Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

A przepraszam, myślałem że to do mnie było :) Teraz widze że do szwagra. A może Ty baron powiesz w co warto iść z tych konwerterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bo ja osobiście nie słyszałem lepszego konwertera od EVO Two, a miałem Gustarda U12, Singxera SU-1 (ciągle mam) i teraz EVO ale warunek jest jeden, musicie zainwestować w lepszy zasilacz bo ten z pudełka ogranicza mocno EVO Two.

Może @Compton też coś napisze bo miał go parę dni.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 22:12, saudio napisał:

Jak dasz te 14W to długo nie posłuchasz, ale efekt bedzie wystrzałowy.

 

No nie dam 14W, bo by mi sie membrany spotkały w środku głowy. A beryl jest generalnie nie zalecany do spojrzycia. :)

Edytowane przez Widget
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie ciekawe. Jak to mówił mój staruszek za każdym razem jak zaczynał słoiczek grzybów - jak jutro będziemy żyć to znaczy były dobre :) Jeśli będziesz żył za rok to znaczy że wszystko okej. Pisz na forum na bieżąco  żebyśmy wiedzieli czy jesteś wśród nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Widget napisał:

 

Wydychanie to najgorsze, ciekawe czy te przetworniki sie nie utleniają.

Beryl sam się nie utlenia. Do tego jest twardy, więc zagrożenia samoistnym rozpadem nie ma. Jak byś potłukł membranę i się gdzieś rozsypała, to trzeba toto zebrać taśmą z klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 13:00, dj1978 napisał:

Mam teraz Singxer Su-1 i Evo Two, podnoszą DACa o jedną a może nawet dwie klasy wyżej. HiFaca Two nie słuchałem, możemy się sugerować samym pozycjonowaniem produktu przez producenta, lub tym co napisał @szwagierobo są koledzy (np @vonBaron i @Compton), którzy mieli Gustarda U12 i wg nich Evo Two lub Singxer grał zdecydowanie lepiej od Gustarda🙂

Takie "ustrojstwa" mogą dać kopa urządzeniom pokroju Aune S6 czy CMA 400i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, greg_jg napisał:

Coax jest jakoś "mniej czuły" na implementację? Czy chodzi o to, że zazwyczaj implementacja usb jest raczej sama w sobie słaba w tym przedziale cenowym?

Uogólniając impementacja USB jest słaba do znacznie wyższego przedziału cenowego. Coax to przedłużacz sygnału z konwertera do DACa.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dj1978 napisał:

Uogólniając impementacja USB jest słaba do znacznie wyższego przedziału cenowego. Coax to przedłużacz sygnału z konwertera do DACa.

Ale istotne jest również chyba to, jak coax jest realizowany po stronie dac'a? Jeśli jest to porównywalny (słaby poziom), to można tej zmiany - po włączeniu do układu konwertera nie odczuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg_jg napisał:

Ale istotne jest również chyba to, jak coax jest realizowany po stronie dac'a? Jeśli jest to porównywalny (słaby poziom), to można tej zmiany - po włączeniu do układu konwertera nie odczuć?

Coaxa nie wpinasz bezpośrednio do kompa, więc nie jest narażony na te same zniekształcenia co USB. Ale, żeby to techniczne wyjąśnić nie czuję się kompetenty😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC odpowiednio wysokiej klasy powinien mieć wszystkie wejścia realizowane dobrze. Co najmniej. Chyba że producent (projektant) jak w przypadku Chorda Rob Watts czasem podaje na HeadFi które jest najlepsze.  Równie dobrze konwerter mógłby mieć  output USB lub optyk, ale raczej nie w tym rzecz jakiego się  wejścia na DACu używa, tylko jak konwerter przerobi i oczyści sygnał z USB. Czyli krótko, to co pójdzie na DAC, a nie jakim złączem ma tu znaczenie. Tak na logikę. Shit in, shit out. W moim Quteście nie wiem które złącze jest realizowane najlepiej i to ciężko stwierdzić tak naprawdę, ale przetestowałem każde w mojej konfiguracji jakiej zamierzam używać, czyli z PC/JRiver/FLAC. USB po kablu bezpośrednio < TOSLINK po kablu bezposrednio < BNC + HiFace Two po kablu coax. Tak to wygląda, a więc szwagiero miał rację i tego się trzymam. Kable to kosmetyka, konwerter to dodatkowe urządzenie z własnymi sterownikami  w torze  a więc większa poprawa - moje wnioski po testach.

 

A więc pozostaje kupić lepszy konwerter. Szkoda tylko, że jednak bez odtwarzacza, nie da się uniknąć kosztów dodatkowych, żeby wyciągnąć te  wszystkie dobroci ze swojego sprzętu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szwagiero napisał:

Bardzo dobre słuchawy jeśli komuś nie przeszkadza scena normalnej wielkości (np. mnie), a nie hektary przestrzeni. Bardzo fajna średnica i wokale jak na dynamiki.
 

Dokładnie.

Słucham ich na trudniejszych kawałkach, i dla mnie są zestrojone referencyjne.

Czystość, dynamika, barwa, separacja, napowietrzenie - wszystko w idealnie zrównoważonych proporcjach.

Góra detaliczna ale nie jasna, średnica nasycona ale nie zamulona, bas obszerny ale nie dudniący, scena szeroka ale intymna zarazem.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szwagiero napisał:

Bardzo dobre słuchawy jeśli komuś nie przeszkadza scena normalnej wielkości

Zgadzam się, one mają właśnie scenę ani nie dużą, ani nie małą. Po prostu dobrze oddają rzeczywisty rozmiar pomieszczenia w którym był nagrywany utwór.

 

9 minut temu, John Grado napisał:

Fajne słuchawki tylko jedna sprawa - te pady. To się nie brudzi? Nie ma z tym problemów?

Niestety się brudzą :( Pady to jeszcze pół głowy, bo zawsze można wymienić (chociaż są niebotycznie drogie). Ale co z headbandem? :/

 

8 minut temu, Compton napisał:

Czystość, dynamika, barwa, separacja, napowietrzenie - wszystko w idealnie zrównoważonych proporcjach.

A nie mówiłem? Już kiedyś pisałem, że Focal Balance też by dobrze oddawało właściwości tych słuchawek, choć nazwa Clear – powiedzmy sobie szczerze – brzmi zdecydowanie lepiej :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ultra zbalansowane słuchawki z super basem to coś czego potrzebuję :) Można na tym słuchać ciężkiej elektroniki, metalu, hard rocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności