają. Zobaczymy jak będzie z synergią. Czekam na 3 różne źródła, więc będzie trochę testowania. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W promocji w mp3store są zawsze nówki.
Używki - demo czasem tylko wyprzedają, zazwyczaj pracują na siebie i schodzą jak pojawia się następny model.
Brać :)


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności