Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

@Dzingi pytał mnie w PM jak mi się na szybko podobają Focale Clear. To co mu podsumowałem po 2-3h słuchania.

Teraz już jestem po jakichś 8 i opinia się nie zmienia. Nazwa słuchawek jest bardzo adekwatna.

 

Jest tak, że chciałbym je zostawić. Mają wszystko co trzeba. 

 

Trochę tak jak Z1R które testowałem wczoraj jako zamknięte. Oczywiście nie można ich porównywać do siebie ale ich podejście do grania już tak.

 

Mają wszystko na raz. Jak się skupisz to słychać górę, bas nienachalny ale obecny, średnicę itd. Może scenę chciałbym większą bo lubię ale to np Hugo2 podgania przez X-PHD. 

 

Z Hugo2 wg mnie bardzo fajnie. Aż pod te combo zapisałem się na trial do Roon'a. ******sta aplikacja, jak ja mogłem to przeoczyć...

 

Teraz np idzie u mnie "Echo of You" Vestige  i kurde wszystko jest. Głos jakby mi do ucha szeptała, obok nienachalnie ale ze zdecydowanym niższym rejestrem klarnet. Jest ładnie.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, vonBaron napisał:

Kurde ta równowaga tonalna w Clerach urzeka, wszystkiego jest tu na styk, całe pasmo jest tak spójne że chyba bardziej nie może być a przy tym absolutnie nie są nudne.

I to zejście basu :x

 

7185-rzygam-tecza.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IMG_20190312_150654.jpg

Pierwsze zamknięte Focala na moich uszach od czasów Spirit Classic i wcale nie powiedziałbym że są od nich lepsze.

Nie wiem co skłoniło Focala do sprzedaży ich za 4k skoro za niewiele więcej można mieć znacznie lepsze LCD-XC.

Elegie grają ciepło i ciemno, brakuje im rozdzielczości i powietrza, mimo że bas ma fajny kick to często się rozlewa, na całym paśmie jest koc.

Nagrania ciepłe/ciemne są na nich ledwo słuchalne, już moje NAD HP50 grają je lepiej.

Nie tego oczekuję płacąc 4000zł, grają trochę jak uszkodzone Eleary, o czystości, szczegółowości i równowadze tonalnej znanej z Clear można zapomnieć, na plus Elegii to to że są od nich może bardziej energiczne, scena też jest ok.

Elegie IMO powinny kosztować max 2.5k i rywalizować z takimi Denonami D5200 czy Fostexami TH-601 i wcale nie jestem pewny czy będą od nich lepsze.

Nie wiem skąd te pozytywne recenzje w necie, ja stwierdzam że to najsłabsze słuchawki Focala...

 

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auć. Dałeś im taką marną, naciąganą 3- :)

 

Aż tak źle bym ich nie oceniał, ale pewnie 1:1 z Clear są miażdżone. Fakt - z LCD-XC też nie było w ogóle walki. Przegrały z moimi D7200 więc może faktycznie to półka koło 2tys zł max. 

 

Plus - jak zwykle u Focala - przepiękne wykonanie. Mogli coś ewentualnie innego wymyśleć na zamknięcie muszli. Plastik trochę wali po oczach.

 

Podsumowując - za 3999zł to francuzi tego dużo nie sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady też słabej jakośći, mam wrażenie że szybko się ubiją.

O ile w ogóle ktoś je kupuje, bo taki hamerykaniec mając warunki i tańsze Elexy nawet pewnie na Elegie nie spojrzy.

Patrzę jeszcze na membranę podczas pracy i jest ona tak samo niemrawa jak Elearach gdzie w Clearach ładnie drga, więc może faktycznie lepsze przetworniki idą do Clear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Nie wiem skąd te pozytywne recenzje w necie, ja stwierdzam że to najsłabsze słuchawki Focala...

Po prostu nie lubisz ciemnego grania i oceniasz je najsłabiej, a ci którzy takie granie lubią oceniają pozytywnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś Clear lub Elex ze srebrnym kablem Jimmiego?

Zastanawiam się nad nim pod Elex, choć @vonBaron polecał miedź w innym wątku. Problem jest taki, że testowałem je na stocku od T5p, który niby jest OCC 7N i o ile góra się poprawia i jest fajne zejście, to holograficznie jest daleko za FAW Noir hybrid. Pomyślałem dlatego o srebrze, jako jedynej alternatywie, której nie przetestowałem.

Edytowane przez Dzudas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chciał spróbować, myślę że srebro w Clearach dałoby bardzo dobre rezultaty ale Elexach już raczej nie.

Tak do Elex polecam miedź OCC, dociąży średnicę i ogarnie wysokie tony.

Kable w Beyerach są takie sobie.

Jak kupisz srebro to daj znać, wymienimy się na chwilę ;)

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzudas napisał:

...testowałem je na stocku od T5p, który niby jest OCC 7N i o ile góra się poprawia i jest fajne zejście, to holograficznie jest daleko za FAW Noir hybrid...

zaplatane kable zawsze mają lepszą holografię i głębię sceny, przynajmniej takie są moje spostrzeżenia z porównania zaplatanych i niezaplatanych (ten sam przewodnik).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności