Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, John Grado napisał:

Takie ultra zbalansowane słuchawki z super basem to coś czego potrzebuję :) Można na tym słuchać ciężkiej elektroniki, metalu, hard rocka?

Nie wiem jak słuchawki by się zgrywały z Twoim Qutestem i Headoniciem. Jeżeli tor by dociążył brzmienie i byś do tego dołożył kabelek FAW Noir HPC to mogłoby być całkiem ciekawie, ale generalnie zgadzam się z opinią Kamila, że potencjalnie będzie za grzecznie do wymienionych gatunków. Chociaż niech wypowie się @vonBaron, bo on jest miłośnikiem cięższego grania, a słuchał Clearów i z tego co wiem (i co widać po jego zdjęciu profilowym :D) mu się spodobały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy kto czego oczekuje od "słuchawek do metalu". Jak się pojawia pytanie o takowe w dziale co kupić, to padają propozycje detalicznych i szybkich słuchawek z dobrym wygarem, co podpasi pod gatunek, a z drugiej strony ludzie polecają przyciemnione, wybaczające słuchawki, które zamaskują dosyć słabe realizacje, które są na porządku dziennym w tym gatunku. Jeśli należysz do tych pierwszych to Cleary z odpowiednio dobranym torem mogłyby się sprawdzić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Compton napisał:

Od dziś, dzięki uprzejmości kolegi @Dzingi, goszczę u siebie Focal Clear.

Focal Clear.jpg

Na razie na stockowym kabelku, ale nazwa modelu idealnie odzwierciedla ich granie.

I na pewno są lepiej zestrojone niż Clear PRO.

 

Czyli brać? :D

Na stocku i tak bieda jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Lepiej niech nie myśli. Z "Johnem Grado" rozmawiamy okazjonalnie o muzyce i sprzęcie od kilku lat, znam jego gusta i po części podzielam repertuar. Będzie w nich marudził na to co ja - na bas. Te słuchawki są dobre w muzyce barokowej, ogólnie opartej na instrumentach mechanicznych.

Ooooch :D 

Z ciężkim źródłem nie ma problemu. Mamy koło bloku chodnik z kostki, pod******lę dwie i położę na Qutesta :) A tak na poważnie to zmienię konwerter tylko na najnowszego M2Techa i raczej nic więcej nie zmieniam. Qutest jest świetny, kopliwy i napowietrzony, pluje detalem, ogólnie trochę więcej w tym torze kultury, trójwymiaru i naturalności i będzie gut. Konwerter, jakaś listwa, i będzie git. Na razie takie typy PS2000e albo D8000 (Utopia, Pioner Master 1, Meze E?). Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vonBaron napisał:

Czyli brać? :D

Na stocku i tak bieda jest. 

Brać!

Co do kabelków, to tu mi akurat chyba najbardziej pasuje stock.

FAW Noir na Clearach gra mi trochę jak FAW Hybrid - dodaje pogłosu.

Twój OCC trochę ociepla ale zatraca jakby ich urok. 

Może za krótko słuchałem. Będzie czas, to zrewiduje szybki pogląd na kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sprawa która mnie lekko zadziwia w Waszej dyskusji, mianowicie Z1R są prawie dwa razy droższe od Focali, ale rozumiem, że to już nic nie znaczy, jak się wydaje 5-6 kpln na słuchawki, to można dołożyć kolejne 5 kółek ;) Ciekawa informacja w kwestii pozycjonowania słuchawek dla audiofili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasługa nas samych czyli rynku.

Niegdyś słuchawki i reszta toru były dużo tańsze. 

Właśnie sprawiłem sobie historyczny dla mnie szczyt, czyli Zenki HD650. Mógłbym wybrać inne. Ale nie chciałem, specjalnie. Dążyłem do tego aby mieć szczyt, który nie był dla mnie osiągalny sto lat temu. 

Słucham ich od kilku dni i mam refleksję iż z czasem, stety, niestety zmieniło się wiele. Oczywiście uważam, że dzisiejsze ceny słuchawek są po prostu nienormalne i zbójeckie, ale nie odejdziemy od tego. Z drugiej jednak strony, mając do dyspozycji Zenki, Eleary, Cleary i Elegie, czuć, widać i słychać ten progres i pieniądze.

 

Niemniej jednak nie mogę się doczekać gdy podłączę wszystkie wyżej wymienione i będę kolejno przekładał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamilolo napisał:

Niemniej jednak nie mogę się doczekać gdy podłączę wszystkie wyżej wymienione i będę kolejno przekładał. 

Tiaaa...

-Czego słuchasz?

-hd650, elearów, klirów...

-nie no, stary, pytałem o muzę:woot:

-:angry:och.jałeś? nauszników słucham, na muzykę czasu nie mam.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srogi dowcip !

 

Porównanie ma być czysto poznawcze:) Chodzi mi właśnie o to czy po podłączeniu trzech-czterech par "z dzisiaj" i jednej, dwóch "z wczoraj" te różnice będą faktycznie tak sugestywnie tłumaczyły tak mocno powalone pieniądze. Mam taką możliwość więc chętnie z niej skorzystam. 

 

Dla mnie sprawa przypomina iPhone. Kiedyś kosztowały 2.5 - 2.9k, dzisiaj zaczynają się od 3.7k, kończą niewiadomo gdzie. Czy dzisiejsza słuchawka różni się mocno od tej sprzed kilku lat? Nie ! Po prostu, my klienci, dzisiaj jesteśmy w stanie wydać dużo wyższą kwotę. 

 

I jestem zdania, że producenci będą drenowali nasze kieszenie póki będą gotowi płacić kolejne polskie złote monety. Czy to za telefony, słuchawki czy innego rodzaju amplitunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pierwsza: goście z Sony, Focala, Ultrasone, Audeze czy Staxa mają w dupie takie rozkminy na temat cen, bo oni nie celują w rynek polskiej biedoty, gdzie zejdzie im jedna sztuka 009 czy Utopii na rok. Celują w bogatego Amerykanina pozerającego kolejnego hamburgera, w bogatego chińczyka, w biznesmena z Tokio, w starego Niemca siedzącego na górze euro.  Sprawa druga: życie jest za krótkie żeby  się  ścierać o parę tauzenów za słuchawki (jak dla mnie). Zawsze miałem takie podejście, brakuje mi to idę dorobić, odkładam i dorzucam to co brakuje do słuchawki, czy czegoś tam, bo ma być to co gra lepiej. I nie myślę ile to kosztuje tylko słucham. Nie mówicie że my jesteśmy tu winni bo nie jesteśmy. Jak ktoś kopie kota leżącego na chodniku to nigdy nie jest wina kota że tam leżał, tylko s****ysyna który go kopie. Powiecie "kot tam mógł nie leżeć"? To że takie słuchawki wypuścili to ich cyrk, a kto to kupi to jego cyrk. Nikt pijakowi wódki na siłę do gęby nie wlewa.

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 11:39, szwagiero napisał:

@audionanik nie graj takiego niedostępnego, kupię sobie Soniaki to jakoś "wejdę" w Twoje łaski ;)

Wszystko się zgadza z wyjątkiem starych ortosów, gdzie wzmocnienie napięciowe można sobie włożyć... Większość słuchawek dzisiaj jest niskoomowa i wysokoskuteczna, dlatego po cholerę komuś wzmacniacz? Wystarczy kupić hiendowego DAPa, jeśli już ktoś musi wydać konkretną sumę żeby lepiej się poczuć i voila - źródło ma, nawet płytotekę w Tidalu w MQA i hiresach, niezłego DACa na pokładzie, zasilanie z baterii, a wzmacniacz w zasadzie mu niepotrzebny. Dobrze jednak wiesz, że o ile NH najlepiej według producenta pędzić pewnie z Dragonfly'a albo innego ziemniaka, o tyle nie wszystkie słuchawki są takie oczywiste.

Ty się John Grado nie śmiej tylko wymień sobie konwerter, będziesz w szoku, bo resztę toru masz zacną :)

 

Jak dla mnie dobra integra stacjonarna od około 2 tyś. gra zawsze z większą energia niż najlepszy DAP.

Do MQA trzeba mieć urządzenie, które wspiera ten format, a odnośnie poprawy jakości zdania są podzielone. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Focal wreszcie odkrył istnienie skórzanych padów. No to może warto się zainteresować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, vonBaron napisał:

3000$ za słuchawki na miasto? To raczej nie u nas takie rzeczy...

 

Na miasto to Elegia za 4000 zł

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/12/2019 at 4:42 PM, Damix said:

https://www.hfc.com.pl/news/3585,focal-stellia-i-arche.html

 

Są polskie ceny I wzmacniacz pod to. 

Kurcze ładne to

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tauzenów za zamknięte puszki? Idą ostro jak meksykanin na klopie po fasolce z chili. Następnie będą pewnie strzelać w półkę 20kzł + :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności