Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Focale raczej moco angażują w przekaz raczej nie są to słuchawki do spokojnego słuchania a do tupania nóżka :D

Machania głowką też ? Bo ja nie mam już długich piór (ale Metallica też już nie ma). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, mi np. z tego co pamiętam PM2 całkiem podeszły, choć to było już trochę temu. Ot wtedy ich cena wydawała mi się lekko za wysoka. W każdym razie nie koliduje to u mnie z Focalami. Choć oczywiście @vonBaron ma rację, Eleary jak i wszystkie słuchawki tego producenta są mocno angażujące, choć jeśli bardzo mu to będzie przeszkadzało to może trochę zdziałać kablem i padami.

 

@Lord Rayden pewien dyskomfort przynajmniej na początku jest raczej nie do uniknięcia mając na uwadze jakie masz obecnie słuchawki. Pytanie czy szybko się przyzwyczaisz czy nie pozostaje póki co otwarte. Tak jak już zasugerowano najlepiej sprawdzić, a jeśli nie będziesz mógł się z nimi pogodzić to odeślesz.

 

Edytowane przez Mripper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko po odsłuchu można stwierdzić, czy brzmieniowo będą odpowiadać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak będzie, to będzie ;) W końcu to tylko słuchawki i chyba trudno mówić tu o czymś takim, jak spektakularna klapa. Nawet swojego kontaktu z HD800, czy TH900 tak bym nie określił. Każde mają swoje słabsze i mocniejsze strony, a przetestować inny model zawsze warto :) Czasami można się rozczarować, ale równie często doświadczyć pozytywnego zaskoczenia. Opis słowny, choćby najbardziej barwny, metaforyczny, pozostaje jednak zawsze tylko nim i pozwala sobie jedynie z grubsza wyobrazić brzmienie. Też jestem ciekaw opinii @Lord Rayden po ich odsłuchu :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie samo zdanie jak kolega powyżej. HD 800 mi ewidentnie nie podeszły, ale nie nazwałbym tego spektakularną klapą. Mi PM2 szczególnie bardzo odpowiadały tak samo jak obecnie odpowiadają mi bardzo słuchawki Focala (Elear/Elex i Clear najbardziej). Nie ma reguły. Pożyjemy, posłucha, napisze, będziemy wiedzieli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mripper cena każdych Oppo była przesadzona. Dopiero używki miały właściwe ceny. Chyba że ktoś dostał dobry rabat na PM-2.

@Adam 76 - na Eleary patrzę z punktu właściciela otwartych Oppo PM-2. A to trochę inna bajka niż Trójki.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, dlatego właśnie w swoim czasie PM2 nie kupiłem, bo ich cena była mocno przesadzona w moim mniemaniu. Paradoksalnie po latach robią dokładnie to samo ze smartfonami u nas w kraju i ponownie zapewne rynku nie podbiją z tego właśnie powodu - przy tak ostrej konkurencji ze strony np. Xiaomi, które u nas poczyna sobie doskonale (dzięki dużo niższej cenie).

 

PM3 to w ogóle nie moja bajka, jak i ogólnie zamknięte słuchawki. Dlatego Eleary należy porównywać do PM2, a nie do ostatniej odsłony słuchawek Oppo. W mojej ocenie Eleary wypadają korzystnie w takim zestawieniu. Jednak tak jak już powiedzieliśmy wcześniej - posłuchasz, ocenisz i wszystko będzie dla Ciebie jasne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 10 poszedłem do salonu Denona w Magnolii (Wrocław). Odsłucha na spokojnie, miałem ze sobą Oppo PM-2 i kombo AK300/AK380 AMP. "Starzy" forumowicze znają ten zestaw, obecnie zapomniany przez pojawienie się Kann Cube czy tych nowych ciężkich AK.

 

Eleary są bardzo ładne. Zestaw jest ubogi bo tylko słuchawki i bardzo długi kabel z jackiem 6,3 mm. Wtyczki do obu muszli - o dziwo są to chyba normalne wtyczki jack 3,5 mm. Sprzedawca zapewniał,że pasują także inne kable np. od Denona 5200 czy w ogóle kupione osobno z półki. To przewaga nad PM-2 (te mają kable z wąskimi wtykami, Perul specjalnie mi je dobierał do kabla DAPowego). Za to brak w zestawie Elear kabla do DAP. PM-2 taki mają ale ogólnie jest on słaby i cienki jak do "plastików" dla ludu. Etui żadnego nie ma (PM-2 mają swoje dżinsowe ;) ) cena etui spoza kompletu powala - 600 zł ( ale w tej promocji można je było razem z Elearami z ekspozycji dostać za 50 zł ).

 

Z padami i pałąkiem jakoś się "dogadałem". Nie jest to wygoda PM-2 ale idzie wytrzymać w nich dłuższy czas.

 

A teraz wnioski z odsłuchu. W porównaniu z Elearami, PM-2 grają (dla mnie) bardziej miękko i chyba łagodniej, bardziej szczegółowo. Z większą swobodą. Eleary początkowo wydawały mi się nieco agresywne i nawet hałaśliwe ale wrażenie to raczej się nie utrzymało. Eleary kreśliły dźwięk mocniej i "grubiej", bardziej go dociążały i przyciemniały. Jednak gdybym słuchał bez porównywania - Eleary grają jednak szczegółowo, wciągają, da się zapomnieć praktycznie o tym nacisku padów. Chyba,że zdejmuje się Focale i zakłada Oppo, które od razu objawiają się jako lżejsze i "przewiewniejsze".

Eleary potrzebują  więcej Mocy niż PM-2. Kałach rozkręcony powyżej 100.

 

Oczywiście w użyciu była tylko elektronika, raczej klasyczna. Nie sięgałem do ambientu.

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden dziękuję za podzielenie się wrażeniami z odsłuchu Elearów. Na moje ucho są odrobinę cięższe w napędzeniu od Utopii, ale zapewne wynika to z dużo większej przejrzystości oraz ogólnej wyrazistości dźwiękowej. Przy nich to właśnie Eleary wydają się tymi stonowanymi, łagodniejszymi w przekazie. Cieszę się, że odsłuch przebiegł pomyślnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtyki od Denonów pasowały spokojnie do gniazd Focali. Sprzedawca mi demonstrował. Może i mają jakieś zabezpieczenia, nie zwróciłem uwagi.

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Ale wtyki od Denonów pasowały spokojnie do gniazd Focali. Sprzedawca mi demonstrował. Może i mają jakieś zabezpieczenia, nie zwróciłem uwagi.

 

20190719_095038.thumb.jpg.0db98fd436fa92edf00fa55a24428c76.jpg

3,5 mm, wycofane gniazdo, ale bardzo szeroki otwór więc praktycznie dowolny kabel pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby posłuchać u nich słuchawek to trzeba się jakoś specjalnie umawiać, czy można podejść, ot tak, z marszu?
Można z marszu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję odwiedzić kolegę, który już posiada Eleary z padami Clear i posłuchać jak to gra z małym chińskim wynalazkiem zwanym Topping DX3 Pro. Byłem raczej sceptycznie nastawiony, jako że wcześniej Topping mi się cudami audio nie kojarzył. Tym większe było moje zdziwienie kiedy okazało się, że gra to naprawdę fajnie, a nawet lepiej. Nie miał Bursona Playmate obok aby porównać, ale z pamięci tyle ile mogłem to sobie zestawiłem (słuchałem na wersji Everest). Wydaje mi się, że grają bardzo podobnie, ze małym wskazaniem na.... DX3 Pro.

 

No teraz to mam zagwozdkę, szczególnie, że DX3 Pro sprzedają prawie za darmo (175 euro na Amazone DE). Poszukałem też jego recenzji i wszędzie go chwalą bardzo, choć były podobno problemy drobne problemy z QC.

 

19 godzin temu, LuQi napisał:

Są gdzieś dostępne w sprzedaży oryginalne pady do wszystkich modeli Focala?

 

Nie, pojedyncze sklepy mają pod konkretne modele. Pady z Clear to jakieś 200 dolarów, pady z Utopia to 250 dolarów. Tanio nie jest.

Edytowane przez Mripper
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zagwozdkę jak piszesz że tanio ? Co prawda 175 euro dla mnie to nie tak mało ale skoro piszesz że gra dobrze ? Kup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę się waham, Burson generalnie jest dobrze znany, z supportem w razie coś problemów generalnie nie ma. Topping generalnie, no jeszcze kilka dni temu to kojarzyłem może z jeden ich model - przenośny (NX4 lub podobnie). No ale za Burka w wersji Everest z drugiej ręki trzeba dać około 2k zł, to prawie 3x tyle co za nowego DX3 Pro, który przynajmniej z Elearami (ogólnie to jak zawsze dyskusyjne) grał lepiej.

 

Wiesz 175 euro w świecie audio to generalnie drobne, dla mnie to też nie jest nic, ale patrzę przez pryzmat rynku i faktu, że wspomniany Burek kosztuje 3x tyle z drugiej ręki (nowy 4x).

 

Problem pierwszego świata, wiem. No co robić. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mripper napisał:

No ale za Burka w wersji Everest z drugiej ręki trzeba dać około 2k zł, to prawie 3x tyle co za nowego DX3 Pro, który przynajmniej z Elearami (ogólnie to jak zawsze dyskusyjne) grał lepiej.

Akurat DX3 Pro to bardzo chwalony model więc jak do danych słuchawek pasuje to bierz. A co do Bursona i jego ceny i jakości grania to dostajesz większą moc i sporą elastyczność dzięki wymiennym opampom i w sumie to porównujesz nieodpowiednią wersję - everest ma często problemy z basowymi słuchawkami - v6 vivid ma zdecydowanie lepszą kontrolę basu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sirkszak napisał:

Akurat DX3 Pro to bardzo chwalony model więc jak do danych słuchawek pasuje to bierz. A co do Bursona i jego ceny i jakości grania to dostajesz większą moc i sporą elastyczność dzięki wymiennym opampom i w sumie to porównujesz nieodpowiednią wersję - everest ma często problemy z basowymi słuchawkami - v6 vivid ma zdecydowanie lepszą kontrolę basu. 

 

DX3 Pro ma za to więcej I/O od Bursona i Bluetootha choć to akurat bez znaczenia dla mnie. Wedle recenzji/ludzi DX3 Pro ma wystarczająco mocy aby napędzić nawet mocno wymagające 600 o słuchawki, więc to raczej nie rzutuje, szczególnie, że Eleary czy nawet Clear łatwo dość napędzić. Bursona z Elearami słyszałem w każdej możliwej wersji (Classic, Vivid i Everest -  nawet z ampami zamienionymi miejscami). Nie jestem też pewien czy Eleary można nazwać słuchawkami basowymi, chyba nie. Oczywiście nie brakuje go im, ale do basowych słuchawek to im raczej trochę brakuje.

 

Pomijając to wszystko, oczywiście przemyślę. Dzięki za opinię.

 

/Ktoś nam wyczyścił luźne posty, szkoda, ja wiem, że temat o Focalach, ale trochę śmiechu jeszcze nikomu nie zaszkodziło, nawet jeśli nie było to na zadany temat.

 

Edytowane przez Mripper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Clearach testowałem wszystkie pady Dekoni (oprócz tych całych ze skóry) welury, wentylowana skóra i hybrydy (dziwne że nie mają "podróbek" tych oryginalnych padów Clear w ofercie), wspólny mianownik ich to spore ocieplenie przekazu, tonalność została mocno przesunięta w dół, najgorzej wypadły zwykłe welury które mocno ograniczają Cleary i cofają je jeśli chodzi o SQ do modelu Elear.

Jeżeli ktoś kupuje Cleary to może sobie odpuścić żonglowanie padami bo IMO te stockowe są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności