Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, vonBaron napisał:

Ar ju siur?

Nie macałem jakoś dokładnie, ale gdzie nie dotknąłem to były zimne 😉

7 minut temu, Adam 76 napisał:

Jest taki ogrom słuchawek w cenie Clear (detal), które też można negocjować do ceny 5kzl., że nie ma się co aż tak gotować jak ktoś pisze, że w cenie zakupu 5 kzl nie ma nic równie fajnego jak Clear. Są jeszcze tańsze Audeze X...czy Audeze LCD 2, czy one są bee przy Clear :) No chyba nie.

 

Clear trafią do trochę szerszego grona odbiorców niż Audeze. Uważam, że są świetnymi słuchawkami, ale osobiście nie kupiłbym LCD-2 ze względu na intensywną charakterystykę, taką mroczną. Ale tak, jest sporo alternatyw dla Focali.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adriano2510 napisał:

Nie macałem jakoś dokładnie, ale gdzie nie dotknąłem to były zimne 😉

Clear trafią do trochę szerszego grona odbiorców niż Audeze. Uważam, że są świetnymi słuchawkami, ale osobiście nie kupiłbym LCD-2 ze względu na intensywną charakterystykę, taką mroczną. Ale tak, jest sporo alternatyw dla Focali.  

Bo niewygrzane były :lol:

LCD-2F nie są mroczne.

6 minut temu, saudio napisał:

No właśnie, muszle są z plastiku.

Siateczka na muszlach chyba też.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, John Grado napisał:

Adriano, masz Anandy, dobrze kojarzę że to tańsza wersja HE1000? To chyba ten sam przetwornik?

Inny przetwornik i określenie "tańsza wersja HE1000" też niekoniecznie pasuje. Trafniejsze będzie: kolejna generacja Edition X czyli v3 o innej nazwie i charakterem zbliżone do HE1000. Mają trochę delikatniejszą górę od tysiączek i nieco mniej basu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adriano2510 napisał:

Ej ale ja ich nie hejtuję :D Ja trochę na siłę wytykam ich wady, coby nie było, że te Clear są takie wspaniałe, cud z niebios. To są bardzo dobre słuchawki i w swojej cenie, uwzględniając również jakość wykonania chyba najbezpieczniejszy zakup jaki można dokonać. Ananda celuje w inny przedział cenowy, w końcu są tańsze o ponad 2k. Dźwiękowo ustępują w szybkości i dynamice, ale są też aspekty w których są lepsze.

Ja nam chyba podobnie, porównywałem Clear z Edition Xv2 i pardziej pasowało mi to co grały Hifimany, ale przecież każdy troszkę co innego lubi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 13:32, Widget napisał:

Bass jako bass to jest ok. No może poza ta poduszeczka. Ale to po wygrzaniu pewnie sie zmieni. Chodzi mi o to ze bass dominuje, jak gra to przysłania resztę. Ale tak jak pisałem dac i nowy egzemplarz to może powodować takie odczucia, posłucham sobie za jakiś czas to zobaczę.

 

Z tego co widzę jest to focalowy znak firmowy. Moim Elearom też czasami zdarza się zadudnić tak, że ten bas słyszę i czuję. W tych momentach potrafi zdominować w tej chwili jedynie niższą średnicę, chociaż na początku bywało mocniej. Słuchawki są świetne do utworów kameralnych, gdzie wielka scena jest niepożądana. W kupionym niedawno soundtracku The Last of Us (2LP) ich brzmienie jest bardziej wciągające, emocjonalne niż na moich D8000. Poza tym ten metaliczny miejscami połysk w brzmieniu Focali Elearów też w takim repertuarze działa na ich korzyść (według mnie dodaje realizmu szczególnie tam, gdzie pojawiaja się dzwoneczki, kastaniety, wszelkiego rodzaju gitary, itp). W muzyce klasycznej preferuję D8000, chociaż zależy to od nagrania oraz mojego nastroju-czy ma być bardziej naturalnie, z większą sceną czy kameralnie i bardziej ekscytująco. W jazzie, utworach z naciskiem na wokal wybieram tylko i wyłącznie D8000 (na sprzecie przenośnym łatwiejsze w napędzeniu Nighthawki).  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Z tego co widzę jest to focalowy znak firmowy. Moim Elearom też czasami zdarza się zadudnić tak, że ten bas słyszę i czuję. W tych momentach potrafi zdominować w tej chwili jedynie niższą średnicę, chociaż na początku bywało mocniej. Słuchawki są świetne do utworów kameralnych, gdzie wielka scena jest niepożądana. W kupionym niedawno soundtracku The Last of Us (2LP) ich brzmienie jest bardziej wciągające, emocjonalne niż na moich D8000. Poza tym ten metaliczny miejscami połysk w brzmieniu Focali Elearów też w takim repertuarze działa na ich korzyść (według mnie dodaje realizmu szczególnie tam, gdzie pojawiaja się dzwoneczki, kastaniety, wszelkiego rodzaju gitary, itp). W muzyce klasycznej preferuję D8000, chociaż zależy to od nagrania oraz mojego nastroju-czy ma być bardziej naturalnie, z większą sceną czy kameralnie i bardziej ekscytująco. W jazzie, utworach z naciskiem na wokal wybieram tylko i wyłącznie D8000 (na sprzecie przenośnym łatwiejsze w napędzeniu Nighthawki). 

Przemysław to Ty? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, John Grado napisał:

Przemysław to Ty? :D

To ja ;) Podejrzewam, że zdradził mnie w dużej mierze awatar, który jest identyczny z tym na hifiphilosophy ;)) Pozdrawiam!!! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vonBaron napisał:

Ciągle piszę że Focale do ciężkiego brzmienia są kapitalne, nie znam innych tak dobrych dynamików.

Mówisz o jakimś konkretnym modelu, który w tym temacie wybija się ponad inne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystkie są świetne (no może oprócz Elegii), używane Eleary widziałem już za prawie 2000zł co jest świetną ceną, drożej i musisz pokombinować masz Elexy które są takimi Elear 2.0 dla mnie, i na końcu najlepsze imo Cleary (ciągle jestem pod wrażeniem ile dobrego wyciągnęli z tak małego przetwornika), każdy z modeli jest na swój sposób bardzo dobry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

W sumie wszystkie są świetne (no może oprócz Elegii), używane Eleary widziałem już za prawie 2000zł co jest świetną ceną, drożej i musisz pokombinować masz Elexy które są takimi Elear 2.0 dla mnie, i na końcu najlepsze imo Cleary (ciągle jestem pod wrażeniem ile dobrego wyciągnęli z tak małego przetwornika), każdy z modeli jest na swój sposób bardzo dobry.

Dzięki za tip. Może uda się do końca roku uzbierać na Focale :) Cleary trochę poza moim zasięgiem, bo póki co wolę na początek swojej przygody z nausznikami wolałbym się skupić na sprzęcie do 4-5 tysięcy, żeby nabrać trochę obycia. W sumie w ciągu miesiąca lub dwóch będę wiedział na co będę mógł sobie pozwolić, ale fakt, Focale Elear/Elex są u mnie na liście marzeń obok LCD-2F/X :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj na Utopie. Da się wyrwać używki za 11 tauzenów.

1 godzinę temu, Tytus1988 napisał:

To ja ;) Podejrzewam, że zdradził mnie w dużej mierze awatar, który jest identyczny z tym na hifiphilosophy ;)) Pozdrawiam!!! 

Avatar, styl pisania i oczywiście D8000 :D Użytkowników tych słuchawek nie ma wielu tak naprawdę. Niedługo i ja dołączę do tego grona, co zostało już postawione ostatnio :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, John Grado napisał:

Zbieraj na Utopie. Da się wyrwać używki za 11 tauzenów.

Avatar, styl pisania i oczywiście D8000 :D Użytkowników tych słuchawek nie ma wielu tak naprawdę. Niedługo i ja dołączę do tego grona, co zostało już postawione ostatnio :)

 

Bardzo się cieszę, że będziesz posiadał wkrótce D8000. Jestem pewien, że przyniosą one podobnie jak mi mnóstwo radości z odkrywania na nowo dobrze znanych albumów, ich detali, a przede wszystkim umożliwią popłynięcie z upojnym nurtem muzyki przez wiele, wiele godzin :) Pozdrawiam!!! P.S. Przepraszam, że nie mogę dać like'a, ale wyczerpałem dzisiejsze limity ;)

8 godzin temu, Vaiet napisał:

Dzięki za tip. Może uda się do końca roku uzbierać na Focale :) Cleary trochę poza moim zasięgiem, bo póki co wolę na początek swojej przygody z nausznikami wolałbym się skupić na sprzęcie do 4-5 tysięcy, żeby nabrać trochę obycia. W sumie w ciągu miesiąca lub dwóch będę wiedział na co będę mógł sobie pozwolić, ale fakt, Focale Elear/Elex są u mnie na liście marzeń obok LCD-2F/X :)

 

Osobiście posłuchałem opinii vonBarona i nie żałuję :) Słuchawki Focala potrzebują jednak trochę czasu, aby się wygrzały (czytałem nawet o ponad 300h, jednak moje Eleary już po około 100h przestały grać do tyłu i bas stał się mniej dominujący). W przypadku Elearów warto zainwestować w kabel srebrno-miedziany lub typowo srebrny,, bo pozytywnie wpływa na wyższą średnicę oraz soprany, które na stockowym są moim zdaniem trochę przytłumione. Taki kabelek to też dobra inwestycja, bo może być użyty m.in. do D8000, Focali Clear oraz Stellia. Pozdrawiam!!! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

Osobiście posłuchałem opinii vonBarona i nie żałuję :) Słuchawki Focala potrzebują jednak trochę czasu, aby się wygrzały (czytałem nawet o ponad 300h, jednak moje Eleary już po około 100h przestały grać do tyłu i bas stał się mniej dominujący). W przypadku Elearów warto zainwestować w kabel srebrno-miedziany lub typowo srebrny,, bo pozytywnie wpływa na wyższą średnicę oraz soprany, które na stockowym są moim zdaniem trochę przytłumione. Taki kabelek to też dobra inwestycja, bo może być użyty m.in. do D8000, Focali Clear oraz Stellia. Pozdrawiam!!! 

Akurat tu mogłoby być o tyle ciekawie, że faktyczna sygnatura mogłaby mi się spodobać, bo preferuję granie z bardziej wygładzoną wyższą średnicą czy sopranami, niż gdyby miało to iść przesadnie w drugą stronę. Niemniej mam czas i liczę, że uda mi się do końca roku ogarnąć Eleary do posłuchania, a może nawet to jakiejś recki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

W przypadku Elearów warto zainwestować w kabel srebrno-miedziany lub typowo srebrny,, bo pozytywnie wpływa na wyższą średnicę oraz soprany, które na stockowym są moim zdaniem trochę przytłumione.

Focal Clear też najlepiej grają z hybrydą. Mogę jedynie potwierdzić słowa @saudio, tj. że wysokie się uspokajają i bas się staje bardziej punktowy (względem stocka oraz miedzianego FAW Noir). Słuchawki na tym jednoznacznie zyskują. Polecić mogę Wireworld Nano-Silver Eclipse. Całego srebrnego kabla z Clear nie było mi dane jeszcze słuchać niestety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 23:16, adriano2510 napisał:

Jedynie zabrakło mi rozciągłości wokalu i ogólnie średnicy. Jest nadto lekki, niedociążony. Jest zredukowany jakiś fragment w paśmie przenoszenia średnicy, który mi nieco przeszkadza.

 

W dniu 18.05.2019 o 11:04, vonBaron napisał:

Jak się słucha Clear na tym stockowym kablu to faktycznie mogą brzmieć chudo.

x2

W dniu 2.05.2019 o 18:55, Perul napisał:

Ja słuchałem po balansie na combo od ifi, które jest w audiomagic (chyba to https://www.q21.pl/ifi-audio-ican-pro.html plus to https://www.q21.pl/ifi-audio-pro-idsd.html ). Kabel był od Forzy miedziany 7N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyszedł ten czas, żeby zrobić krok do świata dużych zabawek. I to nie był krok, ale skok, bo w parze z Bursonem Playmate pojawiły się... Focal Elex :D Dopiero pierwsze minuty, ale połykają kolejne kawałki jak leci i co mogę powiedzieć. Potrzebuję się osłuchać, zobaczyć jak grają w porównaniu do Owli/Hołków i tym podobne, ale już teraz czuję, że to był ślepy strzał prosto w dychę :D Żona nie jest szczęśliwa z racji ich otwartości, ale co mogę powiedzieć... Jakoś siedząc w Elexach średnio mnie to boli :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem używki, więc udało się bez zabawy z celnym. W zasadzie przeszły odprawę od ręki. A póki co słuchałem z jedynym, do czego mogłem je podpiąć, czyli Playmate w konfiguracji Everest. Skali porównawczej brak, a w zestawie kable tylko XLR i 6,3mm. Mogę tylko powiedzieć, że wolę je od Owli/Hołków xD

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Vaiet napisał:

Przyszedł ten czas, żeby zrobić krok do świata dużych zabawek. I to nie był krok, ale skok, bo w parze z Bursonem Playmate pojawiły się... Focal Elex :D Dopiero pierwsze minuty, ale połykają kolejne kawałki jak leci i co mogę powiedzieć. Potrzebuję się osłuchać, zobaczyć jak grają w porównaniu do Owli/Hołków i tym podobne, ale już teraz czuję, że to był ślepy strzał prosto w dychę :D Żona nie jest szczęśliwa z racji ich otwartości, ale co mogę powiedzieć... Jakoś siedząc w Elexach średnio mnie to boli :D

 

Wspaniały zakup i również cieszę się razem z Tobą. Z Bursonem powinny dość szybko załapać synergię (przynajmniej tak wnioskuję po opisie  tego wzmacniacza słuchawkowego oraz brzmienia moich Elearów-oczywiście Elexy są od nich lepsze, nazywane bywają "baby" Utopiami). Z pewnością Elexy będą potrafiły błyszczeć w muzyce instrumentalnej, do której moje Nighthawki nawet na srebrze są w moim mniemaniu trochę za mało wyraziste, powolne, ale nadają się za to lepiej do muzyki opierającej się na wokalu/wokalach. 

 

Życzę zadowolenia z nowego nabytku oraz z góry dziękuję za podzielenie się własnymi spostrzeżeniami na temat brzmienia Elexów!!! 

 

Bienvenue au club!!! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności