Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, audionanik napisał:

Nie no, tu nie ma co się doszukiwać winy w torze.

No to może w kablu? Kiedyś słuchałem Utopii na oryginalnym i tutaj bym się z większością Twojego opisu zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleary nie pasują, dywan nie pasuje :D

Nast razem pijemy góralską herbatę :)

 

Na mnie Clear zrobiły duże wrażenie w elektronice; bas, precyzja, przejrzystość, szybkość. Wow jak złoto. Z tym, że po dłuższej chwili zaczynały mnie męczyć swoją nadaktywnośćią.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

No to może w kablu? Kiedyś słuchałem Utopii na oryginalnym i tutaj bym się z większością Twojego opisu zgodził.

Po prostu @audionanik nie siedzą Focal i tyle, tak jak mi nie siedzą Sennki czy Beyery, każdy ma swojego świętego Graala ;)

3 godziny temu, Perul napisał:

Na czym słuchałeś, bo mi wygląda, że (delikatnie mówiąc) nie do końca ze źródłem się zgrały? Ja słuchałem po balansie na combo od ifi, które jest w audiomagic (chyba to https://www.q21.pl/ifi-audio-ican-pro.html plus to https://www.q21.pl/ifi-audio-pro-idsd.html ). Kabel był od Forzy miedziany 7N.

ICana to powinni dorzucać w cenie słuchawek Focala bo zgrywają się z nimi znakomicie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem przez moment. Wg mnie bardzo udane ale cenka wyjściowa kosmos. Takie clear zamknięte tyle że jeszcze dokładniejsze. Bardzo miłe i oczywiście idealnie wykonane.
Chyba jedyne zamknięte dla których byłbym w stanie porzucić Z1R.
Że względu na większą neutralność i ogólna wygodę. Plus oczywiście wygląd.

Jak będą używki na poziomie 6tys można brać w ciemno :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Nicodem napisał:

Ja słuchałem przez moment. Wg mnie bardzo udane ale cenka wyjściowa kosmos. Takie clear zamknięte tyle że jeszcze dokładniejsze. Bardzo miłe i oczywiście idealnie wykonane.
Chyba jedyne zamknięte dla których byłbym w stanie porzucić Z1R.
Że względu na większą neutralność i ogólna wygodę. Plus oczywiście wygląd.

Jak będą używki na poziomie 6tys można brać w ciemno :)
 

 

Tez słuchałem i odniosłem wrażenie ze bass dominuje. Co prawda był to egzemplarz prawie z pudełka i nie wiem czy ten dac vadi to pasował do nich. A wrażenie robią lepsze niż na zdjęciach.

 

Edytowane przez Widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nicodem napisał:

Prowadzenie basu przez focale to wg mnie jedna z ich poważnych zalet. Stopa jest stopą. Jebut :)

No i to jest rekomendacja. Przytup ma być i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass jako bass to jest ok. No może poza ta poduszeczka. Ale to po wygrzaniu pewnie sie zmieni. Chodzi mi o to ze bass dominuje, jak gra to przysłania resztę. Ale tak jak pisałem dac i nowy egzemplarz to może powodować takie odczucia, posłucham sobie za jakiś czas to zobaczę.

Edytowane przez Widget
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 13:12, Dzingi napisał:

Jakie? Pytam, bo jestem zdania, że Clear mają świetny stosunek cena/jakość i oferują więcej niż wiele droższych konstrukcji. Do tego wiem, że bardzo Ci się podobają Meze Empyrean, a uważam, że Clear grają bardzo podobnie, tylko Empyrean robią wszystko lepiej; są o jedną lub dwie klasy lepsze.

Dzięki za możliwość posłuchania Clear. Dla mnie z pamięci grają podobnie do Elearów i Utopii, niestety preferuję sceną która jest większa, potrafi grać poza głową, tu mamy tylko nieznacznie lepiej niż w Elarach trochę szerzej, ale dla mnie skupienie całego spektaklu na tak małej przestrzeni to niestety nie to. Dla mnie to jasne słuchawki, a to ze względu na dużą dźwięczność wysokich i wyższych średnich,  są detaliczne, pokazują bardzo dużo detali, tylko niestety jak dla mnie brakuje masy, czasami wchodzą w zbytnią metaliczność dźwięków i robi się nieprzyjemnie, trzeba ściszyć, ale wtedy reszta się chowa. To takie pierwsze wrażenia, co dziwne hybryda je nieznacznie łagodzi i bas staje się bardziej punktowy niż na miedzi FAW.

  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać każdy inaczej interpretuje "jasność", dla mnie też są jaśniejsze niż Eleary ale nie tak jasne jak np HD800.

Masy też mi w nich nie brakuje, może za sprawą kabla, toru itp.

Są detaliczne ale w ten bardzo przyjemny sposób, dziś oglądałem reckę gdzie gość mówił że są na takiej bardzo cienkiej linii między muzykalnością a analitycznością i się z tym w 100% zgadzam.

Scena faktycznie mogłaby być lepsza ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:

Dzięki za możliwość posłuchania Clear. Dla mnie z pamięci grają podobnie do Elearów i Utopii, niestety preferuję sceną która jest większa, potrafi grać poza głową, tu mamy tylko nieznacznie lepiej niż w Elarach trochę szerzej, ale dla mnie skupienie całego spektaklu na tak małej przestrzeni to niestety nie to. Dla mnie to jasne słuchawki, a to ze względu na dużą dźwięczność wysokich i wyższych średnich,  są detaliczne, pokazują bardzo dużo detali, tylko niestety jak dla mnie brakuje masy, czasami wchodzą w zbytnią metaliczność dźwięków i robi się nieprzyjemnie, trzeba ściszyć, ale wtedy reszta się chowa. To takie pierwsze wrażenia, co dziwne hybryda je nieznacznie łagodzi i bas staje się bardziej punktowy niż na miedzi FAW.

Interesujące jak różnie ludzie postrzegają słuchawki, no dobrze, przynajmniej jest trochę kolorytu :D Ze stwierdzeniem, że są jasne, się kategorycznie nie zgadzam. Dla mnie są do bólu neutralne i to jest jednocześnie ich wielkim atutem. Co prawda słyszałem już opinię, że grają nieco za jasno, ale było to od osoby która lubi przyciemnione granie, tak że wszystko się zgadza ;) Co ciekawe, Empyrean odbieram jako bardziej rozdzielcze (dostrzegam więcej szczegółów w nagraniach), a przy tym z bardziej kulturalnie skrojonymi wysokimi. Muszę jeszcze nadmienić, że pamięć Cię zawodzi, bo Cleary mają scenę sporo większą od ułomnie scenicznych Elear i Utopia. Zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że scena nie jest z tych wielkich. Jest jedynie poprawna, i jest to rzecz którą Empyrean realizują zdecydowanie lepiej. Masy w stosunku do D8000 rzeczywiście może brakować, tu nie ma co polemizować. Jeżeli ich jednak nie porównywać do z nawiązką dwukrotnie droższych D8000, to wypadają bardzo fajnie moim zdaniem. Bas się bardzo fajnie komponuje z resztą pasma; słuchawki grają po prostu spójnie. Empyrean cec**ją się jednak dużo większym wygarem, a przy tym też brzmią fantastycznie spójnie. Nie interpretuj tej odpowiedzi proszę jako atak, po prostu chciałem napisać jak to wygląda z mojej perspektywy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dzingi napisał:

Interesujące jak różnie ludzie postrzegają słuchawki, no dobrze, przynajmniej jest trochę kolorytu :D Ze stwierdzeniem, że są jasne, się kategorycznie nie zgadzam. Dla mnie są do bólu neutralne i to jest jednocześnie ich wielkim atutem. Co prawda słyszałem już opinię, że grają nieco za jasno, ale było to od osoby która lubi przyciemnione granie, tak że wszystko się zgadza ;) Co ciekawe, Empyrean odbieram jako bardziej rozdzielcze (dostrzegam więcej szczegółów w nagraniach), a przy tym z bardziej kulturalnie skrojonymi wysokimi. Muszę jeszcze nadmienić, że pamięć Cię zawodzi, bo Cleary mają scenę sporo większą od ułomnie scenicznych Elear i Utopia. Zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że scena nie jest z tych wielkich. Jest jedynie poprawna, i jest to rzecz którą Empyrean realizują zdecydowanie lepiej. Masy w stosunku do D8000 rzeczywiście może brakować, tu nie ma co polemizować. Jeżeli ich jednak nie porównywać do z nawiązką dwukrotnie droższych D8000, to wypadają bardzo fajnie moim zdaniem. Bas się bardzo fajnie komponuje z resztą pasma; słuchawki grają po prostu spójnie. Empyrean cec**ją się jednak dużo większym wygarem, a przy tym też brzmią fantastycznie spójnie. Nie interpretuj tej odpowiedzi proszę jako atak, po prostu chciałem napisać jak to wygląda z mojej perspektywy :)

Nie no spoko, napisałem jak je odbieram, ze sceną się jednak nie zgodzę, choć może to interpretacja różnicy, dla Ciebie sporo dla mnie nieznacznie;)

Może źle się wyraziłem oceniając je jako jasne, ale ja to tak odbieram, one nie są chude, to na pewno, ale jednak do neutralności to mi trochę nie pasuje ta dźwięczność, zwłaszcza na  instrumentach talerze w perkusji i wysokie dźwięki pianina, ewentualnie dęciaki, mi świdrują uszy. Ale elektronika brzmi super. No i to bardzo fajne słuchaweczki, ale akurat mi nie pasują, u mnie scena musi być chociaż połowa HD800.

Edytowane przez saudio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś pół godziny z Clear w zacnym towarzystwie. Po tych wszystkich superlatywach jakie można usłyszeć podszedłem do odsłuchu. Nie zawiodłem się, ale też nie zachwyciłem. Słuchawki te to produkt kompletny w każdym aspekcie, budowa, wygląd, strojenie i sama jakość dźwięku. Jedynie zabrakło mi rozciągłości wokalu i ogólnie średnicy. Jest nadto lekki, niedociążony. Jest zredukowany jakiś fragment w paśmie przenoszenia średnicy, który mi nieco przeszkadza. Słuchawki popisują się dużą szybkością i dynamiką, ale niekoniecznie samą rozdzielczością, choć stoi na niezłym poziomie.

Zauważam podobieństwo w sygnaturze z Ananda. Obie pary prezentują zrównoważone brzmienie o nieco podobnym charakterze. Hifimany nie potrafią aż tak mocno zaatakować, zaskoczyć, uderzyć... więc w gatunkach metalowych, rock i wszystko co agresywne oraz szybkie Focale przodują. Natomiast Ananda potrafią być naturalniejsze w barwie od Clear i pomimo iż nie są wyjątkowo ciepłe i dociążone, wokal ma swoją masę i rozciągłość. Hifimany ogólnie nie są jaśniejsze, ale wyciągają więcej smaczków z najwyższej góry, bardziej iskrzą tam. Ilość dołu jest na podobnym poziomie, bądź w w Clearach jest go więcej i na pewno jest w nich szybszy... to jednak dynamik kontra ogromniasty planarny przetwornik. To co je najbardziej dzieli to rozmiary sceny. W Focalach jest mocno skondensowana, natomiast w Hifiman rozbudowana, szczególnie na szerokość ale i głębsza, znacznie przestronniejsza. I tu i tu pozycjonowanie jest nienaganne. 

Fajne są to nauszniki i rozumiem sympatię niektórych forumowiczów. Zostaję przy swoich, ale Focale to ciekawa propozycja. 

IMG_9403.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam 76 napisał:

E tam, jak się ładnie poprosi to i inne droższe w cenie 5kzl też się kupi. Nie przesadzajmy.

Daj namiar gdzie można kupić za 5k słuchawki w cenie regularnej 10k - pojadę tam niezwłocznie.

EDIT: A konkretnie interesowałby mnie sklep, który da rabat 50% na Empyreany. 😉☝️

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale ja ich nie hejtuję :D Ja trochę na siłę wytykam ich wady, coby nie było, że te Clear są takie wspaniałe, cud z niebios. To są bardzo dobre słuchawki i w swojej cenie, uwzględniając również jakość wykonania chyba najbezpieczniejszy zakup jaki można dokonać. Ananda celuje w inny przedział cenowy, w końcu są tańsze o ponad 2k. Dźwiękowo ustępują w szybkości i dynamice, ale są też aspekty w których są lepsze. Natomiast nie posiadają tak dobrych materiałów. W Focalach chyba nie ma ani jednego plastikowego elementu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się słucha Clear na tym stockowym kablu to faktycznie mogą brzmieć chudo.

Czytałem że iDSD też jest bardziej po jasnej stronie.

21 minut temu, adriano2510 napisał:

 W Focalach chyba nie ma ani jednego plastikowego elementu. 

Ar ju siur?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki ogrom słuchawek w cenie Clear (detal), które też można negocjować do ceny 5kzl., że nie ma się co aż tak gotować jak ktoś pisze, że w cenie zakupu 5 kzl nie ma nic równie fajnego jak Clear. Są jeszcze tańsze Audeze X...czy Audeze LCD 2, czy one są bee przy Clear :) No chyba nie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności