Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.06.2019 o 22:57, Vaiet napisał:

Elexy + Playmate to jest dla mnie w obecnej chwili coś, co... zabrakło mi słów, przepraszam :D

Dla  mnie zmiana opamow miejscami ,średnio co tydzień daje funny z słuchania. Barwa się delikatnie zmienia i jest inaczej.  Ciekawe  czy kiedys wyjdą v7:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radzik55 napisał:

Dla  mnie zmiana opamow miejscami ,średnio co tydzień daje funny z słuchania. Barwa się delikatnie zmienia i jest inaczej.  Ciekawe  czy kiedys wyjdą v7:)

Myślę, że na pewno. A dzisiaj jak wrócę, czyli za jakieś 11 godzin, sprawdzę sobie wersję Classic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich przemyśleniach i rozbiciu skarbonki stwierdziłem, że czas w końcu zainwestować w jakiś przyzwoite słuchawki i dac/amp do nich.

Ten ostatni już wybrany (Burson Playmate Everest). Pozostała kwestia słuchawek i tutaj padło na Focale.

 

Sprawdziłem na miejscu Eleary i bardzo mi odpowiadają. Praktycznie nowe mogę nabyć za ~2k zł. Zastanawiam się jednak czy może warto dopłacić jeszcze 1k do Elex z massdropa. I tutaj pytanie do Was - czy Waszym zdaniem warto?

 

Zakładam, że ze wspomnianym ampem jedne i drugie zagrają przyzwoicie? :)

 

Sprawdziłem sobie jeszcze Clear, bo też był na miejscu... no no no, ale jakbym je kupił to najpewniej żona by mnie wymeldowała z domu. 😁 Więc Eleary lub Elex.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleary i Elexy różnią się padami, Elear ma welury z kilkoma dziurami w środku, Elex ma pady od modelu Clear z mikrofibry(?) z małymi dziurami na całych padach i kawałkiem materiału od strony drivera.

Mam Elexy, słyszałem Elear i Clear, choć nie robiłem porównań bezpośrednich, bo nie miałem wtedy jeszcze Elexów. Elex brzmią dużo bliżej Clearów niż Elearów, na Massdropie jest wykres porównawczy który to potwierdza.

Mam zestaw welurowych padów Dekoni, które są bardzo podobne w budowie do padów Elearów, mogę napisać różnicę miedzy Elex na dwóch parach padów. Nie jest to może porównanie bezpośrednio do Elear, bo te pady są delikatnie inne, ale z pamięci wydają mi się bardzo podobne, przynajmniej w tym co robią źle.

To co najbardziej uderza, przynajmniej mnie, w takim porównaniu to obrazowanie dźwięku. Eleary brzmią jak standardowe 3 strefy dźwięku, przód, lewo i prawo. Trochę jakby mieć trzy ściany dźwięku odseparowane od siebie. Elex zupełnie nie mają tego problemu.

Drugim problemem Elarów jest zbyt duże wycofanie pewnych rejonów w wysokich średnich i wysokich częstotliwościach, przez co brzmią momentami trochę kocykowo. Oczywiście jeśli ktoś tego szuka, to może to akurat zaliczyć na plus, ciepłego, plastycznego brzmienia uzupełnionego o świetną dynamikę Focali.

Elexy są jaśniejsze i mają świetną holografię, również scenicznie są trochę lepsze od Elearów, niewiele ustępują w tych aspektach Clear.

Mają też trochę wad, bo góra jest jednak dość pocięta, szczególnie w okolicy 10kHz, co w Elearach jest lepiej ukryte przez ciemniejszą sygnaturę. Powoduje to, że potrafią czasem delikatnie zakłóć w tym rejonie, chyba że pomożemy im poprzez EQ. Daje to też delikatnie metaliczną barwę.

 

Sumarycznie, jak dla mnie wybór jest prosty, albo Elex, albo Elear z zamiarem dokupienia padów od Elex/Clear. Same Eleary nie są warte tej ceny, ale ich potencjał może być uwolniony poprzez pady od wyższego modelu. Oczywiście działa to też w drugą stronę, jak Elex lub Elear z lepszymi padami okażą się za jasne, zawsze można kupić pady od Elear, być może cieplejsza sygnatura będzie ważniejsza niż technikalia.

Edytowane przez Dzudas
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź.

 

Nie orientowałem się jeszcze, a może Wy już wiecie jak jest z dostępnością padów od Elex/Clear? I jakie są ich ceny? Pewnie spadnę z krzesła, ale co tam. ;)

 

Nie ukrywam, że wygodniej mi kupić Eleary w EU niż bawić się Elex z USA i to już pomijając różnicę w cenie.

 

@vonBaron to ten za 1,5k zł, dobrze mi przeleciało przed oczami? :D

Edytowane przez Mripper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mripper napisał:

Nie orientowałem się jeszcze, a może Wy już wiecie jak jest z dostępnością padów od Elex/Clear? I jakie są ich ceny? Pewnie spadnę z krzesła, ale co tam. ;)

Znalazłem tylko tu: https://www.moon-audio.com/focal-clear-headphone-pads.html , niestety nic w PL.

Można zapytać jakiegoś dystrybutora Focal czy by nie dał rady ściągnąć na zamówienie.

Niestety pady te są drogie i ciężko dostępne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzudas: sporo sobie życzą za pady. Moim zdaniem można spróbować z Dekoni, co jest trochę tańszym wariantem.

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dzudas napisał:

Znalazłem tylko tu: https://www.moon-audio.com/focal-clear-headphone-pads.html , niestety nic w PL.

Można zapytać jakiegoś dystrybutora Focal czy by nie dał rady ściągnąć na zamówienie.

Niestety pady te są drogie i ciężko dostępne. 

To słabo szukasz bo pady Dekoni są dostępne na allegro, sam takie sprzedaję.

22 minuty temu, Mripper napisał:

@vonBaron to ten za 1,5k zł, dobrze mi przeleciało przed oczami? :D

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vonBaron napisał:

To słabo szukasz bo pady Dekoni są dostępne na allegro, sam takie sprzedaję.

Tak, ale pady Dekoni to nie pady od Clear, nie słyszałem, nie polecę. Za to pady od Clear polecam.

 

Edit: Dla kompletności pomiary względem stock: https://dekoniaudio.com/so-you-want-some-focal-measurements-with-the-dekoni-audio-ear-pads/

Edytowane przez Dzudas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

To słabo szukasz bo pady Dekoni są dostępne na allegro, sam takie sprzedaję.

??

Pisałeś o srebrnym kablu - gdzieś mi coś takiego mignęło i kosztował 1,5k, zapytałem czy to ten?

8 minut temu, Dzudas napisał:

Tak, ale pady Dekoni to nie pady od Clear, nie słyszałem, nie polecę. Za to pady od Clear polecam.

 

Edit: Dla kompletności pomiary względem stock: https://dekoniaudio.com/so-you-want-some-focal-measurements-with-the-dekoni-audio-ear-pads/

 

Prawidłowe podejście. Jak już się wypłacę na słuchawki 2k (+amp/dac drugie tyle) to odżałuję jeszcze 800 zł na pady od Clear. Chyba, że uda się gdzies taniej wyrwać to oczywiście chętnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mripper napisał:

Pisałeś o srebrnym kablu - gdzieś mi coś takiego mignęło i kosztował 1,5k, zapytałem czy to ten?

 

Prawidłowe podejście. Jak już się wypłacę na słuchawki 2k (+amp/dac drugie tyle) to odżałuję jeszcze 800 zł na pady od Clear. Chyba, że uda się gdzies taniej wyrwać to oczywiście chętnie. 

https://www.ayreborn.com/collections/home-audio-video-gear-you-really-want-on-sale-now-free-shipping/products/focal-elear-headphones

 

Musiałbyś sobie tylko zorganizować wysyłkę z Kanady. 499 CAD to na polskie ~ 1445 zł.

image.png.868229c95a18bb9a029b88bf0638ab9c.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mripper napisał:

Czyli reasumując:

 

Eleary + pady + kabel od @Jimmi Dragon  i będę "szczęśliwy". :)

 

 

@Leanns świetna okazja, kombinuję! Musze coś wymyślić. Bardzo dziękuję za cynk. :)

 

Kurdę już tylko 1 zostały, eh.

 

 

Mam do moich kabel od JD i dobrze niweluje efekt kocyka, który występuję na stocku. @Leanns Cena na nie jest więcej niż dobra👍

17 minut temu, Leanns napisał:

https://www.ayreborn.com/collections/home-audio-video-gear-you-really-want-on-sale-now-free-shipping/products/focal-elear-headphones

 

Musiałbyś sobie tylko zorganizować wysyłkę z Kanady. 499 CAD to na polskie ~ 1445 zł.

image.png.868229c95a18bb9a029b88bf0638ab9c.png

 

Będę obserwował poniższą ofertę. Może też podobnie obniżą :) Dziękuję za namiary na ten sklep👍

 

https://www.ayreborn.com/collections/home-audio-equipment-headphones-wired/products/focal-utopia-headphones

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mripper napisał:

Czyli reasumując:

 

Eleary + pady + kabel od @Jimmi Dragon  i będę "szczęśliwy". :)

Taka opcja jest według mnie znacznie ciekawsza estetycznie niż Elex, te jasne wstawki są znacznie ładniejsze niż całe czarne Elexy. Jedyne co to czarne pady Elexów są praktyczniejsze niż szare w Clear.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leanns napisał:

https://www.ayreborn.com/collections/home-audio-video-gear-you-really-want-on-sale-now-free-shipping/products/focal-elear-headphones

 

Musiałbyś sobie tylko zorganizować wysyłkę z Kanady. 499 CAD to na polskie ~ 1445 zł.

image.png.868229c95a18bb9a029b88bf0638ab9c.png

 

Kupione!

 

Przypomniało mi się, że mam dobrego kumpla w Toronto. Szybki telefon, transfer kasy na PP i zamówione. Cena jest bez podatku. Ostatecznie wyszło 563 CAD. Przy kursie wymiany PP niecałe 1740 zł. 

 

Poziom ekscytacji 11/10. Teraz już tylko czekać..... Wielkie dzięki @Leanns !

 

Teraz już oficjalnie dołączam do fanklubu. :)

Edytowane przez Mripper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mripper napisał:

 

Kupione!

 

Przypomniało mi się, że mam dobrego kumpla w Toronto. Szybki telefon, transfer kasy na PP i zamówione. Cena jest bez podatku. Ostatecznie wyszło 563 CAD. Przy kursie wymiany PP niecałe 1740 zł. 

 

Poziom ekscytacji 11/10. Teraz już tylko czekać..... Wielkie dzięki @Leanns !

 

Teraz już oficjalnie dołączam do fanklubu. :)

 

Proszę bardzo :)

Teraz módl się, żebym gdzieś dorwał okazyjnie Focal Cleary, żeby też dołączyć do fanklubu 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tanio to nie ma na Ebayu. Raczej w okolicach 1000$ stoją (trzeba jednak doliczyć cło i wysyłkę). 

 

Chociaż tutaj gość sprzedaje praktycznie nowe za 760$ - https://www.ebay.com/itm/Focal-Clear-High-Fidelity-Audiophile-Open-Back-Headphone-From-France/264392992327?hash=item3d8f0ce647:g:0rMAAOSwGeBdCS4e

 

Ale to Ebay więc masz z automatu cło oprócz wysyłki, więc wyjdzie pewnie z 1000$ tak czy siak.

 

750 euro to brzmi jak super okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mripper napisał:

No tak tanio to nie ma na Ebayu. Raczej w okolicach 1000$ stoją (trzeba jednak doliczyć cło i wysyłkę). 

 

Chociaż tutaj gość sprzedaje praktycznie nowe za 760$ - https://www.ebay.com/itm/Focal-Clear-High-Fidelity-Audiophile-Open-Back-Headphone-From-France/264392992327?hash=item3d8f0ce647:g:0rMAAOSwGeBdCS4e

 

Ale to Ebay więc masz z automatu cło oprócz wysyłki, więc wyjdzie pewnie z 1000$ tak czy siak.

 

750 euro to brzmi jak super okazja.

 

Z Ebaya Global Shippingiem już nic nie zamawiam. 3/4 przewoźników uczestniczy w procesie i idzie to strasznie powoli. Założyłem sobie, że kupuję albo w UE albo wcale. Wolę poczekać na jakieś okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może się orientuje jak to teraz jest z cłem i podatkiem w przypadku paczki z Kanady od osoby prywatnej do osoby prywatnej?

 

Szukam czegoś aktualnego w sieci i nie mogę znaleźć. Preferowalnie może istnieje opcja aby nie zostać obciążonym jednym i drugim. ;)

 

Przepraszam za mały offtopic, no ale trzeba jeszcze jakoś Eleary przetransportować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mripper napisał:

Czy ktoś z Was może się orientuje jak to teraz jest z cłem i podatkiem w przypadku paczki z Kanady od osoby prywatnej do osoby prywatnej?

 

Szukam czegoś aktualnego w sieci i nie mogę znaleźć. Preferowalnie może istnieje opcja aby nie zostać obciążonym jednym i drugim. ;)

 

Przepraszam za mały offtopic, no ale trzeba jeszcze jakoś Eleary przetransportować. :D

 

Nie zapłacisz żadnego cła. Sam też kupowałem w tym roku słuchawki w Kanadzie i żadnych dodatkowych opłat nie poniosłem. UE ma z Kanadą unię celną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności