Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mripper napisał:

Dobrze wiedzieć. Czyli VAT też nie naliczają?

 

Ciekawe, to by było super. :)

 

Mi niczego nie doliczyli ponad to, co było deklarowane :) Mam nadzieję, że nie jestem odosobnionym przypadkiem ;) Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że u mnie brzmieniowo Eleary wygrały z HD800 oraz T5p. Witam w klubie i mam nadzieję, że spełnią oczekiwania, bo potrafią oczarować w utworach instrumentalnych i są dobrym wstępem do przygody z wyżej pozycjonowanymi słuchawkami Focala :)

http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ceta/ceta-explained/index_pl.htm

 

Sprawdziłem jeszcze na ebayu i nie żadnych opłat dodawanych do produktów z Kanady. Kiedyś chyba było tak, że deklarowana zawartość paczki nie mogła przekroczyć 150$ i tylko wtedy nie podlegała dodatkowym opłatom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 https://www.winyl.net/viewtopic.php?t=11178 tej osobie doliczyli Vat+cło pod koniec 2017 roku. Najlepiej ustalić ze Sprzedawcą odpowiedni wariant w celu eliminacji ewentualnych problemów. U mnie były to tanie słuchawki za 50$ dla siostrzeńca, więc może dlatego mnie ominęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tanio to nie ma na Ebayu. Raczej w okolicach 1000$ stoją (trzeba jednak doliczyć cło i wysyłkę). 
 
Chociaż tutaj gość sprzedaje praktycznie nowe za 760$ - https://www.ebay.com/itm/Focal-Clear-High-Fidelity-Audiophile-Open-Back-Headphone-From-France/264392992327?hash=item3d8f0ce647:g:0rMAAOSwGeBdCS4e
 
Ale to Ebay więc masz z automatu cło oprócz wysyłki, więc wyjdzie pewnie z 1000$ tak czy siak.
 
750 euro to brzmi jak super okazja.
Poszukajcie okazji na eBay z wysyłką tylko na USA a potem ogarnięcie wysyłkę do siebie wg jednego z wątków o imporcie z USA. W takim scenariuszu na razie było wszystko ok :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Poszukajcie okazji na eBay z wysyłką tylko na USA a potem ogarnięcie wysyłkę do siebie wg jednego z wątków o imporcie z USA. W takim scenariuszu na razie było wszystko ok :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

W skrócie Carrierwise, Plus Express, My Meest :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Leanns said:

 

W skrócie Carrierwise, Plus Express, My Meest :D

 

Ja używałem Carrierwise i prócz tego że trwało to dość długo to chwalę. Wszystko OK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Leanns napisał:

Wie ktoś, czy to prawda, że Focale maja teraz 5 lat gwarancji i jest transferowalna?

 

Tak, to się zmieniło relatywnie (pół roku?) niedawno w polityce Focala. Gwarancja przechodzi po rejestracji, także jest to spory plus. Szczególnie jeśli trafisz na modele z pierwszej serii. 

Edytowane przez Mripper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mripper napisał:

 

Tak, to się zmieniło relatywnie (pół roku?) niedawno w polityce Focala. Gwarancja przechodzi po rejestracji, także jest to spory plus. Szczególnie jeśli trafisz na modele z pierwszej serii. 

Czyli po zarejestrowaniu 5 lat gwarancji i jest transferowalna? Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś trochę czasu więc w ramach oczekiwania na przesyłkę (Eleary) wpadłem do lokalnego sklepu posłuchać i porównać praktycznie wszystkie Focale oraz kilka innych (Senki 800, 650 oraz DT 1990 PRO). Wszystkie były podłączone do Burka Playmate Everest, bo chciałem dokładnie posłuchać na takim zestawie, jaki będę miał w domu. Napomknę również, że moje ucho jest amatorskie i z pewnością nie wyłapuje wszystkich niuansów, które dla wielu tutaj są bardzo ważne.

 

Zaczynając od najtańszych Focali, czyli Elear to było moje czwarte lub piąte podejście i nadal podtrzymuje to co napisałem wcześniej - imo w cenie około 2k zł to są bardzo dobre słuchawki, z których można wydusić jeszcze więcej jeśli wymieni się pady na te z modelu Clear oraz kabel na srebrny lub mieszany. Efektywnie Elear z padami Clear to w zasadzie nic innego jak wersja z Dropa - Elex. Brzmienie Elear dla mnie i muzyki jakiej słucham jest dobrym kompanem. Mowa tutaj o rocku i metalu. Eleary brzmią agresywnie, są angażujące i wymuszają skupienie. Oczywiście nie dla wszystkich będzie to zaleta. Niektórych mogą szybko zmęczyć.

 

Następnie założyłem Cleary, które w mojej opinii są idealnie wyważone, mają wszystkie pozytywne cechy Elearów, ale całość jest nieco odsunięta, nie aż tak agresywna, z braku innego określenia - jakby nieco przyjemniejsza na dłuższe odsłuchy lub zwyczajnie kiedy mamy ochotę na całkowity relaks. Do tego góra wydaje mi się nieco czystsza niż w Elearach. Całościowo po zakończeniu odsłuchu pomyślałem sobie, że obok D8000 to są idealne słuchawki dla mnie, praktycznie end game.

 

Na koniec oczywiście zostawiłem sobie model Utopia. Szczerze powiedziawszy długo się zastanawiałem jak je podsumować. Z jednej strony, oczywiście dostrzegam ich przewagę nad Clear czy Elear, ale nie jest to różnica (nigdzie w pobliżu dla mnie), która usprawiedliwiałaby cenę tego modelu, która jest w mojej opinii mocno przesadzona. Szczególnie, że np. D8000, dla mnie brzmiały lepiej i są tańsze Utopia o dobre 2-3k zł.

 

Na koniec jeszcze słów kilka o legendarnych Senkach HD 800, z którymi do tej pory mam spory problem, bowiem nie do końca rozumiem skąd tak dobre i tyle opinii na ich temat. Jasne, grają czysto, szczegółowo, ale całe brzmienie jest bardzo analityczne, "szkieletowe", dla mnie bardzo męczące już po kilku utworach. Nawet przy ich obecnej cenie (ok 3k zł z drugiej ręki) stawiam je poniżej Focali Elear, choć oczywiście to czysto subiektywna ocena.

 

Dla mnie więc ścieżka jeśli chodzi o słuchawki jest jasna -> Focal Elear (+ pady od Clear i kabel srebrny lub mieszany), w późniejszym czasie Focal Clear, a kiedyś... jeśli wygram w totka to D8000. :)

 

 

Edytowane przez Mripper
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lord Rayden napisał:

Czy Eleary nie mają za twardych padów orginalnych? 

 

Według mnie oryginalne pady są komfortowe (wygodne, dobrze dopasowuję się do głowy, nie powodują zmęczenia przy dłuższych odsłuchach - u mnie w weekendy nawet 6-7 godzin, rzadko dłużej).

 

@Mripper jestem zaskoczony opinią o FU. Osobiście odniosłem inne wrażenie, choć słuchałem głównie w innych gatunkach (głównie szeroko pojęta muzyka dawna, chóralna, filmowa, jazz, odrobina elektroniki, rocka i z metalu tylko Hail to the King). Czy wykonałeś zdjęcie numeru seryjnego testowanych Utopii. Mój zaczynał się od: A1BEHF. Planowałbym kupno w dalszej perspektywie FU i zależałoby mi na uniknięciu egzemplarza gorzej brzmiącego. Z HD800 miałem dość podobne wrażenia i ostatecznie przegrały u mnie z Elearami. Podobnie Beyerdynamic T5, chociaż tu miałem większe wątpliwości. Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat testowanych egzemplarzy słuchawek 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Czy Eleary nie mają za twardych padów orginalnych? 

 

Zależy jaka jest Twoja skala odniesienia, a raczej co dla Ciebie oznaczają twarde pady. Daj jakiś przykład to się odniosę. Dla mnie są w sam raz - bardzo wygodne. Focal ogólnie pady ma takie hmm gdzieś po środku przekrojowo. Bez problemu na długie słuchanie.

 

35 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Według mnie oryginalne pady są komfortowe (wygodne, dobrze dopasowuję się do głowy, nie powodują zmęczenia przy dłuższych odsłuchach - u mnie w weekendy nawet 6-7 godzin, rzadko dłużej).

 

@Mripper jestem zaskoczony opinią o FU. Osobiście odniosłem inne wrażenie, choć słuchałem głównie w innych gatunkach (głównie szeroko pojęta muzyka dawna, chóralna, filmowa, jazz, odrobina elektroniki, rocka i z metalu tylko Hail to the King). Czy wykonałeś zdjęcie numeru seryjnego testowanych Utopii. Mój zaczynał się od: A1BEHF. Planowałbym kupno w dalszej perspektywie FU i zależałoby mi na uniknięciu egzemplarza gorzej brzmiącego. Z HD800 miałem dość podobne wrażenia i ostatecznie przegrały u mnie z Elearami. Podobnie Beyerdynamic T5, chociaż tu miałem większe wątpliwości. Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat testowanych egzemplarzy słuchawek 👍

 

Wiesz, mamy zupełnie inne priorytety jeśli chodzi o gatunki muzyki jakie słuchamy, co oznacza, że zapewne przykładamy różną wagę do określonych aspektów dźwięku. Ponadto należy wziąć pod uwagę DAC/AMP. Burson Playmate Everest jest naprawdę dobry jeśli wziąć pod uwagę współczynnik możliwości/cena, ale nie ma co się czarować - high end to to nie jest. Możliwe, że na lepszym sprzęcie Utopie brzmią lepiej.

 

Najprościej ująć mi to procentami, bo ja jestem raczej ścisłym umysłem: Elear / Elex dają mi jakieś 85% Clear całościowo i te 15% jest dla mnie warte 2k zł jakie trzeba obecnie dopłacić do tych drugich. Clear to jakieś 90% Utopia, a te 10% nie jest dla mnie warte dopłaty ponad 6k zł. I co ważniejsze, jeśli przyjmiemy, że Utopie to 100% - to D8000 dają jakieś 110% i są od tych pierwszych o jakieś dobre 2k zł tańsze. Dlatego moja hierarchia słuchawek wygląda tak jak przedstawiłem to we wcześniejszej wiadomości.

 

Utopie to bardzo dobre słuchawki, ot zwyczajnie w tej cenie człowiek spodziewa się ósmego cudu świata... a tu go zwyczajnie w mojej ocenie nie ma. Nie sprawdzałem numeru seryjnego, ale to nie problem, w środę mogę podskoczyć ponownie i spisać.

 

HD 800 tak jak i HD 650 to było największe rozczarowanie tego wypadu, tyle się człowiek naczytał zachwytów na ich temat tutaj i na innych forach, a w moim odsłuchu to nawet do Elearów podskoku nie mają, a gdzie im tam do wyższych modeli.

Edytowane przez Mripper
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mripper napisał:

 

Zależy jaka jest Twoja skala odniesienia, a raczej co dla Ciebie oznaczają twarde pady. Daj jakiś przykład to się odniosę. Dla mnie są w sam raz - bardzo wygodne. Focal ogólnie pady ma takie hmm gdzieś po środku przekrojowo. Bez problemu na długie słuchanie.

 

Mam Oppo PM-2 - lubię te pady i nie cisną mnie. Próbując założyć Eleary w Salonie Denona (odsłuch niemozliwy - brak przejściówki na z duży na mały jack) odczułem dyskomfort wokół uszu - nacisk plu zbyt duży nacisk pałąka na czubek głowy. Nawet regulujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Mam Oppo PM-2 - lubię te pady i nie cisną mnie. Próbując założyć Eleary w Salonie Denona (odsłuch niemozliwy - brak przejściówki na z duży na mały jack) odczułem dyskomfort wokół uszu - nacisk plu zbyt duży nacisk pałąka na czubek głowy. Nawet regulujac.

 

Oppo PM-2 to specyficzne słuchawki, wyraźnie lżejsze od Elearów, środek ciężkości jest w nieco innym miejscu, nacisk na uszy prawie nie występuje. One są dość bliskie pierwszemu ekstremum. Eleary jak i wszystkie słuchawki Focala są mniej więcej po środku. Więc zestawiając te dwa modele ze sobą - nie wątpię, że odczuwałeś pewien dyskomfort w przypadku francuskiej konstrukcji. Jesteś zwyczajnie przyzwyczajony do Oppo. Przypuszczam, że większość słuchawek z tego powodu (oczywiście są wyjątki) w początkowej fazie wygodne dla Ciebie nie będą.

 

Pady w Elerach zawsze możesz wymienić i tutaj masz pewne pole do manewru, pałąk można trochę rozciągnąć, no ale Oppo PM-2 z nich nie zrobisz. Z drugiej strony jesteś chyba pierwszą osobą, której tak mocno pod względem wygody noszenia słuchawki Eleara nie podeszły. Nie zmienia to faktu, że każdy ma nieco inną głowę oraz co ważniejsze - przyzwyczajenia, więc jest to zrozumiałe. W ogólnym rozrachunku Eleary / Cleary oraz Utopie są (dla mnie bardzo) wygodne, ale z pewnością nie dla każdego.

 

Tak poza konkursem - czy Oppo przypadkiem nie porzuciło produkcji słuchawek już jakiś czas temu? Nie śledzę ich poczynań, ale kilka lat temu widywałem, szczególnie PM-2 w sklepach. Teraz praktycznie nigdzie.

Edytowane przez Mripper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Oppo zrezygnowało z słuchawek. Ze wzmacniaczy audio chyba też. Prężnie rozwija dział smartfonów, BluRay chyba nadal ma w ofercie.

Szkoda bo można było oczekiwać np. PM3 wersja Wireless czy nowych PM4. 

Może częściowo to wynik faktu, że w PM3 pałąk pokryty ekoskórą obłazi ?

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mripper rozumiem. Jakbyś był przy okazji w tym sklepie i sprawdził, będę bardzo wdzięczny za prywatną wiadomość. Nie chciałbym specjalnie Ciebie fatygować. Czytałem po prostu dość sporo opinii na ich temat i pojawiały się wśród nich, m.in. związane innymi strojeniami nowszych serii. W tym roku zakupu na pewno nie będę planował, a dokonam najwyżej odsłuchu Stelli, Meze Empyreanów, LCD-4z, może Sonorousów X. Trochę rozumiem Twoje wrażenia związane z Utopiami, ponieważ przed domowym odsłuchem miałem z nimi bardzo krótką styczność i wydały mi się jedynie nieco lepszymi sopranowo i pod względem szczegółowości niż Eleary. Jednak było to po pracy, niewyspaniu i zapewne też miało to znaczenie. Dopłata do nich ponad 10k zł była dla mnie, delikatnie mówiąc, szaleństwem. Mając je u siebie, zmieniłem nieco zdanie. Coplandem DAC215, w torze gramofonowym było świetnie, a na TEAC-u też bardzo przyjemnie :) W przypadku D8k może pojawią się jakieś listopadowe przeceny.

 

@Lord Rayden Zgadzam się z opinią o wygodzie Focali z Mripperem. Wygodniejsze od nich spośród moich dotychczasowym słuchawek są moje Audioquesty NH, chociaż jak są upału ich skórzane pady stają się nieprzyjemnie gorące (znacznie lepiej jest na naturalnej przewiewnej skórce z Utopii). Podobno bardzo wygodne są, np. ADX5000. Nie miałem nigdy do czynienia ze słuchawkami Oppo, ale przy przejściu nawet na nieco mniej wygodny egzemplarz w porównaniu z dotychczasowym, odczuwanie dyskomfortu może być w pierwszej chwili dość znaczne. Najlepiej byłoby sprawdzić w domu przez kilka dni. Jeśli ergonomia byłaby nadal nieakceptowalna, to zawsze można zwrócić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

@Lord Rayden wątpię że Focale Ci podejda jak jesteś fanem OPPO. 

A jakieś konkrety ciekawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności