Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Nicodem napisał:
9 godzin temu, Lord Rayden napisał:
Ale miałeś je ?

Ja miałem i niestety potwierdzam - słabe. Chyba najmniej udane Focale.

Tak, czytałem Twoje opisy (dzieki za nie), ale czasem człowiek jeden moze się uprzedzić, albo mu się coś nie spodoba. Gorzej jeśli więcej osób tak myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to@vonBaron też je miał na odsłuchu. One mnie po prostu rozczarowały. Robiąc zachętę w kierunku stellia bo wierzę że Focal potrafi zrobić dobre zamknięte. Tylko ten poziom cenowy jest nie do przełknięcia. Przynajmniej póki nie pojawią się używki dużo taniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, vonBaron napisał:

Już chyba to pisałem ale ok. 

D7200>Elegia

Przyznam,że Elegie zauroczyły mnie wyglądem ze zdjęć. Coś jak PM-3. Tylko,że Oppo nie zawiodły mnie dźwiękowo (za to ich ekoskóra mnie zawiodła). Natomiast Elegii jeszcze nie zdołałem dorwać (nie ma ich we Wrocku w Denonie) i samemu się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu posłuchałem Focal Clear - przepiękne słuchawki. Najdziwniejsze jest to, że ten sznur od żelazka jednak dobrze komponuje się stylistycznie ze słuchawkami.

 

Edit

Wy tam @Dzingi to nie lajkujcie, bo pisałem tylko o wyglądzie.

image.png

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Moje Cleary grają coraz lepiej :D

 

cat.jpg

7 godzin temu, audionanik napisał:

Wy tam

Pozostałości z poprzedniego ustroju towarzyszu?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audionanik napisał:

W końcu posłuchałem Focal Clear - przepiękne słuchawki. Najdziwniejsze jest to, że ten sznur od żelazka jednak dobrze komponuje się stylistycznie ze słuchawkami.

No mi też się podobały i to nie tylko wyglądem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Melo2573 napisał:

słyszałem w tym budżecie lepsze modele.

Jakie? Pytam, bo jestem zdania, że Clear mają świetny stosunek cena/jakość i oferują więcej niż wiele droższych konstrukcji. Do tego wiem, że bardzo Ci się podobają Meze Empyrean, a uważam, że Clear grają bardzo podobnie, tylko Empyrean robią wszystko lepiej; są o jedną lub dwie klasy lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Adam 76 napisał:

No to w końcu będzie w 100% chłodny opis Clear.

No raczej tendencyjny.

Godzinę temu, Perul napisał:

No mi też się podobały i to nie tylko wyglądem ;).

Ja niestety nie jestem w stanie ich słuchać:(. Mają tak silny ten swój specyficzny tembr/nalot, pochodzący od wzbudzającej się cienkiej, metalowej membrany, że już po kilkunastu sekundach mam dość i wszystkie ich zalety idą w diabły. Nie wiem, może tam Focalowi w pomiarach i na papierze wychodzi dobre tłumienie, ale moim uszom nie. Ta ich wszechobecna, jasna, nachalna sprężystość; taki jakby skrócony pogłos jest obecny wokół wszystkich źródeł. To jakby tupać, klaskać czy rozmawiać w pobliżu werbla z silnie napiętą membraną - też się będzie "odzywać". Dotyczy to każdego zakresu, wszystkich źródeł, tylko w różnym stopniu, nawet basu, a już dzwonki, talerze itp. to dla mnie męka. Najwidoczniej jestem uczulony na te focalowskie wykony. Nie mój smak. Nie będę pił wina z blaszanego kubka i słuchał muzyki z clearów, czy tym bardziej elearów. Wszystkie założone po clearach słuchawki - ether flow, th900, k240df, a nawet hd800:woot: - przynosiły mi ulgę i poczucie normalności.

Jeżeli komuś nie przeszkadza charakterystyczny tembr (bo nawet nie nazwałbym tego "nieczystością") clearów albo go nie słyszy, to mu zazdroszczę, bo zalety mają - przejrzystość, separacja, stereofonia, zdecydowany bas z dobrym zejściem, ogólne zrównoważenie i dobre rozciągnięcie pasma od dołu do góry, wyrazistość...no i przede wszystkim super wygląd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzingi tak na prawdę to nie ma znaczenia, które mi się podobały, bo co ucho to inne oczekiwania (ja wolę HD800).

O Empyreanach nie ma sensu pisać, bo to inna półka cenowa.

 

7 godzin temu, audionanik napisał:

Ta ich wszechobecna, jasna, nachalna sprężystość; taki jakby skrócony pogłos jest obecny wokół wszystkich źródeł.

Tak właśnie jest. Zgadzam się w 100%.

EDIT: Focali Clear słuchałem z CV2+.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

Nie wiem, może tam Focalowi w pomiarach i na papierze wychodzi dobre tłumienie, ale moim uszom nie. Ta ich wszechobecna, jasna, nachalna sprężystość; taki jakby skrócony pogłos jest obecny wokół wszystkich źródeł. To jakby tupać, klaskać czy rozmawiać w pobliżu werbla z silnie napiętą membraną - też się będzie "odzywać". Dotyczy to każdego zakresu, wszystkich źródeł, tylko w różnym stopniu, nawet basu, a już dzwonki, talerze itp. to dla mnie męka. Najwidoczniej jestem uczulony na te focalowskie wykony.

Na czym słuchałeś, bo mi wygląda, że (delikatnie mówiąc) nie do końca ze źródłem się zgrały? Ja słuchałem po balansie na combo od ifi, które jest w audiomagic (chyba to https://www.q21.pl/ifi-audio-ican-pro.html plus to https://www.q21.pl/ifi-audio-pro-idsd.html ). Kabel był od Forzy miedziany 7N.

5 godzin temu, saudio napisał:

Ja jakoś nie widzę porównania Focali i Empyreanów

Na tym samym sprzęcie i kablu słuchałem też Empyreanów. Z tej dwójki bardziej podobały mi się Cleary, takie niewymuszone naturalne granie. Empyreany na skórkach były trochę zbyt dociążone na niskiej średnicy (w senisie trochę hołkowe), ale to akurat lubię, za to wyższe średnie na skórkach byłby takie dziwne, jakby gdzieś spory peak był. Na welurach było równo i naturalnie (i dużo powietrza), ale bas stracił sporo na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, saudio napisał:

@Perul co masz na myśli na tym samym kablu ?

Były też 2 przejściówki (od Forzy) z miniXLR na jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Na czym słuchałeś

Na podłodze u @Jaworrra, pewnie ma mało audiofilski dywan.

Godzinę temu, Perul napisał:

nie do końca ze źródłem się zgrały? 

Źródłem był qutest, wzmakiem rhead, a nie zgrały się z audionanikiem, tak jak i eleary, którym nie pomógł nawet oteel ani inny dac - było to samo tylko jeszcze gorzej niż z clear. 

 

Nie no, tu nie ma co się doszukiwać winy w torze. Lepiej przyjąć że ze mną jest coś nie teges, skoro tak tu wszyscy pieją z zachwytu:D.

 

No może nie wszyscy;):ph34r:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności